Észak-Magyarország, 2000. augusztus (56. évfolyam, 178-204. szám)

2000-08-14 / 189. szám

2000. augusztus 14., hétfő # Sport 10 ii«íí NB II Tisza A-alcsoport Hajdúnánás - Kisvárda 2-0, Záhony - Ibrány 0-4, Demecser - Hajdúdorog 2-0. A csoport állása 1. Ibrány22­6-0 6 2. Demecser22-3-06 3. Rakamaz21 1 3-2 3 4. Kisvárda21 12-2 3 6. Sátoraljaújhely2­1 1 2-51 7. Hajdúdorog2-20-4 0 8. Záhony2­2 0-60 NB II Tisza B-alcsoport • Nyírbátor - Kisújszállás 3-0, Debreceni Kinizsi - Baktaló- rantháza 4-6, Karcag - Kisléta 0-1. A Vásárosnamény - Hajdúszoboszló mérkőzés elmaradt. A csoport állása 1. Baktalórántháza 22­9-46 2. Nyírbátor .21 1 3-0 4 3. Kisléta2 1 1 1-0 4 4. Kisújszállás21 1 2-3 3 5. Vásárosnamény 1­13-3 1 6. Karcag2­1 1 3-41 7. Debreceni K.2­24-80 8. Hajdúszoboszló * *1-1 0-3-3 * 3 büntetőpont levonva szerződés nem teljesítése miatt Megjegyzés: az 1. fordulóban elmaradt Baktalórántháza - Hajdúszoboszló mérkőzés 3 pontját a nyírségi csapat kapta meg 3-0-ás gólkülönbséggel. NB II Mátra A-alcsoport Tápiószecső - Salgótarjáni ÖFSC 3-1, Heves marton 1-1.- Tápiószent­A csoport állása 1. Kistarcsa 2 2­5-1 6 2. Tápiószecső 2 1 14-24 3. Besenyőtelek21 13-13 4. S. tarjáni Öblös21 13-43 5. Borsod Volán 21 1 1-23 6. Tápiószentmárton2-22-2 2 7. Heves2­1 1 2-4 1 8. Kazincbarcika2 2 1-50 NB II Mátra B-alcsoport Balassagyarmat - Győr tő 1-0, Szigetszentmikl szalók 4-1. gyös 3-1, Soroksár - Karancslapuj- 5s - Dunakeszi 4-1, Gödöllő - Eger­A csoport állása 1. Balassagyarmat2 2­7-2 6 2. Soroksár22­3-16 3. Gödöllő 21 1 4-23 4. Egerszalók 2 1 1 6-53 5. Szigetszentmiklós21 1 5-5 3 6. Karancslapujtő 21 11-1 3 7. Dunakeszi2­2 2-60 8. Gyöngyös 2 * 2 2-8 0 Egy rúgott gól és három zakó a termés NB II: Rakamaz - STK 3-1, Kistarcsa - BVSE 2-0, KBSC - Besenyőtelek 0-3 Fotó: Vajda János Rakamaz, Kistarcsa, Kazinc­barcika (ÉM - JLi) - A labdarú­gó NB II Tisza Alcsoportjá­ban az újhelyiek Rakamazon, a Mátra A-alcsoportban a Vo­lán Kistarcsán, míg a Barcika odahaza a Besenyőtelektől szenvedett vereséget. Rakamaz - Sátoraljaújhelyi TK 3-1 (1-0) Rakamaz, 300 néző. Vezette: Pus­kás. Rakamaz: Vadon - Pásztor, Lu­kács, Kondás, Baka, Varga (Nagy Cs., 80.), Kozák (Galambo­st 60.), Korpái, Nagy R. (Paulik, 65.), Ádámszki, Szekrényes. Edző: Veigli Géza. STK: Szemán - Ocsenás - Szo- ták, Bodnár - Janikó (Sztanko- vics, 48.), Wachter, Tokár, Bar­na, Simonyi - Juhász, Pot- hurszky (Trembulyák, 15.). Edző: Szalánczi Tamás. 13. perc: Ocsenás utolsó ember­ként felrúgta Ádámszkit, ezért a vendégvédő piros lapot kapott. 38. perc: Ádámszki fordult le a védőjéről, majd 12 méterről a léc alá lőtt, 1-0. 46. perc: Korpái bal oldali szög­letét röviden mentették a vendé­gek, Baka mellre vette a labdát és kapásból a hoszú sarokba lőtt, 2-0. 77. perc: Korpái beadását Ádámszki 5 méterről a kapuba fejelte, 3-0. 79. perc: Juhász cselezgetett a hazai 16-osnál, majd a jobb sa­rokba lőtt, 3-1. 87. perc: A csereként beállt Nagy Cs. begyűjtötte második sárga lapját, így mehetett zuha­nyozni. Munkában a hazaiak kapusa Jók: Baka, Varga, Ádámszki, il­letve Juhász. VEIGLI Géza: - A látottak és a helyzetek alapján teljesen meg­érdemelten nyertünk. SZALÁNCZI Tamás: - Nem bír­tuk el a korai emberhátrányt... Kistarcsa - Borsod Volán SE 2-0 (0-0) Kistarcsa, 300 néző. Vezette: Szabó. Kistarcsa: Hell - Szabados, Tóth J. (Kiss A., 58.), Tóth Gy„ Mirkóczi - Ferenc, Tábori, Ber- nát (Burilák, 46.) - Német, Dunai, Jávor. Edző: Nahóczky Attila. BVSE: Pallai - Simon, Kund- rák, Salló, Szaniszló - Simkó (Soltész, 60.), Dobos (Nyeste J., 74.), Vitelki, Drótos - Lója F. (Lója T., 74.), Varga Z. Edző: Kő- rössy Pál. 62. perc: Egy vendégtámadás után elveszítették a miskolciak a labdát és a balösszekötő helyéről Tábori a kifutó kapus mellett 15 méterről a hálóba lőtt, 1-0. 69. perc: Egy ártalmatlannak tűnő lövésbe Kundrák tette bele a lábát és a laszti a tehetetlen Pallai fölött a kapuba hullott, öngól, 2-0. Jók: Szabados, Tábori, Német, illetve senki. NAHÓCZKY Attila: - Nagy küzdelemben értékes győzelmet arattunk. KŐRÖSSY Pál: - A jó erőkből álló hazaiak ellen csak ennyire tellett. Kazincbarcikai SC - Besenyő- telek 0-3 (0-1) Kazincinbarcika, 300 néző. Ve­zette: Hadnagy. Kazincbarcika: Csorba - Var­ga, Takács (Gereben, 46.), Ta­más, Gábor - Bényei, Engi, Bá­nyász, Kerekes - Dorgai (Ka­lász, 75.), Bordás. Edző: Kál­mán Vilmos. Besenyőtelek: Tóth - Rácz, Nagy E. (Henninger, 55.), Bara­nyai, Bódi (Oláh, 55.) - Horváth, Búzái, Penti, Mirkóczki - Ágó, Rézműves. Játékos-edző: Nagy Endre. 35. perc: A hazai védők felesle­gesen szabálytalankodtak a 16- oson belül: a megítélt büntetőt Mikóczki a jobbra mozduló ka­pus mellett félmagasan a bal sa­rokba lőtte, 0-1. 51. perc: Búzái szemfülesen csa­pott le a hazai térfél közepén egy átadásra, rávezette a labdát a hazaiak utolsó emberére, ki­cselezte, majd 12 méterről a jobb sarokba gurított, 0-2. 76. perc: Egy rosszul elvégzett hazai szabadrúgás után gyors kontratámadást vezettek a ven­dégek: a behátráló Varga tehe­tetlen volt a túlerővel szemben és Oláh 10 méterről a hosszú sa­rokba lőtt, 0-3. Jók: Bordás, illetve Nagy E., Ágó, Rézműves. KÁLMÁN Vilmos: - Hihetetlen ami a szünetben történt: több já­tékos is rosszullétre panaszko­dott, orvost kellett hívnunk... Ezt használta ki a rutinosabb vendégcsapat. NAGY Endre: - Most végre ki­jött a lépés. Gratulálok a játé­kosoknak. LABDARÚGÓ MEGYEI I. OSZTÁLY 2. FORDULÓ Hejőcsaba- Ravasz - Péli (Nagy Z.), Pál, Vasas, Mezei, Vercsik (Béres), Görzsöny, Bohán, Vodics- ka, Resetár, Váradi (Zsófi). Edző: Szűcs István. MVSC: Balogh - Kalmár, Glonczi (Buró), Szo- bóczki, Bazsányi, Molnár, Tóth, Jóner, Macsó, Márton (Kalász), Gubicza (Kovács G.). Edző: Sza­bó Béla. G.: Bohán, ill. Kalmár. Jók: Pál, ill. Kal­már, Szobóczki, Macsó. Ifi: 0-3. SZŰCS István: - Helyzeteink alapján ha a végjá­tékban pontosabbak vagyunk nyerhetünk volna. Egy jó eltalált pontrúgás - ami nem volt szabad­rúgás - fosztott meg minket a győzelemtől. SZABÓ Béla: - Csapatom ezen a mérkőzésen nem érdemelt győzelmet. Felhívom a szövetség figyelmét, hogy az ilyen játékvezetők ellen is al­kalmazzanak retorziót, mert ez már tűrhetetlen. Karcsa - Edelény 2-2 (1-1) Karcsa, 200 néző. Vezette:Áárdos. Karcsa: Papp - Váradi, Móré, Simon, Bányácski, Kelemen, Pásztor A., Nagy R., Lengyel, Séra (Gál), Nagy P. Edző: Baba János. Edelény: Ti- szóczki - Vanyó, Pető, Pavlánszki (Gulyás), Rákos, Lipusz (Szatmári, Göndör), Szoták, Miskolczi, Bokk, Kalász, Szilágyi. Edző: Koleszár György. G.: Séra, Pásztor A., ill. Szoták, Bokk (11-esből). Jók: Papp, Móré, Bányácski, Pásztor, Nagy R., ill. Pető, Miskolczi, Bokk, Szilágyi. Ifi: 0-5. BABA János: - A 90. percben jogtalan tizen­egyessel fosztottak meg bennünket a győzelem­től. Érdemes dolgozni a megye sportéletében? KOLESZÁR György: - Igazságos döntetlen. A megyei I. osztály állása 1. Halmaj 22-­8-16 2. Mezőkövesd22-­4-26 3. MVSC-Siegel211­7-44 4. Arnót21­1 7-43 5. Putnok21­1 6-33 6. Tolcsva 21­1 5-3 3 7. Szirmabesenyő1 1-­3-13 8. Tomor-Lak 11-­1-03 9. lyiád 21­13-33 10. Felsőzsolca2 1­12-23 11. Pálháza21­13-73 12. Nyékládháza2­2­3-3 2 13. Edelény 2­2­3-32 14. Encs 2­1 1 2-31 15. Varbó2­112-3 1 16. Karcsa2­115-81 17. Gönc 2­113-6 1 18. Hejőcsaba2­111-61 19. Bükkábrány0--­0-0 0 20.Sárospatak2-­21-70 Táblázatunkban nem szerepel a Bükkábrány - Szirma- besenyő és a Tomor-Lak - Bükkábrány mérkőzés ered­ménye. Nyékládháza - Encs 2-2 (1-1) Nyékládháza, 200 néző. Vezette: Szlifka. Nyékládháza: Kiss Á. - Kerékgyártó, Borbély, Gál (Lacza), Labbancz, Kazár, Szűcs, Járai, Braun (Nagy S.), Borsodi, Tóth T. Edző: Kapitány Béla. Encs: Varga A. - Fülöp, Glonczi, Varga B. Orosz, Molnár, Csorba (Mika), Márkus, Gregó, Kriston (Szedlák), Szegedi (Adu). Edző: Verpecz István. G.: Braun, Szűcs, ill. Kriston, Gregó. Jók: Szűcs, Borbély, ill. az egész csapat. Ifi: 1-0. KAPITÁNY Béla: - 0-1-ről fordítva biztos győzel­met engedtünk ki a kezünkből. A vendégek egyenlítő gólja szerencsés körülmények között született. VERPECZ István: - Két jó csapat nagy küzdelmé­ből jobb játékkal győztesen kerülhettünk volna ki, ha a játékvezetőt a helyzet magaslatán álltak volna. Gratulálok a csapatomnak. Pálháza - Felsőzsolca 2-1 (2-1) Pálháza, 200 néző. Vezette: Kerékgyártó. Pálháza: Kovács A. - Tokár, Hajdú, Bordás, Erdei, Szabó, Kovács Cs., Petercsák, Balogh, Kovács B., Pletenyik, Repka. Edző: Repka Zsolt. Felsőzsolca: Szigeti - Mattyák, Kobolák, Egyed, Halász R., Fink, Lippai, Rácz, Németh, Szalóczi, Tóth L. Edző: Dőry Sándor. G.: Kovács Cs., Petercsák, ill. Lippai (11-esből). Jók: Kovács A., Hajdú, Tokár, Bordás, Kovács Cs., Szabó, ill. Szigeti, Kobolák, Egyed. Ifi: 2-0. REPKA Zsolt: - Örülök a győzelemnek. Nehéz mérkőzésen jó csapat ellen megérdemelten nyertünk. DŐRY Sándor: - A csapat túl korán elhitte, hogy megvan a győzelem, és ez megbosszúlta magát. Gratulálok a hazaiaknak. Tolcsva - Gönc 5-2 (2-0) Tolcsva, 200 néző. Vezette: Kónya. Tolcsva: Venczel - Pauleczki, Matisz N., Lukács, Simkó (Szűcs), Balogh, Körösi, Szőke, Hajdú, Kaczúr, Sajgó A. Edző: Körösi Gábor, Zselenák Gyula. Gönc: Bóni - Toronyi, Kunzó, Mandlik G., Juhász, Sivák, Spisák (Burka), Dóczi, Rozgonyi, Lehoczki, Mandlik Zs. Edző: Molnár Ferenc. G.: Szőke, Matisz, Körösi, Hajdú, Balogh, ill. Lehocz­ki, Burka. Jók: Pauleczki, Hajdú, Simkó, Lukács, Kaczúr, ill. senki. Ifi: 3-3. KÖRÖSI Gábor: - A helyzetek alapján megérde­melten nyertünk ilyen arányban is. MOLNÁR Ferenc: - Gratulálok a hazai csapatnak. Varbó - Mezőkövesd 1-2 (1-1) Varbó, 400 néző. Vezette: Fábián. Varbó: Dósa - Virág, Vantal, Bósa, Zieber, Kalo­csai (Kovács), Sztahon (Szabó L.), Szabó K. (Han- kó), Koszla, Horváth S., Király. Edző: Dalnoki Miklós. Mezőkövesd: Póta - Dajka, Kaszonyi, Kurucz, Tömöri (Ragó), Pap S., Szentidai, Tábori, Rontó, Pap Zs., Császári. Edző: Varga Zoltán. G.: Horváth S., ill. Dajka, Rontó. Jók: az egész csa­pat, ill. Dajka, Kaszonyi, Kurucz. Ifi: 0-14. DALNOKI Miklós: - Nem érdemeltünk vereséget, minden játékosunkat dicséret illet. VARGA Zoltán: - „Szenvedős" mérkőzésen egy jól eltalált lövés döntött. Mád - Sárospatak 2-1 (2-0) Mád, 300 néző. Vezette: Jakkel. Mád: Mag - Szabó, Haraszin, Takács, Varga, Toplenszki, Turbucz, Demkovics (Csiklya), Bada­• lik, Nagy Cs. (Harsányi), Farkas. Edző: Csizi Gá­bor. Sárospatak: Frikker I. - Hanuder, Varga, Tuss, Géczi, Csáki, Vígh (Krompák), Büttösi (Du­rányik), Ablonczi, Demblovszki (Herczeg), Szed­lák. Edző: Rák Zsolt. G.: Nagy Cs., Badalik, ill. Krompák. Jók: Nagy Cs., Badalik, Varga Zs., ill. Tuss, Krompák, Szedlák. Ifi: 0-3. CSIZI Gábor: - A rengeteg kihagyott helyzet majdnem megbosszulta magát. RÁK Zsolt: - A Mád két gólját súlyos védelmi hiba előzte meg, de a helyzetek alapján megérdemel­ten nyert a hazai csapat. 2-1-es hazai vezetésnél a 80. percben 11-est hibázni büntetlenül nem lehet. Halmaj - Putnok 3-1 (1-1) Halmaj, 200 néző. Vezette: Drucskó. Halmaj: Kerényi - Tóth I L., Juhász, Juhos (Ko­vács), Kecskés, Szűcs, Köteles, Szabó J. (Gável), Bódi, Szabó V., Tóth II L. (Mida). Edző: Kerényi József. Putnok: Regős - Borsi, Kertész (Paulo- vics), Agárdi, Tóth, Mező, Koppány, Gál, Molnár, Igó (Szabó), Farkas (Oláh). Edző: Koszta Péter. G.: Juhos, Bóni, Szabó J., ill. Igó (11-esből). Jók: az egész csapat, ill. Regős, Kertész. Ifi: 2-2. BECSE László, elnök: - Helyenként jól játszva magabiztosan nyertünk egy jó Putnok ellen. KOSZTA Péter: - Jobban játszott a Halmaj, meg­érdemelten nyert. Hejőcsaba - MVSC-Siegel 1-1 (0-0) Miskolc, 400 néző. Vezette: Butkai. Szirmabesenyő - Arnót 3-1 (1-0) Szirmabesenyő, 400 néző. Vezette: Molnár. Szirmabesenyő: Kis - Kalász, Lázár, Kui, Schnek, Kerényi (lllovai), Tamás (Haltai), Bodnár, Lasztó- czi (Hornyák), Szuba, Egry. Edző: Zupkó Mihály. Arnót: Cservenyák - Horváth, Báli, Takács I. (Be­nedek), Takács Cs., Szabó, Kepecs, Kovács, Asz- szony (Budai), Nagy J. (Lehotai), Zsiga. Edző: Bodnár József. G.: Hornyák (2), Bodnár, ill. Zsiga. Jók: Lázár, Kui, Hornyák, ill. senki. Ifi: 3-1. ZUPKÓ Mihály: - A nagy melegben megérde­melt győzelmet arattunk. BODNÁR József: - Gyengén játszottunk, gratulá­lok a hazaiaknak. Hejőcsabán döntetlent játszott egymással a két csapat Fotó: Végh Csaba