Hídlap, 2004. április-június (2. évfolyam, 65-129. szám)

2004-04-20 / 78. szám

2004. április 20., kedd SPORT Világsport Női Euroliga: harmadik lett a Pécs A Pécsett zajló Final Four dön­tőjében a francia Valenciennes fölényes győzelmet aratott a len­gyel Gdynia felett, ezzel ismétel­ten elhódította a bajnoknak járó serleget. A Sopron ellen csak jó­kora adag szerencsével a négyes döntőbe jutó franciák pénteken a házigazda PVSK-t intézték el simán, és a fináléban elért 93- 69-es sikerük sem tanúskodik nehézségekről. Rátgéber László pécsi sztárjai a torna zárónapján vigasztalódtak, 69-65-re győzve le a cseh Brno gárdáját. Női kézilabda: magyar henger A nemzetközi kupák elődöntői­nek első mérkőzései után mindkét versenyben lévő magyar együttes bizakodhat. A BL-ben a Dunaferr a Fradit búcsúztató dán Slagelse ellen végig irányítva a játékot, 34­29-es győzelmet ért el. A tíz-tíz gó­los Radulovics és Ferling irányításával a mieink már tíz gól­lal is vezettek, végül azonban be kellett érniük az ötgólos előnnyel. Az EHF-kupa elődöntőjében a Győr kilenc góllal (29-20-ra) múl­ta felül a norvég Haka csapatát, így a jövő heti visszavágó itt már csak formalitásnak tűnik. Venus Williams győzött Charleston-eban A nagyobb esélyesek (Davenport és Petrova) váratlan búcsúja után a nagy visszatérő amerikai, Venus Williams nyerte meg a Charleston-eban megrendezett rangos tenisztornát. A döntőben Williams 2:6, 6:2, 6:l-re bizo­nyult jobbnak a spanyol Conchita Martíneznél. Előbbiek­ből már következik, hogy nem si­került a komolyabb kiugrás Man­dula Petrának. A korábban Dokics és Jennifer Capriati ellen is sikerrel pályára lépő magyar teniszező nem bírt a nála papí­ron gyengébbnek minősített hor- vát Kostaniccsal, így a legjobb nyolc között kényszerült búcsúra. Spanyol foci: még min­dig a Valencia az élen Ugyanannyi pontja van a Real Madridnak és a Valenciának azu­tán, hogy a forduló záró­találkozóján a Valencia megbot­lott odahaza a Real Sociedaddal szemben (a Valencia csak a jobb gólkülönbség miatt az első). A ki­rályi gárda a madridi rivális felett aratott 2-1-es idegenbeli sikerével jelenleg 70 ponttal áll az első he­lyen. Könnyebb lett volna Raulék helyzete, amennyiben a Real Sociedad képes lett volna meg­őrizni 2-0-ás vezetését a Valencia otthonában, ám az ezúttal gyen­gébb napot kifogó házigazdák a játékvezető hathatós segítségével (azaz jogtalanul a javukra megítélt tizenegyesével) végül kiegyenlítet­tek (2-2). A Barcelona őrzi har­madik helyét a Malaga legyőzésé­vel (3-0), míg a BL-ben még ver­senyben lévő Deportivo nem bírt odahaza a Valladoliddal (1-1). Magabiztos lépés a bennmaradás felé Esztergomi KSE - Békéscsaba Előre NK 34-21 (18-8) Nagyon jól szervezett csa­patjátékkal, kiemelkedő egyéni teljesítményekkel és ennek köszönhetően fölé­nyes győzelemmel kezdték Laurencz mester tanítvá­nyai a bajnoki rájátszást. Mindkét csapat játékosai bi­zakodtak a vasárnapi összecsa­pást megelőzően, a délután négy órakor kezdődő találkozón azonban csak az EKSE tűnt ma­gabiztosnak. Az itt-ott foghíjas lelátó ellenére remek hangulat fogadta a játékosokat. A moti­váltán kezdő hazaiak igyekeztek meghálálni a szurkolói biztatást, néhány perc elteltével már há­romgólos előnyre tettek szert. A csabaiak ekkor tértek magukhoz a remek kezdés okozta sokkból, és egalizálták az eredményt. Ek­kor még a legvérmesebb hazai drukkerek sem gondolták vol­na, hogy ezen a mérkőzésen utoljára sikerül a békéscsabai­aknak ez a bravúr. A követke­zőkben ugyanis már csak a ha­zaiak játszották a kézilabdát: tá­madásban Wolf, Lánczos, Vincze és Takács villogott, míg a védekezésben Sipos, Vészeli és a remek napot kifogó Körmöczi kapus keserítette a vendégek életét, akik képtele­nek voltak felvenni az esztergo­miak által diktált ritmust. Az el­ső félidőben a mérkőzés képe nem változott, sőt, a lefújás előtt néhány másodperccel tíz gólos előnynél a közönség rá­számolt az ellenfélre. A második játékrészt ott folytatták Wolfék, ahol az elsőt abbahagyták. A Békéscsaba játékába az ex-esz- tergomi Pőcze Judit próbált né­mi összhangot vinni, kevés si­kerrel. A Laurencz-tanítványok ugyan a második félidőben, fő­képp a támadásokban több ki- sebb-nagyobb hibát vétettek, de ezzel képtelen volt élni a rendkívül tanácstalanul, elkép­zelés nélkül kézilabdázó ellen­fél, amely csupán abban bízha­tott, hogy elkerüli az alapsza­kaszbelihez hasonló kiütéses vereséget (37-19). Ezt a felada­tukat részben sikerült is megva­lósítaniuk a csabai lányoknak: most csak 13 góllal maradtak alul, ellentétben a szeptemberi mérkőzéssel, amikor 18 volt a különbség a két csapat között. Az esztergomiak játéka a ráját­szás további mérkőzéseire néz­ve mindenestre biztató, úgy tű­nik, hogy Laurencz Lászlónak ismét sikerül bebizonyítania, Takács Angéla hét gólig jutott hogy még ma is a szakma leg- kiválóbbjai közé tartozik. Jövő héten a rájátszás alsó házában a Békéscsaba a Spartacust fo­gadja, az Esztergom legköze­lebb május elsején lép pályára a „Szpari” otthonában. Az EKSE vezetősége szurkolói bu­szokat indít a találkozóra, a be­lépőjegyeket ingyenesen bizto­sítja a csapatot elkísérők részé­re (Jelentkezés és információ a 30/226-8434 és a 20/346-6085 telefonszámokon lehetséges). Éber István a mérkőzést köve­tően bevallotta, számított arra, hogy a lányok „simán” meg­szerzik a két pontot (26-20-ra tippelt), de a meccsen látottak mindent túlszárnyaltak. Az ért­hetően boldog ügyvezető el­mondta, hogy „jó volt újra ki­érezni a győzelem ízét. Nem győzöm eléggé kihangsúlyozni az „Öreg” (Laurencz László) remek munkáját, amellyel sike­rült elhitetetnie a lányokkal, hogy képesek az eddig mutatói­toknál még többet kihozni ma­gukból. Úgy vélem, hogy érde­mes volt feláldoznunk az utolsó néhány alapszakaszbeli mérkő­zést a felkészülésre, hogy a rá­játszás meccsein már jól tud­junk szerepelni. Öröm volt lát­ni, hogy a lányok egész végig hajtottak, odatették magukat a pályán, és nem engedtek ki a biztos vezetésnél sem. Nem akarok senkit sem kiemelni, de meg kell említenem Takács An­gélát, aki hihetetlen akarással játszotta végig a mérkőzést, vagy Körmöczi Beát, aki végre ki tudta használni képességeit és remekül védett. Ebben úgy vélem szerepe van annak is, hogy újra van kapusedzónk Horváth Ervin személyében, aki korábban a válogatottal is dolgozott. Még egyszer hang­súlyozom, hogy nemcsak ők, hanem az egész csapat példá­san küzdött, és csak gratulálni tudok nekik. ” Nos, a mutatott játék és a végeredmény ismeretében mi is csupán csatlakozni tudunk Éber Istvánhoz, és lapunk nevében gratulálunk a sikerhez, amely­nek köszönhetően remélhetőleg továbbra is lesz élvonalbeli női kézilabda Esztergomban. Az alsóház állása az első for­dulót követően: 9 Esztergom 1 1- -34-21 6(4) 10 Békéscsaba 1 - -1 21-34 3(3) 11 K. Spartacus------0-0 2(2) (Z árójelben az alapszakaszból hozott bónuszpontok). -bfc­Regionáus sport Nagy csatában vitézkedtek az esztergomiak A magyar rögbibajnokság tizedik fordulójában a lista­vezető Esztergomi Vitézek Kecskeméten lépett pályára és nagyon fontos két pontot gyűjtött be. Ezzel továbbra is négy ponttal vezeti a baj­noki tabellát. Nagyiramú, kemény mérkő­zést játszottak a csapatok. Az el­ső félidőben a hazaiak jobban játszottak és megérdemelten ve­zettek (3-0). A második játék­részben rákapcsoltak a Vitézek és az ebben a félidőben muta­tott játék alapján megérdemel­ten nyerték meg a mérkőzést (10-12) és erősítették meg veze­tő helyüket a tabellán. A mérkőzést követően Beliczay Zsoltot, a kecskemétiek kiválóságát kérdeztük, mi a vé­leménye az összecsapásról: „Ahogy az eredmény is mutatja, nagyon szoros, kemény mérkő­zés volt, én végigjátszottam a találkozót. Úgy érzem, végig volt esélyünk a győzelemre, fő­leg az első félidőben. Az első já­tékrész alapján megérdemelten vezettünk, egy büntetőrúgásból voltunk eredményesek. Az esz­tergomiak cseréltek, és Siroki bejövetelével erősebbek lettek, átvették az irányítást. Nehéz ta­lajon játszottunk, az időjárás sem kedvezett nekünk, labda­biztonságban mindkét csapat sokat rontott. Éreztük, hogy meglehet fogni őket, jól játszot­tunk, ezt a vezetőség is elismer­te, azt mondták tekintsük előre és győzzük le a hétvégi ellenfe­lünket, a Százhalombattát. ” Szőlősi László, a Vitézek veze­tőedzője nem volt megelégedve a mutatott játékkal: „Kemény csata volt, az eredményért elis­merést érdemiünk, de a játékért nem. Siroki cseréje volt az adu ász, a tolongásban is erősöd­tünk, keményen harcoltak a fi­úk, amiért dicséretet érdemel­nek. A játékvezető sem ítélt mindig a legjobban, de a meg­van a két pont és ez a lényeg. ” Az eredmény: Kecskemét - Esztergomi Vitézek 12-10 (3-0) Kecskemét, 400 néző, vezet­te: Priskin Esztergomi Vitézek: Heckel, Hock, Juhász, Marosi, Deli, Koller, Szőlősi, Molnár T, Pfeiffer, Bíró, Ardelán, Böhm, Tauber, Gódor, Nagy R. Csere: Siroki, Pálfi Célok: Szőlősi 5, Heckel 5, Ardelán 2. A 10 forduló további ered­ményei: Szentesi VSC 91-esek - Elefántok RC 17 - 53, Buda­pesti Exiles RFC - Fehérvár Rugby Club 7 - 29. -nb­Három pontot szerzett a párkányi focicsapat A szlovák harmadik ligá­ban szereplő párkányi foci­csapat hatalmas összecsa­páson 3-2-es győzelmet aratott Jaslovské Bohunice gárdája ellen. A szerdai mérkőzésen még vereséget szenvedett a csapat, de a labdarúgók fogadkoztak, hogy a vasárnapi összecsapá­son győzni fognak. A bizakodás­nak meglett az eredménye, egy „izzadtságszagú” mérkőzésen si­került begyűjteniük a három pontot. Az idegenben megvívott találkozó első 45 perce után a párkányiak egy góllal vezettek, sőt a második játékrész 52. per­cében megduplázták előnyüket. Nem tartott sokáig a vendégek öröme, mivel a 76. percben már döntetlen eredmény állt a kijel­zőn. A gyors egyenlítés nem szegte kedvét a párkányiaknak, a 82. percben újítani tudtak és megszerezték a győzelmet és az azzal járó három pontot. A talál­kozó után Lapár Miroslav ügy­vezető elnök nyilatkozott a Híd- lapnak: „Nagyon jó találkozót játszottunk idegenben, és meg­érdemelt győzelmet arattunk. A szerdai (a 16. fordulót pótolták a III. ligás csapatok) találkozó után mindenki el volt kesered­ve, de felálltunk a padlóról és megszereztük a három pontot. Több helyzetet is kidolgozott a csapat, sőt kapufát is elértünk, de a figyelmetlenségek miatt hagytuk eltékozolni a kétgólos előnyt. Úgy érzem, az első fél­idő alapján még nem, de a má­sodik 45 perc alapján járt ne­künk ez a győzelem. Nagy ter­het adtunk le, sokkal jobb han­gulatban készülhetünk a vasár­napi, hazai mérkőzésre. ” A 22. forduló további eredmé­nyei: Érsekújvár - Komámo 1-0 (1-0), FC ViOn Zlaté Moravce- Spartak Bánovce 6-1 (4-0), Topolcany-Dolné Vestenice 2-1 (1-1), Myjava/Turá Lúka-OFK Lapás 1-1 (1-1), Lednické Rovne- Spartak Tmava B 3-0 (3-0), Neded-Nemsová 1-2 (0-0), Levice-Púchov B 0-1 (0-0). nb Támogassa hívásával az Esztergo­mi Kézilabda Sport Egyesületet. Az EKSE-adományoond hívószá­ma: 06 901825-801 (A hívás ára 360Ft +ÁfaJperc) Nagy csatában nyert a Gyermely Megyei I. osztályú labdarúgó- bajnokság, 18. forduló: Lábat­lan - Kocs 1-2 (1-2), Vértessomló - Gyermely 3-4 (2­1), Vértesi Erőmű - Kecskéd 2-1 (1-1), Kocs - Sárisáp 3-2 (2-1), Kömye - Vértesszőlős 3-1 (2-1), Tardos - Komárom 3-3 (2-2), Bábolna - Zoltek 0-1 (0-0). Hazai pályán szenvedett vereséget a Dorog FC Labdarúgó NB Dl., Duna-cso- port, 22. forduló: Nagyigmándi KSK - Rojik FC 0-2 (0-1), Oroszlány VÉRT SE - Ikarus 1- 0 (0-0), Dömsöd - Ácsi Kinizsi SC 3-1 (1-0), Dorog FC - Bu­daörs 1-2 (1-1), Móri SC - Esz­tergomi SC 3-2 (3-1), Szomor- Zsámbék - II. kerület TUE 1-0. Döntetlen a Sárvár ellen A labdarúgó NB II., Hummel - csoportjában szereplő Tatai HAC labdarúgócsapata Sárvá­ron vendégeskedett a hétvégén. Az első 45 percben a csapatok nagy helyezeteket nem tudtak kidolgozni, de a folytatásban sokkal jobban „akartak”. A 70. perc környékén a hazaiak sze­rezték meg a vezetést, de egy öngóllal sikerült egyenlítenie a vendégcsapatnak. Az eredmény: Sárvár - Tatai HAC 1-1 (0-0) Esélyt sem adott a Tököl KC kézilabdacsapata Nagyarányú vereséget szenve­dett a tatabányai SC női kézi­labdacsapata a Tököl KC ottho­nában, az NB I B-s bajnokság­ban. Már a mérkőzés elején ki­ütközött a tudáskülönbség, a tököliek több góllal elhúztak, a félidőben 13-4-re vezettek. A já­ték képe a folytatásban sem vál­tozott, a Tököl KC teljesen meg­érdemelten győzedelmeskedett. Az eredmény: Tököl KC - Tata­bányai SC 33-17 (13-4) T otóeredmény ek 16. hét (2004. április 17-18.) 1 Dortmund - R München 2-0 1 2 1860 München - Hamburg 1-2 2 3. K.lautern - Rostock 3-2 1 4. M.gladbach - Hertha 1-1 X 5. Schalke 04 - Leverkusen 2-3 2 6. Stuttgart - Frankfurt 3-11 7. Wolfsburg - Freiburg 4-0 1 & Bremen - Hannover 0-0 X 9 L FC Köln - Bochum 1-2 2 10. Siena - Milan 1-2 2 11. Lecce - Udinese 2-1 1 12 Inter - Bologna 4-2 1 12 Sampdoria - Perugia 3-2 1 14. Parma - Juventus 2-2 X A héten a tippeket Nagy Balázs, a szerkesztőség munkatársa adta Hét búáktos szelvénye lett volna Annavölgy • Bajna • Bajót • Bajta • Bart • Bátorkeszi • Béla • Bény • Búcs • Csata • Csobánka • Csolnok • Csúz • Dág • Dobogókő • Dorog • Dömös • Dunabogdány • Ebed • Epöl • Érsekkéty • Esztergom • Farnad • Fúr • Garamkövesd • Garampáld • Garamsalló • Garamszentgyörgy • Helemba • Hontfüzesgyarmat • Ipolybél • Ipolydamásd • Ipolypásztó • lpolyszakállos • Ipolyszalka • Ipolytölgyes • Karva • Kemence • Kéménd • Kesztölc • Kétfegyvernek • Kicsind • Kisgyarmat • Kiskeszi • Kismaros • Kisölved • Kisújfalu • Kóspallag • Köbölkút • Kőhidgyarmat • Kúrál • Kürt • Lábatlan • Leányfalu • Leányvár • Lekér • Leléd • Letkés • Libád • Lontó • Málas • Máriahalom • Márianosztra • Mogyorósbánya • Muzsla • Nagybörzsöny • Nagymaros • Nagyölved • Nagysalló • Nagysáp • Nána • Nemesoroszi • Nyergesújfalu • Nyír • Oroszka • Párkány • Perőcsény • Peszektergenye • Piliscsaba • Piliscsév • Pilisjászfalu • Pilismarót • Pilisszántó • Pilisszentlászló • Pócsmegyer • Pilisszentkereszt • Pilisszentlélek • Sárisáp • Sárkányfalva • Sáró • Süttő • Szigetmonostor • Szob • Szokolya • Szőgyén • Tahitótfalu • Tát • Tésa • Tinnye • Tokod • Tokodaltáró • Uny • Vámosmikola • Verőce • Visegrád • Zalaba • Zebegény • Zselíz • Zsemlér