Észak-Magyarország, 1999. augusztus (55. évfolyam, 178-202. szám)

1999-08-02 / 178. szám

Isiak-magvarorszAg i 1999. augusztus 2., hétfő SPORT • Arany és ezüst. Szentgyörgyi Katalin új utánpótlás és felnőtt csúccsal, 15:18.80 perces eredménnyel aranyérmet nyert a göteborgi utánpótlás atlétikai Európa- bajnokság 5000 méteres síkfutó számá­ban. Szeglet Zsolt 46.09 másodperces idő­vel ezüstérmes lett 400 m-es síkfutásban, míg női rúdugrásban Donáth Katalin, 4.14 méterrel negyedik lett. • Sárkányrepülés. Thúróczy Endre nyerte az aranyérmet az egyszemélyes motoros sárkányrepülők versenyében a Kecske- mét-Matkópuszta térségében megrende­zett 7. Ultrakönnyű repülő vb-n. A csa­patversenyben szintén magyar győzelem született. • Strandröplabda. A férfiaknál a címvédő cseh párost remek játékkal legyőzve a Rácz, Buday kettős nyerte Siófokon a 2. O'Neill Kupa nemzetközi strandröplabda­tornát. A nők között Nyári Virág megis­mételte tavalyi győzelmét, Sztankó Éva helyett azonban ezúttal Dambendzet Nathalie volt a párja. Tiszaújvárosi vereség Hajdúszoboszló (ÉM) - A főpróba után az előadás csak jobb lehet, hiszen utolsó edzőmérkőzésén szombaton délután hét­gólos vereséget szenvedett Hajdúszobosz­lón a Tiszaújvárosi FC NB I-es labdarúgó- csapata. Hajdúszoboszló - Tiszaújváros 7-0 (2-0) Hajdúszoboszló, 600 néző. Vezette: Kise. TFC: Sinescu - Farkas - Nagy, Horváth T. (Szűcs) - Horváth I. (Gulácsi), Varga, Szirtesi, Závoda, Forgó (Sztarinovszki) - Lázár, Kotula. Gólszerző: Sárkány (3), Stupar (2), Balogh, Benczik. V .,i -y ír: - v. ■ ‘1 űal Budapest (MTI) - A 32 közé jutásért zajló háromfordulós labdarúgó Ma­gyar Kupa csoportselejtezőiben a második forduló mérkőzéseit játszot­ták a hét végén. Az eredmények: 1. csoport Pápa - Sárvár 0-0, MTE Motim - Haladás- Milos 1-2 (1-1). 2. csoport Beled - Celldömölk 0-7 (0-2), Ajka - Győri ETO FC 0-6 (0-1). 3. csoport Harkány - Kaposvári Rákóczi 2-1 (1-0), Veszprémi LC - Zalahús ZTE FC 1-1 (1-0). 4. csoport Kaposfüred - Royal Goldavis Hévíz 2-0 (1-0), Atomerőmű SE - Videoton 1-1 (0-1). 5. csoport Baracs - III. Kerület 1-3 (0-0), Koroncó - Dunaferr SE 0-5 (0-2). 6. csoport Bodajk - Százhalombatta 3-2 (2-1), Dorog - Kispest-Honvéd FC 1-2 (1-1). 7. csoport Herta BLC - PLC Fót 0-3 (0-2), Abda - Siófoki FC 1-6 (1-3). 8. csoport Monor-Ilzer - BVSC 2-4 (0-2), TFC-Cegléd - Gázszer FC 1-3 (1-2). 10. csoport Jászfényszaru - Salgótarján 0-6 (0-3), Tápi- ószentmárton - BKV Előre 2-2 (0-2). 11. csoport Tápiógyörgye - Csepel 0-1 (0-0). A csoport állása: 1. Csepel 2 2 - - 2-0 6 2. Mezőkövesd 1 - - 1 0-10 Tápiógyörgye 1 - - 1 0-10 12. csoport Szentpéterszeg - Békéscsaba 1-0 (0-0). 13. csoport Magyarbánhegyes - Szeged LC 1-9 (0-6). 14. csoport Kisléta - Vác FC-Zollner 1-1 (0-1). A csoport állása: 1. Vác FC-Zollner 2 1 1 ­7-1 4 2. Kisléta 1- 1 ­1-1 1 3. Miskolci VSC 1- - 1 0-60 16.csoport Baktalórántháza - Nyírség-Spartacus FC 2-2 (1-0). A csoport állása: 1. Nyírség SFC 2- 2 ­3-32 2. Baktalórántháza 1- 1 ­2-2 1 3. Borsod Volán 1- 1 ­1-11 Lippai a szünet után volt heves... Labdarúgó Magyar Kupa, 9. csoport: Hevesi SE - Diósgyőri FC 1-3 (0-3) Heves (ÉM - JLI) - Biztos győzelmet aratott a Diós­győri FC együttese a negye­dik vonalban szereplő Heve­si SE otthonában, a szomba­ton lejátszott Magyar Ku­pa mérkőzésen. Heves, 500 néző. Vezette: Mohá­csi. 1 Heves: Tajti - Somodi (Horváth, 46.), Ötvös, Tari Z. (Nász, 73.), Sági - Szabó Z., Besenyei Zs., Vajner (Pusoma, 46.), Grubecz - Lóié, Besenyei F. Edző: Balázs Tihamér. DFC: Nagy Z. - Buliga - Szakos, Takács V., Kovács T. - Páling (Lippai, 46.), Filipovics, Komi, Dukon (Harnócz, 67.) - Raican, Frunza (Lipták, 44.). Edző: Te­mesvári Miklós. 5. perc: Dukon jobb oldali sza­badrúgását Frunza 6 méterről fejelte kapura, ám a hevesi ka­pus kiütötte a labdát, de Frunza ismételt és 4 méterről Tajti mel­lett a hálóba stukkolta a bőrgo­lyót, 0-1. 12. perc: Gyönyörű támadás után növelte előnyét a vendég­csapat: Szakos-Páling-Szakos volt a labda útja, majd a védő az alapvonal közeléből középre gu­rított és Raicannak 7 méterről nem okozott gondot a bal alsó sarokba lőni, 0-2. 37. perc: Dukon ívelhetett be a bal oldalról szögletet. Beadására Frunza (balra) első gólját fejeli a Frunza érkezett: a csatár 5 mé­terről elegánsan a kapu közepé­be helyezett, 0-3. 53. perc: Lippait rántották le a felezővonal közelében, de a já­tékvezető nem állította meg a já­tékot. A vendégjátékos ezt ne­hezményezte, majd megjegyzést tett a bíróra, aki a piros lapot mutatta fel a reklamáló diósgyő­rinek. 83. perc: Lóié szlalomozott vé­gig a jobb oldalon az elmélázó vendégvédelem mellett, majd 8 hevesi kapuba Fotó: Juhász-Léhi István méterről lövésre szánta el ma­gát. A labda a vetődő diósgyőri kapus keze előtt megpattanva talált magának utat a jobb alsó sarokba, 1-3. A DFC nem sokáig tetszelgett a jó vendég szerepében és már az első negyedóra végén kétgólos előnyre tett szert az agilisán ját­szó romániai ékpárnak köszön­hetően. A Temesvári-csapat az első játékrészben edzőmérkőzés­sé szelídítette a kupameccset, majd Frunza második találata végképp megnyugtatta a piros mezeseket. Annak, hogy a PNB-s csapat nem növelte tovább előnyét több oka is volt: Frunza sérülése és a fiatal Lippai meggondolatlansá­ga, ami után tíz főre fogyatko­zott a borsodi együttes. Az NB III-as hevesiek vérszemet kap­tak és egyre gyakrabban folyt a vendégtérfélen a játék, de ez már csak arra volt elég, hogy megszerezzék becsületgóljukat. Jók: Ötvös, Szabó Z., Lóié, illet­ve Kovács T„ Páling, Frunza. BALÁZS Tihamér: - Egy jobb csapattól szenvedtünk vereséget. Sajnálom, hogy korán kétgólos hátrányba kerültünk, mert szo­rosabb is lehetett volna a meccs. Úgy érzem összességében nem vallottunk szégyent a DFC-vel szemben. TEMESVÁRI Miklós: - Az első félidőben jó és hasznos volt a tá­madójátékunk, ám a felesleges kiállítás megtörte lendületünket és szétesett a játékunk. Néhány játékossal el fogok beszélgetni mutatott teljesítményéről. A csoport másik mérkőzésén: Pásztó - REAC 0-0. A csoport állása: 1. Diósgyőri FC 21 1 - 4-2 4 2. REAC 2- 2 - 2-22 3. Pásztó2- 2 - 1-12 4. Heves 2- 1 1 3-5 1 Menetelő brazilok A B-csoportból Brazí­lia és az Egyesült Államok jutott be a Mexikóban zajló lab­darúgó Konföderáci­ós Kupa elődöntőjé­be, ahol az említett válogatottak mellett a házigazdák és Sza- úd-Arábia csapata érdekelt. A brazil Marcos Paolot (közé­pen) két új-zélandi védő sem tudta meg­állítani. Fotó: EPA Asztalitenisz vb Budapest (MTI) - A hollandiai Eindhovenben egyéni és páros számokban ma megkezdődik a 45. asztalitenisz-világbajnokság, majd a vasárnapi zárást követő­en a folytatásra, a csapattalálko­zókra csak jövő év februárjában, Malajzia fővárosában, Kuala Lumpurban kerül sor. A viada­lon a magyar színeket 5 férfi és 5 női játékos képviseli. A világbaj­nokság magyar résztvevői: Bá- torfi Csilla (a világranglista-he­lyezése: 20.), Tóth Krisztina (27.), Braun Éva (102.), Fazekas Mária (112.), Molnár Zita (144.), Bátorfi Zoltán (115.), Varga Zoltán (116.), Pázsy Ferenc (154.), Marsi Már­ton és Fazekas Péter (-). A veretlenség elveszett, a továbbjutás még nem Labdarúgó Magyar Kupa, 15. csoport: Kazincbarcikai SC - Demecseri FC 1-2 (l-0)a Kazincbarcika (ÉM - BG) - El­vesztette több mint négy hó­napja tartó veretlenségét a Kazincbarcikai SC NB ll-es labdarúgócsapata, mégpe­dig az MK 15. selejtezőcso­portjának második mérkőzé­sén az NB l-es Demecseri FC ellen. Kazincbarcika, 500 néző. Vezette: Sápi. Kazincbarcika: Venczel - Salló - Takács I., Hanász - Balogh, Lukács, Körösi, Gál, Deák (Ke­rekes, 71.) - Simkó (Dávid, 85.), Szögedi (Szőke, 71.). Edző: Kál­mán Vilmos. Demecser: Balázsy (Petranics, 23.) - Vacsilja - Németh S., Un- chiás - Gombkötő S. (Gombkötő J., 54.), Németh Cs., Babjak (Huszti, 69.), Márton, Minine - Madudin, Kovács. Edző: Rozs- nyai Béla. 39. perc: Simkó tört be a vendé­gek 16-osára, ahol Vacsilja sza­bálytalanul választotta el a lab­dától a barcikai támadót. A bün­tetőt Balogh a jobbra vetődő Pet­ranics kezei közé lőtte, ahonnan a labda a gólvonal mögé ván- szorgott, 1-0. 60. perc: Németh Cs. jobb olda­li beadása teljesen üresen talál­ta a bal oldalról betörő Madu- dint, aki ballal elég rosszul ta­lálta el a labdát. Ez volt azon­ban a demecseri támadó sze­rencséje, mert a nyolcméteres lövés után a labda Venczel lá­bai között került a kapu köze­pébe, 1-1. 83. perc: Márton bal oldalról adott középre, ahol Madudin mellel tette Kovács elé a labdát, aki tíz méterről kapásból lőtt félmagasan a barcikai kapu kö­zepébe, 1-2. A hazaiak védekeztek, illetve védekezni kényszerültek az első félórában. Egyrészt azért, mert a vendégek vehemensen támad­tak, másrészt pedig azért, mert mintha megijedtek volna a 23. perctől öt idegenlégióssal és egy „futballmagyarral” felálló deme- cseriektől. A második félidőben a deme- cseriek egyre kétségbeesetteb­ben keresték a hazai retesz fel­törésének lehetőségét. Ez az igyekezet a játékvezető szimpá­tiáját is elnyerte, aki a második sárgát érő belemenés után elfe­lejtette kiállítani Babjakot, majd a hajrában Dávid lerántása után intett nagyvonalúan továbbot, amely a demecseri büntetőterü­leten belül történt. Ettől függet- ■ lenül, ha a barcikaiak csak a ne­gyedét kihasználták volna hely­zeteiknek, tovább folytathatták volna veretlenségi sorozatukat. Jók: Hanász, Lukács, Balogh, Simkó, ill. Gombkötő S., Vacsil­ja, Madudin. KÁLMÁN Vilmos: - Derekasan küzdöttünk, jobban is játszot­tunk mint az Eger ellen. Sajná­lom, hogy így ért véget. ROZSNYAI Béla: - Még nem áll­tunk össze eléggé a nagy játékos­vándorlás után. Éppen ezért még jobban örülök a győzelemnek. A csoport másik mérkőzésén: Kemecse - FC Eger 1-5 (0-2). A csoport állása 1. Demecser 2 2 - - 4-2 6 2. Eger21-1 5-33 3. KBSC 2 1-1 3-23 4. Kemecse2- - 2 2-7 0