Nagy Béla: FTC napló 1899-1910

1907. régi játékerejét. Az egész nyáron át tartott atlétikai tréning hatása külö­nösen a csatársoron látszott meg, mely jóval gyorsabb most, mint a múlt szezonban volt. Mindkét csapat összjátékát erősen befolyásolta az, hogy a pálya nem volt a legjobb állapotban, miután a fű foltonként túl magas, másutt pedig homokos volt, s így a labda gurulósa bizonytalanná vált. Az elején frissen támad a bécsi csapat, mely csakhamar kornerhez jut, melyet azonban a mieink könnyen védenek. A Rapid erősíti az iramot, s roppant veszélyes helyzetet teremt a magyar kapu előtt, melyet azonban Dobronyi pompásan véd. Braun beadása a 12. percben az egyik bécsi hát­véd lábáról hátrapattan, mire Schlosser ügyesen kiugrik vele, s megszerzi az első gólt. E siker feltüzeli a magyarokat, akik most egymásután vezetik a veszélyesebbnél-veszélyesebb támadásokat, sőt Schlosser csakhamar még egy gólt lő, mit azonban a bíró lesben állás miatt nem ad meg. A bécsiek viszont szélsőik által igyekeznek a gállövésre, de veszélyes helyzeteket ritkán teremtenek, míg Weisz szép lefutása és jól helyett lövésével megszerzi a magyarok második gólját. A hátralevő idő változatos támadá­sokkal telik el. A második félidőben különösen a magyar csatárok erősen lankadnak, míg a Rapid egy ideig mintha frissebben mozogna, s több komért ér el, de gólt egyet sem. Szerencsésebb az FTC, mely Gorszky vá­ratlan lövésével újabb gólt lő 3:0! Ezután lankad a játék, s mindkét kapus többször tesz bizonyságot ügyességéről, miáltal gól több nem is esik." szeptember 8. Az Aradi AC nagy atlétikai versenyt rendezett. A verseny legfontosabb száma Magyarország 30 km-es gyalogló bajnoksága volt, amelyet nagy örö­münkre ismét Manglitz Ferenc nyert meg nagy fölénnyel, de csak közepes idővel (3 óra 9 p 8 mp). A harmadik helyen is FTC-gyalogló végzett: Csizmadia István, 3 óra 21 p 31 mp alatt ért a célba. ★ ★ ★ „Szép sikerrel szerepeltek úszóink Abbáziában, ahol a kis Toldi első külföldi győzelmét aratta, ráadásul oly nagy távon, amelyet rendes körül­mények között ilyen fiatal szervezetnek soknak kell tartanunk. Hisszük azon­ban, hogy az a bámulatos könnyed stílus, amellyel ez c csodálatos képes­ségű gyerek rendelkezik, még sok győzelemre segíti. Toldi a 400 m-es mell­úszásban most teíszés szerint körülbelül 30 méterrel győzött." (7,20) szeptember 15. Megkezdődött az 1907/8. évi labdarúgó bajnokság. A nyitómérkőzésen: FTC—Főv. TC 10:4 „Az FTC fölényes győzelme a formájában szépen fejlődő csatársor össz­munkájának eredménye. Csupán a védelem könnyelműsége az oka a kapott négy gólnak. Az FTC mutatott formája alapján sok reménnyel nézhet a baj­noki mérkőzései elé." A mérkőzésnek volt egy érdekessége is. A Főv. TC kapusa Amster, rend­kívül gyengén védett, és ezért a harmadik gól után a jobbfedezet Szenteyvel helyet cserélt. .. ★ ★ ★ Gabrovitz Emil a teniszbajnokság férfi egyes számában kitűnően helyt­állt és a harmadik helyen végzett. 69