Nagy Béla: FTC napló 1931-1933

1S32. május 31. A Ferencváros évadzáró vacsoráján a Magyar Kupa is az asztalra került. „A Magyar Kupa ott állt az asztalon, s amikor gyöngyöző ital ke­rült belé, Maillinger Béla mondott buzdító beszédet. A kupából itták a nagy áldomást, míg a győzelem emlékét Woggenhuber Oszkár idézte fel aktuális strófáival. A vacsora igen kedélyes hangulatban folyt. Feledtetett minden bút, s Őszi nem hiába énekelte: Szép volt, szép volt igaz sem volt talán, Szépen vágta a Fradi Újpestet kupán!" június 5. A Ferencváros nyerte a Jugoszlavija jubileumi tornáját. A döntőben 4:2-re győztek a jubiláló klub ellen. 4:1-es vezetés után egy érdekes csere történt: a II. félidő 2. percében Bukovi megsérült, átadta helyét Sárosi­nak. Bukovi a 10. percben tért vissza, Sárosi pedig lement. Nyolc percig tehát az előző nap megsérült Sárosi volt a pályán. Sérült játékost talán azóta sem cseréltek be a Fradiba ... június 7. Az FTC vízilabdázói hazaérkeztek hat mérkőzéses olasz—francia por­tyájukról. Igaz, hogy csak közepes tudású ellenfelek voltak, de a 67:ü-ás gólarány azonban így is imponáló volt. A legnagyobb siker Torinóban szü­letett: a Lombard válogatott ellen a Fradi 19:0-ra győzött! június 17. Vízilabda-rangadón: FTC—III. kér. 2:2 A kerületiek 2:0-ás vezetése után Házi és Farkas lövéséből egyenlített a Fradi. „A játék nagyon szép és friss volt, egy kicsit erélyes, de nem feles­legesen durva. Okosan játszott Molnár és a Fradi-csatársor is kezd már rájönni a póló ízére." június 25. Az üllői úton rendezték az országos női atlétikai bajnokságot. A iro­disták jól szerepeltek. Nadányi Ágnes diszkoszvetésben 34,49 méterrel baj­nokságot nyert, gerelyvetésben pedig a második helyen végzett. Ugyan­csak második volt Ferenczy Ida (80 m-es gátfutás: 18 mp) és Horváth Margit (távolugrás: 4,96 m). június 29. A Margitszigeten rendezték a súlyemelők Budapest-bajnokságát. A nézőtéren összesen 9 fizető néző volt! Az FTC-ből Bakonyi Tibor indult és nehézsúlyban a 2. helyen végzett. Teljesítménye 270 kg volt. (77,5—82,5— 110). 83