Esztergom és Vidéke, 1935

1935-11-14 / 89.szám

BADIÓ Csütörtök, november 14. Éjjel 12.05 Hirek. — 6.45 Torna Utána gramofon. — 10 Hirek. — 10.20 Előadás. — 10.45 Felolvasás. — 12 05 Szalonzene. — 12.30 Hirek. — 1.20 Időjárás- és víz­állásjelentés. — 1.30 Cigányzene. — 2.40 Hirek. — 4.10 Közvetítés az Osztrák kép­zőművészeti kiállításról. — 4.45 Pontos idő­jelzés, időjárásjelentés, hirek. — 5 Gazda­sági előadás. — 5.30 Ének. — 6 Angol nyelvoktatás. — 6.30 Hangversenyzenekar. — 7.45 Előadás. — 8.15 Hanglemezek. — 9.10 Hirek. — 9.30 Hangverseny közvetí­tése Győrből. — 10.25 Cigányzene. Péntek, november 15. Éjjel 12.15 Hirefe — 6.45 Torna. —Utána gramofon. — 10 Hirek. — 10.20 Felolvasás — 12.05 Cigányzene. — 12.30 Hirek. — 1.40 Zongora. — 2.40 Hirek. — 4.10 Diák­félóra. — 4.45 Pontos időjelzés, időjárásje­lentés, hirek. — 5 Szalonzene. — 6 Elő­adás. — 6.30 Gitár-est. — 6.55 Előadás. — 7.30 Operaelőadás. — 11 Hanglemezek. Szombat, november 16. Éjjel 12.15 Hirek. — 6.45 Torna — Utána gramofon. — 10 Hirek. — 10.20 Előadás. — 12.05 Hanglemezek. — 12 30 Hirek. — 1.30 Magyar trió. — 2.40 Hirek — 4.10 Mesék. — 4.45 Pontos időjelzés, időjárás­jelentés, hirek. — 5 Mit üzen -a rádió. — 5.30 Magyar nóták. — 6.30 Előadás. — 7.30 Hangjáték. — 9 Hanglemezek. — 9.20 Hirek. — 9.40 Operaházi zenekar. — 11 Jazz-zene. IPOBT. A biró sorozatos téves ítélkezése ismét két ponttól fosztotta meg csapatunkat Az elmúlt vasárnap Esztergom csapata Fótra utazott, hogy a Fóti S. E. csapatával mérje öss^e erejét. A csapat fél egy órakor autóbusz­szal már Foton volt és végignézte legutóbbi ellenfelének az Alagi S. C­nek és legközelebbi ellenfelének a Fóti Testvériségnek mérkőzését mely­nek tanulságaiból kitűnt, hogy az, amit a fóti csapat játszik, minden másnak nevezhető csak futballjáték nak nem. Ezt bizonyítja három já tékosnak kiállítása is. Az eredmény 2 : 2. Pontban félháromkor jelennek meg a pályán a csapatok kb. 250 néző jelenlétében. Esztergom a következő összeállitásban: Tamási — Blaho­vits, Nagyfejeő — Tágén, Hilák, Mundi — Kapuvári, Szántó, Juhász, Vigh, Petró. Már az első percben kitűnik Esz­tergomnak sokkal nagyobb technikai tudása és sorozatosan vezetett tá­madásai nyomán ismételten felhang­zik az elismerést nyilvánító taps­vihar. A halfsor Hilák észszerű irányitása mellett egymásután dobja támadásba csatársorát, azonban részben a lene tétlen homokos talaj, részben a fóti védelem erőszakos és szabálytalan szereplésén az eredményesség meg­törik. Már az első percekben kitűnik, hogy Horecki biró a közönség har­cias viselkedésének nyomása alatt az esztergomi csapatot fogja és téves ítélkezéseivel akadályozza a kapuig való jutásukat. A mérkőzésnek 19. percében egy Főt ellen megítélt szabadrúgásnak Tágén áll neki s mintegy negyven méterről nagy erővel elrúgott labdája a felsősarokban köt ki. (1 : 0) Esztergom csapata még jobban belefekszik a küzdelembe, azonban szerencse nem kiséri a csapat tá­madásait. Félidőben a fiúk a fótiak kemény játékára panaszkodnak és a bíróra, aki egymásután akasztja meg a csa­pat eredménnyel kecsegtető játékát. A második félidő teljesen Eszter­gom fölényével telik el és már a 6, percben eredményt várunk, amikor Szántó Tágén labdájával egyedül tör előre, keresztül verekszi magát öt fóti játékoson, két méterrel a kapu­tól lövésre lendül a lába, amidőn az egyik bekk elkaszálja. Természete­sen az állandóan fütyürészŐ biró sipja a jelen esetben néma marad és a mi tizenegyes reklamálásunk is eredménytelen. Jétékosainkat valósággal kézzel tartják és fogják a fótiak. A 19. percben a biró mintegy hatméteres ofszeidről elengedi a balszélsőt és hiába való a leáll ott védelmünk rek­lamálása. Tamási a teljesen berohanó balszélsővel szemben tehetetlen és megtörténik a kiegyenlítés. (1 : 1). A 23. percben egy teljesen ártatlan faultért szabadrúgás a tizenhatosunk­ról és a jólirányzott lövésbe hiába dobja magát Tamási és Blahovits, az a hálóba köt ki. (2 ; 1). A 29. percben ugyancsak a bal­szélső fut le. Védelmünk egészen a kapu szájába engedi, akinek lövé­sébe Tamási bátran dobja magát, azonban a labdát befogni nem tudva, azt kiüti és a fóti center a hálóba pöcköli. A mérkőzés hátralévő részében Esztergom van fölényben, azonban a biró jól vigyáz arra, hogy az ered­mény ne változzon. Sajnáljuk azt a két pontot, amit Foton voltunk kénytelenek hagyni, főképpen azért, mert csapatunk azzal a játékával, mellyel Foton kikapott, rendes talajú pályán, jó biró veze­tése mellett, gólokkal győzött volna. Ezt még Fótnak fanatikus közön­sége is elismerte. Csodálkozunk a szövetségen, hogy az ilyen vidéki pályák ellenőrzésére és annak megállapítására, hogy azok használható állapotban vannak-e, nem fordít nagyobb gondot és nem gondoskodtat olyan karhatalomról, mely a biró személyét megvédeni és a közönség befolyásától mentesíteni tudja. Megtörtént például az az eset, hogy Nagyfejeő egy ártatlan szereié nél egy kendős nénike rohan a pá­lyára és Nagyfejeőt inzultálta. Csapatunk tagjai mindent elkövet­tek a győzelem érdekében, és elte­kintve azon pár perctől, amidőn köz vétlen védelmünk kihagyott, min­denki tudása legjavát adta. Tamási a kapuban bebizonyította, hogy ambícióval és szívvel lehet jól védeni. A gólokról nem tehetett. Blahovits dicséretére válik, hogy nem reagált az ellenfél durvaságaira és ezzel nem szitotta a tüzet. Nagy­fejéének és Mundinak ez a mély ta­laj nem feküdt és igy nem mindég tudták szélsőjüket a játékból kikap­csolni. Hilák centerhalf játéka meg­lepetés volt, különösen az első fél­időben, amidőn minden labda rajta keresztül indult a támadásba. Tágén a tőle megszokottan jól játszott, gólja mintaszerű volt. Kapuvári, most hogy leszokott önzőségéről, mindig hasz­nosabb tagjává válik az együttesnek. Szántó nagy küzdő kedvével tűnt ki és ő volt az, aki legtöbbször került közelharcba az ellenfél védelmével es nem bántak vele keztyűs kézzel. Juhász a megszokott jó volt. Vigh­nek lövései nem sikerültek. Petró a rossz talaj miatt nem nyújtotta azt, amit tőle vártunk. Folyó hó 17-én vasárnap délután a szigeti sporttelepen 2 órai kezdet­től a Move Esztergomi Sport Egylet a Fóti Testvériség csapatával játszik bajnoki mérkőzést. Izsák S. K.—MESE II. (2:1) Vasárnap délután a helybeli sport­telepen mérkőzött az Izsák J. R. T. futballcsapata a MESE csapatával nagy számú közönség előtt. A mér­kőzést, melyre Budapestről két teher és több luxus autóval érkeztek, zászló csere előzte meg. A cég több vezető tisztviselője is eljött az első találko­zásra, melyen az esztergomi csapat győzött 2 : 1 arányban Deutsch bi raskodása mellett. Az eredmény túl­zott, a döntetlen jobban megfelelt volna a játék képének, bár nagy volt a fízikumbeli különbség a ven­dégek javára. Az első gólt az esz­tergomiak tizenegyesből kapták a második félidőben, majd ugyanigy egyenlítettek. Azután egy szép lefu­tásból megszületett a győzelmet je­lentő gól. A pestiek igen szép játé­kot mutattak, pontos, lapos labdáik­kal sok izgalmas percet szereztek az esztergomiaknak. Nem mulaszt­hatjuk el mégegyszer örömünket ki­fejezni az Izsák J. R T. megértő sportszeretete fölött, mely lehetővé tette, hogy anyagi áldozatok árán ez a mérkőzés létrejöhetett. Sőt ígére­tet is kaptunk, hogy tavasszal ismét szívesen látogatnak el Esztergomba, ahol a lsporton keresztül kellemes napot töltöttek és használhattak az esztergomi futballéletnek is. FILMHÍRADÓ Kultur Mozgó Szerdán 7 órától folytatólag Csütörtökön 7 órától folytatólag (Ketten egy jeggyel! A megtagadott asszony Egy forró szerelem története. EGYSZER VOLT... STAN és PAN a két kiváló komi­kus legújabb filmje. Ócska vasöntvényeket vesz a legmagasabb napi áron Petz Testvérek Rt. gépgyára. Üveg és porcellán kereskedés­nek a város központjában, szép üz­lethelyiséget keresek egy raktár helyi­séggel együtt. Levélbeni megkeresés Borbély Gusztáv, Komárom. Eladó 2 drb. fiatal borjastehén és 2 drb. anyasertés malacokkal. Cim: Uri-utca 9. Eladó családi úriház a város bel­területén mely áll 5 szoba előszoba, hall és teljes komfort. Cim a kiadó­ban. Kiadó május hó l-re Jókai-utca 19. számú, öt szobából és mellékhe­lyiségekből álló családi ház. Bővebbet ugyanott. Hosszabb időre bérbeadó a sintértelepi dűlőben néhai Czibor Fe­renc volt tulajdona 1000 négyszögöl jóltermő szőlő és gyümölcsös s ezzel egy tagban 720 négyszögöl szántó. Érdeklődők a helybeli ref. lelkész iro­dában jelentkezzenek Szt. Imre-u. 36. Francia, latin órákat jutányosán ad, korrepetálást elvállal oki. közép­iskolai tanárnő. Cim Simor János-u. 11. D. u. 2—4-ig. Eladók használt villamos motorok (1.5 Hp., 2.5 tip,, 3 Hp., 5 Hp.,) és egy állóköves daráló. „Elektra" Vili. Vállalat Héviz-utca 2. Kiadó hentesüzlet Tokod-Altárón, berendezéssel, vagy anélkül, beteg­ség miatt azonnal átvehető. Cim a kiadóban. 413/1935 vght. szám. Árverési hirdetmény. Dr. Földesi Kálmán ügyvéd által képviselt Gazdák Biztositó Szövet­Kezete javára 208 P 59 f tőke és több követelés járulékai erejéig, a bp esti közp. kir. járásbíróság 1934, évi 226567 sz. végzésével elrendelt ki­elégítési ^végrehajtás folytán végre­hajtást szenvedőtől 1935. évi július hó 6-án lefoglalt 4274 P-re becsült ingóságokra az esztergomi kir. Pk. 3732—1935. "sz. végzésével az ár­verés elrendeltetvén, annak végre­hajtást szenvedő lakásán üzletében Kirva-puszta leendő megtartására ha­táridőül 1935. évi november hó 18, napjának d. e. 10 óráját tűzi ki, amikor a bíróilag lefoglalt marhák, lovak, tehenek, kocsik, gazd. gépek s egyéb ingóságokat a legtöbbet Ígérőnek el fogom adni. Esztergom, 1935 október 6. Kiss Sándor kir. bir. végrehajtő. Értesítés. Tisztelettel értesitem a m. t. hölgy­közönséget, hogy női divatszalonomat Kossuth Lajos-utca 14. sz. alá helyeztem át. A m. t. hölgyközönség további szives pártfogását kérve kiváló tisztelettel Venczel Ferenc Szerdán 7 órától folytatólag Csütörtökön 7 órától folytatólag Ketten 1 jeggyel 1 IGT KEZDŐDÖTT ... Egy fiatal frontharcos küzdelme az otthonmaradt asszonyért. A LÁTHATATLAN EMBER H. G. Wels izgalmas regénye filmen. Kiadó május elsejére Kossuth La­jos-u. 36. sz. alatt a Magyar Királlyal szemben egy üzlethelyiség (Blödi-féle). Bővebbet Simor-utca 39. sz. ÉRTESÍTÉS. Tisztelettel értesitem váro­sunk és vármegyénk m. tisz­telt közönségét, hogy Esz­tergomban, Kossuth L.-u. 14. sz. alatt, a m. kir. föld­művelésügyi miniszter úr által engedélyezett INGATLAN­FORGALMI IRODÁT nyitottam. Irodám bármely ház, föld, telek eladását, vételét, par­cellázást a legjutányosabb áron vállalja és bonyolítja le. Tisztelettel kérem a n. é. közönség szives pártfogását SZABÓ JÓZSEF Felelős szerkesztő és kiadó: Laiszky Kázmér. Nyomatott Laiszky János könyrayomdaiÄban, Esztergom. £Laiszkx KMt)