Hídlap, 2004. január-március (2. évfolyam, 1-64. szám)

2004-03-17 / 54. szám

2004. március 17, szerda SPORT ftfdlap Világsport Ancelotti révbe ér a Milánnál? A Milan hétvégi győzelmével Ancelotti közelebb került edzőként első bajnoki aranyának megszer­zéséhez. A vendégként, Torinóban elért 3-1-es diadal Sevcsenkóék számára immár azt jelenti, hogy hét ponttal vezetik a Serie A tabel­láját a Regginában ikszelő Roma előtt, míg a Del Piero hiányában simán kapituláló Juventus egyre inkább búcsúzni kényszerül bajno­ki álmaitól. Erre nyilván a legke­vésbé a Juve szurkolói számítottak, akik korábban töbször is kijelentet­ték, hogy a csapatuknál előzőleg edzőként tevékenykedő Ancelotti nem ért a játékosok igazgatásához. Most keserűen csalódtak, de min­den bizonnyal csodálkoznak a mi­lánóiak szárnyalásán azok a sem­leges nézők is, akik Rivaldo tél ele­ji Milánból való kirúgásakor kétel­kedtek Ancelotti szakértelmében. Egy biztos: a karácsony óta lezaj­lott tizenkét forduló mérkőzései kö­zül tizenegy derbi fölényes meg­nyerése nem lehet véletlen. Ancelotti persze most úton-útfélen azt hangoztatja, hogy nincs még vége a bajnokságnak, de a na­gyobb rangadóit épp a hetekben sorra nyerő Milan formáját látva ezt egyre kevesebben hiszik el neki. Indian Wells - Hewitt már nem lesz címvédő A hét elején véget ért Lleyton Hewitt kétéves uralkodása az Indian Wells-i tenisztorna férfi egyesének küzdelemsorozata fe­lett, miután az ausztrál világsztár 3:6, 6:4, 1:6-os vereséget szenve­dett a 32. kiemeltként induló ar­gentin Juan Ignacio Chela-tól. A Pacific Life Open-en tehát idén új bajnokot avatnak, aki talán éppen az amerikai Andy Roddick lesz. Az első nagy lépést a titulus elnyeré­séért mindenesetre Roddick meg­tette, az orosz Marat Safin 7-6(6), 6-2 arányú legyőzésével, ami egy­ben visszavágás is volt az Ausztrál Open-en elszenvedett vereség mi­att. A férfi egyes harmadik fordu­lójában további érdekesség, hogy búcsúzott a spanyol Alberto Cos­ta, valamint a cseh Jiri Novak is. Beckham szerint nehéz lesz a Király-kupa mai döntője Nem vár könnyű mérkőzést David Beckham a spanyol Király-kupa szerdai döntőjéban - legalábbis ez derül ki a Marca című sportnapi­lapnak adott inteijújából. A Real Zaragoza elleni fináléja előtt az angol középpályás ugyan igyeke­zett megnyugtatni a madridiak szurkolóit, mondván: csapata a nagy tét nyomása alatt mindig jobban teljesít, a hétvégi Zaragoza elleni bajnoki döntetlen csak kisik­lás volt, ám elismerte, hogy nem lesz sétagalopp a 90 perc. Különö­sen annak tudatában nem, hogy a Reálnál Raul játéka erősen kérdé­ses, míg az ügyeletes gólfelelős Ronaldo hiányzása szinte biztosra vehető. Ha játszik is Raul, a hóna­pok óta gyenge formában futbal­lozó csatár helyett minden bizony­nyal valaki másnak kell majd be­biztosítani a madridiak várva várt kupagyőzelmét. Negyvenöt éves a birkózó szakosztály Jubileumi évhez érkezett az esztergomi birkózó sport­szakosztály, a 2004-es év­ben ünnepli megalakulásá­nak 45. „születésnapját”. A torna, az atlétika, az evezés, a labdarúgás, a kosárlabda, a rögbi sportágak mellett Eszter­gom legnagyobb hagyománnyal rendelkező sportegyesülete a bir­kózóké. Már korábban is űzték az esztergomiak ezt a hagyományos olimpiai sportágat, Réti József, Cserép Sándor, Meszes Ferenc, Molnár Kálmán a dorogiakat erő­sítették, ahol nyolc évtizedes múltra tekinthetnek vissza. 1959- ben az akkor több szakosztályai (labdarúgás, kézilabda, úszás - ví­zilabda, evezés) működő MIM Vasas SC néha Cserép Sándor szakmai vezetésével megalakítot­ta birkózó szakosztályát is. Ha él­ne, ma 73 éves lenne. Az indulás­kor első osztályú válogatott keret­tagként ő volt a legeredménye­sebb, majd tanítványa Argyelán József folytatta a sikersorozatot. A kezdetektől jó két évtizeden át a csapatmérkőzéseken érték el si­kereiket NB Ill-ban, majd NB II- ben. A szabadfogású válogatott honvédos Ugrin Gábor is köztük fejezte be eredményes pályafutá­Illusztráció sát. Szekeres Gyula bajnoki bronzérmet szerzett, majd Kaszner Sándor is eredményes volt az ifiknél és a junioroknál Major Gyula, aki csapattag volt, majd Cserép Sándor mellett 1981-től edzőként is tevékenyke­dett, napjainkban is meghatározó szakmai vezető, országosan elis­mert edző. Sorbein születtek az or­szágos szintű sikerek Farkas Csa­ba, Danes Gábor, Langer Tamás, Langer Mihály, Vajda Pál Miklós, majd már napjaink legjobbja, ifjú Major Gyula révén. Tíz éve a szakosztály önállósodott, felvette 'Tie Esztergomi Birkózó Sport Egyesület nevet. Ma már három versenyágban - kötöttfogás, sza­badfogás, sumo-birkózás - érik el sikereiket. A legjobbak súlycso­portjaikban az országos élvonalba tartoznak: ifj. Major Gyula (115 kg), Fekete Zoltán (84 kg), Klányi János (115 kg), Erős Adrienn (60 kg), Dankó Mónika (70 kg), Az EBSE már több mint két évtizede megszakítás nélkül edzéseit a sportcsarnok alsó szintjén tartja. A jelentkezőket Major Gyula edző várja személyesen vagy telefonon 20/956-3129 számon. A jubileu­mi évben a korábbiakhoz hasonló sikerekre készülnek. (Info: Esztergom és Vidéke) Koller Zoltán: Győzelemre készülünk! A Hídlap szombati szá­mában (II. évfolyam, 52. szám) beszámoltunk róla, hogy az Esztergomi Vitézek rögbicsapata intenzív felké­szülésen van túl és most hétvégén Aradra látogat­nak, hogy megmérkőzzenek az ottani bajnokság negye­dik helyezettjével. A mérkőzésre március 20-án kerül sor, ahol az első ligás Araddal mérik össze tudásukat. Az esztergomiak a rossz időjárási viszonyok miatt elhalasztották a fővárosi Exiles elleni meccsüket és továbbra is Dorogon készülnek a bajnoki rajtra. A csapat minél jobb összeszokottságát fogja javí­tani a hétvégi, aradi „látogatás”. A mérkőzésről, a felkészülésről kérdeztük az Esztergomi Vitézek játékosát, Koller Zoltánt: „A felké­szülésben jól állunk, a pályánk al­kalmatlansága miatt továbbra is a dorogi műfüves pályán edzünk, ehhez jönnek még a konditermes tréningek. Nagy kiesést jelentett, hogy a hétvégén elmaradt az Exiles elleni meccsünk, jó lett vol­na játszani valakivel, hogy lássuk, hogy állunk a felkészülésben. Az aradiakkal kapcsolatban annyit tudok mondani, hogy elég erős társasághoz látogatunk, azt hi­szem a negyedik helyen állnak a bajnokságukban. Győzelemre ké­szülünk, a keret tagjai egészsége­sek, nagyjából hasonló játékosál­lománnyal vágunk neki az aradi meccsnek és a bajnokságnak is. A mérkőzéssel nem lesz gond, bár össze kell még szoknunk, mert több fiatal játékos is csatlakozott hozzánk. A védelemben és a to­longásban is lesznek új arcok. Le­het, hogy egy picit fáradtabbak le­szünk, mert a mérkőzés szomba­ton lesz, és mi is szombaton uta­zunk Aradra. Ez viszont mellékes, mindenképp győzni szeretnénk. Egy jó eredmény elérése bíztató lenne a bajnoki rajtig. ” -nb­Sakkoztak a gyerekek Szombaton rendezték meg a gyermek sakkcsapat bajnokság döntőjének má­sodik fordulóját. A megmé­rettetések három csoport­ban folytak, egy elmaradt mérkőzést is pótoltak. Döntő, második forduló: A csoport Rév - Komárom I.- Naszály SE 10,5 - 5,5, Vértesi Erő­mű SE Tatabánya - Feszty Árpád Általános Iskola (Komárom) 11-5, Rév - Komárom II. - Fekete István Általános Iskola (Almásfüzitő) 5-11 B csoport: Herman Ottó Álta­lános Iskola (Tatabánya) - Zrí­nyi Általános Iskola (Dorog) 10- 6, Sakkbarátpk Egyesülete (Kisbér) - Petőfi Általános Iskola (Komárom) - a mérkőzést ké­sőbbi időpontra halasztották. Öregmalom Sakk-kör (Duna- almás) - a dunaalmási csapat ezen a hétvégén szabadnapos volt. Az SK Dunaszerdahely együttese visszalépett a további küzdelmektől. C csoport: A kevesebb csa­patszám miatt ebben az idő­pontban nem volt forduló. Egy mérkőzést pótoltak a hét­végén, a sakkcsapat döntő első körében (február 21.) elmaradt Duanalmás - Kisbér összecsapást. Az eredmény: Öregmalom Sakk- kör (Dunaalmás) - Sakkba­rátok Egyesülete (Kisbér) 2 -14.-nb­Izgalmas mérkőzés volt A nemzeti ünnepen ját­szott bajnoki mérkőzést a Dági SE, férfi röplabdacsa­pata a Szolnok ellen. A fér­fi Extraliga rájátszásának 5-8. helyéért vívott csatá­ban, szoros mérkőzésen dági győzelem született. A hazai pálya előnye a Dági SE mellett szólt, a kilátogató 300 néző izgalmas összecsapás­nak lehetett szemtanúja. Jól kezdtek a hazaiak, az első szet­tet 19-re hozták, és úgy tűnt, le­rohanják ellenfelüket. A folyta­tásban sem változott a kép, „ro­bogott” előre a Dág, 21-re nyerték a második felvonást. A jól működő rendszerbe por ke­rült és szépítettek a szolnokiak, sőt az egyenlítés is sikerült a vendégeknek. Bravúrt bravúrra halmozott a szolnoki csapat, a dágiak teljesen leblokkoltak. A negyedik szettben már 24-21-re is vezettek, mégis a vendégeké lett a játszma. A hazaiak azon­ban nem adták fel, s a remek hangulatú összecsapás utolsó szettjében már esélyt sem adtak az elfáradó Szolnoknak. Az eredmény: Dági SE - Szol­nok 3-2 (19, 21, -17, -26, 11) Dági SE: Oszuska III. G., Oszuska II. Z., Szauter, Zirigh, Oszuska I. Z., Haltrich. Csere: Koch Soós, Torda, Horváth, Bagics B. Vezetőedző: Bognár Ellák. További eredmények a röp­labda NB I-ből: Szombathely - Vértes Volán SE 3-2 (11, 23, -13, -20,11) Rosszul kezdtek a vendégek, de az első két szett veresége után sikerült egyenlíteniük, de nem voltak szerencsések és a döntő szettet elbukták, így a szombathelyiek örülhettek a győzelemnek. -nb­Asztalitenisz eredmények Folytatódtak a küzdelmek az NB III-as asztalitenisz bajnokságban. Az esztergomi csapat 16-5-ös vereséget szenvedett a Linde SE ellen. Az eredmények: Spar II. - Tokod I. 12-6, pontszerzők: páros - Szám - Faluvégi, Kovács Cs. - Kovács F egyéni - Kovács F 4, Faluvégi 3, Szám 2, Kovács Cs. 1 (Spar II.). Egyéni - Bohony Á. 2, Bohony P 2, Sádli 1, Vincze 1 (Tokod I.). Fejérvíz - Dragon CSE 5-13, pontszerzők: páros - Saláta - Müller, Illés - Takács. Egyéni - Saláta 4, Takács 4, Illés 2, Müller 1 (Dragon CSE). Polgárdi - Tokod II. 16-2, pontszerző: egyéni - Kókai Kálmán (Tokod II.). Linde SE - Esztergom 13-5, pontszerzők: egyéni - Bereczki 2, Aszó­di 1, Kasza 1, Makovics 1 (Esztergom). -nb­Férfi - női teke eredmények Női teke Szuperliga: Tatabánya - Pécs 6-3 (3016-2971) A hazai csapat meggyőző fölénnyel bizonyult jobbnak a Pécs együttesénél. A tatabányai együttes eredményei: Voga Ágnes 476, Méhész Anita 508, Máriánné Farkas Mariann 519, Schwarczné Bállá Ildikó 499, Megyesiné Vati Ágnes 505, Steiner Gabriella 507 fa. Férfi teke NB II.: Zoltek SE - Bp. Postás 4-4 (2536-2545) Eredmények: Németh Gyula 426, Fenyvesi Róbert 416, Magyar Ká­roly 412, Kovács Antal 395, Torda Elemér 429, ifj. Hergéth János 458. Sárisáp - Köfém SC 3-5 (2334-2335) A sárisápiak eredményei: ifj. Honti János 399, Dombóvári Csaba 383, Varga Géza 375, Biber István 376, Molnár Tamás 388, Gurin Tibor 413. -nb­Regionáus sport Férfi kézilabda eredmények Rustica THAC - Balatonfűzfő KC 36-19 (16-11) Hasonló iramban kezdett mindkét csapat egy ideig fej-fej mellett ha­ladtak, de fél óra elteltével már ki­ütközött a tudáskülönbség A szü­netig ötgólos előnyt szerzett az NB II-ben szereplő hazai csapat, majd a második játékrészben már csak az előny megtartása volt a cél. Ez sikerült is és a Rustica THAC újabb bajnoki pontokkal gazdagodott. Ácsi Kinizsi SC - Győrújbarát SE 27-25 (17-9) Az Ácsi Kinizsi hazai pályán fogad­ta a Győrújbarát együttesét, tíz perc játék után alakult ki egy kis előny a hazai csapatnál. Félidőben több góllal vezettek, de a folytatás nem sikerült túl jóra. Felszívta ma­gát a győri társulat és megszorítot­ták ellenfelüket. Nem kellett viszont aggódni, mert a megszerzett előny nem csökkent, s ha csak két góllal is, de jobb volt az Ácsi Kinizsi. Méri SE-Kisbér KC 2521 (12-12) A mérkőzés végeredményétől függetlenül a kisbéri csapat tisz­tességesen helytállt az NB Il-es mérkőzésen. Félidőben döntet­len volt az állás, ám a móriak a második harminc percre beke­ményítettek és két bajnoki pon­tot szereztek. Döntetlenezett a Tatai HAC Az időjárási rossz viszonyok ellené­re tökéletes pályán találkozott a Kaposvölgye-Nagyberki a Tatai HAC együttesével. A tataiak már az ötödik percben vezetést szerez­tek, de csak pár percig örülhettek az előnynek, mert a hazaiak Szabó révén egyenlítettek. A szünetig már nem változott az eredmény, de a második játékrészre is akad­tak izgalmak. Akkor a Nagyberki szerzett vezetést, de a Tatai HAC nem hagyta elúszni - legalább - az egy bajnoki pontot és a 75. perc­ben beállította a végeredményt. Az eredmény: Kaposvölgye- Nagyberki - Tatai HAC 2-2 (1-1) Győzött a Komárom A női kézilabda NB 11-ben szerep­lő Komáromi AC hazai pályán fo­gadta a VKLSE Győr csapatát. A komáromiak győzelmi esélyekkel indultak neki a találkozónak és si­került is megvalósítaniuk tervü­ket. Az első félidőben 11-7-re ve­zetett a hazai csapat, és az izgal­mas második félidőt követően is megmaradt az előny. Az eredmény: Komáromi AC - VKLSE Győr 20-16 (11-7). T otóeredmény ek 11. hét (2004. március 13-14.) X, 1,X, 1,1,2,1,1,1,1,X,X,X,2 13+1 találatos szelvény nem volt, 13 találatos szelvény nem volt, 12 találatos szelvény 74 darab, nye­reményük nettó 43 728 forint, 11 találatos szelvény 1114 darab, nyereményük nettó 2905 forint, 10 találatos szelvény 8975 darab, nyereményük nettó 601 forint. Góltotó: 3-3, 3-2, 2-2, 3-0, 2-0, 0-1, 4-2, 1- 0, 2-0, 3-2, 0-0, 2-2, 2-2,1-3 6 találatos szelvény nem volt, 5 találatos szelvény nem volt, 4 ta­lálatos 1 darab, nyereménye net­tó 158 453 forint. Ötöslottó: 27, 31, 41, 49, 60 Hatoslottó: 5,14,15,17,18,29,11 Annavölgy • Bajna • Bajót • Bajta • Bart • Bátorkeszi • Béla • Beny • Búcs • Csata • Csobanka • Csolnok • Csuz • Dag • Dobogok« • Dorog • Domos • Dunabogdany • Ebed • Epol • Érsekkéty • Esztergom • Farnad • Für • Garamkövesd • Garampáld • Garamsalló • Garamszentgyörgy • Helemba • Hontfüzesgyarmat • Ipolybél • Ipolydamasd • Ipolypásztó • Ipolyszakállos • Ipolyszalka • Ipolytölgyes • Karva • Kemence • Kéménd • Kesztölc • Kétfegyvernek • Kicsind • Kisgyarmat • Kiskeszi • Kismaros • Kisölved • Kisújfalu • Kóspallag • Köbölkút • Kőhídgyarmat • Kúrál • Kürt • Lábatlan • Leányfalu • Leányvár • Lekér • Leled • Letkés • Libád • Lontó • Málas • Máriahalom • Márianosztra • Mogyorósbánya • Muzsla • Nagybörzsöny • Nagymaros • Nagyölved • Nagysalló • Nagysáp • Nána • Nemesoroszi • Nyergesújfalu • Nyír • Oroszka • Párkány • Perőcsény • Peszektergenye • Piliscsaba • Piliscsév • Pilisjászfalu • Pilismarót • Pilisszántó • Pilisszentlászló • Pócsmegyer • Pilisszentkereszt • Pilisszentlélek • Sárisáp • Sárkányfalva • Sáró • Súttő • Szigetmonostor • Szob • Szokolya • Szőgyén • Tahitótfalu • Tát • Tésa Tinnye • Tokod • Tokodaltáró • Úny • Vámosmikola • Verőce • Visegrád • Zalaba • Zebegény • Zselíz • Zsemlér