Esztergom, 2016 (2. évfolyam, 1-12. szám)

2016-10-11 / 10. szám

Újra ezrek álltak rajhoz a Hídfutáson Óriási érdeklődés és még nagyobb részvétel mellett zajlott le idén szeptember 24-én a 16. Hídfutás Esztergomból indulva. Mintegy 2800 gyerek, fiatal, felnőtt és idős állt rajhoz az idén a Hídfutáson, melyet a Bazilika előtti rámpától Romanek Etelka polgármester indított el. A majd 4 kilométeres távnak ezúttal is a Mária Valéria hídon keresztül a párkányi Vadas fürdő volt a célállomása. Az első versenyző 11 perc 4 másodperc alatt teljesítette is a távot. A 16. Hídfutás megrendezésébe az önkormányzati támogatáson túl számos helyi sportszervezet, közösség, vállalkozás is beleadta támogatását, munkáját. A mezőnyben a lányok-nők 1375-en, a fiúk-férfiak 1279- en tették meg az idei Hídfutást, melyet abszolútban a nők között Sebők Klaudia nyert meg 12 perc, 32 másodperces idővel, Kovács Katalin (13:48:824) és Borbás Adrienn (13:54:305) előtt a dobogón. A férfiak küzdelmében Béták Bence diadalmaskodott ll:04:304-es idővel, a második helyen Deák Zsombor végzett ll:05:297-es idővel, míg a harmadikon Fiala Gergely 1 l:54:261-es idővel. Az iskolák közötti versenyt a Szent Erzsébet nyerte 592 befutóval, a második a Dobó lett 374 versenyzővel, míg a harmadik a Gyakorló, 292 futóval. A győztes iskola 100 ezer forintos, a második 75, a harmadik pedig 50 ezer forintos sportszervásárlási utalványt kapott. Az iskola létszámához viszonyított arányt nézve viszont a Mindszenty végzett az első helyen a Gyakorló és a Dobó előtt. Mindhárom iskola szintén kapott így sportszervásárlási utalványt. A legnépesebb párkányi résztvevő iskola pedig - az Ady Endre alapiskola - 50 ezer forintos különdíjat vehetett át. Óriási érdeklődéssel zajlott le másnap, szeptember 25-én az Esztergomi Futóművek félmaratonja is a Széchenyi térről indulva, beteljesítve az Esztergomi Futóhétvégét. Emberfeletti teljesítmény Esztergomból - Maráz Zsuzsa célban a Spartathlonon Hihetetlen teljesítménnyel 27 óra 45 perc alatt futotta le Maráz Zsuzsanna az idei Spartathlont. Az Athénból rajtoló 246 kilométeres versenyen az Esztergomi Futóművek ultrafutója a nők közt a harmadik lett. Maráz Zsuzsanna 3. nőként ért célba 27 óra 45 perc alatt az idei Spartathlonon, amely a világ egyik leghíresebb ultramaratoni futóversenye. A versenyzőknek az Athén és Spárta közötti 246 kilométeres távot kellett teljesíteniük legfeljebb 36 óra alatt. Az idei mezőnyben 15 magyar versenyző indult, 11 férfi és 4 nő, köztük Maráz Zsuzsanna. Az Esztergomi Futóművek ultrafutója emberfeletti teljesítménnyel lefutotta a 246 kilométert, ráadásul nők között a 3. helyen végezve. Az idei Spartathlont az amerikai színekben versenyző Nagy Katalin nyerte meg, ráadásul már másodjára hódítja el a spártai bajnoki címet. Esztergomi horgásszal világbajnok a magyar csapat Világbajnoki címet szerzett a magyar horgászválogatott a szeptember közepén rendezett Nemzetek Horgász Világbajnokságán Plovdivban. A bulgáriai versenyen az esztergomi Csőregi Balázs kimagaslóan szerepelt. Egyéniben és csapatban is lezajlott a 63. Nemzetek Horgász Világbajnoksága szeptember közepén a bulgáriai j Plovdivban. A csapatversenyben a I magyar válogatott Csehország és I Anglia legj obbj ait legyőzve, kimagasló ' eredménnyel szerezve meg az első helyet. A válogatottban Csőregi Balázs mellett Csillag László, Szákovics Imre, Magyar Gábor és Walter Tamás állhatott a dobogó legfelső fokára. Csőregi Balázs ezzel megkoronázta idei teljesítményét a magyar bajnoki cím megszerzését követően. A Magyar Országos Horgász Szövetség országos döntőjében szeptember elején Velencén ugyanis az esztergomi pecás pályacsúcsot elérve szerezte meg az abszolút első helyet, kifogva több mint 20 kiló halat.