Nagy Béla: FTC napló 1928-1930

1930 július 5. FTC—US Triestina 9:1 „Hatalmas, itt még sohasem látott nagyszámú közönség előtt játszot­tuk túránk harmadik mérkőzését Olaszország vízipóló bajnokcsapatával. A mérkőzésre az olaszokat kiáltották ki nagy favoritnak, ami pesti gyenge eredményeinknek tudható be. A fiúk nagy lelkesedéssel feküdtek bele mindjárt az elején a játékba és az olaszokat egy pillanatig sem hagyták szóhoz jutni. A közönség látva nagyszerű játékunkat, meleg ünneplésben részesítette csa­patunkat. A gólokon Házy 5, Rajki 3, és Zentai osztoztak. A mérkőzésnek éjjel 1 órakor volt vége. A mérkőzés előtt ugyanis úszószámokat rendeztek, amelyek közül az 50 méteres és 100 méteres gyorsúszást Zentai nyerte, a 100 m-es mellúszásban pedig Forrai győzött." (Nádas túrajelentése.) július 9. „Az FTC fiatal vízipólócsapatártak olaszországi szép szereplése az idei úszószezon egyik legnagyobb meglepetése. Bizonyos idegenkedéssel engedte útjára a MUSZ a zöld-fehérek csapatát, ez az előérzet azonban nem vált valóra. Csupa magas gólarányú győzelem mellett fényes társadalmi sikerrel is járt az FTC szereplése: valódi propaganda körút volt. Angelus Béla, a túra vezetője közölte, hogy mindenütt az ünneplés középpontjában állottak.1' Az utolsó trieszti mérkőzésen az ünneplés elmaradt, mert a nézők a jugoszláv bírót megtámadták, a mólóra vitték és be akarták dobni a ten­gerbe. Csak az utolsó pillanatban menekült meg a bíró a fanatikus szur­kolók haragjától . . . július 12. Ferencváros—Slavia 1 :0 A Ferencváros a KK visszavágó mérkőzésen sokkal jobban játszott, mint ellenfele. Kohut a 20. percben lőtt is egy bombagólt, de a játékvezető Takács II. passzív lesállása miatt nem adta meg a szabályos gólt. Csak a befejezés előtt 12 perccel sikerült 11-esből a győzelmet és ezzel a továbbjutást meg­szerezni. Blum edző szavaiból kitűnik, hogy nehezen született meg az első siker, a továbbjutás a KK-ban: — Roppant ideges légkörben folyt le a mérkőzés, a Ferencváros nagy fölényben volt, de ezt az idegesség miatt nem tudta gólokra váltani. július 13. Ferencváros—Budai 11 6:2 Egy barátságos mérkőzés, amelyet azonban jutalomjátékkal ünnepé­lyessé tettek. Az ünnepelt ismét Schlosser Imre volt. Slózi ekkor a Kispest csapatának edzéseit vezette és a mérkőzést a Kispest jubileuma alkalmából rendezték meg. Slózi a mérkőzésen nem játszott, csak a kezdés előtt üdvö­zölte a játékosokat és megköszönte a részvételüket. A Ferencváros csapata ekkor szerepelt először búcsúmérkőzésen: Amsei—Tőrös, Korányi—Furmann, Lyka, Berkessy—Táncos, Takács II., Turay, Toldi, Kohut. A Fradi góljait Toldi 2, Takács II., Táncos, Turay és Berkessy szerezték. Az előmérkőzésen az FTC a kispesti amatőrválogatott ellen játszott. 90