Észak-Magyarország, 2001. április (57. évfolyam, 77-100. szám)

2001-04-30 / 100. szám

2001. április 30., hétfő ÉsaHwmmtstf*# Sport 11 • Idegenben. Budapesten lép ma pályára a Berek Rolád-Soltész Papír együttese a teremlabdarúgó NB I 25. fordulójában. A W Krepp 2000 elleni mérkőzésük 20.30- kor kezdődik. • Magyar győzelem. A magyar válogatott nyerte a budapesti női párbajtőr Világ Ku­pa-versenyt, miután a döntőben magabiz­tosan, 45-32-re legyőzte az olasz együt­test. A Nagy Tímea, Mincza Ildikó, Király Hajnalka összeállítású csapat - Tóth Haj­nalka sérülés miatt pihent - az egész nap során remekül vívott, esélyt sem adott el­lenfeleinek: először a kanadaiak, majd a világranglistavezető németek, végül az olaszok távoztak vereséggel a pástról. • A Nyíregyháza. A Szakszig NRK-Nyír- egyháza nyerte a női röplabdabajnoksá­got, miután a döntő harmadik mérkőzé­sén 3-1-re verte az EGUT RC Eger csapa­tát. A nyíregyháziak - akárcsak tavaly - idén is dupláztak, a bajnoki elsőség mel­lett a kupagyőzelmet is megszerezték. Kovács remekelt Trencsén (MTI) - A 85 kg-os Ehrlich György kiesett a trencséni súlyemelő Eu- rópa-bajnokság A-csoportjának versenyé­ből, miután a lökésben nem ért el értékel­hető eredményt. Szakításban is mindössze egyetlen érvényes kísérlete volt, 165 kg-os fogásával 8. lett. Következett a lökés, ahol háromszor is sikertelenül próbálkozott a 187.5 kg-mal. A súlycsoport mindhárom aranyérmét a grúz George Asanidze sze­rezte meg. Jól szerepelt viszont a 105 kg- os Kovács Zoltán, aki lökésben 230 kg-mal ezüst-, összetettben 412.5 kg-mal bronzér­met szerzett.- Nagyon boldog vagyok, hogy ebben az erős mezőnyben ilyen jól szerepeltem. Úgy érzem több is van bennem, amit az októberi világbajnokságon bizonyítani szeretnék - nyilatkozott a mindkét ered­ményével országos csúcsot javító Kovács. Összetettben az orosz Jevgenyij Csigijcsev nyert, aki szakításban 195.5 kg- mal Európa-csúcsot javított. Tamtom Pé­ter a 11. helyen végzett. 8 *' 'ÚLíLíIlI < , 0 >N Él /•) Miskolc (ÉM) - A labdarúgó NB I/B két csoportjában pénteken a Haladás FC - Dorog FC mérkőzéssel kezdődött meg a 13. forduló műsora, amelyet szombaton és vasárnap további tíz összecsapás követett. Az eredmények: Keleti csoport Monor-llzer-Merland Csepel-AT 1-1 (1-1) BKV Előre - Kecskeméti FC 0-1 (0-0) Fóti SE-BVSC 2-0 (1-0) Csongrádi LC - Nyírség-SFC 1-2 (0-1) Szabadnapos: EFC Békéscsaba. A csoport állása 1. Nyírség 12 7 3 225-13 24 2. BKV Előre 11 7­4 21-921 3. Kecskemét12 4 7 118-1419 4. BVSC 12 5 3415-1618 5. Csepel 12 5 3 413-17 18 6. Szolnok124 4 420-16 16 7. Békéscsaba 11 44 314-11 16 8. Monor 12 3 5 414-1614 9. Főt 123 4 511-15 13 10. Bocs 12 34511-1713 11. Csongrád 12­3 9 8-26 3 A Kunszentmárton visszalépett. Nyugati csoport Haladás FC - Dorog FC 5-2 (0-1) Kaposvári Rákóczi - Siófok FC 1-0 (0-0) REAC-Pécsi MFC 0-1 (0-0) Hévíz FC - Nagykanizsai FC4-1 (2-1) IFC Marcali - Celldömölki VSE 1-1 (0-0) Pápai ELC- Százhalombattai FC 2-2 (1-1) A csoport állása 1. Haladás 12 8 2 223-10 26 2. Siófok13 6 4 316-11 22 3. Százhalombatta13 5 6 224-16 21 4. Pécs136 3 422-1721 5. Celldömölk13 6 3 419-14 21 6. Héviz1354 420-16 19 7. Pápa 13 5 4 418-1719 8. REAC 13 53517-21 18 9. Kaposvár13 4 5 4 10-9 17 10. Marcali1233615-2212 11. Nagykanizsa1323814-269 12. Dorog 13 - 4 913-32 4 A Haladás - Marcali mérkőzést május 2-án játsszák. A labda nem akart összezördülni Labdarúgó NB I/B Keleti csoport, 13. forduló: Bocs KSC - Szolnoki MÁV-Neusiedler 0-0 Bocs, 300 néző. Vezette: Harsányi (Koszó, Kovács B.). BKSC: Fülöp (6) - Farkas J. (5), Márkus (5), Cap (6), Sivák (5) - Varga E. (6), Fehér Zs. (5), Sándor Zs. (5) - Forgó (6) - Konyha (5), Jáger (5)- Edző: Huszák Géza. Szolnok: Kirí (7) - Gradinariu (6) - Hegedűs Zs. (5), Kádár (5), Balogh P. (5) — Ivitz (6), Bábik (5), Bány (6), Pelles (5) - Kotula (5), Fedor (5). Edző: Csábi József. Csere: Fedor helyett Németh Gy. (5) az 52., Konyha helyett Ko­vács P. (6) a 63., Bány helyett Némedi (-) a 83., Kotula helyett Urbán (-) a 85., Jáger helyett Vass (-) a 86. percben. Sárga lap: Kotula a 16., Balogh P. a 87. percben. Berecz Csaba Szombaton délután, az első fél órában úgy tűnt, hogy ezen az összecsapáson a fejesek játsszák a főszerepet. Lévén a mérkőzés első harmadában csupán három valamirevaló helyzet akadt, s ezek közös tulajdonsága az volt, hogy a kapuk környékére „téve­dő” labdák utoljára egy fejet érintettek, azt megelőzően, hogy elhagyták volna a játékteret. Fedor és Sándor Zs. egy-egy pró­bálkozása után, a 24. percben a bőcsiek a játékrész legnagyobb ziccerét hagyták kihasználatla­nul. Történt, hogy Sándor Zs. a bal oldalon két védőt is ügyesen fűzött be, majd jól adott közép­re, ahol az akciót kísérő három hazai labdarúgó közül Konyháé lett a labda, de a csatár az üre­sen tátongó kapu helyett, 10 mé­terről, a bal kapufa mellé bólin­totta a beadást. A folytatásban Bábik bal felső sarok mellé csa­vart labdájára Forgó egy, a jobb alsó sarok mellé küldött lövéssel válaszolt. Majd következett az, amire a két csapat játszott: a hi­ba. Ugyanis nagyon úgy tűnt, hogy a kölcsönös tiszteletet egy­másnak megadó két együttes kö­zül az, és akkor fog elkezdeni igazán játszani, amelyik és ami­kor gólt kap. A 36. percben gól ugyan nem született, de ez csak Pellesen múlott, hiszen a szolno­ki játékos úgy került helyzetbe, hogy Fülöp és Márkus összefu­tott, a játékszer a vendégek kö­zéppályása elé került, aki 12 mé­terről kapura emelte a labdát, de kísérlete rövidnek és pontat­lannak bizonyult, így azt a visszafutó bocsi cerberus szedte össze. A második félidőre sem válto­zott nagyot a játék képe, nagy fö­lényre egyik gárda sem tudott szert tenni a másikkal szemben. A második 45 perc első harmadá­ban Kirínék kellett kétszer is na­gyot védenie - elsőre a nagyob­bat. Az 52. percben Forgó szabad­rúgását Fehér Zs. fejelte a kapu jobb oldalára, de a Tisza-parti kapus bravúrral kitenyerelte a gólvonal elől a kísérletet. Ehhez Fedort (balra) Fehér és Konyha állítja meg Fotó: végh Csaba képest gyerekjáték volt neki nyolc perccel később az agilissá váló Varga E.-nek a 16-os sarká­ról leadott rövid alsó sarokra tartó löketét kitolni. S amikor már Kiri is tehetetlennek bizo­nyult „segített” a kapufa. A 63. percben nem sokkal azelőtt beállt, és a támadójátékba színt hozó Kovács P. lövésébe - amely Varga E. beadásából születhetett volna -, a védők beleléptek, így a labda Forgó elé került, aki a jobb oldalról 16 méterről a felső lécre bombázott. A játékszer pedig nem kívánt összezördülni a háló­val, így a gólvonal elé pattant le, hogy a szolnokiak felszabadít­hassanak. A hátralévő időben Sándor Zs.-nek volt egy ígéretes helyről leadott, ám erőtlenre si­keredett lövése, míg a túloldalon Ivitz 6 méterről - kisodródva ugyan, de - senkitől sem zavar­tatva az égbe lőtt. A befejező öt percben a vendégek akarata ér­vényesült, igaz nem teljes egészé­ben, mert mezőnyfölényüket ugyanúgy nem sikerült gólra váltaniuk, mint ellenfelüknek, akik a 90 perc során valamivel többet birtokolták a labdát. HUSZÁK Géza: - Úgy érzem közelebb álltunk a győzelemhez, hiszen több, illetve nagyobb helyzeteink voltak. Volt egy vé­leményem szerint tévesen bein­tett les, amely ziccerben lévő já­tékosunkat fosztotta meg a gól­szerzési lehetőségtől. CSÁBI József: - A pálya mére­téből adódó gondjainkon túl, küzdelmes mérkőzést játszot­tunk. A döntetlent igazságos eredménynek tartom, de a meg­szerzett egy ponttal mi nem sok­ra megyünk. Idegenbeli kudarc után a harmadik meccs dönt Női kosárlabda NB I rájátszás az 5-8. helyért, 2. mérkőzés: Szolnok - DKSK 85-73 (27-24, 9-13, 24-17, 25-19) Szolnok, 300 néző. Vezette: Simó, Benczúr. Szolnok: DELMIS (12), Berkó (8), SZEMERÉDI (16/3), HOR­VÁTH (28), Farkas (8). Csere: Hegedűs (5/3), Bujdosó (6), Kurucz (2). Edző: Palkovits Tamás. ' DKSK: Török (13/3), BRO- SOVSZKY (30/12), Szlimák (3) , Balogh G. (13/3), Vojnics (8). Csere: Andó (2), Müovics (4) . Edző: Miien Vukicsevics. Berecz Csaba A hazaiak kapták el hamarabb a fonalat, Delmis p^sszait Hor­váth értékesítette, mindezt jó néhány ponttal spékelte meg a mozgékony Szemerédi (14-12). A diósgyőriek csupán Bro- sovszky találataiban bízhattak, az alapszakasz gólkirálya szór­ta is rendesen a pontokat. Egyedül azonban kevés volt a román játékos, és negyedóra já­tékot követően 8 pontra hízott a jól játszó házigazdák előnye (32-24). A folytatásban azonban megállt a hazai tudomány, a szolnoki gárda csak kínkeser­vesen tudott egy-egy kosarat a gyűrűbe préselni, a piros-fehé­reknél viszont Brosovszky mel­lé Török is felzárkózott a pont­gyártásban. Mivel a vasutasok a második tíz percben csupán kilenc pontot tudtak szerezni (36-32), a vendégeknek a hosszú szünetig hátralévő utolsó két percben sikerült megfordíta­niuk az állást, így ha minimá­lis különbséggel is, de a DKSK vonulhatott előnnyel a pihenő­re (36-37). A fordulást követően felvált­va potyogtak a pontok, mintegy öt perc kellett ahhoz, hogy a cooposok megszerezzék újra a vezetést (44-43). Ám ekkor a ha­zai centerek termelni kezdték a kosarakat, a Diósgyőr pedig nem tudott lépest tartani, így a 28. percben 52-45-ös állást mu­tatott az eredményjelző. A záró­negyed elején tovább nőtt a két együttes közötti különbség - a Szolnok már 10 ponttal is veze­tett -, a DKSK pedig egész pá­lyás letámadásra jött ki, a lab­daszerzés reményében. Azon­ban ezen a napon ez a húzás csak részben jött be (70-65), hi­szen a végjátékban a jó napot ki­fogó pályaválasztó még egyszer megrázta magát és állva hagyta a feljövőben lévő DKSK-t. A két nyert mérkőzésig tartó párharc 1-1-re áll, így a két csa­pat a szombati, Miskolci Városi Sportcsarnokban megrendezen­dő találkozón dönt a továbbju­tásról. PALKOVITS Tamás: - Igazi jó csapatmunkával nyertünk, re­méljük, a mindent eldöntő har­madik meccsen megszakad idegenbeli rossz sorozatunk. Miien VUKICSEVICS: - Sok hibát követtünk el a szünet után, mindez csak vereséghez vezethetett Remekeltek a diósgyőriek Újvárosban Tiszaújváros (ÉM) - Hagyo­mányteremtő szándékkal rendezték meg az I. Nemzet­közi Atlétikai Versenyt Ti- szaújvárosban. A viadalon a magyar sportolók mellett ro­mán versenyzők is elindul­tak. A győztesek: Juniorok 110 m gátfutás, férfi: Tóth Papp Zsolt (Tiszaújvárosi SC). 100 m gátfutás, nők: Katócz Izabella (Szatmár). Magasugrás, nők: Kukoró Anikó (Tiszaújvárosi SC). Távolugrás, nők: Csendom Edina (Diósgyőri AC). 100 m sík­futás, férfi: Pokol Csaba (Nyír­egyháza). Súlylökés, nők: Katócz Izabella (Szatmár). 100 m síkfu­tás, nők: Csendom Edina (DIAC). 400 m síkfutás, férfi: Kiss Bálint (DIAC). Gerelyhají­tás, nők: Magyari Zsuzsanna (Verőce). 800 in síkfutás, férfi: Kovács Ákos (Vitalitás). Súlylö­kés, férfi: Tóth Lajos (Debrecen). 1500 m síkfutás, férfi: Sári Zol­tán (Nyíregyháza). Diszkoszve­tés, férfi: Tóth Lajos (Debrecen). Küzdelem a magassággal Távolugrás, férfi: Kiss Bálint (DIAC). Magasugrás, férfi: Filyó Tibor (Békéscsaba). 400 m síkfu­tás, nők: Molnár Tímea (Dunaúj­város). Ifjúságiak 110 m gátfutás, férfi: Bartos Csongor (Marosvásárhely). 100 m gátfutás, nők: Ötvös Melinda Fotó: Szegő Péter (DIAC). Magasugrás, nők: Kriston Mária (Nyíregyháza). Távolugrás, nők: Kádas Anita (DIAC). 100 m síkfutás, férfi: Engi Csaba (Kiskunhalas). Súly­lökés, nők: Magyar Andrea (Nóg- rádverőce). 400 m síkfutás, férfi: Bán Szabolcs (Kiskunhalas). 100 m síkfutás, nők: Meixner Móni­ka (Dunaújváros); Gerelyhajítás, nők: Nagy Xénia (Debrecen). 800 m síkfutás, nők: Pásti Edina (Debrecen). 800 m síkfutás, férfi: Gliba Vladimír (Debrecen). Súlylökés, férfi: Tóth Zoltán (Debrecen). 1500 m síkfutás, fér­fi: Bodnár Gergely (DIAC). Disz­koszvetés, férfi: Pető László (Nyíregyháza). Diszkoszvetés, nők: Magyari Andrea (Verőce). Távolugrás, férfi: Engi Csaba (Kiskunhalas). Magasugrás, fér­fi: Mitró László (Tiszaújvárosi SC). 400 m síkfutás, nők: Pistár Szilvia (Debrecen). Felnőttek 100 m síkfutás, férfi: Sutyák László (Debrecen). Súlylökés, nők: Benke Judit (Nyíregyháza). 100 m síkfutás, nők: Nagy Szabi­na (Nyíregyháza). 400 m síkfu­tás, férfi: Sutyák László (Debre­cen). Súlylökés, férfi: Sallai And­rás (Nyíregyháza). 1500 m síkfu­tás, férfi: Schwetz Péter (Hat­van). 4x100 m női váltó: 1. DIAC „A”. 4x100 m férfi váltó: Nyíregy­háza. Magasugrás, férfi: Akácz Zoltán (Tiszaújvárosi SC).