Hídlap, 2011 (9. évfolyam, 1–35. szám)

2011-04-09 / 13. szám

életstílus Dorogi birkózók sumoban is az élen Huszonnégy magyar bajnoki címet szereztek a Dorogi Nehézatlétika Club sportolói a közelmúltban Dorogon ren­dezett idei Sumo Országos Bajnoksá­gon. A megmérettetésen a házigazda birkózók az első helyekkel együtt ösz- szesen hetvenöt érmet gyűjtöttek be. A Dorogi sportcsarnok adott otthont öt korcsoportban az idei Sumo Országos Bajnokságnak a közelmúltban. Úgy tűnik a hazai pálya igencsak feltüzelte a Doro­gi Nehézatlétika Club sportolóit,'akik az elmúlt időszakban sorozatban hozzák a birkózó sikereket. A birkózók ezen a tor­nán - a hazai sumo sportágban a birkózók jelentik az élmezőnyt - is megmutatták, hogy az országos elithez tartoznak, hiszen összesen 75 érmet, ebből 24 magyar bajno­ki címet nyertek. A rengeteg érem közül Puksa Ferenc, a dorogi egyesület elnöke három sikert emelt ki a felnőttek között, 92 kilogrammban Robotka László, 100 kilóban Fekete Zoltán, 115 kilo­grammban pedig Klányi János nyert magyar bajnoki címet. A versenyen a felnőttek mellett az Ui2-es korosz­tálytól kezdve minden utánpótlás-kor­csoportban, az Ui8-asig megmérkőztek a dorogi versenyzők az OB-n, az U2i-es sportolóknak a megmérettetés válogató volt, míg a gyermek korosztálynak egy felkészülési verseny. „Az esemény színvo­nalát emelte Bárdosi Sándor jelenléte is, aki immár nem versenyzőként, hanem edző­ként volt jelen, tanítványaival a Budajenő Birkózó Club sportolóival” - számolt be Puksa Ferenc. Az egyesület elnöke hoz­zátette, hogy az országos bajnokság és a válogatóversenyek eredményei alapján dől majd el, hogy kik indulhatnak az idei Európa-bajnokságon, mely versenynek az utánpótlás-korosztályban Ukrajna, a fel­nőtteknek pedig Bulgária ad otthont. HÍDLAP Judos aranyeso Tokodaltárón Három aranyérmet szereztek a tokodaltárói judosok az idei első hazai versenyükön március végén, melyen részt vettek egyebek közt a leányvári és esztergomi sportolók is. A leányvá­riak tizenhét, az esztergomiak pedig ti­zenöt első helyet gyűjtöttek be a TABAK megmérettetésén. A Tabak judo szakosztálya március 26-án a tokodaltárói általános iskola torna­termében rendezte meg idei első hazai, meghívásos versenyét, melyen nemcsak a környékbeli - esztergomi, leányvári és ter­mészetesen a tokodaltárói - judosok vettek részt, hanem az ország távolabbi pontja­iról, egyebek közt Lábatlanról, Győrből, Tatabányáról, Székesfehérvárról, Orosz­lányról, Miskolcról is érkeztek nevezők. A diák és serdülő megmérettetésre tizenhét egyesület nevezett és összesen 216 spor­toló mérkőzött meg. A versenyt Sziklai Béla Ádám a tabak edzője nyitotta meg, aki köszöntötte a megjelent versenyzőket, edzőket, szülőket, illetve díszvendégként az iskola igazgatónőjét, Bartalos Edinát. Ezután a bírókat mutatták be a szervezők, majd a szakmai ismertetés után megkez­dődtek a küzdelmek. A régiós egyesületek közül a házigazda tokodaltáróiak három aranyérmet - Erdélyi Máté, Kara Angéla, Ghete Bence -, négy ezüstöt - Báthory Már­ton, Németh Erik, Kiss Dominik, Báthory Róbert - és tizenegy bronzot - Oláh Ottó, Uracs Roland, Uracs Bertold, Tolnai Gergő, Obermajer László, Tuza Mar­tin, Uracs Norbert, Krizonics Ádám, Makkai Krisztián, Sziklai Péter, Oláh Ferenc - szereztek. A Leány vári Judo SE sportolói össze­sen tizenhét első - Kardos Tímea, Kardos Orsolya, Veres Kinga, Rábai Boglárka, Tandi Alexa, Nagy Antónia, Papp Kinga, Bordás Alex, Rontó Roland, Bordás Gergő, Kótai Barnabás, GorzóÁron, Lappó Krisztián, Rontó Szilárd, Schmidt Dávid, Búzás Gergő, Máté Richárd - kilenc máso­dik - Farkas Szilvia, Koch Nyák Barbara, Dávid Mónika, Tóth Kristóf, Balogh Gergő, Veres Attila, Bugyi Áron, Farkas Szilárd, Almási Kornél - és hét harmadik helyet - Hangya Gergő, Horváth Barna, Földesi Dávid, Tomázi Márk, Nagy Boldizsár, Szöllösi Gergő, Kreisz Ádám - zsebeltek be. A leányváriak közül Nagy Benedek ötödikként fejezte be a versenyt. Az Esz­tergomi Spartacus judosai közül pedig tizenöten állhatták a dobogó legfelső fokára - Cserni Dóra, Máté Vivien, Pápai Adrienn, Schummer Boglárka, Kecskeméti Orsolya, Majdanics Laura, Baráth Roxána, Szállási Dániel, Kákony Gergő, Csörregi Ádám, Robotka Attila, Kemenes Balázs, Vida Marci, Hertlik Máté, Dinnyés Bernát -, kilencen - Keresztesi Dóra, Cserni Vik­tória, Gáspár Csilla, Romanek Péter, Máté Viktor, Rékási Szabolcs, Jágó, Szerencsés Dániel, Hertlik Péter - zártak második pozícióban, öten - Gaál Gergő, Tihanyi Richárd, Baranyi Ádám, Gál Rupert, Bádé Emese - a harmadikban. Rajtuk kívül még egy-egy negyedik helyet szerzett Máté Oli­vér és Szenei Márk. HIDLAP Az esztergomi judosok tizenöt aranyat, kilenc ezüstöt és öt bronzot szereztek 30 hídlap 2011. ÁPRILIS 9. / IX. ÉVFOLYAM / 13. SZÁM