Nagy Béla: FTC napló 1955-1959

1958. május 25. A Népstadionban egy új kupáért játszott labdarúgócsapatunk. A Duna Kupa I. fordulójában: Radnicski Belgrad—FTC 3:3. A jugoszlávok már 3:1-re vezettek, de szünet után a Ferencváros mindent elsöprő lendülettel játszott és ha nem is szépen játékkal, de igen nagy akarással behozta a nagynak látszó hátrányt. június 6. Hazaérkezett a Szovjetunióból a női asztalitenisz csapat. Az FTC-s lá­nyok Kaunasban veretlenül nyertek egy nemzetközi tornát. A Mossóczy, Mát- hé, Vereska összeállítású csapat nagy sikerrel szerepelt. Újlaki Jenő edző el­mondta, hogy Kaunas után Rigában, majd Panevezisben és végül Siaulaiban álltak asztalhoz. A rádió mindenhol helyszíni közvetítést adott és az újságok nagy terjedelemben foglalkoztak a versenyekkel, összesítve a mieink 4 első, 3 második és 5 harmadik helyet szereztek. június 8. A kerékpáros Bp. bajnokságon Schillerwein kettős sikert ért el. A 25 km-es pontversenyt és 1000 m-es állórajtos versenyt nyerte meg. június 14. Az FTC evezősversenyén csak a kormányos nélküli kettős győzött (Sátori, Zsitnik). A kormányos kettesünk nem tudott indulni mert a rajthoz menet elgörbült a hajó villája... ★ ★ ★ A férfi kosárlabdacsapat az utolsó helyen végzett, így kiesett az NB I- ből: 14. FTC 26. 3 23 1486:1956 29. június 22. FTC—Lokomotív Moszkva 2:1. 0:0-ás félidő után a második 45 perc jó játékot és gólokat is hozott. Előbb Orosz talált a kapuba, majd Borsos lőtt egy lepattanó labdát a háló­ba. A szovjet csapat a 81. percben szerezte meg a „becsületgólt.” A játék képe és a helyzetek alapján a Fradi nagyobb arányban is győzhetett volna. június 23. Végétért a tekebajnokság. A férfiak döntője, a csoportgyőztesek mérkő­zése meglepetésszerű Élőre győzelmet hozott. Az FTC pályán játszott mérkő­zésen 8:4-re győzött a hazai csapat, a Sport útcai pályán viszont a Bp. Elő­re nyert 8:4 arányban. Döntött tehát az ütött fák aránya, s ebben 15 fával az Előre bizonyult jobbnak. A két döntős csapat csoport végeredménye ez volt: Keleti csoport: 1. FTC 30 122 1 57 76 492 245 Nyugati csoport: 1. Bp. Előre 30 116 2 62 75 321 234 A következő évtől új pontozási és lebonyolítási rendszert vezettek be... június 29. „Az FTC úszók sikere jellemezte a szombati úszóversenyt. A nyolc felnőtt számból hatot nyertek meg a zöld-fehérek versenyzői, ami egymagában is szép teljesítmény. A szakosztályban folyó jó munkát mutatja, hogy a 4x100 81