Nagy Béla: FTC napló 1931-1933

1931. január 1. Ferencváros—FC Bologna 4:2 „Az olasz túra legutolsó mérkőzését a Bologna csapata ellen vívtuk. Úgy ment neki ennek a meccsnek a Ferencváros, hogy a téli kudarcok minden keserűségét itt adja ki. Bologna meg is emlegeti ezt a mérkő­zést, noha az a legtüzesebb küzdelem mellett is fair és igazi nemes pár­harc volt. A ferencvárosi legények olyan páratlan lelkesedéssel vereked­tek, ahogyan már nagyon-nagyon régóta nem játszottak. Jó meccs volt, pompás és értékes győzelem és talán arra is alkalmas, hogy ennek a hitében megingott csapatnak lelki nyugalmát visszaadja és a harcierejét ismét érdeme szerint kifejlessze." A túrajelentésből még megtudhatjuk, hogy a mezőny legjobbja „mesés játékával" Táncos volt, de kitűnt Turay és Kohut is. Turay gólja mellett még két kapufát is lőtt! január 8. Ferencváros—Jugoszlávia 2:2 A Ferencváros már 2:0-ra vezetett. A II. félidőben azonban beálltak védekezni és ez megbosszulta magát: az utolsó 10 percben kiegyenlített a belgrádi csapat. Szokatlan jelenségnek számított, hogy a jugoszlávok rendkívül sűrűn cseréltek, összesen 18-an léptek pályára! A végén be­állóknak már nem is jutott trikó, a többitől elütő mezben jelentek meg a pályán ,.. január 8. Az FTC a BBTE-vel a Nemzeti Sportuszodában tartotta úszóverse­nyét. A ferencvárosiak közül kitűnően szerepelt Székely András (100 m-es gyorsúszás: 1;01,6 mp). Mailász Margit (100 m-es gyorsúszás: 1;24 mp és 100 m-es hátúszás: 1;30,2 mp), Bethlen Margit (100 m-es mellúszás 1;37,2 mp). Az úszóverseny után játszották az UTE—FTC vízilabda Magyar Kupa mérkőzést. Az I. félidőben még tartotta magát csapatunk, az UTE csak 2:0-ra vezetett, de végül a bajnokcsapat biztos 8:2-es győzelmet aratott. február 1. FTC—BSZKRT 2:0 A BEAC és a MUE legyőzése után az FTC vízilabda-csapata a BSZKRT ellen is sikerrel szerepelt, így a Magyar Kupa vigaszdíjat a zöld-fehérek nyerték. Az I. félidő 52. mp-ben Nagy Lajos, majd a II. félidő 6. percében Székely András lőtte az FTC góljait. A vigaszdíj döntőben ez a csapat szerepelt: Nagy Barna — Farkas, Molnár — Haász — Nagy Lajos, Szé­kely, Hunyady. A Magyar Kupát egyébként az FTC-t kiverő UTE nyerte. ★ ★ ★ Az ökölvívó CSB-n a döntőben a BTK 12:4-re legyőzte az FTC-t, így csapatunk csak a 2. helyen végzett. Győzelmeinket Ecsegi és Szigeti 4