Nagy Béla: FTC napló 1928-1930

193U A Fradi ugyan megszerezte a vezetést, de a lila-fehérek még az első fél­időben egyenlítettek. A második félidő is nagy Fradi rohamokkal kezdődött, de mindez eredménytelen volt. A rangadó általában csalódást okozott. Han­goztatták is: — Mérkőzést láttunk, de igazi futballt nem! ★ ★ ★ „Megalakult a Ferencváros FC! A Ferencváros híveinek régi óhaja ment vasárnap délelőtt teljesedésbe. Az üllői úti klubházban tartott népes közgyűlésen kimondották az FFC megalakulását, ügyvezető elnökké MailIin- ger Bélát, az FTC társelnökét választották meg egyhangúlag. Az ideiglenes klubhelyiség a Simplon kávéház különtermében lesz." A csapat nevét viselő, — mai értelmezésben baráti kör — igen sok hangulatos estét tartott, vidékre kísérték a labdarúgókat, sőt jótékony célú gyűjtéseket is rendeztek. Korányi szerződtetéséhez sok pénzre volt szükséq. A tagok ezért májusban a Zeneakadémián hangversenyt rendeztek és a be­vételt átadták az egyesület vezetőinek . . . március 29. Az országos egyéni ökölvívó bajnokságon Széles és Szigeti kitűnően szerepeltek, súlycsoportjukban mindketten az első helyen végeztek. Két fra- dista viszont a padlón fejezte be a küzdelmet. Márton és Endre kiütéses vereséget szenvedtek! Endre mentségére legyen mondva, hogy a találkozó napján 4 kg-ot kellett fogyasztania, hogy súlycsoportjában egyáltalán mér­kőzhessen. A nagy fogyasztás miatt teljesen legyengült, így alig tudott valami ellenállást kifejteni. április 5. • Az FTC gyeplabda csapata lejátszotta első bajnoki mérkőzését: FTC—Lánggyári HC 8:1 „Az FTC heves iramban kezdi a meccset, s Battlai három góljával ha­marosan 3:0-ra vezet. Huber üti a negyedik gólt. Utána Török megszerzi az LHC egyetlen gólját, majd Karácsonyi állítja be a félidő eredményét. Szünet után előbb Battlai 6:1-re, majd 7:1-re javít, az utolsó gólt pedig Karácsonyi vágja be." Az FTC első győztes csapata ez volt: Fischer II.—Huber II., Hoffmann— Fischer I., Holzer, Bliesner—Csépay, Huber I., Karácsonyi, Battlai, Fekete. ★ ★ ★ Az FTC kardvívó háziversenyét Jele Ferenc nyerte. Második Pick Jenő, harmadik Stauber, negyedik Kovács volt. április 12. Brnóban az FTC; BTK ökölvívó vegyescsapat 8:8-as döntetlent ért el a Morva válogatott ellen. Az FTC Sz-betűsei, Szigeti és Széles biztos győ­zelmeket arattak. április 20. Ferencváros—Hungária 3:3 Néhány idézet a paprikás hangulatú mérkőzés tudósításából: „A 16. 84