Hídlap, 2003. augusztus-december (1. évfolyam, 1-82. szám)

2003-10-28 / 39. szám

S 2003. október 28., kedd SPORT A Vác jobban akarta a győzelmet Esztergomi KSE - Váci MC 22-28 (12-13) foto: bea Világsport Polgár továbbjutott, Lékó kiesett a sakk VB-n Polgár Judit negyedikként to­vábbjutott, Lékó Péter pedig ki­esett a rapid sakkvilágbajnokság csoportmérkőzésein. Lékó világos­sal játszva győzött, de ez a siker is kevésnek bizonyult a nyolc közé kerüléshez. Polgár Judit második veresége ellenére is könnyedén to­vábblépett, és Kramnyikkal csatá­zik majd az elődöntőbe jutásért. Nagy Csonttörő János kiütötte Koko legyőzőjét Nagy János megvédte a Boksz Világszervezet (WBO) nagype­helysúlyú kisviiágbajnoki címét, miután a 10. menetben technikai KO-val legyőzte a Koko-verő ar­gentin Julio Pablo Chacónt. A 10. menetben egy mélyütés után Chacón látványosan összeesett. A mérkőzés vezetője a WBO- szabályok értelmében 5 percet adott az argentin fiúnak, hogy fel­keljen és folytassa a küzdelmet. Mivel ezt nem tette, meg, techni­kai KO-val a magyar fiút hirdet­ték ki győztesnek. Nagy 15. profi meccsén 11. kiütéses sikerét arat­ta, és továbbra is százszázalékos. Benikék nyerték a magyar ralit Bénik Balázs nyerte meg a Zemplén-ralit, az OB zárófu­tamát. A második helyen Tagai Tamás, míg a harmadikon Túri Tamás végzett. A Ford Focus WRC-vel versenyző Bénik már pénteken kiharcolta a bajnoki cí­met, miután egyetlen riválisa, ifj. Tóth János összetörte a Peugeot 206 WRC-t, így feladta a viadalt. Kikapott a Manchester, élen az Arsenal Meglepetés született a Premier Liga 10. fordulójában. A Fulham 3-1-re diadalmasko­dott a Manchester United ven­dégeként az Old”Traffordon. Az Arsenal is csak 1-1-es döntet­lent ért el a Charlton otthoná­ban, de ez az egy pont is el­egendőnek bizonyult .ahhoz, hogy az Ágyúsok csapata újra élre álljon a tabellán. Jól szerepeltek a magyarok A két magyar játékost (Dárdai Pál, Király Gábor) is soraiban tudó Hertha BSC végre meg­szerezte első győzelmét a Bundesligában. 1-0-ra győzött a Rostock vendégeként. így me­nekült meg az edzőjük is, hiszen ha megint kikapott volna a csa­pat, akkor menesztik Huub Stevens-t. Szabics Imre csapata, a VfB Stuttgart is 1-0-ra győzött a Wolfsburg ellen, így, ha egy napig is, de listavezetők voltak. A Leverkusen is sikeresen vette a hétvégi akadályt a Mönchengladbach ellen, így megint a tabella élén szerepel­nek. A Stuttgart a második, de a hátránya mindössze egy pont. A hetek óta nyeretlen esz­tergomiak a kupában és a bajnokságban is jól szereplő váci csapatot fogadták szom­baton a Dobó Katalin Gim­názium csarnokában. Az első félidőben a hibák ellenére még tartani tudták a lépést a hazaiak, azonban a második játékrészben magabiztos ve­zetésre tett szert a Vác, és vé­gül megérdemelten szerezte meg a két pontot. Az utóbbi idők gyenge tel- jesíményének köszönhetően ala­posan csökkent a kézilabda-szur­kolók „meccsre járási” kedve. Hosszú idők után először, szombat délután újra foghíjas lelátók várták a hazaikat. A megcsappant druk­kereknek és persze saját, lelkes híveiknek köszönhetően a Vác időnként úgy érezhette, hazai pá­Szombaton rendezték meg az Arany Aszok Liga 11. for­dulóját. A hat összecsapás helyett csak ötöt játszottak le, a Matáv-Sopron - Békés­csaba mérkőzés a rossz idő­járás miatt elmaradt. „A kötelező győzelmek a leg­nehezebbek”- ezekkel a monda­tokkal is lehetett volna kezdeni a Ferencváros - Lombard Haladás Üllői úti ütközetét. Garami József viszont csak annyit mondott: „Kötelező megszerezni a győzel­met”. A zöld fehér csapat a kije­lentés ellenére nagyon gyengén kezdte az első félidőt, alig akadt dolga a vendégek hálóőrének. Szűcs Lajos sem panaszkodha­tott, szinte védés nélkül állta végig az első 45 percet. A hazai csapat­ban roppant visszafogott teljesít­ményt nyújtott Rósa Dénes, ezért a szünetben Garami mester cse­rélt, Marek Penksa érkezett az egykoron Újpesten focizó játékos helyére. A 75. perc meghozta a mérkőzés első gólját, a Köbenhavn elleni UEFA-kupa meccs „negatív hőse” Leandro 22 méterről lőtt a kapuba. Nem­csak a brazil, de az egész csapat felébredt, a Haladás tovább szen­vedett. Leandro újra villant, a 86. percben tökéletesen indította Gerát, aki átjátszotta magát a vé­delmen és beállította a végered­ményt. A mérkőzés összképe nem túl bizalomgerjesztő, de a kötelező győzelmek már csak ilyenek. A Ferencváros sikerének (folytatás az 1. oldalról) A magyar csapat támadást tá­madás után vezetve szinte telje­sen beszorította a vendégeket. Sorozatos célhelyzeteket alakí­tottak ki, de a lettek időnkénti durva védekezését nem sikerült megtörni. Az utolsó percben 40 méterről szabadrúgást kaptak a vendégek. Az elrúgott labda a kapu mellé szállt, de a későn esz­mélő magyar védelem mellett a lettek ráfutó játékosa célt vitt, lyán játszik. A mérkőzés elején a hazaik rögtön két kapufával nyitot­tak, majd Csemus és Vincze révén kétgólos vezetésre tettek szert. A mérkőzés 6. percében Kurucz Or­solya góljával (ő volt az esztergo­miak legjobbja a mérkőzésen a 7 dobott góljával) még 3-1 -re vezet­tek a hazaiak, de a vendégek a 10. percre kiegyenlítették az állást. Ezt követően felváltva születtek a gó­lok mindkét oldalon, a szünetre egygólos előnnyel a Vác vonulha­tott elégedettebben. A második já­tékrész közepéig folytatódott a ki­egyenlített gólgyártás, ekkor azon­ban a Vác megrázta magát, és ki­használva a görcsösen akaró haza­iak hibáit 5 gólos előnyre tett szert, amit a hajrában még növelni is tu­dott. Éber István, az EKSE ügyve­zetője szerint „a lányok borzasztó nagy akarással léptek a pályára, ami sajnos fordítva sült el. Úgy gondolom, hogy a váciak a közel­köszönhetően már a felsőházban tanyázik, öt ponttal lemaradva a listavezető MTK-tól. Ha már a kék-fehér bajnokcsa­pat kapott említést, Egervári Sán­dor tanítványai a Megyeri útra lá­togattak. A Megyeri úti létesít­ménybe léptek, de a mérkőzés végén már Szusza Ferencről elne­vezett stadionból távoztak. Nem voltak hálás vendégek, mivel a stadionavató mérkőzésen, Illés Béla találatával döntetlenre hoz­ták a meccset. Az Újpest kontrák­ra játszott, tökéletesen védeke­zett, az MTK nem találta a rést. Simek Péter még az első félidő­ben megszerezte a vezetést a li­láknak, a vendégek továbbra sem találták az ellenszert. A második félidőben az Újpest még jobban csinálta azt, amit elkezdett, na­gyon érett a második gól. Talá­latot viszont az MTK szerzett, Il­lés Béla szemfülessége eredmé­nyességgel társult. Az Újpest nem adta fel, az utolsó tíz perc­ben is hajtott, de újabb gólt már nem sikerült elérniük, így ma­radt a pontosztozkodás. Az ün­nep nem lett teljes, de a hazaiak játéka egyre biztatóbb. Pécsre látogatott a Balaton FC, hogy idegenbeli mérlegén vala­mit javítson és egy esetleges győ­zelemmel megszerezze mind a három pontot. Tíz forduló során mindössze egy pontot sikerült el­érni a csapatnak idegenben. Jól kezdtek a csapatok, nem volt megállás, nagy helyzetek adódtak mindkét oldalon. Fél óra után a beállítva ezzel a végeredményt. Magyarország - Lettország 7-14 (0-6) Székesfehérvár Városi Stadi­on, 1000 néző Vezette: Josepf Verhoest (belga) Magyarország: Heckei, Hock, Tóth,, Vinkó, Deli (5), Kovács, Koller, Szőlősi, Pffeifer, Ivánfi, Nagy, Hegedűs, Simon, Kendi, Ardelán (2). Csere: Lakatos, Juhász, Bőhm, Novák, Marosi Edző: Szőlősi László múltban aratott sikereiken felbuz­dulva jobban akarták a győzelmet, ez mutatkozott meg a végjátékban. Úgy vélem, hogy éppen a nyerési kényszer miatt nem voltunk képe­sek megfelelően szerepelni. Anyagi gondjaink továbbra is megoldatla­nok, de a játékosokat a pénzhiány nem menti fel a vereség alól. Tud­ni kell azonban, hogy az utolsó két hónap béreinek kifizetésével még vendégcsapat megszerezte a ve­zetést, Kovács Péter révén. A hát­rány tudatában a Pécs még na­gyobb elánnal kezdte a második félidőt, de csak helyzetekig jutot­tak. Nem úgy, mint a Balaton- partiak, akik Csordás Csaba fe­jesével már két gólnál jártak. Meglepő eredményt született, de a vendégtaktika most telje­sen bejött, s így megérdemelten került a három pont a Balaton FC otthonába. Tíz forduló, egy vereség. Ilyen teljesítmény tudatában érkezett Csank János csapata, a Videoton a Zalaegerszeghez. A tavalyelőtti bajnok nyolc vereséggel kezdte az idei szezont, utolsó két mérkőzé­sén viszont győzelemmel zárt, sőt a Magyar Kupában bejutott a leg­jobb nyolc csapat közé. A mérkő­zés első félidejében hol az egyik, hol a másik csapat került fölény­be, gólt viszont először (és utoljá­ra) a hazai csapat szerzett a 37 percben. Nem örülhettek sokáig a vezetésnek a ZTE játékosai, mivel a Vidi még a szünet előtt egalizál­ta az eredményt. A folytatás ha­zai fölényt hozott, bár a székes- fehérváriak is mindent megtet­tek a győzelem érdekében, több gól már nem született. Igazsá­gos a döntetlen, a ZTE az egy pontnak köszönhetően elmoz­dult az utolsó helyről. Kötelező győzelemről szóltunk a Ferencváros mérkőzésénél, ugyanígy tehetnénk a Debrecen- Győr kapcsán is. A Löki nagyon jól muzsikál hazai környezetben, s Szövetségi kapitány: Neuzer András Szőlősi László: A teljes kon­centráció hiányában sok hibá­val játszottunk. A csapat nem tartotta be a taktikai utasításo­kat. A csapatnak minimum 15- 20 pontkülönbséggel kellett vol­na hoznia ezt a mérkőzést, de most a fegyelem hiányzott a csapatból. Neuzer András: Az első fél­időben rosszul játszott a csapat. adósok vagyunk a játékosok felé. Örülök neki, hogy két hónap szü­net következik a bajnokságban, ezalatt talán majd sikerül rendbe rakni a csapat dolgait. Ha ezen a héten nem sikerül megkapnunk az önkormányzattól a támogatást (15 millió Ft), ami kb. 2-3 hónapra fe­dezné a költségeinket, akkor kény­telenek leszünk visszaléptetni a csapatot a bajnokságtól.” -Wc­nagyon jól megy a zöld-fehér csapatok ellen is (FTC 5-0). En­nek ellenére a Győr nem ijedt meg, több helyzetet dolgozott ki az első félidőben. A DVSC meg­érezte Sándor Tamás hiányát (az előző fordulóban, az MTK ellen kiállította a bíró), a befejezéseket sokáig elhibázták. Sándor Tamás nem volt, volt viszont Dombi Ti­bor. Remekül játszott, cselei, passzai megőrjítették a ven­dégvédelmet. Ha Dombi neve felmerül, hozzá kell kapcsolni egy fogalmat - tizenegyes. S miből is szerzett vezetést a Löki? Dombit a tizenhatoson belül buktatták (tel­jesen jogos volt), Eger László pe­dig értékesített. A szünet után is folytatódott a Löki jó játéka, nem volt kétséges, hogy a három pont Debrecenben marad. A győze­lem egyelőre harmadik helyet je­lent a hajdúsági csapatnak, két ponttal kevesebbet gyűjtöttek, mint az élen álló MTK, s eggyel rosszabbul állnak, mint a máso­dik helyezett Videoton. Kijelent­hető, ha a DVSC ilyen játékra lesz képes az UEFA-kupában, nem lesz könnyű dolga a PAOK Szalonikinek. Sőt! Az eredmények: Ferencvárosi TC - Lombard FC Haladás 2-0 (0-0) Újpest FC - MTK FC 1-1 (1-0) Pécsi MFC - Balaton FC 0-2 (0-1) Zalaegerszegi TE - Videoton FCF 1-1 (1-1) DVSC-Megaforce - ETO FC Győr 1-0 (1-0) -nt>­Nem tudtuk megvalósítani el­képzeléseinket. Taktikai és egyéni hibák miatt vezettek a lettek. A második félidőben már jól játszottunk, de a jól védeke­ző letteket nem tudtuk megtör­ni. Az utolsó percben egy elhi­bázott védekezési pozíció miatt kaptunk célt. Annak ellenére, hogy már nem tudunk beleszól­ni az első két hely sorsába, a megfiatalított válogatottunk jó úton jár. -nb­Regionáus sport Döntetlen Púchovban Párkány 111. ligás labdarúgócsa­pata a hétvégén Púchovba látoga­tott. A mérkőzés érdekességéhez tartozik, hogy annak a csapatnak a B gárdájáról van szó, akik az UEFA-kupában a Barcelona el­len játszottak. A 8-0-ás idegenbeli verség után az első ligában szerep­lő csapatból sokakat a B-gárdához „irányítottak”, Párkány így egy nagyon erős csapattal találkozott. Ennek ellenére három ven­déghelyzetet hozott az első félidő, az egyik ebből a kapufán csattant. A folytatásban rákapcsolt a hazai csapat, de volt, hogy hibáztak, volt, hogy a párkányi kapus men­tett. Maradt a gól nélküli állás, és a pontosztozkodás. A párkányi foci­csapat továbbra is a tabella har­madik helyén áll. A hétvégén ha­talmas rangadón a fiúk hazai pá­lyán fogadják a listavezetőt. Púchov - Párkány 0-0 Labdarúgó eredmények NB III., Duna-csoport: Orosz­lány - Dorogi FC 3-0 (1-0), Felcsút - Esztergomi SC 4-0 (3-0), Budaörs - Sz.-Zsámbék 1-0 (0-0), Ácsi Kinizsi - III. Ke­rület 2-2 (0-2). Pruzsinszky világbajnok lett Hatalmas sikert ért el kick- boxban Pruzsinszky Ivett, aki a pá­rizsi kick-box-világbajnokságon aranyérmes lett. Az esztergomi versenyző semi-contact szabály- rendszerben már második világ- bajnoki címét szerezte meg. Más esztergomi versenyző is eljutott a döntőig, de azt sérülés miatt fel kellett adnia. Birkózósikerek A BVSC-Ganz-Tát birkózói az ünnepek alatt Kecskemétre láto­gattak. A versenyen való jó szerep­lés az esztergomi döntőbe való ju­tást eredményezhette. Két győze­lem mellett (Kecskemét, Kaposvár) egy vereség is becsúszott (Kapos­vár). A serdülők versenyében har­madik helynek örülhettek a részt­vevők. A versennyel egy időben a 16-17-18 éves birkózók Szolnokon szerepeltek, ahol az országos baj­nokságon kellett helytállni. A toko- di Korpási Bálint legfiatalabb ver­senyzőként megnyerte korosztá­lyának magyar bajnoki címét. Totóeredmények 43. hét (2003. október 25-26.) 1. Debrecen - Győr 1-0 1 2. ZTE - Videoton 1-1 X 3. Újpest - MTK 1-1 X 4. Freiburg - Bremen 2-4 2 5. Hamburg - Schalke 2-2 X 6. Rostock - Hertha 0-1 2 7 Stuttgart - Wolfsburg 1-0 1 & L.kusen - M.gladbach 1-01 9. Bochum - Dortmund 3-0 1 10. Empoli - Chievo 0-1 2 11. Lazio - Bologna 2-1 1 12. Perugia - Udínese 3-3 X 13. Sampdoria - Milan 0-3 2 14. Inter - Roma 0-0 X A tippeket Horváth Balázs főszer­kesztő-helyettes adta: 11 találatos szelvény lett volna, ha valaki eze­két a tippeket játsza meg. Már az ötödik helyen a Ferencváros Sajnálatos vereség a lett rögbisektől Magyarország - Lettország 7-14 (0-6) Annavölgy • Bajna • Bajót • Bajta • Bart • Bátorkeszi • Béla • Bény • Bucs • Csata • Csobánka • Csolnok • Csúz • Dag • Dobogókő • Dorog • Dömös • Dunabogdány • Ebed • Epöl • Érsekkéty • Esztergom • Farnad • Für • Garainkövesd • Garainpáld • Garamsalló • Garainszentgyörgy • Heleinba • Hontfüzesgyarmat • Ipolyiul • Ipolydamásd • Ipolypásztó • Ipolyszakállos • Ipoiyszalka • Ipolytölgyes • Karva • Kemence • Kéménd • Kesztölc • Kétfegyvernek • Kicsind • Kisgyarmat • Kiskeszi • Kismaros • Kisújfalu • Kóspallag • Köbölkút • Kóhídgyarmat • Kúrál • Kürt • Lábatlan • Leányfalu • Leányvár • Lekér • Leled • Letkés • Libád • Lontó • Málas • Mariahalom • Márianosztra • Mogyorósbánya • Muzsla • Nagybörzsöny • Nagymaros • Nagyölved • Nagysalló • Nagysáp • Nana • Nemesoroszi • Nyergesújfalu • Nyír • Oroszka • Párkány • Perőcsény • Peszektergenye • Piliscsaba • Piliscsév • Pilisjászfalu • Pilismarót • Pilisszántó • Pilisszentlászló • Pócsinegyer • Pilisszentkereszt • Pilisszentlélek • Sárisáp • Sárkányfalva • Sáró • Süttő • Szigetmonostor • Szob • Szokolya • Szőgyén • Tahitótfalu • Tát • Tésa • Tinnye • Tokod • Tokodaltáró • Uny • Vámosmikola • Verőce • Visegrád • Zalaba • Zebegény • Zselíz • Zsemlér