Észak-Magyarország, 2003. október (59. évfolyam, 229-254. szám)

2003-10-20 / 245. szám

2003. október 20., hétfő Ésai~ii«!iiiisiá«# SPORT / 10 hmwmmé m m Tisza csoport, 10. forduló Abaújszántó - Hajdúnánás 2-1 (2-1) Ábaújszántő, 400 néző. V.: Fácska. Abaújszántó: Szerencsi - Takács, Konyecsnyik, Erdősi, Soltész Z., Fügéi, Pachinger, Jáger, Homon- nai (Dizmatsek), Soltész P., Novák (Mató). Edző: Szlifka Miklós. Hajdúnánás: Gencsi - Nagy T., Nagy Cs. (Gom­bkötő), Papp, Gerliczki, Tarr, Oborzil, Kondora, Em­ber (Szemén), Bagoly (Bartha), Mikita. Edző: Kon­dora József. Gólszerző: Mikita (0-1) a 30., Jáger (1-1) a 32., Sol­tész P. (2-1) a 41. percben. Jók: Konyecsnyik, Soltész Z., Pachinger, Jáger, Sol­tész P., ill. Gencsi, Gerliczi, Kondora. Szlifka Miklós: - Nagy csatában újabb sikerünkkel továbbra is százszázalékosak vagyunk hazai pályán. Kondora József:- Kitűnő mérkőzésen az egy pontot feltétlen megérdemeltük volna. Szakoly - Szirmabesenyő 3-2 (2-1) Szakoly, 200 néző. V.: Puskás. Szakoly: Fintor - Sándor, Mónus, Burik, Fiumei, Bo­ros, Vass (Hulcsik), Szemán, Holló (Fülöp), Mitró, Ványi. Edző: Boros Gyula. Szirmabesenyő: Róza - Horváth, Szuba, Madaras, Balogh P., Márton, Tóth G., Barsi, Lasztóczi, Mé­száros (Máthé, Balogh R.), Pap. Edző: Zupkó Mi­hály. Gólszerző: Mészáros (0-1) a 17., Szemán (1-1) a 18., Vass (2-1) a 34., Holló (3-1) a 78., Barsi (3- 2) a 79. percben. Jók: az egész csapat, ill. Barsi Mészáros, Boros Gyula: - A mai mérkőzésen az egész csa­pat küzdőszellemből jelesre vizsgázott és így sike­rült legyőzni egy igen jő csapatot. Zupkó Mihály: - A mai mérkőzésen mi sem játszot­tunk jól de a játékvezető és a kettes számú asz- szisztens működése még a mi játékunkat is felül­múlta. Mád - Hajdúböszörmény _____0-2 (0-0)__________ Mád, 200 néző. V.: Benkő. Mád: Lövei - Toplenszki, Szabó Zs., Haraszin, Tur- bucz, Osváth, Wachter, Badalik, Babos, Varga, Fa­zekas (Buri). Edző: Veigli Géza. Hajdúböszörmény: Szabó T. - Fegyveres, Kovács (Molnár), Hajdú, Turzó, Szabó I., Csatári, Vadics- ka, Ivánka (Burai), Hortó, Szabadi. Edző: Zolnai Lajos. Gólszerző: Szabó I. (0-1) az 53., Szabadi (0-2) a 88. percben. Jók: Szabó Zs., Wachter, Varga, Toplneszki, ill. Vadicska, Hortó, Szabó I. Velgll Géza: - Mindent jól csináltunk egy kivétel­lel: az pedig a helyzetek kihasználása. Zolnai Lajos: - A második félidő játéka alapján meg­érdemelten nyertünk. További eredmények Volán-Sényő - Balmazújváros 1-1 Ibrány - Létávértes • ____________1-1 Tuzsér - Rakamaz 2-0 Hajdúdorog - Vásárosnamény 6-2 Szabadnapos: Bőcs. Mátra csoport, 10. forduló Besenyőtelek - Mezőkövesd 4-0 (3-0) Besenyőtelek, 500 néző. V.: Gyertyás. Besenyőtelek: Tajti - Szakos, Kecskés, Baranyai A., Bódi, Katona, Lippai, Füle (Szabó D.)r Vojtekov- szki, Rézműves (Nagy), Szabó L. (Busái). Edző: Orlőczki Tibor. Mezőkövesd: Varga - Soltész, Szabó V., Kovács, Tari, Nyeste, Farkas, Bocsi (Oláh), Rágó (Szabó J.), Besenyei F., Kada (Dávid). Edző: Koleszár György. Gólszerző: Bódi (1-0) az 5., Katona (2-0) a 8., Lippai (11-esből, 3-0) a 18., Szabó D. (4-0) a 88. percben. Kiállítva: Farkas (71.). Jók: Bódi, Vojtekovszki, Lippai, Tajti, ill. Tari. Orlóczkl Tibor: - Az első húsz percben úgy érzem, eldőlt a mérkőzés. A gólkülönbség túlzott, de a győzelmet megérdemeltük. Koleszár György: - Gratulálok a hazaiaknak, de a játékvezető vastagon benne volt a győzelmünkben. További eredmények 0-1 Dunakeszi - Főt 3-2 RAFC - Veresegyház1-3 Jászapáti - Gyöngyös 2-1 Taksony - Gödöllő 4-1 Gyöngyöshalász - Magyargéc 1-2 Túra - Egerszalók0-0 Tabellák A Tisza csoport állása 1. Hajdúböszörmény 98i 23-624 2. Bőcs96323-921 3. Abaűiszántó10 7­329-1721 4. Tuzsér 9 5 2 214-1017 5. Sényő10 4 3320-16 15 6. Ibrány1034318-1413 7. Szirmabesenyő93 33 18-1512 8. Hajdúnánás9 3 33 13-1212 9. Létávértes933312-1212 10. Balmazújváros 11. Rakamaz 10 9 3 3 1 ■ 1­6 5 18-17 12-12 1Ö 10 12. Mád923 48-14 9 1 13. Haidúdorog93­6 15-25 9 t 14. Szakoly102 3511-25 9 1 15. Vásárosnamény9­1 88-38 1 1 A Mátra csoport állása 1. Jászapáti 1082 32-1226 1 2. Veresegyház 1071 222-922 I 3. Besenyőtelek10631 23-1521 1 4. Túra10532 14-818 í 5. Taksony10 5 2 3 23-16 17 1 6. Dunakeszi104 4 217-13 16 | 7. RAFC10433O,15 1 8. Gyöngyös105 ~ 515-1015 1 9. Mezőkövesd 10 32514-2111 I 10. Egerszalók1032511-18 11 1 11. Láng SE1032 5 15-24 11 1 12. Jászberény102 4 4 11-12 10 1 13. Gyöngyöshalász1024411-1510 1 14. Fót1024416-2510 I 15. Magyargéc1021 79-24 7 | 16. Gödöllő10 19 12-29 1 i •» Barcika kettő, Ujhely es Putnok egy-egy lőtt goi A KB$C a hajrában győzött, a putnokiak pedig a végén buktak a Vecsés otthonában Kazincbarcika, Sátoral­jaújhely, Vecsés (ÉM - ME) - Egy győzelem, egy döntetlen és egy vereség volt a borsodi csapatok mérlege a lab­darúgó NB II Winner cso­portjának 10. fordulójában. K.barclkal SC - Kiskunhalas FC2-1 (0-1) Kazincbarcika, 400 néző. V: Telek. Kazincbarcikai SC: Varsányi - Hanász, Bányai, Odrobéna (Szabó S., 43., Kovács P., 77.) - Engi, Harnócz, Deák, Orosz (Bari, 65.), Kerekes - Fekete, Simkó. Edző: Kálmán Vilmos. Kiskunhalas FC: Jeszenszky - Kuglis, Várkonyi, Duzmath, László - Balogh, Szigeti, Szabó (Huszár, 65.), Sidő - Schwack (Minarik, 77.), Cseri (Barna, 85.). Edző: Schróth Lajos. 45. perc: Szigeti vezette a labdát a vendégtérfél közepéről, és mintegy tizennyolc méterről lövésre szánta rá magát. A hosszú sarok irányába tartó gyenge löket a vetődő Varsányiról kipat­tant, de a középen érkező Szabó öt méterről a hálóba gurított, 0-1. 77. perc: Bari bal oldali éles beadását, a hosszú oldalon érkező Fekete három méterről, élesen fejelte a léc alá, 1-1. 82. perc: Engi a leshatárről ugratta ki Feketét, aki átvette a labdát, majd tizennégy méterről kilőtte a jobb alsó sarkot, 2-1. Jók: Fekete, Kerekes, Hanász, ill. Jeszenszky, Balogh, Sidő. Kálmán Vilmos: - Most valóban nem futballoztunk jól, de ami a lényeg: győztünk. Schróth Lajos: - Jól játszottunk, a helyzetek alapján nem érdemeltünk I *í4 ' : ■üli A ■■■■IMpK W ’ ............... A KBSC (fehérben) ismét nyert vereséget. Ennyi lehetőséget azonban nem lehet büntetlenül kihagyni. Vecsés SC - Putnok VSE 2-1 (0-1) Vecsés, 150 néző. V: Mészáros. Vecsés SC: Retezi - Búzás, Bereczki, Tar, Töreki - Nagy, Vass, Péchy, Kiss- Fekete, Kozák (Moll, 62.). Edző: Blaschek Árpád. Putnokl VSE: Regős- Szobóczki, Márkus, Martis, Kiszely- Nagy, Bányász (Farkas S., 85.), Gál, AZ NB ff WINNER CSÍPŐIT ÁLLÁSA 1. Makó10721 24- 3 23 2. Mátészalka 1072129-1423 3. Gyula 1064­16- 5 22 4. Orosháza 105 4 118- 9 19 5. Baktalőrántháza1052316- 5 17 6. Kazincbarcika1052324-18 17 7. Kistarcsa 104248-11 14 8. Vecsés104 24 Í4-23 14 9. Szentes103 4 315-1113 10. Karcag 102 4 413-13 10 11. Salgótarján10 31 66-1710 12. Putnok10 23513-159 13. Soroksár 10 1 5 4 7-118 14. BVSC1015 48-148 15. Sátoraljaújhely10136 8-33 • 6 ‘ 16. Kiskunhalas 10 11 8 10-284 yuuftRiim I. OSZTÁLY, 12. FORDULÓ Onga - MVSC 1-2 (1-0) Onga, 250 néző. V.: Koralovszki. Onga: Tiszolczki - Varga (Dévai), Túróczi, Tősa, Szegedi, Kristóf (Ga­lamb), Vincze, Képes,-Urbán, Molnár, Lója. Edző: Túróczi Attila. Miskolci VSC: Kristóf - Jóner, Tóth, Scholtz, Laj­tos (Tamás), Baráth, Hozdik, lllovai, Nagy (Boszák), Koppány, Pelyhe. Edző: Földesi Károly. G.: Molnár, ill. Soltész, Lajtos. Jók: Vincze, Varga, Molnár, Tó- sa, ill. Kriston, Jóner, Koppány, Tóth. Ifi: 0-8. Túróczi Attila: - Nem tudtuk végigkon­centrálni a mérkőzést. Földesi Károly: - Gyenge első félidő után valamivel jobb második győzelmet ért. Bogács - Bodroghalom_____1-1 (1-1) Bogács, 1ÖÖ néző. V.: Bodnár. Bogács: Bencsik - Varga, Pribéli, Jan­kó (Demeter), Jablonkai, Szabó (Jac- só), Molnár, Dudás, Pintér (Dengi), Ujj, Bőta'. Edző: Dorogi István. Bodroghalom: Szakáll - Petercsák, Ba­logh (Reskó), Rendes, Karászi, Mózes, Tóth R. (Tóth P.), Perecsényi (Ignáth), Vajda, Pálóczi, Tóth Z. Csapatvezető: Dajka László. G.: Molnár, ill. Pere­csényi. Jók: Bencsik, Molnár, ill. az egész csapat. Ifi: 0-1. Dorogi István: - A csapatom ma for­mán alul játszott, a döntetlen hízelgő. Kozma Mihály, elnök: - Ritkán látott három jő játékvezető mellett értékes döntetlent értünk el. Gratulálok a csa­patnak! Arnót - Borsodszentgyörgy 0-2 (0-0) Arnót, 200 néző. V.: Somossy. Arnót: Pallai - Vodicska, Drótos, Vá­rosi, Asszony, Kiser, Szedlák (Ignácz), Kőműves, Kovács, Ákos, Gáspár. Edző: Benczés Miklós. Borsodszentgyörgy: Fekete - Juhász, Horváth, Szabó, Bíró L., Konyha (Vincze T.), Németh, Füleki, Kozma (Kisbenedek), Timkő, Bíró P. (Varga). Edző: Tokár Béla. G.: Füleki, Bíró L. (11-esből). Jók: Városi, ill. az egész csapat. Ifi: 2-0. Benczés Miklós: - Nem működtünk csapatként, ennek eredményeként a Borsodszentgyörgy lelkesedésével rá­szolgált a győzelemre. Tokár Béla: - Nagy iramú mérkőzésen megérdemelt győzelmet arattunk a lis­tavezető otthonában. A győzelemmel köszöntjük elnökünket, Németh Ger­gelyt születésnapja alkalmából! Pálháza - Felsőzsolca ____2-0 (0-0) Páíháza, 200 néző. V.: Tóth. Pálháza: Azari (Kol) - Perecsényi (Tokár), Erdei, Petercsák, Balogh, Ko­vács, Nagy, Hajdú (Vaszlavik), Okkel, Trembulyák, Szabó. Edző: Kovács Ist­ván, Szabó László. Felsőzsolca: Ra­vasz - Kalász (Kundráth), Szobócz­ki, Molnár (Halász), Rácz, Pásztor, Palánkai (Staviarszky), Bazsányi, Tóth, Egri, Nagy. Edző: Hauberger Pál. G.: Szabó (2). Jók: Kol, Erdei, Hajdú, Balogh, Szabó, ill. senki. Ifi: 1-0. Kovács István: - Lehetett volna for­dítva is. Hauberger Pál: - Egyéni elképzelésű játékvezetés mellett mi az üres kapu­ba seiYi tudtunk betalálni, viszont megint gőlképesek voltunk. Gratulálok a hazai csapatnak. Nyékládh. - S.szentpéter 1-1 (1-0) Miskolc, 150 néző. V.: Kiss Zs. Nyékládháza: Szabó Á. - Tóth T., Me­zei, Kazár, Hallai, Kuzma, Tóth A., Nyeste, Gál (Borsodi), Tóth R. (Polgá­ri), Resetár. Edző: Bodnár József. Sajószentpéter: Brindzár - Király, Jak­kel, Balogh G., Somogyi, Balogh N. (Mata L.)., Lehotai, Madarász, Lázi (Ba­logh B.), Garai, Kelemen (Kiss). Edző: Veres Imre. G.: Nyeste, ill. Madarász. Jók: Nyeste, Hallai, Szabó Á., ill. az egész csapat. Ifi: 5-2. Bodnár József: - Heti egy edzéssel ez­zel a játékoskerettel hazai pálya nélkül jelenleg ennyire képes ez a csapat. Veres Imre: - A második félidő játéka alapján, ha mindenki akarja, nyerhet­tünk volna. A csapatom így is elisme­rést érdemel. Sárospatak - Holclm 1-1 (1-0) Sárospatak, 100 néző. V.: Rendek. Sárospatak: Jósvai - Nagy, Baranyi, Kerékgyártó, Lukács, Deák Vécsi, Belicza, Espák, Géczi, Bajnok, Sántha. Edző: Sikorszkí Gábor, Hermán Tibor. Holclm: Kerényi - Inzsöl, Glonczi, Gilányi, Kavecsánszki, Kovács, Broda (Kocsis), Oláh, Görzsöny, Farkas, Trestyánszki (Debreceni). Edző: Szűcs István. G.: Baranyi (11-esből), ill. Far­Tőth - Koszta, Lója (Tamás, 62.). Megbízott edző: Farkas Simon. 37. perc: Koszta huszonöt méterről az ötösre ívelte a labdát, és az érkező Gál belsővel, öt méterről a kapu közepébe továbbított, 0-1. 80. perc: Szobóczki szerelését tizen­egyesnek minősítette a játékvezető, a büntetőt Moll a bal alsó sarokba rúg­ta, 1-1. 90. perc: A félpályáról előrevágott lab­dát Moll a tizenhatos sarkáról, kapás­ból a bal alsó sarokba durrantotta, 2-1. Jók: Moll, Vass, Bereczki, ill. Márkus, Gál, Martis, Nagy. Blaschek Árpád: - A győzelmet nagyon akartuk, és ezért meg is érdemeltük a három pontot. Farkas Simon: - A játék és a hely­zetek alapján több góllal nyernünk kel­lett volna. Sátoraljaújhelyi TK - Karcagi VSE ________ 1-1 (0-0) Sátoraljaújhely, 100 néző. V: Ember. Sátoraljaújhelyi TK: Kiss - Szoták, Ocsenás, Bodnár, Janikó T. - Szabó S., Barna (Pothurszky, 65.), Csáki, Ablonczy - Juhász, Trembulyák. Edző: Zsófi József. Karcagi VSE: Kun - Káder, Orosz, Kemecsi, Zamos - Földi, kas. Jók: Géczi, Baranyi, ill. Kavecsán­szki, Görzsöny. Ifi: 4-1. Slkorszkl Gábor: - Egyenlő erők küz­delmében igazságos az eredmény. Szűcs István: - Küzdelmes mérkőzésen igazságos eredmény született. (Fotó: Ádám János) Trencsényi, Balogh (Varga, 85.), Békési - Babatán, Bese (Horváth, 90.). Edző: Garamvölgyi Lajos. 60. perc: Egy középen elpasszolt lab­dával Bese lefutott az alapvonalig, a visszapasszolt labdát Babatán nyolc méterről a kapuba pofozta, 0-1. 72. perc: Trembulyák a jobb oldalról két csel után befelé vezette a labdát, majd a tizenhatos sarkáról a hosszú sarokba bombázott, 1-1. Jók: Ocsenás, Trembulyák, Szabó, Janikő, ill. Kun (a mezőny legjobbja), Babatán, Káder, Trencsényi. Zsófi József: - Jól játszva, rengeteg helyzetet kialakítva, ezeket rendre elpuskázva vesztettünk két pontot. Garamvölgyi Lajos: - A látottak alapján bármelyik csapat nyerhetett volna, így igazságos a döntetlen. A forduló további eredményei: Salgótarján - Baktalőrántháza1-0 Szentes - BVSC 3-0 Mátészalka - Gyula 2-2 Makó - Kistarcsa__ 3-0 Orosháza - Soroksár 2-1 \m www.boon.hu \w, http://sport.boon.hu Xj További cikkek Varbó - Muhi5-1 (3-0) Varbó, 100 néző. V.: Ceglédi. Varbó: Kiss Cs. - Lipták, Cseh (Szabó), Schnek, Kiss J., Rákos, Horváth S., Hor­váth T. (Tocsev), Kuron, Kiss A. (Mező), Krompák. Edző: Schnek Zoltán. Muhi: Kovács (Csikós) - Szabó S., Makó, Gönc­zi, Tömöri, Seres, Toronyai, Szabó Cs., Horváth, Vass, Bene. Elnök: Rácz József. G.: Krompák (3), Horváth T. (2), ill. Se­res. Jók: Krompák (a mezőny legjobbja) és az egész csapat, ill. senki. Ifi: 2-1. Schnek Zoltán: - Egységes csapatjá­tékot nyújtva megérdemelten szereztük meg a győzelmet, egy sportszerű mérkőzésen, jó játékvezetés mellett. Rácz József: - Gratulálunk a lelkesen ját­szó és helyzeteit jól kihasználó Varbónak. Karcsa - Encs 1-4 (1-2) Karcsa, 150 néző. V.: Séra. Karcsa: Szemán - Tóth, Tuss, Nagy, Váradi Z., Szabó P., Kelemen, Váradi I., Vékony (Kocsmárszki P.), Térjék, Si­mon. Edző: Móré Csaba. Encs: Jakab - Fülöp, Glonczi, Varga, Orosz, Molnár, Csorba (Török), Lakatos (Mika), Gregó, Adu, Szegedi. Edző: Verpecz István. G.: Kelemen, ill. Fülöp (2), Gregó, Csor­ba. Jók: senki, ill. Szegedi, Fülöp, Gregó, Csorba. Ifi: 1-3. Kocsmárszki Gusztáv, technikai vezető: - Megérdemelt vendég- győzelem. Verpecz István: - Magabiztos győzelem egy jő képességű fiatal csapat ellen. Ma mindenki dicséretet érdemel. Tomor-Lak - M.keresztes 2-1 (0-1) Edelény, 150 néző. V.: Kálmán. Tomor-Lak: Grolmusz - Csépány, Far­kas F. (Szita), Bokk, Göndör, Tőszegi (Turcsik), Mogyoró, Kalász, Kovács, Pavlánszki, Szabó (Kótai). Elnök: Szil­vái Attila. Mezőkeresztes: Szvercsok - Kovács, Nyeste, Bedécs, Kun R., Tóth (Kapusi), Molnár, Kun B., Szombati, Petrik, Pásztor (Lövei). Edző: Áfra La­jos. G.: Bokk, Kovács, ill. Kun B. Jók: Göndör, Bokk, Pavlánszki, Kovács, Far­kas F., ill. Bedécs, Molnár, Szombati, Kun B. Ifi: 4-1. Szilvái Attila: - Egy szervezetten jól ját­szó ellenfelet óriási küzdőszellemet ta­núsítva, az utolsó percekben megérde­melten győztünk le, magas színvonalú játékvezetés mellett. Áfra Lajos: - A harmadik mér­kőzésünkön a vezetésünk tudatá­ban az utolsó öt percben leblok­kolunk. A MEGYEI I. OSZTÁLY ALLASA a viUvvvt v W V vWvVCVv '•L VWV.VV V w vv vv. wV. V V V V w V w V V V V w ’-Cvww 1. Arnót1282 2 25-926 2. MVSC127 3 224-17 24 3. Felsőzsolca 1272328-1923 4. Encs1272320-1423 5. Borsodszentgyörgy126 4 225-12 22 6. Onga 1262422-1420 7. Pálháza 1253 4 15-1318 8. Muhi125 3423-2218 9. Sajószentpéter12 4 5 3 18-17 17 10. Bogács 1245315-1617 11. Nyékládháza12 444 16-19 16 12. Holcim 124 3518-17 ' 15 13. Varbó12 4 2621-22 14 14. Tomor-Lak12 4 2617-2314 15. Mezőkeresztes12 23 717-299 16. Karcsa12 22812-24 8 17. Sárospatak1221911-23 7 18. Bodroghalom 121 4 712-29 7