Észak-Magyarország, 2008. december (64. évfolyam, 280-304. szám)

2008-12-08 / 286. szám

J*r 2008. december 8., hétfő AKTUÁLIS /II NŐI LABDARÚGÁS »** ..........IÍÉ1I Női FutsalNB 1, 7. forduló Miskolci Szabadidöközpont-Vénusz - Vesta-City __________________________________________3-6 ILine Miskolc, 8Q néző. V.: Pápai. Varga. 42rX). Vénusz: Pozsgai - Molnár, Végh, Csepregi, Kovács. Csere: Katona (k), Szőke, Füredi, Váradi, Kosiczky. Csa- ■ juhász Viktnr_____________________________________ patvezető: G • Füredi (?) Csepregi Jó:_s£nki._ Juhász Viktor: - A második félidő első három percét sikeresen „átaludtuk", az ekkor esett négy gól eldöntöt­te a mérkőzést. Voltak helyzeteink, de azokat kihagy­tuk, míg ellenfelünk kihasználta a lehetőségeit. A kezükben volt, de kicsúszott Pacquiao győzött Las Vegas (MTI/ Reuters/AP) - A fülöp-szi- geteki Manny Pacquiao a nyolcadik menetben tech­nikai KO-val legyőzte az amerikai Oscar De La Hoyát a két ökölvívó Las Vegas-i, váltósúlyú össze­csapásán. A mérkőzés nem világbajnoki övért zajlott, az érdeklődés azonban világszerte nagy volt iránta, mivel a pro­fi boksz két igen népsze­rű figurája csapott össze az MGM Grandben. A WBC-nél (Boksz Világ- szervezet) könnyűsúlyú világbajnok Pacquiao 48. győzelmét ünnepelhette, De La Hoyának - aki hat különböző súlycsoport­ban is vb-címet szerzett - ez volt a hatodik vere­sége. Mikulás­rali Mártó (MTI) - Aschenbrenne György sikerével fe- jeződött be a Veszp­rém környékén lebo­nyolított hagyomá- ’ *■« ^ nyos Mikulás-rali. *1 , A Mitsubishi Lancer . ” Evőt irányító Aschen- brenner mögött a hétszeres abszo­lút bajnok ifj. Tóth János (Peugeot 207 S2000) lett a máso­dik és Bútor Róbert (Mitsubishi Lancer Evő) a harmadik. A meghívásos viadalon összesen hat gyorsa­sági szakaszt (62 km) bonyolítottak le.- ? KOSÁRLABDA NBI/B wmm Keleti csoport JL forduló: Gyöngyösi KC - MISI SC-DKSK a«-»7 (in-íz 7-1 q ?n-ai n­25). Gyöngyös. 50 néző. V.: Jobbágy. Dómán.. MISI-DKSK: Orosz (18), LUGOSI (18/9), Angyal (15/3), Kobolák (14), Zvolenszki (4). Csere: Faragó (-), Szolnoki Sz. (4), Kovács E. (11), Papp A. (2), Takács Zs. (-), Králik f-), Hajdú f1). Edző: Stefánné Hegedűs Zsuzsanna. _____ Stefánné Hegedűs Zsuzsanna: - Az első negyed nehe­zen indult, a második játékrész közepén találtuk meg rit­must, onnantól kezdve lendületesen játszottak a lányok, és mindenki játéklehetőséghez jutott. ■ Hazai környezetben kapott ki az Albrecht- Miskolci VSC-MISI női röplabdacsapata. Miskolc (ÉM - JLI) - A mis­kolci együttes az NB I-es Liga- bajnokság Kiemelt csoportjának 11. fordulójában a Békéscsabát fogadta vasárnap. Fej-fej mellett kezdtek a csapatok, ám néhány perc után a többet hibázó haza­iak hátrányba kerültek, és az első technikai szünet után nem sokkal Torna edző időt is kért. Azonban ezután is megmaradt a csabaiak „leheletnyi” előnye, és a szett második felében is néhány pontos vezetését tartot­ta a Békéscsaba. Az eredmény ekkor fordított is lehetett volna, ha a hazaiak egy kicsit ponto­sabban játszanak. A viharsarki­ak ugyanis nem voltak meggyő­zőbbek „csak” kevesebb hibával játszottak és 19 perc alatt hoz­ták is a játékrészt. Fordulatos küzdelem A második játszmában nem volt elveszett labda a hazai olda­lon, gyorsabban, kreatívabban és nagy kedvvel játszottak Szúcsék. Nem is volt meglepő, hogy Nagy Attila gyorsan időt kért. Csapa­ta azonban nagyon elveszítette a fonalat, alapvető technikai hibá­kat vétettek a Vasút sokat moz­gó játékosaival szemben. Han­gos lett a Kubik szurkolótábo­ra, az MVSC-nek ugyanis min­den bejött ezekben a percekben (20-12). Az előny meg is maradt, és hozta a játékot, a vendéglátó. A harmadik játszmában is lendületben maradtak Szajkó­ék, hiszen 8-3-at mutatott az eredményjelző a szett hetedik percében. A következő percek­ben nem nagyon hitt a szemé­nek a maroknyi, de annál lelke­sebb hazai publikum, ugyanis először 8-8-ra, majd 8-13-ra ala­kította az eredményt az alföldi csapat. Nemcsak a zsinórban megszerzett 10 pontnak örül­hettek, hanem annak is, hogy teljesen átvették a játék irányí­tását. 12-17 után volt egy vita­tott hazai csere, majd a csapa­tokat a csarnok belmagassá­ga többször is megtréfálta. Az adok-kapokból Bodnárék jöttek ki jobban, így jöhetett a negye­dik játékrész. A negyedik játszma elején is vezetett a Vasút (6-2, 12-7), azonban a jól védekező csabai­ak remire alakították az ered­ményt, 16-16. Ezután őrült játék vette kezdetét, hol az egyik, hol a másik csapat szerzett pon­tot, viszont a fogadásnál töb­bet hibázó vendégek kénytele­Szabó Barbara (2) labdáját próbálja hárítani a csabai sánc További képek és videók : G53(®« www.boon.hu (Fotó: Osztie Tibor) nek voltak elkönyvelni, hogy kiegyenlített az MVSC. Sajnos ez vezéráldozattal is járt, hiszen JEGYZŐKÖNYV ' - T-V . 8Í:<A • Sff. Alhrpcht-MVSC-MLSl.-.Békéscsflha2 3 (-18.-17, -14. 21..-81 Miskolc, 100 néző. V.: Donkó, Pőcze. Albrecht: Leidgeb, Szabó B., Tóth L., Szajkó, Kovács E„ Szűcs. Csere: Parti- Békéscsaba: Tóth B., Molcsányi R., Hornok, Bodnár, Fésűs, Soós. Csere: Torna Sándor: - Döntő volt a végjátékban, hogy Leidgeb megsérült, ezután a csapat elbizonytalanodott. Nagyon akartunk, úgy érzem mindenki kihoz­ta magából a maximumot. A kezünkben volt a meccs, de sajnos nem jött össze.., _________________________________________________________________ Nagy Attila: - Csak az pozitív, hogy kétszer is vesztett helyzetből álltunk fel. És még annak is örülhetünk, hogy meglett a győzelemért járó két pont. Leidgeb megsérült, így a rövi­dítésre Csarkót küldte be Torna Sándor. A mindent eldöntő játékrészt is mesterien kezdte a MISI, hiszen 5-0-ra és 6-3-ra is vezet­tek a zöld-fehérek. A hazai szak­vezető időkérése után még tar­totta magát az Albrecht, viszont ezután a fejben elkészült mis­kolciak nem bírták tartani a lépést a Békéscsabával (7-9,8-12), így bár a kezükben volt, nem sikerült megszerezniük a győ­zelmet. "spörtTöönlnr További cikkek. Loeb nyerte az idényzárót (is) Középdöntőben a magyarok Szkopje (MTI) - A szerdai nyitónapon, a románoktól elsznevedett 27-21-es vereség után a magyar női kézilabda-válogatott pénteken késő este 26-26 (17-16)-os döntetlent játszott a dán csapattal a macedóniai Európa-bajnok- ság 2. fordulójában. Ez egyben azt is jelentet­te, hogy nemzeti válogatottunk csak abban az esetben léphetett tovább a középdöntőbe, ha vasárnap este legyőzi a régi mumus franciá­kat (akik ellen legutóbb négy éve sikerült nyer­ni). Ez végül, egy szoros meccsen sikerült: Magyarország - Franciaország 29-26 (15-14). A magyar együttes kedden folytatja szereplé­sét az Eb-n, a középdöntőben, ahová a dánok és franciák elleni mérkőzéseinek eredményeit viszik tovább a mieink. Cardiff (MTI) - Megkoronáz­va egész éves teljesítményét az Újabb világbajnoki címét már korábban bebiztosító Sébastien Loeb nyerte a Wales-ralit, az idei vb-sorozat 15., egyben utolsó ver­senyét. A 34 éves francia pilóta - aki idén sorozatban ötödször diadalmaskodott a vb-n - először győzött a szigetországi viadalon, s ezzel csapata, a Citroen meg­nyerte, immáron negyedszer a márkák küzdelmét. Loeb a 17 gyorsasági szakasz végén, az utolsó métereken csikarta ki a győzelmet, mindössze 2.7 mp-cel megelőzve a pénteken és szom­baton is vezető finn Jari-Matti Latvalát. Idén ez volt a 11. sike­re, ennyi győzelmet korábban még senki nem tudott felmutatni egy szezonon belül. A harmadik helyet a spanyol Dani Sordo sze­rezte meg, míg az olaszok nyolc­szoros világbajnok motorosa, Valentino Rossi a 12. lett. —— pWSl VÉGEREDMÉNY Wales-rali: 1. Sébastien Loeb, Dániel Elena (francia, monacói, Citroen C4 WRC) 2:43:19.6 ó, 2. Jari-Matti Latvala, Miikka Anttila (finn, Ford Focus WRC) 2:43:22.3, 3. Dani Sordo. Marc Marti (spanyol. Citroen C4) 2:44:30.2._________________________ A pontverseny végeredménye, pilóták: 1. Loeb 122 pont, 2. Mikko Hirvonen (finn) 103, 3. Sordo 65, 4. Latvala 58, 5. Chris Atkinson (ausztrál) 50, 6. Petter Solberg (norvég) 46. Márkák: 1. Citroen 191 pont, 2. Ford 173, 3. Subaru 98. Loeb: útban a győzelem felé (Fotó: EPA) Szilveszteri foci Encs (ÉM) - Az Encsi Városi Sportközpont és az Abaúji Sporttársulás ebben az évben is megren­dezi a hagyományos Szil­veszter Kupa kispályás labdarúgó tornát. A játék­napok: december 27-30. A nevezési határidő decem­ber 16., 10 óra. A nevezé­si díj 13 ezer forint csapa­tonként. Nevezni az aláb­bi elérhetőségeken lehet: Encs Városi Sportközpont (3860 Encs, Gagarin út 11.), tel./fax: 46/385-688, e-mail: encslsz@skylan.hu, Pász­tor András sportközpont igazgató: 70/4582-330, Sze­pesi László sporttársulás- vezető: 30/2573-918. Sok volt a hat perc alatt kapott négy ■ A jégkorong MÓL Ligában a 27. meccsét játszotta vasárnap az MJJSE együttese. Budapest (ÉM) - A Ferenc­városi TC gárdája fogadta teg­nap este a Miskolci Jegesmed­vék JSE csapatát a jégkorong Mól Ligában. Az összecsapás első játékrésze rendkívül szo­ros csatát, nagy párharcokat hozott az első harmad, és kevés gólt. A kiegyenlítettség egészen a játékrész hajrájáig tartott, ám ekkor kettős emberelőnybe került a vendégegyüttes, amit ki is használtak: Láda B. pasz- szát Egri verte be a vasketrecbe, 18 másodperccel a harmad végét jelző dudaszó előtt (1-0). Öt kapott gól A második húsz percben, miután ismét egyenlő szám­Tomori Zsuzsáék örülhettek vasárnap este (Fotó: epa) r. " 'v '' " ■ ■' 'Wíiwvs-. ■■ . FÉRFI RÖPLABDA NB II §1 j- J J» • ^ S1' j ‘ “ S"- WIF'J&A j "jr j j-'-- a,V jF-jr J 1 J™ J* v'jfja' * •- « 1 MCM-Kométa Kaposvár haioka _________________________ Vegyész RC-Kazinc- n-3 Ma -17 -ifi) Vegyész: Lehóczky L., Lehóczky G., Gulyás, Csizma­dia, Germuska, Juhász. Csere: Szántai (liberó), Dudás, Kiss. Edző: Dániel Oravec. Ózdi RSE: Kovács K., Zelena, Szita, Veres Z., Tóth T., Bagó. Csere: Herczeg (liberó), Kiss Zs. Edző: Veres Imre. ■i: '. t- Miskolci Jegesmedvék JSF Budapest, 3QQ néző. V-ilncze (Kincses,.IteákL Ferencvárosi TC: SÁJEVICS - Bontovics, Rosztocsil, Gergely Zs., HOFFMAN 3, Simon D„ Nagy L„ JÁNOS11 (2), Szilágyi, Bálint 1, Vígh, Búzás, Kiss G., Mol­nár Á., Marosi, Kurej, SAFONOV 1 (2), Székely-Mádai (1), Parfirjev, KOVSOV . Szőke (k). Vezetőedző: Pindák László.____.------------------------------­(1), PáL Miskolci Jegesmedvék JSE: Duschek- Budai, COP, Popovics, EGRI 1, Rusz- nyák 1, GŐZ, LÁDA B. 1 (1), FABOK (1), Strengell 1, LÁDA P, NagyG., Urbán, Kivinen, Kállai, Nyberg. Sike, DÁNYI (1), PÁL (kLVezeíőedzőiJyiayer Péter. Kiállítások:16, ill. 1Q petL Pindák László: - A második harmad első felében úgy játszottunk, ahogy kellett, előtte és utána nem annyira._______________________________________________ Mayer Péter: - Jó meccset játszottunk volna, ha hat perc alatt nem hozzuk magunkat olyan hátrányba, hogy a szinte a lehetetlenért kelljen küzdeni a meccs második felében. Ellenfeleink rendszeresen megélnek ordító hibáinkból, olya­nokból, amit nem gyakorlással, hanem odafigyeléssel kellene kiküszöbölni. bán korcsolyáztak a pályán a felek, az FTC elkezdte beda­rálni az MJJSE-t: a 23. minu- tában Jánosi, a 25.-ben Bálint, a 26.-ban pedig Hoffman volt eredményes (3-1). Majd utóbbi játékos kettős emberelőnyben is bevette a harmadik hazai találat után a Duscheket váltó Pál kapuját, két perccel az előző gólja után. Az MJJSE zárkózá- sát emberfórból Láda B. kezdte meg, majd a 32. minutában ütött találta után hat egységgel Rusz- nyák megmutatta, hogy egyen­lő létszámban is képes a kapuba találni a miskolci együttes. Kár, hogy a harmad utolsó percében, a nagy kedvvel játszó Hoffman a harmadik gólját is beverte (5-3), mert ezzel ismét a hazaiak léle­gezhettek fel. A záró játékrészben több, mint fertályórán át hiba nélkül játszottak a csapatok. Mármint védelmi hiba, és fault hiba nél­kül. Ugyanis az állás nem válto­zott, és emberhátrányt sem kel­lett elszenvednie egyik csapat­nak sem. Az 55. percben a haza­iak létszáma csökkent egy fővel Láda Balázs gólt is szerzett, gól­passzt is adott (Fotó: O. T.) két percre. Aztán amikor már csak kereken 3 perc volt hátra Strengell - immár egál létszám­ban - lőtt egy gólt. Hihetetle­nül izgalmasan alakult a hajrá, de a kitámadó vendégek, akik a kapusukat is lehozták, gólt kap­tak: Safonov a végső dudaszó előtt 62 másodperccel talált be, eldöntve ezzel a meccset.