Nagy Béla: FTC napló 1955-1959

1955. január 1. Krausz Sándor, a B-közép zászlótartója az újév napján elégedetten em­lékezett az 1954-es évre és bizakodott a sikeres folytatásban is. „— Hogy mit várok a csapattól az új esztendőben? Ha tavaly ilyenkor tették volna fel a kérdést, és én a harmadik hely megszerzését vártam volna csapatomtól, akkor túlzottan derűlátó lettem volna. A nagyon erős mezőny­ben harmadik helyet szerezni ilyen fiatal gárdával nagyszerű teljesítmény. Azt várjuk a csapattól, hogy az idén mutatott lelkesedéssel küzdjenek és ak­kor megtarthatják ezt a szép helyezést.” január 2. A teremkézilabda Tanács-Kupáért: Bp. Kinizsi—Bp. Dózsa 8:7 ,,A nap legszebb találkozóját" hozta a csoport első és második helyezett­jének találkozója. Végig fej-fej mellett haladt a két csapat. A gyorsiramú mérkőzésen sokszor láthattunk szinte káprázatos labdameneteket, ragyogó sáncolásokat, védéseket. A Kinizsi gólszerzői: Som 2, Halmos 2, Nád 2, Dé­kán, Mojzes. január 30. A Vasas székházában rendezték a hagyományos Szelki Ottó kötöttfogású birkózó emlékversenyt. A Kinizsi versenyzői négy súlycsoportban is győztek, így a pontversenyt a mieink nyerték! A győztesek: Szirbik (könnyűsúly) Zaka (középsúly) Szakács (félnehézsúly) Növényi (nehézsúly). ★ ★ ★ Befejeződtek a kézilabda Tanács-kupa küzdelmei. A férfi csapat rosszabb gólarányával szorult csak a Meteor mögé, a 2. helyre! A női csapat nyeret­len maradt és az utolsó helyen végzett a csoportdöntőben. február 6. Ezen a napon egy új szakosztályunk hivatalos megszületéséről számolt be a Népsport: ,,A Bp. Kinizsi a napokban alakította meg kajak és kenuszak­osztályát és ezzel az ország első élelmezési kajak-kenu szakosztályát hívta életre. Az alakuló közgyűlésen egyhangúan választották meg a szakosztály elnökévé Bencze Lászlót, szakosztályvezetővé pedig Kőháti Bélát. A kajakozok edzője Granek István lett. A kajakozok és kenusok a pesti Dunaparton a Kinizsi evezősök vízitelepén kaptak otthont." ★ ★ ★ A labdarúgó átigazolási listán három új név szerepelt a Kinizsinél: Var­ga Béla (Kecskeméti Kinizsi) Környei Ferenc (Bp. Haladás) és Griecs András (Bp. Haladás). Utóbbi Gerendás András néven évekig a klub erősségei közé számított. A távozók között volt Mészáros József, aki a Bp. Vörös Meteorba igazolt át. Még egy érdekesség volt a bajnoki rajt előtt: megszüntették a já­tékoscserét. február 15. „A jégkorongbajnokság szabályai értelmében pontegyenlőség esetében a bajnoki címet nem döntheti el a gólaránny. Az idei bajnokságban a Bp. Postás és a Bp. Kinizsi azonos pontszámmal végzett, s így kettőjük újabb mérkőzése dönti majd el a bajnokság kérdését.” 3