Nagy Béla: FTC napló 1921-1925

1924. téren a méreteket természetesen meghagyjuk, csupán gyeppesíteni fogunk. Felszerelünk majd egy egészen modern dinamómotor által hajtott öntöző­készüléket, amely 10 perc alatt az egész pályát meglocsolja. Az építkezésekre az előirányzat sze.rint kétmilliárd koronát terveztünk. Ezt az összeget az Ingatlan Bank bocsátja rendelkezésünkre. Évenként 400 milliót kell törlesztenünk, tehát 5 év alatt kell a kétmilliárdot visszafizet­nünk. A 2 milliárd letöriesztése 5 év alatt a saját erőnkből lehetetlen. Tá­mogatást csak közönségünktől várhatunk. Reméljük, hogy a pálya látoga­tottsága az eddiginél nagyobb lesz. Igyekszünk olyan programot nyújtani, amely méltó lesz a szép pályához. Elvárjuk a közönségtől, hogy ne csak mint drukkerek lelkesedjenek a zöld-fehér színekért, hanem jöjjenek be a mi nagy családunkba, legyenek ők is tagjai az FTC-nek. A tagsági jegy ára körülbelül 200 000 korona lesz egy évre, s ennek ellenében a pályán rendezendő összes versenyekre szabad belépést biztosítanánk az új nagy tribün előtti lépcsőzet e tagok részére lenne fenntartva. A továbbiakban páholyokat és ülőhelyeket adnánk el örökre. A tervek tehát készen várják a keresztülvitelt. Rövid idő kérdése csupán hogy Közép-Európa egyik leggrandiózusabb pályáját a magunkénak tudhas­suk.” Fia nagy nehézségek mellett is, de tény, hogy a szép tervek nagy része hamarosan megvalósult, s az ország legnagyobb pályája az FTC-é volt! március 1. „Tizenegy táncversenyt nyert Serény István, az FTC kitűnő úszója, ebben a kurta báli szezonban. Az eddigi sikerei mellé most egy egészen új babért akar elérni: benevezett és az egyik favoritja a napokban eldöntésre kerülő amatőr táncbajnokságnak." Sajnos az FTC bajnokságainak számát nem növelhetjük a parketten elért Serény féle „aranyakkal” . . . március 2. FTC—VASAS 2:1 Az FTC 10 emberrel nyerte meg a rangadót. A mérkőzés fontosabb ese­ményei: „A 3. percben az FTC jobbszárnyánál a labda; Wágner ügyesen kifordul a támadó Reiner mellett a labdával, de elcsúszik és ráesik a kar­jára. Az esés nem látszott súlyosnak, a játék tovább is megy, csak Wágner jajgatására fújja le a bíró. Kiderült, hogy Wágner teljes súlyával ráesvén a karjára annyira megsérült, hogy képtelen tovább játszani — eltört a kar­ja! Nagy meglepetésre a 10 emberrel játszó FTC veszi át a játék irányítá­sát. A 13. percben Flahn Matkovichoz juttatja a labdát, ő szökteti Eisen- hoffert, aki sikeresen lefutva a védelmet, 10 méterről megszerzi a vezető gólt. A gólra a Vasasok heves ellentámadással válaszolnak és hamarosan egyenlítenek. A második félidőben az FTC-t Héger lefutásai viszik frontba. Egyízben Pataki szöktetése Király karját érintve az ofszájdon álló Hégerhez jut, a bíró semmit sem fütyül, mire Héger befutva, mintegy 10 méterről é|es helyezett labdával megszerzi a győztes gólt." A mérkőzésről szóló idézeteket a Sporthírlapból vettük. A Nemzeti -Sport a találkozót méltató szalagcímben viszont érdekes mondatot közölt: Wágner karját töri, Eisenhoffert kiállítják és mégis győz a FRADI! 65