Nagy Béla: FTC napló 1934-1937

1934, január 6. Ferencváros—Stuttgarter Kickers 2:0 „Téli túrájának egyik legnehezebb és legjelentősebb mérkőzésére kellett kiállnia szombat délután Stuttgartban a zöld-fehérek legénységének. Jelentős a mérkőzés, mert az ellenfél a stuttgarti Kickers, a német futball egyik legrégibb és legkomolyabb csapata. A magyar csapat kitűnően játszott és feltétlenül rászolgált a kétgólos győzelemre. A sikerből nagy rész illeti védelmünket, amelynek csillogó két tagja volt Háda és Polgár. Egészen ragyogóan játszott még Sárosi és Lázár.” január 7. A vízilabda Téli Kupáért: FTC—MAC 5:3 „Az első félidőben Tarics és Kánásy góljával a MAC 0:2-re vezet. Szünet után az FTC Hunyady góljaival egyenlít, majd változó játék és gólhullás után Hunyady állítja be a végeredményt, s ezzel az FTC meglepetésszerű győzelmet szerez.” január 8. A Ferencváros csapata hazaérkezett 7 hetes fárasztó túrájáról. Polgár Gyula, a csapat újonca így beszélt első Fradi-túrájáról: — A fiúkat már mind ismertem régebbről. Valamennyien, Blum Zoli bácsival az élükön, nagy-nagy melegséggel fogadtak, ami kimondhatatlan jól esett. Aztán az első meccs zöld-fehér dresszben... (az aacheni 2:2) — igazi nagy élmény volt. Igaz, játszhattam volna jobban is. De hát a lehetetlen talaj is sokat rontott. Másnap Kölnben'azután már nagyon ment a játék. A 7:2 után nagy ünneplésben volt részünk.” * * * Az FTC asztalitenisz-csapata lejátszotta első nyilvános mérkőzését: FTC—Menekültek SC 8:8 A mérkőzést az Üllői úti klubház nagytermében tartották, szépszámú közönség előtt. Az FTC-nek az első győzelmet Raschovszky szerezte. Az egyesület első asztali­tenisz-csapatában szerepeltek: Raschovszky, Asztalos, Kovács, Gábor. Kovács mind a négy mérkőzését megnyerte! január 9. „A boxcsapatbajnokság első fordulójának legnagyobb meglepetése az FTC kitűnő szereplése volt. Annyira jól szerepelt a csapat, hogy még a versenyen jelenlevő Szigeti is elhatározta, hogy újra részt vesz — egyévi szünet után — az FTC további meccsein. Kedden már meg is jelent az FTC tréningjén. Nagy örömmel üdvözölték a megtért bajnokot. A tréning után mondta: — A fiúk olyan szépen dolgoztak szombaton, hogy elhatároztam: én is sorompóba lépek. (Miért nem történhetett ez meg előbb!) — Személyi okok miatt. Most azonban a sport miatt eltekintettem ettől. Vasárnap már starthoz is állok, és remélem, erősíteni fogom az FTC-t. Egyébként erősen készü­lődöm az áprilisban sorra kerülő Európa-bajnokságra is.” 4