Észak-Magyarország, 2001. március (57. évfolyam, 51-76. szám)

2001-03-19 / 65. szám

2001. március 19., hétfő ÉSZAK-MAGYMUmSZÁG * Sport / Hirdetés 11 HÍRCSOKOR • Negyedik hely. A Kuti Orsolya, Máthé Edit, Szilágyi Nikoletta összeállítású ma­gyar csapat negyedik lett a hagyományos futócéllövő versenyben a spanyolországi Pontevedrában, a légfegyveres Eb-n. Kuti egyéniben a hatodik helyen végzett. Joó Éva, valamint a Joó, Krzyzewsky Beáta, Vincze Kinga alkotta együttes egyaránt he­tedikként zárt a légpuskások viadalában. • Nagy harmadik lett. Az olimpiai bajnok Nagy Tímea a harmadik helyen végzett a luxemburgi párbajtőr Világkupa-verse­nyen. Nagy jól vívott, az elődöntőben mindössze egy tussal kapott ki a későbbi győztes Jangtól. Még egy magyar került be a legjobb nyolc közé: Szalay Gyöngyi hatodik lett. • A Vasas nyerte. A Vasas nyerte a vízi­labda Magyar Kupát, miután a vasárnapi döntőben - igazolva az előzetes várako­zásokat - kétgólos győzelmet aratott a Szeged ellen. Döntő: Vasas-Plaket - Ta­bán Trafik-Szeged 7-5 (3-1, 2-2, 2-1, 0-1). • Teremlabdarúgó NB I. Hazai környezet­ben szerepel ma a Berek Rolád együttese a teremlabdarúgó NB I 18. fordulójában. A miskolci együttes a Hermán Gimnázium tornacsarnokában 19.15-től a Cső Mon- tage gárdáját fogadják. • Tenisz. Újabb fordulót rendeztek meg a miskolci egyetemi teniszpályákon az Iso Speed Kupa férfi versenysorozatból. A Café Di Marco Kupa végeredménye, A csoport: 1. Nyéki Zoltán, 2. Farkas József, 3. Péter Ádám. B csoport: 1. Berkő Péter, 2. Papp Gyula, 3. Tuza László. Megerősítették Mészárost Budapest (ÉM) - Rendkívüli közgyűlést tartott a Magyar Karateszövetség, amely a sporttörvény szerint zajlott le. Ennek alapján közhasznú társaságból közkerese­ti társasággá alakult az MKSZ. A tagság elfogadta az új alapszabályt, majd megvá­lasztották a tisztségviselőket. Az elnök személye körül egy pillanatig sem volt vi­ta, a tagok egyhangúlag Mészáros János miskolci ügyvédre voksoltak. 1 LABDARŰ < í<)NEli 'B Miskolc (ÉM) - A labdarúgó NB I/B két csoportjában szombaton és vasárnap a 7. forduló mérkőzéseit játszották. Az eredmények: Keleti-csoport BVSC - Kecskeméti FC 2-2 (2-1) Szolnoki MÁV - Merland Csepel 6-1 (3-0) EFC Békéscsaba - BKV Előre 0-2 (0-0) Fóti LC - Monor-llzer 2-1 (0-1) Szabadnapos: Nyírség SFC A csoport állása 1. BKV Előre 6 5 - 1 14-3 15 2. Csepel 74­3 9-1312 3. BVSC 532­7- 311 4. Kecskemét 725­12-1011 5. Nyírség 53­2 15- 99 6. Főt 6 2 3 17- 6 9 7. Monor 71335-106 8. Szolnok 6123 12-12 5 9. Bocs 6123 7-11 5 10. Békéscsaba 5113 3- 64 11. Csongrád 6 - 2 4 5-13 2 Az 5. fordulóban elmaradt Nyírség - BVSC és Békéscsaba - Csongrád mérkőzéseket későbbi időpontokban játszák. Nyugati-csoport Kaposvári Rákóczi - REAC 3-1 (3-0) ' Százhalombatta - Siófok 2-3 (1-2) Marcali - Pápa 2-0 (2-0) Hévíz - Haladás 0-1 (0-1) Nagykanizsa - Pécsi MFC 2-0 (1-0) Celldömölk - Dorog 2-0 (2-0) A csoport állása 1. Celldömölk 7 5 2 ­14- 5 17 2. Haladás 7 5 1114- 5 16 3. Siófok 7 5­212- 7 15 4. Hévíz 7 32212-1011 5. Pécs 731314-1210 6. Sz.batta 723212-109 7. Kaposvár 72237- 78 8. REAC 722 310-128 9. Nagykanizsa 7223 10-13 8 10. Pápa 722 3 7-11 8 11. Marcali 71158-184 12. Dorog 7 “ 255-152 Jáger és Füiöp volt a hét végi bocsi hős Labdarúgó NB I/B Keleti csoport, 7. forduló: Bocs KSC - Csongrád LC 2-1 (0-0) JEGYZŐKÖNYV Bocs, 400 néző. Vezette: Farkas Gy. (Mohácsi, Vígh T.) Bocs: Fülöp (8) - Cap (6) - Farkas J. (6), Márkus (5), Sivák (5) - Varga E. (5), Fehér Zs. (5), Forgó (6), Sándor Zs. (6) - Kovács P. (5), Konyha (4). Edző: Huszák Géza. Csongrád: Nagy Zs. (6) - Márics (6), Boros (5), Kocsis (5), Hor­váth J. (5) - Kecskeméti (4), Deli (5), Makszimics (6), Farkas T. (6) - Farkas K. (5), Baranov (5). Edző: Sándor István. Csere: Kecskeméti helyett Török (6) a 60., Konyha helyett Jáger (7) a 60., Kovács P. helyett Soltész (-) a 69., Farkas J. he­lyett Pachinger (-) a 76., Baranov helyett Szarvas (-) a 82., Far­kas K. helyett Nagy A. (-) a 86. percben. Sárga lap: Sivák a 12., Boros az 54., Márkus az 58., Kecskemé­ti a 60., Nagy Zs. a 86. percben. Gólszerző.Tövök (0-1) a 67., Jáger (1-1) a 78., Sivák - 11-esből (2-1) a 87. percben. Juhász-Léhi István Az első hazai próbálkozásra négy percet kellett várni: Sivák 20 méterről leadott lökete azon­ban nagyon elkerülte a csongrá­di ketrecet. A válasz Mak­szimics 17 méteres bombájának képében érkezett, és bizony Fü­löp bravúrjára volt szükség a nagyobb baj elkerülésére. Az al­földiek szépen lassan átvették a kezdeményezést, ám Márkus ka­páslövése jelezte: itthon vannak a bőcsiek is. Eltelt a játékrész fele, amikor Farkas T. gurította le a lasztit Horváth J. elé, a kö­zéppályás pedig bődületes erejű lövést eresztett meg 18 méterről a hazai kapu irányába. Fülöp is­mét a levegőben úszva tisztá­zott. A 33. percben Makszimics zörgette meg Fülöp hálóját, ám a játékvezető már korábban sí­polt és kifelé mutatott. Mentek, támadtak a csapatok, de igazi helyzetek és akció nélkül. Ezekben a percekben nagyobb szervezettséget és több tudatos­ságot lehetett felfedezni a Ti­sza-parti alakulat játékában. A vendéglátók egyéni akciókkal próbáltak utat találni a csongrá­di kapu felé, sokszor lesz ami lesz alapon. Alig indult útjára a játékszer a szünet után, amikor mintasze­rű bocsi akció futott végig a vendégtérfélen: a támadás befe­jezésére hivatott Konyha azon­ban elkönnyelműsködte a gól­helyzetet. Közel egy órája gyűr­ték egymást az érdekeltek, ami­kor ismét Fülöp tett arról, hogy csapata ne kerüljön hátrányba. A másik oldalon - 16 méterre, balra a kaputól - Forgó lövése tévesztett alig célt. A 67. perc­ben a csereként beállt Török egyedül vezetgette a labdát a bo­csi térfélen, a balösszekötő he­lyén betört a 16-osra, majd 12 méterről a jobb alsó sarokba he­lyezett, 0-1. A gól után magához tért a Bocs, de csak helyzetekig jutottak a sárga dresszesek. Huszák mester cserékkel próbál­ta frissíteni gárdáját, aminek valamivel több mint tíz perccel a meccs előtt meg is lett az ered­Forgó (sárgában) erőlködik ellenfele mellett Fotó: Bujdos Tibor ménye. Jáger kapott remek lab­dát a csongrádi 16-os közepén, majd kapásból félmagasan kipú­pozta a kapu jobb oldalát, 1-1. Egy minutummal később Jáger újabb gólt szerzett, de a sajtó­helyről teljesen szabályosnak tetsző találatot határozottan ér­vénytelenítette Farkas Gy. já­tékvezető. Három perccel a vége előtt Jáger tört előre a büntető- területen belül, a bal oldalon, amikor Nagy Zs. szabálytalanul állította meg a bocsi „csoda­cserét”: a játékvezető azonnal a 11-es pontra mutatott. A megítélt büntetőt Sivák maga­biztosan értékesítette, 2-1. HUSZÁK Géza: - Óriási fe­szültség volt játékosaimban, hiszen még nem nyertünk az NB I/B-ben mérkőzést. Az első félidőben csak a kapusunknak köszönhettük, hogy nem kap­tunk gólokat... Csak a bekapott gól után játszottunk jól, és vég­re sikerült nyernünk. Sajná­lom edzőkollégámat, de hát ilyen a futball. SÁNDOR István: - Kemény, harcos, küzdelmes mérkőzést láthatott a közönség, és úgy ér­zem, nem játszottunk rosszul. Sajnálom, hogy egy büntetővel dőlt el a találkozó. Gratulálok a Bőcsnek! Nyolc az MTK-tól Budapest (ÉM) - A labdarúgó NB I-es kiemelt ifjúsági bajnok­ságban szereplő Diósgyőri VTK U18-as és U16-as korosztályú csa­patai az MTK Hungária FC ha­sonló korosztályú gárdáinál ven­dégeskedtek. Az eredmények: U18: MTK Hungária FC - DVTK 8-0 (3-0) DVTK: Molnár T. (Németh) - Deáki, Horváth, Gaskó, Soltész - Szilágyi (Juhász), Nagy Cs., Török, Mató (Jászka) - Simon, Lázár. Edző: Salamon József és Sárréti Géza. Jók: senki. U16: MTK Hungária FC - DVTK 8-1 (4-1) DVTK: Sikur - Tassy, Fodor, Hajdú, Knyizsák M. - Balogh, Vincze, Gacsal (Hunyadi), Knyi­zsák G. - Mészáros, Fekésházi (Molitorisz). Edző: Fodor Géza. Gólszerző: Gacsal. Jók: Vincze. Nyert a Detroit. a Detroit Pistons tizenhat ponttal, 106-90-re nyert az Atlanta Hawks vendége­ként az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) legutóbbi játéknap­ján. Dávid Kornél nem ját­szott a győztes csapatban. Képünk a Houston Rockets (világosban) - San Antonio Spurs találkozón készült, melyen a Rockets győzött 103-99 arányban. Fotó: EPA Hirdetés ABN AMRO Euró Személyi kölcsön ABN AMRO Bank fiókjai: Miskolc, Hősök tere 3. Tel.: 46/512-600 • Miskolc, Városház tér 22. Tel.: 46/500-482 • Miskolc, Szentpéteri kapu 103., TESCO Tel.: 46/500-920 • Ózd, 48-as út 1. Tel.: 48/570-210 • Kazincbarcika, Egressy B. u. 46. Tel.: 48/312-677 • Sárospatak, Hild tér 3. Tel.: 47/513-010 • Szerencs, Rákóczi u. 109. Tel.: 47/362-232 Kereskedelmi és Hitelbank fiókjai: Miskolc, Encs, Mezőkövesd, Sátoraljaújhely 'A megadott kamat 1 000 000 forintos hitelösszegtől étvenyes, 2001. március 16 ától visszavonásig. A Teljes hitodijmutató euróbán (264.22 forintos devizavet.eli árfolyamon) számolva 17.09% tol 30.63% ig teijedhel a hitelösszeg és a futamidő függvényében. A kölcsonigenyles elfogadása minden esetben a bank által végzett hitelelbírálástól függ. A Teljes hiteldijnuitató cs a kezelési költség mértekéről a Hirdetményből, illetve az ABN AMRO Bank, valamint a Kereskedelmi és-Hitelbank fiók­jaiban, a Bankvonalon vagy a Telecenteren keresztül Tájékozódhat. A További részleteket az ABN AMRO Bank Hirdetménye, valamint a lakossági bankszámlavezetésre és beteli szolgáltatásokra vonatkozó Üzletszabályzata, a teljes hitcldijmutató számításának kepletet pedig a 4M997. (III. S>.) s/amu Kormányrendelet tartalmazza. www.abnamro.hu © 06 40 444 444 t ABN AMRO Bank eskivfe/mi cs Q/úteHumk , Lefaragtuk a kamatot! 4 M 1-0/ *