Észak-Magyarország, 2009. szeptember (65. évfolyam, 204-229. szám)

2009-09-14 / 215. szám

2009. szeptember 14., hétfő RÖVIDEN • Futsal. A férfi NB I második fordulója kere­tében ma 20 órakor kezdik a Debreceni TE - Borsod Volán-Szabadidőközpont meccset. KÉZILABDA NB 1/B KELETI CSOPORT. 1. FORDULÓ. FÉRFIAK ____________ Diósgyőri KC-Miskolc - Tisza Volán ll.-Dorozsma ___________________________________________29-22 (10-11) Miskolc, 400 néző. V.: Nagy, Végért._____________________ DKC-Miskolc: OROSS- Fekete (2), NYIKES (5), Ponyi (1), Lovas (5), Kincses (5), Csontos (3). Csere: GYÖRGY (k), KOCSIS (1), Panyi (1), BIDLEK (5), Ölschléqer (1). Edző: Kun Attila. Kun Attila: - A másodikban félidőben óriási tűzzel és jó játékkal erőnlétileg is felülmúltuk a szegedieket. Ózdi KC - Kiskunfélegyháza____________________29-30 (15-14) Ózd, 400 néző. V.: Medve, Nagy L._______________________ Ózdi KC: NYITRAI - Kocsis (4), HARKÓ (7), Benei (-), Papp (3), Fügedi (5), MÉSZÁROS (8). Csere: Bukta (1), Szilágyi Á. (1), Nyeste (-), Hangos (-), Forgács (-). Edző: Závodszky István. Závodszky István: - Nem érdemeltünk vereséget. NŐK___________________________________________________ Inárcs-Örkény KC - Bocs KSC___________________31-31 (18-13) Dabas, 90 néző. V.: Kopornyik, Kovács._______________ Bocs: Nánási-Kántor(1), BONTAA. (9), Kreisz(5),TÁKÁCS M. (7), GYZDAG (8), Nagy Sz. (1). Csere: Galambossy (k), Bak (-), Bereczki (-). Edző: Veres István.___________________ Veres István: - Az utolsó perc kivételével végig az ellenfél vezetett, de meg is nyerhettük volna a mérkőzést. RÖPLABDA NB I FÉRFIAK, 1. FORDULÓ____ Csepel - Vegyész RC-Kazincbarcika ____________________________________3:1 (-21, 21, 19, 32) Csepel, 100 néző. V.: Mezőffy, Horváth.__________________ Csepel: Búzás, Virág, Pajor, Szűcs, Daróczi, Erdélyi. Csere: Baqics (liberó). Edző: Börcsök Csaba._____________________ Vegyész: Lehóczky L., Kovács Z., Gulyás, Csizmadia, Lehóczky G., Juhász. Csere: Szántai (liberó), Dudás. Edző: Dudás András.___________________________________________ Börcsök Csaba: - Szoros csatában értékes győzelmet arat- tunk. A meccs az Extraliqában is megállta volna a helyét. Dudás András: - Szoknunk kell az erősebb ellenfeleket. A játéktudás megvan, csak érvényre kell juttatni. JEGYZŐKÖNYV Mezőkövesdi KC - Tatabánya Carbonex KC ____________________________________________24-23 (12-8) Mezőkövesd, 800 néző. V.: Bedura, Ondogrecula (szlo­vákok). _____________________________________________ MKClÖZSA - PAPIC (6), Bécsi (4), Milicevic (1), Rácz (-), Fekete (4), Molnár F. (-). Csere: SZABÓ P. (kapus), Bajor­hegyi (1), Papp (-), Juhász K. (2), Padla (-), JUHÁSZ Z. (5), Rosta (1). Játékosedző: Rosta István._____________________ Tatabánya: SZENTE - Urban (-), Diaz (3), Dénes (1), Kányái (-), HALÁSZ (7), Kanyó (2). Csere: MELUS (kapus), Székely (4), KissÁ. (1), NagyT. (1), Szabó Gy. (1), Serfel (1), Kocsis (2). Vezetőedző: Kanyó Antal. ___________________________ Rosta István: - Nagyon jó meccsen, remek játékkal vertük a kiváló Tatabányát. Újra van kézilabda Mezőkövesden. Kanyó Antal: - Szerencsés góllal nyerték a hazaiak a küzdelmes találkozót. Esélyt sem adott a BSE Budapest (ÉM) - Szombaton délután a BSE- FCSM otthonában volt jelenése az Albrecht- MVSC-MISI női röplabdacsapatának, az Extra­liga 1. fordulójában. A két gárda erejét ismer­ve előre sejteni lehetett, hogy a fővárosiak hozni fogják a meccsét - méghozzá szettveszteség nél­kül - a nagyon fiatal és (újra) az építkezés ele­jén tartó zöld-fehérek ellen. Az első, vendégnyitás után azonnal megállt az összecsapás, a budapes­tiek időt kértek, amely alatt a műsorközlő jelez­te: mindezt azért tették, hogy tiltakozzanak a szö­vetség azon döntése ellen, amely szerint a testület levont hat pontot több együttestől (így a BSE-től is), a nemzetközi szereplés nem vállalása miatt. A tudásbeli különbség végigkísérte a mér­kőzést, Gudmannék minden téren jobbak vol­tak a miskolciaknál: magasságban, a nyitások­nál, azok fogadásánál. A borsodi „csikócsapat” különösen az első felvonásban volt megillető- dött, és elbizonytalanodott a BSE nyomására. Szabóék több támadást nem tudtak befejezni, így abból a Nyári-lányok visszatámadhatták a rutintalan Vasútat. A csata mindössze három­negyed óráig tartott, Torna Sándor, a látogatók mestere már annak is örült, ha akadt egy-egy jó megmozdulás, nyitásfogadás. Akárcsak egy évvel ezelőtt, a mostani Albrechtnek is időre van szüksége ahhoz, hogy megszokja a légkört... A TÉNYEK BSE-FCSM - Albrecht-MVSC-MISl 3:0 (6, 11, 9) Budapest, 100 néző. V.: Pőcze.lva. ____________________ BSE: Pék;Tormási, Gudmann, Mester, Kovács T., Tóthné, Sándor. Csere: Tóth A. (liberó), Horváth A., Kötél Zs., Hackl. Edző: Nyári Sándor.______________________________ Albrecht: Rédei, Kovács, Szajkó, Szabó, Oláh, Leidgeb. Csere: Nagy Zs., Répászki (liberók), Kuremszki B., Kiss V., Sitkey. Edző: Torna Sándor.__________________________ Nyári Sándor: - Nagyon sima meccs volt, de ennek ellenére figuratívan, fantáziadúsan játszottunk, kevés hibával, s ennek nagyon őrülök. _________ Torna Sándor: - A két csapat között azért nagy különb­ség van. Próbáltam minden játékosomat pályára kül­deni, hogy szokja azt a légkört, ami egy ilyen együttes ellen a pályán van. SPORT /12 Tíz pont fór a bajnoki döntőben ■ Óriási csatában szer­zett előnyt a visszavágó­ra a Speedway Miskolc az Orzel tódz ellen. Miskolc (ÉM - BCS) - A salakmotoros lengyel II. liga bajnoki döntőjének első mécs­esén Tabaka végig vezetve nyer­te az első futamot, S. Gustaffson hiába támadta nem tudott elé kerülni, de Cukanov csak negyedik lett, így egyik csa­pat sem jutott előnyhöz (3-3). A második rajtnál H. Gustaffson bemozdult, egy ütemmel hama­rabb indult el, tüntetett is az ő győzelmével véget ért menet végén a hazai publikum. Rymel nem tudta befogni a rajntál előnyt szerzőt, Szatmári viszont maga mögé gyűrte Simotát, ami futamegált eredményezett (6-6). Jobban rajtolt a két lengyel fiú a harmadik etapban, Erikkson be is söpörte a 3 pontot, Magosinak sikerült a lódziak közé furakod- nia, Hauzinger viszont csak az utolsó lett. A negyedik menet első kanyarjában Tabaka csú­szott ki, és a vezetőbíró - talán jóvá téve ezzel korábbi hibáját - nem zárta ki a miskolci moto­rost, mind a négyen újra rajt­hoz állhatták. Tabaka élt a lehe­tőséggel és egy pontot szerzett, AZ EREDMÉNY Speedway Miskolc - Orzel tódz ___________________________50-40 Miskolc, 1000 néző. V.: Jerzy Naywer.__________________________ Speedway Miskolc: Vlasov 14, Magosi 11, Tabaka 8, Hauzinger 7, Rymel 5, Szatmári 5, Cukanov 0, Darkin 0.______________________ Orzel tódz: Dym 1Ö, Erikkson 9, H. Gustaffson 8, Burza 7, S. Gustaffson 4, Piaszczynski 1, Franków 1, Simota 0. Nagyszerű versenyt láttak a nézők a Népkertben míg Vlasov élvezetes csatát vívott Burzával, egy méteren belül értek célba, de a párharc a vendégek javára dőlt el (11-13). Az ötödik kvartettben Simota az első kanyarban kicsúszott, rövid ápolás után saját lábán hagyta el a salakovált, és a bíró döntése érelmében négyen jöhetett ki a megismételt rajt­ra, de Simota nem volt köztük, állapota nem tette lehetővé, hogy motorra üljön, helyette S. Gustaffson érkezett. Utóbbi fél kerékkel előzte meg a célban a harmadik helyért hajtó Darkint, míg az öregebb Gustaffson, az apa az utolsóelőtti körben ment el a hátrafelé forgolódó Magosi mellett, és söpörte be az újabb 3 pontot (13-17). Vlasov fölényesen nyert a folytatásban, és mivel Tabaka a szoros hátországban a harmadik helyen ért célba, megszületett a nap első miskol­ci részsikere, majd a következő menetben a második, amikor Rymel egyértelmű győzelme közepette a második helyért zaj­ló csatában Szatmári megelőz­te Burzát, de a lódzi visszaelőz­te őt, így döntetlenre alakult az eredmény a második pályakar­bantartás előtt (21-21). Fordítás A nyolcadik futamban a Simota helyett becserélt Fran­ków kiugrott, a vezetőbíró meg­szakította ugyan a versenyt, de nem zárta ki a lódzit. Az újrain­dítás után a kiugró csak negye­dik lett, Vlasov győzelme mel­lett Tabaka alaposan megdol­goztatta H. Gustaffsont a máso­dik helyért - és először vezetett a hazai együttes (25-23). Nem sokáig. Következett ugyan­is a nap első kettős győzelme, amit a vendégek könyvelhettek el: Erikkson nyert Dym előtt, Szatmári harmadik lett, Rymel pedig pont nélküli (26-28). De a miskolci válasz nem maradt el! A folytatásban Magosi győzelme és a feltámadó Hauzinger máso­dik helye révén kettős hazai siker született, ezzel fordított az (Fotó: Kozma István) SM (31-29). Aztán még tovább: H. Gustaffson szalagozott, ezért elküldték a rajttól, a helyette érkező Franków úgy lett harma­dik, hogy a másik Gustaffson az utolsó körben a harmadik hely­ről kicsúszott, miközben Magosi nyert Tabaka előtt (40-32). Az utolsó futam érdekesen alakult, Magosi és Vlasov remekelt, H. Gustaffson túlhúzta a gázt és Erikkson is elmotorozta magát az egyik kanyarban, az utolsó két helyen motorozó lódziak azonban az utolsóelőtti kör­ben szinte egy időben mentek a palánknak, megakadályozva ezzel a kettős hazai futamsikert. A vezetőbíró csak H. Gutaffsont zárta ki, indoklása szerint azért, mert Eriksson motorra pattant és megpróbálta befejezni a ver­senyt. A végére maradt hármak közül Erikksonnak sikerült bepréselni magát a szendvicsbe, amelynek a teteje a nap legjobb­ja Vlasov volt, míg alul, a cél­ban, a szintén remeklő Magosit tapsolták meg. Fekete (a labdával) volt a kövesdiek nye­rőembere a Tatabánya élleni mérkőzésen. (Fotó: Bujdos Tibor) A végén csattant az ostor Kövesden ■ A Budapest Bank férfi kézilabda NB I 3. forduló­jában felejthetetlen hajrá­val nyertek a hazaiak. Mezőkövesd (ÉM - KT) - A Rosta-legénység Papic vezérleté­vel 4 gólos előnyt gyűjtött az első félidőben, a szünet után azon­ban nem várt fordulat követke­zett be. A 42. percben már a ven­dégek vezettek és látni-érezni lehetett, hogy egyetlen gólocska dönthet majd. Egy perc volt hát­ra, amikor a hazaiak támadtak és a fal előtt ment a „birkózás”. Már csak öt másodperc hiány­zott a végső sípszóig, s ekkor ÉQ7AIÍ Az MKC hét közben két játékost igazolt. Juhász Károly irányító az FTC-ből, Papp Márk szélső pedig Pécsről érkezett a borsodiakhoz. szabaddobást kaptak. Feketé­hez került a labda, aki mintegy nyolc méterről, elhajolva célozta meg a kaput és rezdült a háló - 59 perc 59 másodpercnél! Utána az összes mezőkövesdi játékos hatalmas gúlát képezett, majd „erősítésnek” érkeztek a nézők, hogy aztán hosszú percekig tart­son a népünnepély. Emlékezni fog Nagyon kiéheztek már a sikerre a matyóföldiek és meg is érdemelték a két pon­tot, formájuk nagyot javult az egy héttel korábbi, Kecskemét ellen nyújtott játékhoz képest. Azért nyertek, mert kapusa­ik ezúttal is kiemelkedőt pro­dukáltak, a mezőnyben pedig Papic és Juhász Zoltán reme­kelt. Még azt a luxust is meg­engedhették maguknak, hogy két gólgyárosuk, Bécsi és Feke­te ezúttal csak nyolc gólt termel­jen. Az igazsághoz tartozik per­sze, hogy utóbbi volt a nyerőem­ber, s csodás góljára még évti­zedekig emlékezni fog. Örömszavak „A végén nem volt más választásom, lőnöm kellett- mondta a lefújás után Feke­te László. - Beleadtam min­dent és elfogott a boldog­ság, amikor láttam, hogy gól lett. Aztán emlékezetem szerint az egész csarnok a nyakamba ugrott!” Egy harmadnyi kiváló játék még kevés ■ Második hazai mécs­esükét is elveszítették a jégkorong MÓL Ligában a miskolciak. Miskolc (ÉM - BCS) - Az első harmadban úgy játszot­tak a hazaiak, ahogyan azt csak kevesen várták és a papí­ron magasabban jegyzett ven­dégek ellen egy páros kiállí­tás alkalmával bő egy percen belül két gólt szereztek. Furcsa módon ez az előny a második 20 percben az MJJSE-t tette kap- kodóvá. Kállai elhibázott zicce­re után szépítettek a vendégek úgy, hogy kevesebben voltak a jégen. Az egyre inkább maguk­ra találó újpestiek nem sokkal később ledolgozták hátrányukat és hiába támadtak egyre többet További cikkek. a Macik, nem sikerült a kapu­ba találniuk. Kihagyott helyzetek Egy alkalommal a felső vas aljáról is kijött a korong, a kiha­gyott helyzeteket pedig góllal büntette az Újpest a játékrész végén. Szinte végigtámadta az utolsó harmadot a Miskolc, de hat perccel a vége előtt még­is a lilák szereztek újabb gólt Hüffner révén, aztán Tóth A. szépítése adta vissza a reményt. A befejező időszakban mégsem a hazaiaknak voltak nagyobb lehetőségei, hanem az Újpest­nek: 33 másodperccel a vége előtt egy rossz hazai csere után megítélt büntetőt is végezhettek, amelyet elhibáztak. Popovics (jobbról) gólhelyzetben az újpesti kapu előtt (Fotó: b. t.) JEGYZŐKÖNYV Miskolci Jegesmedvék - Újpesti TE 3-4 (2-0, 0-3, 1-1) Miskolc, 500 néző. V.: Halassy (Sütő, Soós). __________________________________ Miskolc: BÁLIZS - Egri (1), Cizek, Oksa, Strengell, Sike, Láda B., Hetényi, RUSZNYÁK, Sijka 1, POPOVICS (1), Fekecs (1), Láda P„ Hornik, TÓTH A. 2, Dányi, Nagy G., Hajós (1), Kis A., KÁLLAI, Duschek (kapus). Vezetőedző: Maver Péter.___________________________________________________________________ Újpest: SÁJEVICS - Nagy I., Hüffner 1 (1), Kiss G„ RAFÁJ 1 (1), NÉMETH P. (2), Petrán, Kadlubiak, BORBÁS 1 (1), Sikorcin, DUBEK 1 (1), Bontovics, Zalavári, Jankovics, Harmati, Roczanov, Sommer, Becze (kapus). Vezető­edző: Pék György.______________________________________________________________ Kiállítások: 18, ill. 10 perc._____________________________________________________ Mayer Péter: - Borzasztóan dühös vagyok, mert annak ellenére, hogy az első harmadban jól játszottunk, a következő húsz percben néhány játéko­somnak sikerült a taktikai utasításokat figyelmen kívül hagyva játszania. Tör­tént mindez egy nyerhetőnek tűnő meccsen, amelyen a finn légiósaink már nem először nullát teljesítettek, ami elfogadhatatlan._______________________ Pék György: - Szezon elei meccs volt. Még nem vagyunk kész sem össze­állításban, sem összeszokottságban, sém taktikailag. Nagyon keményen kell dolgoznunk már holnaptól, mert még egyszer így nem játszhatunk.