Hídlap, 2007. április (5. évfolyam, 64–83. szám)

2007-04-10 / 69. szám

www.esztergom.hu SPORT 2007. április 10., kedd • HÍDLAP 7 Folytatódott a rossz sorozat: Tatabánya és Vác is kikapott Mindkét csapat a kieső helyen áll B Labdarúgás ___________ A Borsodi Liga huszonharmadik for­dulóját rendezték meg a hétvégén, mely során a tatabányai fiúk a Budapest Honvéd otthonában, a felújított Bozsik Stadionban 2-0-ra kikaptak. Ezzel az eredménnyel pedig a csapat már a ta­bella utolsó előtti, kieső helyére csú­szott vissza. A sereghajtó Vác is ismét vereséget könyvelhetett el, ugyanis az MTK 3-0-ra könnyedén verte meg a Du­nakanyar labdarúgóit. Az első félidőben nem bírt egymás­sal a két csapat, bár a honvéd némileg mezőnyfölényben játszott, ám a tata­bányaiak remek, jól megszervezett vé­dekezésének köszönhetően ekkor még nem tudott a Honvéd gólt rúgni. Ez el­ső játékrészben a vendégek megtörték a piros-feketét támadásait, ugyan több helyzet adódott a Honvéd játékosai előtt, de gól nem született. A csapatok gól nélküli döntetlennel mehettek a szünetre. A második félidőben azon­ban jobban kezdtek a kispestiek, már az ötvenharmadik percben megszerez­ték a vezetést. Tatabányai szempont­ból egy igen szerencsétlen találattal jutott előnyhöz a hazai gárda, ugyanis egy indítás után a kifutó kapus, Postrk és a jobb oldali védő Rajnay nem ér­tették meg egymást és összefutottak, aminek az lett a következménye, hogy Ivancsicsé lett a labda és gyakorlatilag az üres kapuba gurított. Innentől kezd­ve újra kiegyenlítettebb játék folyt, adódott helyzet megyeszékhelyünk labdarúgói előtt, ám gólt nem tudtak szerezni. Az utolsó tíz percre Tornyi Barnabás a pályára küldte Vámosi Csabát és Filó Tamást is az egyenlítés megszerzésének reményében, de végül nem sikerült. Ráadásul a mérkőzés hajrájában, a kilencvenharmadik perc­ben a kispesti Bogdanovics lőtt egy szép gólt, így megadta a kegyelemdö­fést az FC Tatabánya Vértes Center csapatának, és legyőzték a Honvéd já­tékosai 2-0-ra megyeszékhelyünk lab­darúgóit. Tornyi Barnabásnak ez volt a második veresége a tatabányai kispa- don, ám a vezetőedző nem lehet túl nyugodt, hiszen tudta, hogy nehéz fel­adatot vállal el azzal, hogy leül a tata­bánya kispadjára, de célja a csapat NB I-ben maradása. Nem lesz könnyű dolga sem a trénernek, sem az együt­tesnek, ugyanis már a tabella utolsó előtti, kieső helyén állnak a tatabányai labdarúgók. A következő fordulóban az FC ^Tatabánya játékosai a hetedik helyen álló Fehérvár ellen lépnek pá­lyára szombaton. Régiónk másik NB I-es csapata sem tudhat maga mögött vidám hétvégét, ugyanis a váci fiúk a második helyen ál­ló MTK ellen léptek pályára a Hungária körúton, és ahogy a papírforma is mu­tatta, a kék-fehérek simán, 3-0-ra le­győzték Vác labdarúgóit. A fiatal MTK- s Pál András már a tizenötödik másod­percben vezetéshez juttatta csapatát, ez­zel igen hamar megkezdődött a kék-fe­hér roham. Ezt követően nyomasztó mezőnyfölényben játszottak a hazaiak, ám a rengeteg kialakított helyzetnek csupán töredékét tudta értékesíteni a csapat. Az első félidőben a váci véde­lem még remekül állta az MTK-sok tá­madásait, így 1-0-s hazai vezetéssel me­hettek a szünetre a csapatok. Ám a má­sodik játékrészben egyből magához ra­gadta a kezdeményezést az MTK, a Vác pedig bátrabb játékot mutatott, ám en­Az NB I állása: 1. DVSC-TEVA 16 3 4 45-16 51 2. MTK 15 4 4 43-18 49 3. ZTE 13 3 7 39-31 42 4. Újpest FC 12 3 7­29-19 39 5. Vasas 10 5 8 27-29 35 6. Diósgyőr 10 4 9 31-31 34 7. Fehérvár 10 3 10 30-31 33 8. BP Honvéd 9 4 10 39-34 31 9. REAC 8 5 10 30-38 29 10. Pécs 7 8 8 22-27 29 11. Győri ETO 7 7 9 27-32 28 12. Kaposvár 8 3 12 27-28 27 13. Paks 7 6 9 23-24 27 14. FC Sopron 8 2 13 22-38 26 15. Tatabánya 7 2 14 31-42 23 16. Vác 2 6 15 15-42 12 nek eredményeként időnkét kinyílt a vé­delem. Az ötvenegyedik percben is, amikor Kanta talált be a váci kapuba, ezzel már 2-0-ra vezettek a kék-fehérek. Hat perccel később a váci Balogh Ri- chárd a tizenhatoson belül rántotta le Hrepka Ádámot, amelyért a játékvezető azonnal a tizenegyes pontra mutatott. A büntetőt Kanta jobbal a jobb sarokba lőtte, míg Djokics kapus balra vetődött. Ezt követően az emberhátrányba is ke­rülő vendégek nem okoztak nagy gon­dot a bajnoki címre törő MTK-nak, bár gól már nem született, de a kék-fehérek 3-0-ra megérdemelten nyerték meg a mérkőzést. Vác ezzel a vereséggel pe­dig továbbra is az utolsó a tabellán. Ugyan még messze a bajnokság vége, de a Dunakanyar-Vác alakulatának rendkívül nagy erőfeszítést kellene ten­nie, hogy bent maradjon az NB I-ben. * Lenger Újabb vereséget szenvedett Dorog iRöplabda ________________ Az NB lí-es röplabrias fiúk húsvétkor sem pihentek, így a dorogi játékosok is pályára léptek vasárnap, ezúttal a tabella második helyén álló pécsi ala­kulatot fogadták. A jelenleg nagyon kevés egészséges játékossal rendel­kező Dorogi ESE gyenge játékkal 3-1- re kikapott. Nehéz helyzetben vannak a dorogi fiúk, nagyon kevés játékos áll a csapat rendelkezésére, de ettől függetlenül keményen küzdenek a fiúk minden meccsen. Most hétvégén a PTE-PEAC gárdáját fogadták a dorogiak. Az első szettet a pécsi alakulat nyerte, ám eb­ben a játékrészben nem volt túl nehéz dolguk, ugyanis Baranyai Ákos, a do­rogi szakosztályvezető és játékos sze­rint katasztrofálisan játszott ekkor együttese. Viszont a második szettre változtattak a dorogiak a csapatfelállá­son, ez a húzás pedig be is jött, ugyan­is ebben a játékrészben végig vezettek a fiúk, ugyan nem nagy különbséggel, de megnyerték a szettet. A harmadik­ban ezzel a taktikával folyatták a játé­kot a dorogi röplabdások, de mivel a nyitás-fogadás nagyon gyengén ment, így kicsúszott a kezükből a győzelem. Ráadásul a negyedik szett szinte telje­sen hasonlított a harmadikhoz, ebben is vesztettek a dorogi fiúk, így végül 3-1-re a pécsiek nyerték a mérkőzést. „Összességében nem volt jó játék, a nyitás-fogadásaink katasztrofálisan si­kerültek, a védekezéssel is gond volt, viszont a mezőnymunka többé-kevésbé megvolt és a támadásokkal sem volt baj” - számolt be a Hídlapnak Bara­nyai Ákos. A szakosztályvezető hozzá­tette, hogy nagyon kevesen vannak most a csapatban, nehéz pótolni a hi­ányzókat, viszont ha egészséges lett volna a gárda, akkor ezen a mérkőzé­sen sikerülhetett volna a győzelem. A következő fordulóban mindenképpen nyerni szeretne a gárda, Tab ellen lép­nek majd pályára a fiúk. „Előfordulhat, hogy még kevesebben leszünk, de Tab ellen még akkor is győznünk kell” - zárta beszámolóját Baranyai Ákos. • L. P. * ^ 13 K pVahnnlac L SPORTSZILANKOK Győri diadal a Magyar Kupában A címvédő Győri Audi ETO KC nyerte a női kézi­labda Magyar Ku­pát: a vasárnapi c döntőben 35-28-ra nyert a Budapest Bank-FTC ellen a budapesti SYMA- csarnokban. Görbicz Anitáék már az első félidőben is előnyt szereztek, de a Fradinak ekkor még sikerült ki­egyenlíteni, sőt a vezetést is megsze­rezni. A második játékrész szoros küzdelmet hozott, a hajrában azon­ban a Győr bizonyult jobbnak, meg­szerezve ezzel harmadik elsőségét a sorozatban. Tyson pofonok a ringen kívül Mike Tyson péntek éjszaka került összetűzésbe egy lesifotóssal, rátá­madt, majd fényképezőjét is tönkre­tette. A paparazzi azonnal rendőrt hí­vott, és a kiérkező hatóságok őrizet­be vették Tysont, akinek mostanában többször volt dolga a hivatalos szer­vekkel. A bokszolót a kihallgatás után ugyan elengedték, de az ügy a bíróságon tovább folytatódik majd. A pályán tündökölt az edző Meglepő tettre ragadtatta el magát a Bristol-Swansea bajnoki találkozón a hazaiak edzője: Gary Johnson a vendégek időhúzását megakadályoz­va berohant a pályára és becsúszva elrúgta a labdát, mire a játékvezető azonnal felmutatta a piros lapot. „Egyértelműen húzta az időt az el­lenfél játékosa, csak segíteni akar­tam elvégezni a szabadrúgást” - nyi­latkozta Johnson, aki elismerte, na­gyot hibázott az esetnél. LESVONAL A belügyminiszter használja Beckham ellopott autóját Úgy tűnik, meg­találták David Beckham tavaly ellopott BMW X5-ösét: egy mi­nap megjelent fotó tanulsága szerint az autót a macedón belügymi­niszter, Gordana Jankulovszka hasz­nálja. A politikus azonnal felkérte a rendó'rséget, hogy vizsgálja ki az ese­tet, a hatóságok jelenleg nyomoznak, hogy hogyan kerülhetett az autó a ma­cedón kormány hivatalos flottájába. MAGYARORSZÁGI ÁLLÁSAJÁNLATOK A Komárom-Esztergom Megyei Munkaügyi Központ kirendeltségeinek állásajánlatai Esztergomi kirendeltség (Esztergom, Lázár Vilmos u. 74.) Telefon: 33/413-350 • asztalos • benzinkútkezelő • bérszámfejtő • betanított kandallóépítő • betanított munkás • betanított összeszerelő (Komáromban) • börtönőr • cnc forgácsoló • cukrász • csomagolás (am kiskönyvvel) • csomagolóanyag-készítő • eladó (hot-dog árus) • építőipari segédmunkás • építőipari szakmunka (kőműves, ács, festő, gipszkartonszerelő) és segédmunka Esztergomban • felszolgáló • forrasztó (megváltozott munkaképességűeknek) • fuvarszervező (angol nyelvtudás) • gépészmérnök • gyártósori összeszerelő (Suzuki) • hegesztő • hidegburkoló • konyhai kisegítő • kőműves • könyvelő (költségvetési gyakorlat) • lakatos • mérlegképes könyvelő • minőségbiztosítási mérnök (angol) • műszaki ügyintéző • operátor • papíripari gépkezelő • pultos • szakács • számítástechnikai programozó • szerszámkészítő • szobafestő-mázoló Dorogi kirendeltség (Dorog, Kálvária u. 18. sz.) Telefon: 33/431-448 • bér és társadalombiztosítási ügyintéző • egyéb fémmegmunkáló, felületkezelők • egyéb feldolgozóipari gépet kezelő, gyártósori összeszerelő • egyéb gazdasági foglalkozások • egyéb irodai jellegű foglalkozások • egyéb könnyűipari gépkezelők és gyártósor mellett dolgozók • egyszerű mezőgazdasági foglalkozások • építőipari segédmunkás • felszolgáló, vendéglátó-ipari eladó • forgácsoló • gazdasági szervezet vezetője (igazgató) • gyártósori összeszerelő • hegesztő, lángvágó • ipari tevékenységet folytató részegység vezetője • kőműves • műanyag-feldolgozó • műszaki tevékenységet folytató részegység vezetője • raktárkezelő • szakács • szerződéses katona • tehergépkocsi-vezető • töltőállomás kezelő • vas és fémszerkezeti lakatos Komáromi kirendeltség (Komárom, Igmándi u. 45.) Telefon: 34/340-143 • gyártósori összeszerelő • pultos-felszolgáló • felszolgáló (cukrászdába) • építőipari segédmunkás • kocsirendező, tolatásvezető • villanyszerelő • géplakatos Hasznos munkaerő-piaci információk és további állásajánlatok ismerhetők meg az Állami Foglalkoztatási Szolgá­lat www.afsz.hu honlapjáról!