Nagy Béla: FTC napló 1899-1910

1907. A 2:0-as MAC-vezetés után a fradisták hét perc alatt 3 gólt rúgtak! A MAC a II. félidő 28. percében kiegyenlített és ezzel 3:3 lett a végered­mény. Az eredménnyel, de különösen a mutatott játékkal mindkét fél tábora elégedett volt. május 19—20. „A pünkösdi ünnepeken az FTC kétszer mérkőzött Bécsben, s mindkét napon becsületet szerzett a magyar football sportnak. Első nap a Vienna ellen 0:0 arányban eldöntetlenül játszott ugyan, de a második napon a jóhírű Wiener SC ellen 4:1 arányban fölényes győzelmet aratott. E gólarányok azonban nem fejezik ki eléggé az erőviszonyokat. A magyar csapat jobb volt a Vienna FC-nél, határozott fölényben is volt, azonban részben az erő­sen csúszós pálya, részben pedig a teljes erőből dolgozó, kiváló bécsi vé­delem sikeresen állt. ellent, segíttetvén a magyar csapat balszerencséje által is, mert négy biztos gólnak látszó lövés pattant le a kapufáról. Általában az FTC gyors, lendületes, szépen összedolgozó játékot produkált, mellyel a bécsi közönség szimpátiáját megnyerte. A Wiener SC ellen az FTC már ismerősebb lévén a pályaviszonyokkal, könnyebb munkát, de annál szebbet végzett. A magyar csapaton az előző napi mérkőzés fáradalmainak semmi nyoma, ugyanaz a 11 játékos meg­mutatta, hogy micsoda anyag rejlik bennük. Mindkét mérkőzés a Hohe- Warten levő pályán, fairen és a rossz idő dacára, nagy közönség előtt folyt le. A játék befejezésekor a bécsi közönség a magyar fiúkat lelkesen meg­tapsolta.” május 26. FTC—MTK 2:2 „Régóta volt bajnoki mérkőzésen olyan izgatott tömeg, mint e két csapat találkozásánál. A bajnokság sorsa függött e mérkőzéstől: érthető tehát a nagy izgalom. A vezetőhelyen álló FTC a BAK-tól elszenvedett vá­ratlan veresége után, igen sokat, mindent kockáztathatott — esetleges vere­ségével, míg az MTK-nak veszíteni valója e mérkőzésen nem volt — az MTK csak nyerhetett itt. Ez magyarázza azt a merész és az MTK-nál meglepő támadó taktikát, melyet e mérkőzésen nyújtott, s ugyanez az oka annak is, hogy az FTC sokkal tartózkodóbban és főleg védelemre dolgozott, minthogy neki következményeiben az eldöntetlen eredmény is ugyanolyan értékű volt, mint a győzelem. E taktikája aztán meg is szerezte neki az 1906—7. évi bajnokságot. Méltán. Maga a mérkőzés rendkívül érdekfeszítő, s általában kemény, de mégis fair lefolyású volt." június 5. Tóbiás Zoltán megjavította 440 yardon a Halmay Zoltán áiíal 5;50,8-as idővel tarlót, csúcsot 5;43,8-ra. július 4. „Annak örömére, hogy a klub futballcsapata immár harmadízben nyerte el Magyarország labdarúgó bajnokságát, a Ferencvárosi Torna Club a közvágóhídi vendéglő nagy éttermében ünnepi lakomát rendezett a sport­körök imponáló részvételével, ami legjobban bizonyítja bajnoki csapatunk nagy népszerűségét. Megjelentek azonkívül az FTC futballosztályának tagjai teljes számban, úgy, hogy a résztvevők számát körülbelül 180-ra lehetett be­csülni. Elsőnek, mint házigazda, dr. Schneider Béla alelnök köszöntötte a vendégeket szép szavakkal. Majd Steiner Hugó, az MLSZ alelnöke a szö­vetség elismeréséi és dicséretét tolmácsolta egy kerek és jól átgondolt be­66