Hídlap, 2003. augusztus-december (1. évfolyam, 1-82. szám)

2003-10-03 / 24. szám

8 2003. október 3., péntek SPORT Világsport Nistelrooy nem játszhat Moldova ellen Dick Advocat a holland szö­vetségi kapitány döntése értel­mében Ruud van Nistelrooy nem szerepelhet a válogatott­ban Moldova ellen. A büntetés azért kapta a manchesteri csa­tár, mert nehezményezte, hogy a szeptember 10-ei Csehország elleni rangadón lecserélték. Nistelrooy a mérkőzés után bo­csánatot kért edzőjétől, de a je­lek szerint ez Advocatot nem hatotta meg. A holland vezető­edző nem kockáztat semmit a csatár kihagyásával, mivel a holland válogatott az ered­ménytől függetlenül a csoport \ második helyén végez majd. Del Piero a Juventusban fog "megöregedni" Alessandro Del Piero a Juventus csatára 2008-ig meg­hosszabbította a nyáron lejáró szerződését, így biztossá vált, hogy az olasz bajnoknál fejezi be pályafutását. A labdarúgó fizeté­se évi 5,6 millió euró lesz, a klub felhasználhatja nevét reklámcé­lokra, amiből hozzávetőlegesen 2,3 millióval lesz gazdagabb. Kü­lönböző felmérések szerint Del Piero Olaszország második leg­kedveltebb focistája, a Bres- ciában játszó Roberto Baggio után. A szerződés meghosszabbí­tása talán gyógyír is lehet a sérü­léssel bajlódó támadónak, aki várhatóan másfél hónapig nem léphet pályára, az elmúlt hétvé­gén összeszedett sérülése miatt. A zebrák csapatkapitány 1993- tól erősíti a Juventust. Megvan a lengyel keret Pawel Janas a lengyel szövet­ségi kapitány nyilvánosságra hozta az október 11-i budapesti, sorsdöntő Európa-bajnoki selej­tezőre készülő keretét. A lengyel bajnokságból tíz játékos kaphat játéklehetőséget. A keret több meglepetéssel is szolgál, a baj­nok Wisla Krakówból csak ket­ten, míg az ezüstérmes csapat­ból négyen vehetnek részt az edzőtáborban. Újonc nincs a keretben. Emlékeztetőül, a ma­gyar válogatott meccsével egy időben kezdődik a Svédország- Lettország találkozó és a ma­gyarok akkor lehetnek másodi­kak, ha nyernek és a lettek nem szereznek pontot. A lengyel keret: Jerzy Dudek, Grzegorz Szamotulski (kapu­sok), Tornász Klos , Jacek Bak, Miroslaw Sznaucner, Michal Zewlakow, Tornász Rzasa, Sebastian Mila (védők), Jacek Krzynówek, Máriusz Kukielka, Tornász Zdebel, Máriusz Lewandowski, Kamii Kosowski, Miroslaw Szymkowiak, Marcin Burkhardt, Marcin Zajac, Radoslaw Sobolewski, Maciej Zurawski, Grzegorz Rasiak, Pawel Kryszalowicz, Marek Saganowski (csatárok) Ezúttal elmaradt a bravúr Esztergomi KSE - FTC 25-31 (7-14) A Hypo Wien elleni bra­vúros győzelem után szer­da délután az esztergomi kézilabdás lányok a sok­szoros magyar bajnok Fe­rencváros csapatát fogad­ták. A közönség biztatása és a hazaiak elszántsága ezúttal azonban kevésnek bizonyult a magabiztos, el­lenfelét egy pillanatra sem lebecsülő, FTC ellenében. A hétközi forduló ellenére telt ház fogadta a pályára lépő csa­patokat. Az esztergomi drukke­rek mellett ezúttal szép számmal érkeztek a vendég ferencvárosi­akat biztató szurkolók is. A mér­kőzést a szokásos rendőri bizto­sítás mellett a polgárőrség tagjai is vigyázták, beavatkozniuk azonban nem kellett. Az eszter­gomi szurkolók a mérkőzés előtt egy óriási, a fél lelátót betakaró transzparenssel próbáltak erőt önteni a Laurencz csapatba. A mérkőzés hatalmas iramban és mindkét oldalon egy-egy óriási kapufával kezdődött. A harma­dik percben azután Csernus Krisztina révén vezetést szerzett az EKSE együttese. Mint később kiderült, a mérkőzésen először és utoljára. A következő táma­dásból a Fradi idegenlégiósa, Uhraková Lucia kiegyenlített, az ötödik percben pedig a veze­tést is megszerezte a vendég együttes. Lánczos Krisztina gól­jával ekkor még sikerült egali­zálni az eredményt, azonban a következő tíz percben az Eszter­gom képtelen volt gólt dobni a remekül védekező zöld-fehérek­nek, akik a parádézó Sugár Tí­meának köszönhetően az első negyed óra végére ötgólos előnyt szereztek. Már ekkor látni lehetett, hogy az esztergomi lá­nyok ma nem képesek olyan já­tékot bemutatni, amivel legyőz­hetnék a nagyon erős játékerőt képviselő Ferencvárost. Hiába küzdöttek Siposék, a technikai­lag jobban felkészült vendégek­kel nem tudtak mit kezdeni, és a kapkodásnak köszönhetően be­csúszó bosszantó hibákat az FTC kíméletlenül kihasználta. A csapatok az első játékrészben öt gólig jutó Uhralkovának kö­szönhetően hét találatos ven­dégvezetéssel vonulhattak pi­henni. A második félidő az első­höz hasonlóan egy gyors hazai góllal kezdődött, amire a Fe­rencváros a rutinos Kirsner Eri­ka vezényletével öt perc alatt dobott öt találattal válaszolt, ez­zel tizenegy gólra növelve az előnyét. Laurencz László ekkor küldte pályára a támadásokhoz Tóth Máriát, aki eddig csak a büntetők lövésében jeleskedett. A közel két méter magas tehet­séges átlövő meghálálta a bizal­mat, a ferencvárosi védők és Sugár Ági képtelenek voltak há­rítani Tóth nagy erejű, pontos lövéseit. A mérkőzésnek ebben a szakaszában lehetősége volt a hazaiaknak arra, hogy szorossá tegyék a mérkőzést, azonban el­sősorban a saját, kulcsfontossá­gú pillanatokban elkövetett hi­báiknak köszönhetően a Fradi tartani tudta az előnyét. Né­meth András a félidő második felében még azt is megenged­hette magának, hogy kipróbál­ja a kevesebb szóhoz jutó cse­rejátékosait. Az Esztergomnak mindössze annyi ereje maradt, hogy mérsékelje a vereséget, a hat gólos ferencvárosi győze­lem mindenképpen megérde­melt. A hazaiak ezúttal nem tudták megismételni vasárnapi játékukat, a közönség azonban így is vastapssal jutalmazta a lányokat. A esztergomiak a kö­vetkező mérkőzésükön újra egy nagyon erős ellenfél ottho­nában, Dunaújvárosban lép­nek majd pályára. Esztergom, 500 néző Játékvezetők Marton, Horváth ESZTERGOM: Kurucz Lánczos 2, Pőcze 2, Veszeti 3, Csernus 2, Sipos 1, Vincze 1. Cs: Körmöczi (kapus), Simon, Tóth M. 9 (5), Takács 2, Gálhidi 2, Povázsay, Wolf 1. Edző: Laurencz László FTC: Sugár - Mrauiková 2, Pádár M. 5, Kocsik 3 (2), Uhraková 7, Tóth T. 5, Kirsner 5. Cs. Miklosová (kapus), Kovács V., Rábai 3, Hamper, Horváth R. 1, Barna Edző: Németh András Kiállítások 8, ill. 4 perc Hétméteresek: 5/5, ill. 3/2 A női kézilabda NB I hatodik fordulójának további eredményei: Hypo NÖ - Dunaferr SE 21- 29 (12-12) A forduló rangadóján a Hypo otthon kapott ki a Dunaferr gár­dájától. A remek színvonalú mérkőzésen a dunaújvárosi csa­pat elsősorban a második fél­időben mutatott játékának és a hét gólt dobó Lovász Zsuzsának köszönhetően mért nyolc gólos vereséget az osztrák csapatra. A világhírű Hypo a három nap alatt begyűjtött két zakónak kö­szönhetően (vasárnap Eszter­gomban kaptak ki hat találattal) mindössze a bajnoki tabella ötödik helyén tanyázik. Bp. Kőbányai Spartacus-Liss- Hódmezővásárhelyi NKC 26-26 Békéscsabai Előre NK-Vasas 20-22 Győri Graboplast ETO KC- Váci NK 26-25 DVSC-Valdor-Cornexi-Alcoa 25-24 kép és szöveg: B.K. Stuttgarti parádé Szabics Imrével Szerdán este nyolc mérkőzéssel befejeződött a Bajnok Ligájának má­sodik fordulója. A E-csoportban a skót Rangers Görögországba látoga­tott, hogy az első fordulóban megszerzett győzelem mellé még egyet begyújtson. A Panathinaikosz vezetőedzője a manchesteri fiaskó után teljesen átszervezte csapatát, ami nem­csak a játékon, de a hozzáállá­son is meglátszott. Az első 45 percben mindkét csapat dolgo­zott ki helyzeteket, de gólig csak a skótok jutottak. A második já­tékrészben a Pana nehéz hely­zetbe került, mivel a bíró kiállí­totta Gumaszt, de a görögök tíz emberrel is egyenlíteni tudtak. A másik mérkőzésen a német bajnokság éllovasa a VfB Stutt­gart a sztárokkal teletűzdelt Man­chester Unitedet fogadta. Szabics Imre kezdőként kapott lehetőséget, s ha az ő neve fel­merül, akkor a gól megelőlegez­hető. Az első játékrészben a Stuttgart fölényben játszott, de erejét góllal nem tudta bizonyíta­ni. Bezzeg a folytatásban! Sejteni lehetett, hogy a megszállott hazai szurkolók örömünnepet csap­nak, ezt már egy szöglet is jelez­te. A beadás után Szabics meg­előzte az angol kapust, de a csúsztatott fejest Scholes "hárítot­ta". Majd jött az 50. perc, mikor Lahm a középpályáról szöktette a magyar támadót, aki nem te­ketóriázott, 20 méterről egy la­pos, csavart lövéssel becsapta Howardot, és a stadion felrob­bant. Két percnek sem kellett el­telnie, újból Szabics kapott indí­tást Vranjestől, rögtön passzolt Kuranyihoz, aki nem hibázott, s máris 2-0 volt az állás. Nagyon sok volt még hátra a mérkőzés­ről, s köztudott, hogy a vörös ör­dögök nem könnyen adják fel. A 67 percben a stuttgarti halóőr Hildebrand a tizenhatoson belül buktatta Ronaldot, a bíró által megítélt büntetőt Van Nistelrooy értékesítette. Még szebb lehetett volna az ünnep, ha a másik ol­dalon szintén tizenegyesből Meira is betalál. Nem lett gól, de a győzelem és a három pont Stuttgartban maradt. Szabics Im­re végigjátszotta a találkozót és megszerezte élete első BL-gólját. Az F-csoportban Az UEFA- kupa győztes Porto a Real Madridot látta vendégül, s már a hatodik percben megszerezte a vezetést. A spanyolok nem adták fel, s még az első félidő­ben fordítottak, Helguera és Solari góljával. A fordulást kö­vetően a Porto nem adta fel, a 48. percben McCarthy egyenlí­tett, de a gólt a bíró les gyanánt érvénytelenítette. A 66. percben megpecsételődött a hazai csa­pat sorsa, Zidane gólja végérvé­nyesen eldöntötte a találkozót. A Real továbbra is 100 százalé­kos, a Porto egy ponttal a táblá­zat harmadik helyezettje. A másik összecsapáson az Olympique Marseille a Partizán Beogradot fogadta, 0-0-s első fél­idő után, Didier Drogba mester- hármasával biztosította be a győ­zelmet. A siker nemcsak a jó já­téknak köszönhető, hanem egy kis bírói segítségnek is, mivel az első félidő hajrájában Delibasics idő előtt mehetett zuhanyozni. A G-csoportban a Sparta Praha a Laziohoz látogatott, bíz­va a tisztes eredmény elérésé­ben. A meglepetés nagyon soká­ig a levegőben lógott, már az el­ső félidőben két góllal vezettek a vendégek. A Lazio viszont nem adhatta fel, s Inzaghi duplájának köszönhetően legalább az egyik pontot megszerezte. Roman Abramovics csapata a Chelsea 2-0-s vereséget szenve­dett hazai pályán a török Besiktas együttesétől. A vég­eredmény már az első játékrész­ben kialakult, s az eddig veret­len Chelsea a folytatásban már nem tudott újítani. Az utolsó csoportban egy döntetlen és egy hazai győzelem született. A Celta Vigo a tavalyi BL-győztest fogadta, de a felek nem bírtak egymással, maradt az 1-1 pont. A holland Ajax a 11. és az 54. percben elért gólja­inak köszönhetően mind a há­rom pontot otthon tartotta, mindkétszer Sonck volt eredmé­nyes. A meccs krónikájához hoz­zátartozik, hogy a találkozó előtt 70 szurkolót tartóztattak le, utcai randalírozás címén. Az eredmények: E-csoport: Panathinaikosz - Rangers 1-1 (0-1), Stuttgart - Manchester United 2-1 (0-0) F-csoport: Porto - Real Mad­rid 1-3 (1-2), Marseille - Partizán Beograd 3-0 (0-0) G-csoport: Lazio - Sparta Praha 2-2 (0-2), Chelsea - Besiktas (török) 0-2 (0-2) H-csoport: Celta Vigo - Milan 0-0, Ajax - FC Bruges 2-0 (1-0).-nb­I Regionális sport Rick-box OB a sport­csarnokban A sportág ez évi hazai bajnok- [ ságát rendezik Esztergomban, a light versenyágban. Október 4- j én, szombaton 12 órakor kez­dődnek a selejtezők. 16 órától j rendezik a döntőket a rangos j eseményen. Zrínyi Miklós edző | és tanítványai várják a sportsze- j rető közönséget. Eddigi eredmé- j nyeik reményt keltőek, és néhá- nyukat a döntőbe várják. Sumo birkózás .Az Esztergomi Birkózó Sport Egyesület és az egyetemes ma­gyar sumo-sport nagy sikereket ért el a közelmúlt nemzetközi ver­senyein. Az USA nagydíjára meg­hívást kapott Major Gyula és Tóth Bama. A versenyre Los An­gelesben került sor egy tenisz sta­dionban felállított küzdőtéren. Az esztergomi fiú 115 kilogrammban 12 ellenfelét legyőzve lett első. A nyitott kategóriában 30 induló közül a Tóth nyert, Major pedig bronzérmes lett. Természetjárás A Meteor Természetbarát Egyesület október 5-én, vasár­nap újabb túrára hívja és várja tagjait. Útvonal: Leányfalu - Vörös-kő - Öregbükk-tető - Saj­gó-kapu - Dunabogdány 14 ki­lométer. Találkozás a Simor Já­nos utcában a Volán pályaud­varon 6.30-kor. Túravezető: Bo­ros Sándor. Info: Esztergom és Vidéke Eredmények a megye III-ból Dorog-körzet, 6. forduló: Csolnok - Süttő 2-0 (0-0), Dunaalmási MAC - Esztergom- Kertváros 1-0, Annavölgy - Tardos Szileszki 4-2 (3-0) Eredmények a megyei női kézilabdából Kömye SE - Ácsi Kinizsi 19-11 (10-4), Kisbér KC - Dorog ESE 27-29 (13-17), Tatai HAC - Vul­kán SE 16-23 (9-11), Bábolna SE - Komáromi AC II12-17 (6-8) Győzött a Tatabánya A férfi NB I-ben szereplő tata­bányai kézilabdacsapat idegen­ben egy góllal bizonyult jobb­nak a Csömör gárdájánál. A kék-fehérek végig irányítottak, bár a félidőben még a hazaiak vezettek. A második játékrész­ben magára talált a Tatabánya, s nagy csatában megszerezte a végső győzelmet. Az eredmény: Csömör - Ta­tabánya Carbonex KC 26-27 (15-13) Totólista + tippek 1. Újpesti FC - Videoton X 2. Pécsi MFC - Győri ETO FC 1 3. Debrecen - Ferencváros 1 4. ZTE - Haladás 1 5. B.München - Hertha BSC 1 6. Bochum - Kaiserslautern X 7. Frankfurt - Dortmund 2 8. Freiburg - 1860 München X 9. Hannover 96 - Schalke 04 1 10. Bremen - Wolfsburg 1 11. Lazio - Chievo 1 12. Parma - Sampdoria 1 13. Siena - Roma 2 14. Intemazionale - Milan X Annavölgy • Bajna • Bajót • Bajta • Bart • Bátorkeszi • Béla • Bény • Búcs • Csata • Csobánka • Csolnok • Csúz • Dág • Dobogókő • Dorog • Dömös • Dunabogdány • Ebed • Epöl • Érsekkéty • Esztergom • Farnad • Für • Garamkövesd • Garampáld • Garamsalló • Garamszentgyörgy • Helemba • Hontfüzesgyarmat • Ipolybél • Ipolydamásd • Ipolypásztó • Ipolyszakállos • Ipolyszalka • Ipolytölgyes • Karva • Kemence • Kéménd • Kesztölc • Kétfegyvernek • Kicsind • Kisgyarmat • Kiskeszi • Kismaros • Kisújfalu • Kóspallag • Köbölkút • Kőhídgyarmat • Kúrál • Kürt • Lábatlan • Leányfalu • Leányvár • Lekér • Leléd • Letkés • Libád • Lontó • Málas • Máriahalom • Márianosztra • Mogyorósbánya • Muzsla • Nagybörzsöny • Nagymaros • Nagyölved • Nagysalló • Nagysáp • Nána • Nemesoroszi • Nyergesújfalu • Nyír • Oroszka • Párkány • Perőcsény • Peszektergenye • Piliscsaba • Piliscsév • Pilisjászfalu • Pilismarót • Pilisszántó • Pilisszentlászló • Pócsmegyer • Pilisszentkereszt • Pilisszentlélek • Sárisáp • Sárkányfalva • Sáró • Süttő • Szigetmonostor • Szob • Szokolya • Szőgyén • Tahitótfalu • Tát • Tésa • Tinnye • Tokod • Tokodaltáró • Uny • Vámosmikola • Verőce • Visegrád • Zalaba • Zebegény • Zselíz • Zsemlér