Hídlap, 2003. augusztus-december (1. évfolyam, 1-82. szám)

2003-11-18 / 54. szám

8 2003. november 18., kedd SPORT Világsport Houston - mesterek döntője teniszben Az idényzáró houstoni Meste­rek kupája döntőjébe bravúros küzdelemmel bejutott „veterán” Andre Agassi-nak nem sikerült másodszor sem legyőznie Roger Federert, akivel már a csoport- találkozó során összecsapott. Az Eurosporton élőben közvetített fináléban Federer sima 6:3, 6:0, 6:4 arányú győzelmet aratott az amerikai kiválóság felett. A vi­lágelső Andy Roddick legyőzé­sével az elődöntőben minden­képpen Federer számított a mérkőzés esélyesének, de ilyen könnyű diadalban talán még ő maga sem bízott. Az egyetlen iz­galmat a mintegy két és fél órás esőszünet okozta, de szerencsé­re nem kellett a rossz idő miatt elnapolni a döntőt. Toronto - majdnem megszakadt a hazai veretlenség • Hatalmas küzdelemben, két­szeri hosszabbítás után sikerült legyűrnie odahaza a Toronto Raptors együttesének a Közép­nyugati csoport listavezetőjeként Kanadába látogató Houston Rockets gárdáját. A vasárnap este Sport 1 jóvoltából élőben bemutatott összecsapáson a csa­patok végig fej-fej mellett halad­tak, hatalmas taktikai csatában. Már úgy látszott, hogy a Hous­ton sztárjainak sikerült hama­rabb begyújtaniuk a rakétákat, de hét másodperccel a vége előtt Chrish Bosh háromponto­sával kiegyenlített a Raptors, így jöhettek a ráadás percei. A vé­gül 25 pontig jutott Bosh mellett a végső győzelem kiharcolásá­ban Mobley 19 pontjával, vala­mint Carter 18 pontjával és ki­lenc gólpasszal járult hozzá. A Toronto ezzel 50 százalékosra javította mérlegét. A Houston pedig nehezebb idők elé néz, mivel hétfő este Philadelphiába látogatnak Yao Ming-ék. Anglia - barátságos vereség a dánoktól Az eb-pótselejtezők árnyéká­ban rendezett felkészülési mér­kőzések közül a hétvégén a leg­nagyobb meglepetést az angol válogatott otthoni, 2:3-as vere­sége okozta Dánia ellenében. Az első félidőben 4 gólt szerez­tek felváltva a csapatok. Rooney korai góljára a dán Jörgensen felelt, majd a mérkő­zésen debütáló Joe Cole talála­tát ismét Jörgensen egalizálta alig fél óra játék után. A máso­dik félidőre felülkerekedett dá­nok fölényét a Milan csatára, Tomasson váltotta góllá a 82. percben. A dán győzelem meg­érdemelt volt, a hazai szurkolók pedig hálát adhattak a sorsnak, hogy nem nekik kellett vergődiük Lettországban a törö­kök helyett. Az eb-n minden­esetre ennél sokkal többre lesz szükségük Beckhaméknek. // Őszi bajnok az Esztergomi Vitézek Esztergomi Vitézek - Fehérvár RK 22-5 (15-0) I Regionális sport „Idegenbeli” győzelem Rangadót játszott szom­baton a rögbi-bajnokság őszi, utolsó fordulójában az Esztergomi Vitézek Székes- fehérvár ellen. A Szigeti Colping pályán a bajnokság első két helyezettje találko­zott egymással. A csípős hideg ellenére na­gyon sok szurkoló kilátogatott a találkozóra, ők is tudták, hogy nagyon fontos összecsapásról van szó és elkel a buzdítás. A csapat meg is hálálta a „szerete- tet”, esztergomi szempontból re­mekül kezdődött az összecsapás, már az első próbálkozásból cél született. A Vitézek nagyon jól betartották a taktikai utasításo- j kát, az ellenfél szinte át sem ju- í tott a másik térfélre. Koller, Deli és Nagy Zsolt céljainak köszön- ! hetően 15-0-ra alakították az eredményt. Picit bosszantó volt, hogy a célok utáni jutalomrúgá­sok mind kimaradtak. Nagy Zsolt hosszú kihagyás után, ki­sebb sérülése ellenére is vállalta a játékot és rögtön célt vitt. A hirtelen jött célok elbizonytala- nították a fehérváriakat, az Esz­tergomi Vitézek egy pillanatra sem engedtek ki, hajtottak, ro­botoltak, tolongtak. A szünetig az eredmény nem változott, ma­radt a fölényes vezetés. Nem le­hetett viszont megnyugodni, hisz többször előfordult, hogy a csapat a vezetés tudatában egy picit kienged. Ez történt most is, A hétvégén került sor az Arany Ászok Liga 14. for­dulójára. A listavezető Fe­rencváros legyőzte a sereg­hajtó Békéscsabát, s mivel az MTK csak döntetlent ját­szott a Pécs csapatával, a Fradi előnye két pontra nőtt a második helyezett Bala­ton FC előtt. Pénteken a Győri ETO - Vi­deoton mérkőzéssel kezdődött a forduló, melyen igazságos pont- osztozkodás született. A székes- fehérvári csapat kétszer is meg­szerezte a vezetést, de a győze­lemért járó három pontot nem sikerült hazavinni. A Pécs otthonában látta ven­dégül a bajnok MTK-t. A Pécs­nek nem igazán megy a játék az utóbbi időben, nem úgy jönnek az eredmények, ahogy kellene. Ennek ellenére nagyon jól kezd­ték a mérkőzést, több helyzetet is sikerült kidolgozniuk a fővá­rosiak ellen, a gól viszont vára­tott magára. A két csapat már a második játékrész fehérvári fö­lényt hozott, de nem mellékes, hogy a bíró is a vendégek felé „hajlott”. A pálya mellől úgy tűnt, nem hagyja a játékvezető, hogy a bajnokság második he­lyezettje cél nélkül távozzon Esz­tergomból. A sejtésnek eleget tett, célt vittek a vendégek. A Vitézeket viszont nem olyan fá­ból faragták, hogy hagyják ki­csúszni a győzelmet a kezükből. A cserék valamelyest stabilitást adtak, Pfeiffer célja és Ardelán jutalomrúgása újra megnyugtat­ta az együttest. A fehérváriak még egyszer-kétszer veszélyez­tettek, de újabb célt nem tudtak vinni, így maradt a teljesen megérdemelt hazai győzelem. A Vitéz sikernek köszönhetően a csapat megugrott a tabellán, négy pontos előnyre tett szert. Esztergomi Vitézek - Fehér­vár RK 22-5 (15-0) Esztergom, Colping pálya, 500 néző Esztergomi Vitézek: Heckel, Hock, Siroki, Novák, Deli, Koller, Szőlősi, Nagy Zs. Pfeiffer, Bíró, Molnár T, Nagy R., Tauber, Bőhm, Gódor. Csere: Ardelán, Juhász, Csákvári, Pálfy, Szegi Edző: Szőlősi László Az esztergomi célok: Koller 5, Deli 5, Nagy Zs. 5, Pfeiffer 5, Ardelán 2. Szőlősi László: Őszi bajnokok vagyunk! Nagyon jól kezdett a \ csapat, az első félidőt 15-0-lal zártuk, ami nagyon jó. A fiúk be­tartották a taktikai utasításaimat, mindent úgy csináltak, ahogy : kellett. A II. félidőben a vezetés j tudatában picit lazultunk, ekkor több támadást is vezetett az el­lenfél, célt is elértek, de a győze­lem nem forgott veszélyben. Kü­lön öröm számomra, hogy a fiúk csak a játékkal törődtek és nem foglalkoztak a játékvezető tevé­kenységével. -nb­Mégis pályára lépett rű összecsapás, a pálya talaja na­Rögbis berkekben Sujogán Károly nevét mindenki ismeri. Sokáig edzősködött, játszott az Esztergomi Vitézekben, majd a nyáron távozott a csapattól. Hogy miért, arról mindenkinek más a véleménye. A hétvégén megrendezett Esztergomi Vité­zek- Fehérvár RK mérkőzésen új­ra feltűnt Esztergomban. Még­hozzá az ellenfél csapatában. Ré­gebben azt ígérte, nem fog játsza­ni volt csapata ellen... „A csapatnak szüksége volt rám, mert sérülés miatt négy kez­dőjátékos is hiányzott az együttes­ből, s úgy döntöttem, hogy akkor én is beállók -mondta a mérkőzés után Sujogán Károly. Az ígértem, hogy nem fogok játszani volt együttesem ellen, de a sors úgy hozta. Ha kilett volna a csapat, biztos nem állok be, de a sérült já­tékosaimat nem áldozom fel egy mérkőzés miatt. Nem volt egysze­gyon mély volt, ezért több hiba is csúszott a játékunkba A Vitézek nagyon jól játszott, már az elején elhúztak, mi pedig megpróbál­tunk mindent az egyenlítés, fordí­tás érdekében. Ez nem sikerült és elismerem, hogy a hazaiak telje­sen megérdemelten győztek.” Arra a kérdésre, hogy milyen érzés volt pályára lépni újra Esz­tergomban, a következőket vála­szolta: „Nem befolyásolt túlságo­san, a csapatnak szüksége volt rám, s most ez döntött. A tolon­gásban fölénk nőttek, ezt el kell is­mernem, de a nyílt játékban parti­ban voltunk. Kikaptunk, de sima győzelemnek nem nevezném. ” A játék során nem kímélték az egykori esztergomi játékost, több szurkoló is - akik látták játszani az Esztergomi Vitézekben - tartott tő­le, hogy kevés lesz a Vitézek által megszerzett előny, mert ha Sujogánhoz kerül a labda, bármi- ; re képes. „Harcoltunk mi is, meg- j próbáltunk mindent, de hiába gondolták azt a nézők, hogy egyedül fogok majd célt vinni, ez csapatjáték. Tény, hogy nem kí­méltek, sem mint játékost, sem mint embert. Én úgy hiszem nem bántottam senkit, nem úgy jöttem ide, hogy „bosszút” álljak, csak játszani akartam. Rosszul esett egy-két pálya széli bekiabálás és a meccs végén volt olyan játékos, aki még arra se méltatott, hogy kezet fogjon velem. Nem erre szá­mítottam. A mérkőzés után sem beszélgettem senkivel, pedig vol­tam bent a Rögbi Clubban is, ám nem volt felemelő érzés.” A folytatásról csak annyit mon­dott, „kötöttem egy megállapo­dást a fehérváriakkal, ezt a bajno­ki szezont még itt játszom végig, aztán a többit majd meglátjuk. Egyelőre mamdok. ” -nb­Két pont a Ferencváros előnye jócskán a második félidőben járt, mikor a vendégek Torghelle révén betaláltak. Nem kellett viszont sokat várni a vá­laszra, Horváth Gyula büntető­ből volt eredményes. A játéko­sok nem kímélték egymást, több durva szabálytalanságot is láthattak a szurkolók. Könnyebb dolga volt a lista­vezető Ferencvárosnak. Hazai pálya, sereghajtó Békéscsaba, kötelező győzelem. Három meghatározó játékos is hiány­zott a zöld-fehérek keretéből, a legnagyobb veszteség Tököli Attila volt, igaz ő nem sérülés, csupán három sárga lapja miatt nem állhatott Garami József rendelkezésére. Nem kezdett valami jól a Fradi, a békésiek tíz emberrel védekeztek. A 25. percben Sasu villant és a szü­netre egygólos hazai előnnyel vonultak a felek. A folytatásban is mezőfölényben játszott a Fra­di, de előnyét csak a 87. perc­ben tudta növelni, Kiss György 24 méterről lőtt a bal felsőbe. A Békéscsaba nagyon enerváltan, minden elképzelés nélkül ját­szott, s maradt az utolsó helyen. Igazi rangadót láthattak a ki­látogató emberek Zalaegersze­gen, ahol az Újpest vendégeske­dett. Nagy iramban kezdődött a találkozó, Kovács Zoltán, a vendégek kiváló csatára már a 2. percben betalált, majd Gyánó a 24. minutumban ega­lizált. Nem állt le a lila „hen­ger”, Kovács újra villant, meg­nyugtatva a fanatikus újpesti­eket arról, hogy az előny ked­venceiknél van, legalább a szü­netig. A 81. percben növelte előnyét az Újpest, majd nyolc percre rá szépíteni tudott a ZTE. Egyetlen UEFA-kupás csapat, a Debrecen Sopronba látogatott. A DVSC hazai pályán szinte ver­hetetlen, de idegenben mindig nehezebben megy a csapatnak. A hajdúságiak viszont már az el­ső félidőben „eldöntötték” a ta­lálkozót. Több meghatározó já­tékos sérülés miatt hiányzott, en­nek ellenére remekül játszott a csapat, a második félidőben még egyszer betaláltak, a Sop­ronnak csak a szépítésre futotta. Továbbra is tartja szenzációs formáját a Balaton FC, szomba­ton 4 góllal bizonyult jobbnak a Lombard Haladásnál. Az első félidőben még csak egy góllal vezetett a vendéggárda, majd a második játékrészben még jobb játékkal, még szebb gólokkal nagy gólkülönbségű siker szüle­tett. A Balaton-partiak győzel­müknek köszönhetően a dobo­gó második fokára értek, két ponttal vannak lemaradva a lis­tavezető Ferencvárostól. Az eredmények: Győri ETO - Videoton FCF 2-2 (1-2) Pécsi MFC - MTK Hungária 1-1 (0-0) Ferencváros - Békéscsaba EFC 2-0 (1-0) Zalaegerszeg - Újpest 2-3 (1-2) Matáv-Sopron - DVSC- Megaforce 1-3 (0-2) Lombard Haladás FC - Balaton FC 0-4 (0-2) -nb­Harmadik helyen zárta az őszi szezont a szlovák labdarú­gó-bajnokság III. ligájában sze­replő párkányi focicsapat. Az utolsó mérkőzésre hazai pályán került volna sor, de a Lapás el­leni mérkőzésen kirobbant bot­rány miatt a Szlovák Labdarúgó Szövetség pénteken faxüzenet­ben értesítette a csapatot, hogy 30 km-es körzetben kell pályát találni, ahol le lehet játszani az utolsó forduló mérkőzését Aranyosmarót (Zlaté Moravce) ellen. A találkozóra Zselízen (Zeliezovce) került sor, ahol szép számú közönség buzdította a csapatot. A focisták a döntés­nek, - hogy nem hazai pályán vívják a szezon utolós találkozó­ját - nem nagyon örültek, de bi­zonyítani szerették volna, hogy bárhol is rendezzék a meccset, nyerni fognak. Ennek eleget is tettek, negyedóra elteltével megszerezték a vezetést Gavron révén, majd a szünet előtt Smatana is eredményes volt. A második játékrészre még na­gyobb fokozatba kapcsolt a „hazai” gárda, Bábsky állította be a 3-0-s végeredményt. A csapat a győzelemnek köszön­hetően - Lapás vereséget szen­vedett - a harmadik helyen zár­ta az őszt. A vezetők elégedettek az együttes őszi teljesítményé­vel, a fiúk pihenhetnek a januá­ri kezdésig. A bajnokság tavasz- szal veszi újra kezdetét. Párkány - Aranyosmarót 3-0 (2-0) Labdarúgó - eredmények Megye 1. osztály, 13. forduló Pilismarót - Gyermely 2-1 (2­1) , Vértessomló - Kocs 2-3 (0­2) , Lábatlan - Kömye 0-2 (0-1), Tardos - Vértesszőlős 2-0 (0-0), Bábolna - Sárisáp 2-0 (0-0), Ko­márom - Kecskéd 0-1 (0-1), Zoltek - Vértesi Erőmű 2-0 (0-0). Labdarúgó - eredmények NB III., Duna-csoport, 14. forduló Esztergomi SC - Grund Rojik FC 1-4 (0-0), Móri SE - Oroszlány-Vért SE 2-2 (1-0), Szomor-Zsámbék - Gázművek 2-2 (0-1), Ácsi Kinizsi SC- Bala- tonfüred 3-1 (1-1), Dömsöd - Dorogi FC 1-1 (0-0). T otóeredmények 46. hét (2003. november 15-16) 1. Ferencváros - Békéscsaba 2-0 1 2. Haladás - Balaton FC 0-4 2 3. Pécsi MFC - MTK 1-1 X 4.Sopron - Debrecen 1-3 2 5.ZTE - Újpest 2-3 2 ó.Skócia - Hollandia 1-0 1 7.0roszország - Wales 0-0 X 8. Horvátország - Szlovénia 1-1 X 9. Lettország - Törökország 1-0 X 10. Spanyolország - Norvégia2-1 1 11. Németország - FrandaországO-3 2 12. Portugália - Görögországi-1 X 13. Olaszország - Románia 1-0 1 14. Anglia - Dánia 2-3 2 A tippeket a szerkesztőség munkatár­sa adta: Balogé P. Szeder, művészeti vezető. Ha valaki az 6 tippjeit látssza meg, 6 találatos szelvénye lett volna Annavölgy • Bajna • Bajót • Bajta • Bart • Bátorkeszi • Béla • Bény • Búcs • Csata • Csobánka • Csolnok • Csúz • Dág • Dobogókő • Dorog • Dömös • Dunabogdány • Ebed • Epöl • Érsekkéty • Esztergom • Farnad • Fúr • Garamkövesd • Garampáld • Garamsalló • Garamszentgyörgy • Helemba • Hontfüzesgyarmat • Ipolybél • Ipolydamásd • Ipolypásztó • Ipolyszakállos • Ipolyszaika • Ipolytölgyes • Karva • Kemence • Kéménd • Kesztölc • Kétfegyvernek • Kicsind • Kisgyarmat • Kiskeszi • Kismaros • Kisújfalu • Kóspallag • Köbölkút • Kőhídgyarmat • Kúrál • Kürt • Lábatlan • Leányfalu • Leányvár • Lekér • Leléd • Letkés • Libád • Lontó • Málas • Máriahalom • Márianosztra • Mogyorósbánya • Muzsla • Nagybörzsöny • Nagymaros • Nagyölved • Nagysalló • Nagysáp • Nána • Nemesoroszi • Nyergesújfalu • Nyír • Oroszka • Párkány • Perőcsény • Peszektergenye • Piliscsaba • Piliscsév • Pilisjászfalu • Pilismarót • Pilisszántó • Pilisszentlászló • Pócsmegyer • Pilisszentkereszt • Pilisszentlélek • Sárisap • Sárkánytalva • Sáró • Süttő • Szigetmonostor • Szob • Szokolya • Szőgyén • Tahitótfalu • Tát • Tésa • Tinnye • Tokod • Tokodaltáró • Uny • Vámosmikola • Verőce • Visegrád • Zalaba • Zebegény • Zselíz • Zsemlér