Nagy Béla: FTC napló 1931-1933

1931. Nem különös szavak, nagyon természetes, hogy így kell beszélnie. De a fiúk egyik-másika már könnyet csillogtat a szemében. Úgy látszik, itt már régen beszéltek így velük... A múltból csak azt említi meg, ami fényes és dicsőséges. Arról beszél, hogy a Ferencvárosnak élnie kell, mert az ő sorvadása a magyar sportot gyengíti. A Ferencvárosnak élnie kell, de életét csak a győzelmek jelentik. Tehát ezentúl ha csak lehet győzni kell! Mert a csapatban, amely legutóbb oly szomorúságot okozott híveinek, hogy egyes rajongók sírva hagyták ott a pályát, olyan értékek vannak, hogy azok érvényesülése esetén nincs magyar csapat, amely fölébe kerülhetne! De nem a hideg tudást és blazirt labdaművészet a győzelem útja, hanem a régi Fradi lendület, lelkesedés és szív... Istenem mennyiszer hallottuk ezt már! Bizonyára a fiúk is. De most Maillinger szájából valahogy oly szuggesztív átérzettséggel hangzottak, mintha most röppentek volna el elsőízben ezek a szavak. A fiúk ültek körben és nem vették le szemüket Maillinger Béláról..." március 15. Ferencváros—Bástya 7:0 A ferencvárosi hívők nagy várakozással tekintettek a mérkőzés elé. A találkozó azután megmutatta, hogy sikerült rendezni a sorokat. Nagy sikerrel mutatkozott be az újonc Sárosi György, akinek szerződtetését a ferencvárosi közvélemény szinte egyöntetűen követelte. Első bajnoki mér­kőzése után így értékelték teljesítményét: „Sárosi annak bizonyult, aminek vártuk. A jó Bukovival egyenértékű, nagyszerűen helyezkedő, remekül passzoló, magas játékintelligenciájú és ami fő, munkabíró, fejlődő centerhalf. Határozottan válogatott formát ját­szott ki.” március 29. Ferencváros—Nemzeti 2:2 A mérkőzést a Millenáris-pályán havas, hűvös időben időben játszot­ták. A irodisták hamar felmelegedtek, hiszen a Ferencváros 2:0-ra veze­tett. Még az első félidőben Papp egy 11-est is kihagyott. A II. félidőben is kimaradt egy ferencvárosi büntető: Táncos kapu fölé lőtte a labdát! A két kihagyott 11-esből elmaradt gól végül nagyon hiányzott, hiszen a fellelkesült Nemzeti negyed óra alatt kiegyenlített! Az utolsó percekben Kohut lőtt még egy lesnek minősített gólt, de az eredmény már nem vál­tozott. A biztos győzelemből így lett pontosztozkodás ... április 5. Újpest—Ferencváros 3:1 A mérkőzést a Húsvéti serlegért is játszották és egyben bajnoki is volt. A Vasason kívül a Jugoszlávija is szerepelt a tornán, de a Ferenc­városnak csak az Újpesttel és a Vasassal kellett mérkőznie. A Vasas 7:0-as legyőzésével a Ferencváros a 2. helyen végzett. Az Újpest elleni vereség után a B-közép vezetősége belátogátott az öltözőbe és a közön­ség nevében üdvözölték a csapatot! 6