Nagy Béla: FTC napló 1955-1959

1955. október 23. A kézilabda bajnokság befejező mérkőzésén: Bp. Kinizsi—Bp. Dózsa 17:7 A gyorsan indító és állandóan rohamozó Kinizsivel szemben nemcsak taktikában, de lelkesedésben is alulmaradt a Dózsa. Gólszerzők: Nád 5, Dékán 3, Jaczulák 2, Mojzes 2, Csontos 2, Tormássy 2, Bodnár. A bajnokságot a Meteor nyerte, a Kinizsi a 2. helyen végzett! október 30. A Törekvés pályán játszották az országos nagypályás női kézilabda-baj­nokság döntőit. A Kinizsi lányok a 3. helyért játszottak: Bp. Kinizsi—Bp. Törekvés 4:3 A Kinizsi megérdemelten győzte le a sokszoros bajnokcsapatot. Lányaink a félidőben már 3:1-re vezettek! Gólszerzőink: Szabó, Sóthy, Gróf és Bog­nár voltak. november 6. Az országos szabadfogású birkózó-bajnokságot a Sportcsarnokban ren­dezték. Színeinkből Növényi Norbert szerepelt a legjobban, nehézsúlyban baj­noki címet nyert! „Növényi pontozással győzött Kovács ellen. A nap legszebb mérkőzését vívta a két versenyző. Pehelysúlyban Galántai, váltósúlyban Zsga- nyár bronzérmet nyert. november 26. A vízilabda MNK elődöntőiben: Bp. Honvéd—Bp. Kinizsi 4:3 „Az első félidő után szinte mindenki biztosra vette, hogy a Kinizsi meg­nyeri a mérkőzést. A nézők nemcsak a 3:1-es vezetésre alapozták ezt a vá­rakozásukat, hanem elsősorban arra, hogy a játék első felében a Kinizsi csapata lendületesen, korszerűen játszott. Szünet után egy ideig a Kinizsi irányította a játékot, a második Honvéd gól után azonban komoly taktikai hibát követtek el az élelmezésiek: mindenáron tartani akarták a labdát. Az eredményből látható, hogy ez nem sikerült.” december 11. Bp. Kinizsi—Bp. Vasas 1:0 „A mérkőzés, mint várni lehetett, az első perctől az utolsóig hatalmas küzdelmet, változatos, kemény játékot hozott. Az első 25 percben a Kinizsi já­tékosai kaptak jobban lábra, valamivel többet támadtak, mezőnyfölényt har­coltak ki. Ebben az időszakban a Kinizsi lendületesebben, gyorsabban építet­te támadásait és lelkesedésben is felülmúlta ellenfelét. A 15. percben Ombó- di keresztlabdáját Fenyvesi elcsípte az oldalvonalnál, aztán egy csel után befelé kanyarodott, s ügyesen középre ívelt. A labda átszállt a felugró Bor­sos felett, Kertész azonban jól helyezkedett és előrevetődve 4 méterről fél- magasan a kapu baloldalába fejelt. Ekkor még kevesen gondoltak arra, hogy ez az egyetlen gól dönti majd el a mérkőzés és ezzel a harmadik hely sorsát.” A bajnokságot a Honvéd nyerte, második a Vörös Lobogó, míg harma­dik ezzel a győzelemmel a Kinizsi volt. A szépen sikerült bajnokság után a Kinizsi labdarúgói egy máltai tú­rával készülhettek az 1956-os év feladataira. 11