Hídlap, 2006. április (4. évfolyam, 64–84. szám)

2006-04-11 / 70. szám

www.istergranum.hu SPORT 2006. április 11., kedd • HÍDLAP 7 Mély hullámvölgybe került a Dorogi FC A dorogiak két öngólja megpecsételte az együttes sorsát Blabdarúgás __________ N em sikerült jóra a régió általunk fi­gyelt labdarúgócsapatainak hétvégé­je. A legnagyobb vesztes a Dorogi FC lett, mely 4-2-re kapott ki hazai pályán úgy, hogy a félidőben még vezetett. Az ESC nem tudta legyőzni a Bajótot, míg a párkányiak gólnélküli döntetlent ját­szottak a listavezetővel. NB III, Duna-csoport: Dorogi FC- Tököl 2-4 (2-1) Remekül kezdődött a találkozó a do­rogiak számára, mivel a csapat az első félidőben kétszer is mattolta az ellen­fél kapusát. Harmadszor is betalálta a sereghajtó csapat, sajnos nem a megfe­lelő kapuba, de még így is vezetéssel vonulhatott pihenni. A folytatásban vi­szont megmagyarázhatatlan dolog tör­tént, a gárda összehozott még egy ön­gólt, ami teljesen padlóra küldte a ha­zaiakat. A Tököl élt a lehetőséggel, az egyenlítés után még kétszer volt ered­ményes, így a Dorogi FC elszenvedte idei harmadik vereségét. „Nem tudok napirendre térni a tör­téntek fölött” - mondta szomorúan Für István. „El sem tudom képzelni, hogy történhetett meg ez, nem talá­lom a hiba forrását. Megint úgy kap­tunk ki, hogy vezettünk, majd jöttek az öngólok, és teljesen szétesett a já­tékunk. Nagyon nehéz helyzetbe ke­rültünk, és nem tudom mit kéne tenni. Fel kell paprikázni a csapatot, mert nem szabad több pontot eltékozolni.” Megyei első osztály: Bajót-Esztergomi SC 2-1 (1-1) A megyei rangadón a vendégcsapat szerzett vezetést, melyet a Bajót még az első félidőben egalizálni tudott, sőt a folytatásban a vezetést is megszerez­te. Hiába dolgozott ki sok helyzetet az ESC, a góllövéssel hadilábon állt, így a hazaiak megérdemelten tartották ott­hon a három bajnoki pontot. „Annyira jó csapatunk nincs, hogy mindenkit megverjünk” - kezdte mondanivalóját Holdampf Sándor ve­zetőedző. „A bajótiak sokkal motivál­tabbak voltak, mi valami oknál fogva elfelejtettünk küzdeni. Most lesz ér­dekes a bajnokság, szerdán és vasár­nap is játszunk, de az árvíz miatt nem érezhetjük a hazai pálya előnyét. A csapat elveszítette a fonalat, én sokkal motiváltabb voltam a kispadon, mint ők a pályán. Nem vagyunk elkesered­ve, de az előttünk álló időszak vízvá­lasztó lehet.” Szlovák harmadik liga: Párkány- Mocenok 0-0 A listavezetőt fogadta hazai pályán a Duna-parti együttes és már a találkozó elején sejteni lehetett, hogy pontosztoz­kodás lesz a vége. Mindkét csapat ha­sonló taktikát választott, az edzők egy csatárral küldték harcba együttesüket, s mivel egyik gárda sem törekedett gól­szerzésre, 0-0-s végeredmény született. „Igazságos a pontosztozkodás” - beszélt az összecsapásról Marsai Zsolt, a csapat hátvédje, aki sárga lap­jai miatt csak a nézőtérről követte a találkozót. „Nem volt szép meccs, fő­leg nem a nézőknek, de egyik csapat sem kockáztatott. A döntetlent tartot­tuk mi is szem előtt, alig dolgoztunk ki helyzetet. Én még két meccsig nem leszek hadra fogható, de utána min­denképp szeretnék játszani.” • Nagy Balázs Komoly harcon vannak túl a Vitézek Az Exiles helyett egy angol csapattal játszott a hétszeres bajnok Legázolta a Kömyét az EKSE Látványos játékkal győzött a királyvárosi csapat i Rögbi __________________ E lmaradt az Esztergomi Vitézek hét­végére tervezett bajnoki találkozója a Bp. Exiles ellen, mivel a fővárosiak be­tegségre és sérülésekre hivatkozva le­mondták az összecsapást. Ennek elle­nére is pályára lépett a hétszeres baj­nok, amely Kecskeméten mérte össze erejét egy angol gárdával. A találkozó tökéletesen pótolta az elmaradt találkozót, a Vitézek egy na­gyon erős angol gárdával csapott ösz- sze. Annak ellenére is magabiztos volt a királyvárosi csapat, hogy az első sor szinte teljesen hiányzott, Heckel, Hock és Siroki sem állt a vezetőedző, Szőlősi László rendelkezésére. „Ke­mény csatán vagyunk túl, az igazat megmondva, nem néztem ki az ango­lokból, hogy ekkora erejük van. Ko­molyan vettük a találkozót és jó kis meccset játszottunk. Más szempont­ból nem jött jól a meccs, Bíró Gábor súlyosnak tűnő sérülést szenvedett, de Az NB I hétvégi eredményei: KARC- Pécsi Indiánok SK 102-0, Elefántok RSE—Battai Bulldogok 13-16. remélem a hét végi, Elefántok elleni ütközetre meggyógyul” - beszélt a ta­lálkozóról Szőlősi László. Koller Zoltán is vállalta az angolok elleni csatát, és ő is hasonlóan nyilat­kozott a szigetországi csapat erejéről. „Jól sikerült felkészülésnek monda­nám az angolok elleni csatát, harcos ellenféllel kellett megküzdenünk” - tette hozzá Koller. „Az eredmény most másodlagos, az viszont biztos, hogy ők egyszer sem tudtak célt vin­ni. Motiváltak voltunk, annak ellenére is, hogy igazi tétje nem volt a találko­zónak, mert győzni mindig jó érzés.” • (kéméndi) B Kézilabda ______________ M agabiztos játék, hatalmas különb­ség, meggyőző egyéni teljesítmények, így lehetne jellemezni az EKSE- Optisoft-T.L.I. hétvégi bajnoki találko­zóját, melyet 40-18-ra nyert meg a Környe ellen. Negyedórán keresztül fej-fej mel­lett haladtak a felek, de 15 perc után ■már csak egy csapat volt a pályán, méghozzá az EKSE. A királyvárosi csapat a félidőre hétgólos előnyre tett szert, és a 17-10-es vezetés ellenére a második játékrészben sem állt le. Volt olyan periódusa a találkozónak, mi­kor a hazaiak 11-szer voltak eredmé­nyesek, az ellenfél viszont képtelen volt betalálni. A 40-18-as siker töké­letesen mutatja a két csapat közötti különbséget. A csapatban Kőszeghy kapus nyújtott kiemelkedő teljesít­ményt, a mezőnyjátékosok közül pe­dig Fülöp (6 gól) és Gergely (14 gól) játszott szenzációsan. „Nagy sima volt” - értékelte a ta­lálkozót Éber István, az EKSE első embere. „A Környe negyedóráig bír­ta az iramot, után a viszont mi irányí­tottunk, az ellenfél nem tanúsított NB II: EKSE-Optisoft-T.L.I 40-18 (17-10) „ EKSE: KŐSZEGHY, Novák 4, FÜLÖP 6, GERGELY 14, Törőcsik Zs. 2, Törőcsik E. 1, Pusztai 3. Csere: Pálfi, ARATÓ, Oláh D. 3, Szopkó 1, Sinka 2, REMÉNYI 4, Móra (kapus). Ifi: EKSE-Környe 27-17 (11-7) EKSE, góllövők: Oláh D 7, Szopkó 5, Tóth R. 4, Varga 4, Nyíri 3, Molnár 2, Sinka 1, Reményi 1. nagy ellenállást. A nagy előny tuda­tában is harcosan játszottunk, a csa­pat küzdött, akart és komolyan vet­ték a meccs minden egyes percét. Fülöp Anikó és Gergely Irén szár­nyalt, góljaink felét ők lőtték. Nagy öröm, hogy a fiatalok újra bizonyí­tottak, voltak olyan percek, mikor csak az ifik voltak a pályán. Jól is játszottunk és a küzdeni akarással sem volt gond.” A felnőttek mellett az ifik is győz­tesen hagyták el a játékteret, ők 27-17-re múlták felül a Környét. A ki­csik találkozójának üde színfoltja volt Tóth Regina játéka, aki ifi meccsen még soha nem lőtt négy gólt, most ez is összejött neki. • (nagy) SPORTSZILÁNKOK Gera volt a meccs legjobbja Kerek fél év kihagyás után Gera Zoltán ismét kezdőként lépett pá­lyára a WBA csapatában az Aston Villa elleni, városi rangadón. A magyar középpájyás végig a pá­lyán volt, és az angol lapok szerint egyértelműen a West Bromwich legjobbja volt annak ellenére, hogy nem sikerült gólt rúgnia. „Nem vagyok maradéktalanul elé­gedett a játékommal, remélem, a későbbiekben gólokkal is segíteni tudom a csapatot” - mondta Gera a 0-0-ra végződött találkozó után. Bodrogi ismét a nyeregben A tavaly több mm versenyen is meglepően jól * szereplő Bod­rogi László az idény első ran­gosabb viada­lán továbbra is jó formát mutat. A 104. alkalom­mal megrendezett Paris-Roubaix, klasszikus egynapos országúti ver­senyen a magyar kerekes a 62. he­lyen ért célba, közel 11 perccel le­maradva az első helyezett svájci Fabian Cancellara mögött. Jaromir Jágr a csúcson A cseh válogatott kapitánya, Jaromir Jágr eddigi legjobb sze­zonját produkálja az NHL-ben. A New York Rangers színeiben a legutóbbi mérkőzésen egy góllal és két gólpasszal további értékes pontokat gyűjtött. A cseh koron- gozó ezzel ráadásul megdöntötte Adam Graves klubrekordját, aki az 1993/94-es szezonban 52 gólt ütött az alapszakaszban, Jágr pil­lanatnyilag 53 találatnál jár. LESVONAL Saját hívei támadtak az Interre Megtámadták a saját szurkolói az Intemezionale csapatának labda­rúgóit. Az együttes tagjait azAscoli elleni idegenbeli győzelem után a repülőtéren „ találták ” meg a druk­kerek, akik a BL-ből való kiesést kérték számon. Az incidens tettle- gességig fajult, amelynek során a szurkolók megütötték Cristiano Zanettit. Az összetűzésnek végül a rendőrség vetett véget, több feldü­hödött drukkert előállítottak. MAGYARORSZÁGI ÁLLÁSAJÁNLATOK A Komárom-Esztergom Megyei Munkaügyi Központ kirendeltségeinek állásajánlatai Esztergomi kirendeltség (Esztergom, Lázár Vilmos u. 74.) Telefon: 33/413-350 • alkalmi munka (gépkezelés 2 hét) • asztalos • benzinkútkezelő • bérszámfejtő • betanított kandallóépítő • betanított munka • betanított összeszerelő (Komáromba) • börtönőr • cnc forgácsoló • cukrász • csomagolás (am kiskönyvvel) • csomagolóanyag-készítő • eladó (hot-dog árus) • építőhatósági ügyintéző (építészmérnök vagy településmérnök végzettség) • építőipari segédmunkás • építőipari szakmunka (kőműves, ács, festő, gipszkartonszerelő) és segédmunka Esztergomban • felszolgáló • forrasztó (megváltozott munkaképességűeknek) • fuvarszervező (angol nyelvtudás) • gépészmérnök • gyártósori összeszerelő (Suzuki) • hegesztő • hidegburkoló • konyhai kisegítő • kőműves • könyvelő (költségvetési gyakorlat) • lakatos • mérlegképes könyvelő • minőségbiztosítási mérnök (angol) • műszaki ügyintéző • operátor • papíripari gépkezelő • pultos • raktári dolgozó (targoncavizsgával) • részidős kézbesítő (Pilismaróira) • szakács • számítástechnikai programozó (távmunka) • szerszámkészítő • szobafestő-mázoló • szobafestő-mázoló • takarító (állandó éjszaka) • takarítónő (megváltozott munkaképességű nőknek, 4 órás) • tehergépkocsi-vezető (E kát. jogosítvány, nemztk. gyakorlattal) • titkárnő (visegrádi munkahely) • villanyszerelő Dorogi kirendeltség (Dorog, Kálvária u. 18. sz.). Telefon: 33/431-448 • ápoló • betanított gépi fűnyíró • betanított asztalos • betanított gyártósori, összeszerelő • betanított juhász • dukkozó, fémfestő • egyéb építőmesteri foglalkozások • építési szakmunkás • értékesítési vezető • fémipari marós • forgácsoló • gyártósori összeszerelő • hirad. tech. hálózat,-kábelszerelő • kézbesítő • kínai szakács • kőműves • könyvelő • műszerész • operátor • pásztor • szállító-rakodómunkás • termeléstámogató mérnök • tervezőmérnök • villamosmérnök • villanyszerelő Komáromi kirendeltség (Komárom, Igmándi u. 45.) Telefon: 34/340-143 • betanított varrónő • gyártósori összeszerelő • pultos-felszolgáló • felszolgáló (cukrászdába) • építőipari segédmunkás • kocsirendező, tolatásvezető • villanyszerelő • géplakatos • rakodó hűtőházba • személy- és vagyonőr Hasznos munkaerő-piaci információk és további állásajánlatok ismerhetők meg az Állami Foglalkoztatási Szolgálat www.afsz.hu honlapjáról!