Észak-Magyarország, 1999. április (55. évfolyam, 76-100. szám)

1999-04-26 / 96. szám

1999. április 26., hétfő Sport 12 HÍRCSOKOR • Dávid is a keretben. Ismét sérüléshul­lám sújtja a magyar utánpótlás labdarú­gó-válogatottat, ezért Tornyi Barnabás szövetségi edző a korábban tartalékként megjelölt diósgyőri Dávid Gábort és a ta­tabányai Tüske Rolandot is meghívta a jö­vő keddi, Anglia elleni barátságos mérkő­zésre vasárnaptól Tatán készülő keretébe. • Győztes nyitány. Győzelemmel kezdett a Miskolci Egyetem férfi kosárlabdacsapa­ta a Magyar Egyetemi és Főiskolai Orszá­gos Bajnokság döntőjében. A miskolciak 65-58 arányban bizonyultak jobbnak a budapesti Közgazdaságtudományi Egye­tem csapatánál. • A spanyolok nyertek. A Nigériában meg­rendezett junior (U-20) labdarúgó-világbaj­nokságot Spanyolország nyerte meg, mi­után a döntőben 4-0-ra legyőzte Japánt. Bicskei kerete Budapest (MTI) - Bicskei Bertalan szövet­ségi kapitány Fehér Csabát és Preisinger Sándort is behívta a magyar labdarúgó-vá­logatott keretébe, amelynek tagjai tegnap találkoztak az FTC népligeti sportcentru­mában, hogy megkezdjék a felkészülést az április 28-ai Anglia elleni budapesti barát­ságos mérkőzésre. A szerdai találkozóig öt edzést tart a szövetségi kapitány, aki a kezdőcsapatot kedden jelöli ki. A 20-fős ke­ret: Király (Hertha), Babos G. (MTK) - ka­pusok. Sebők V. (Bristol City), Korsós Gy. (Győr), Hrutka (Kaiserslautem), Mátyus (Ferencváros), Szekeres (Újpest), Fehér Cs. (Újpest), Dragóner (Fortuna Köln) - hátvé­dek. Somogyi J. (Győr), Dárdai (Hertha), Halmai (MTK), Illés (MTK), Pisont (E. Frankfurt) - középpályások. Tóth N. (Újpest), Korsós A. (Újpest), Herczeg M. (Újpest), Dombi (DVSC), Egressy (Diós­győr), Preisinger (MTK) - támadók. a íopA Éjiül___________| 1. Győr - Ferencváros1-2 2 2. Siófok - Vasas 2-32 3. 1860 München - B. München1-1 X 4. M.-gladbach - Wolfsburg5-21 5. Flertha BSC - Bochum 4-11 6. Schalke 04 - Flamburg1-4 2 7. Empoli - Bari 0-22 8. Internazionale - Udinese1-3 2 9. Juventus- Fiorentina 2-11 10. Roma - Parma 1-01 11. Salernitana - Bologna4-01 12. Sampdoria - Lazio 0-12 13. Vicenza - Milán 0-2 2 +1. Leeds - Manchester United1-1X Miskolc (ÉM) - A labdarúgó NB I 30. for­dulójának eredményei: Matáv Sopron - Szolnok 2-1 (1-0), Rákóczi FC - Pécsi MFC 4-2 (1-1), Békéscsaba - Soproni FAC 2-0 (1-0), Szeged - Tiszavasvári 0-0, Komló - Soroksár 1-1 (0-1), Demecser - Érd 1-0 (0-0). A Tatabánya - Nagykanizsa mérkő­zés felhőszakadás miatt félbeszakadt, a Kecskemét - Salgótarján és a Hajdúszobosz­ló - Komárom mérkőzések elmaradtak, mi­vel a pályák játékra alkalmatlanok voltak, így ezeknek a találkozóknak az eredményei nem szerepelmek a táblázatban. 1. Tatabánya2720 5 2 63-3365 2. Nagykanizsa2917 7553-2858 3. Érd 30 1551049-3650 4. Salgótarján29146 945-31 48 5. Matáv Sopron29139750-3748 6. Szeged LC281210 6 46-30 46 7. Komárom291441143-3646 8. Tiszaújváros 30 1299 43-41 45 9. Komló 301281046-4644 10. Tiszakécske301191040-3642 11. Tiszavasvári301011931-2641 12. Szolnok 301161340-4539 13. Demecser291081136-3738 14. Kaposvár 29 1071240-4737 15. Pécsi MFC298 714 42-5331 16. Békéscsaba 29 79 1332-35 30 17. H.szoboszló29771543-5928 18. Soroksár 30 7716 36-62 28 19. Soproni FAC30591633-5724 20. Kecskemét28 2719 22-5813 A Tiszakécske is az áldozati oltáron Labdarúgó NB I, 30. forduló: Tiszaújvárosi FC - Tiszakécske 3-0 (2-0) Kotulát (középen) Bagi (balra) és Müller (jobbra) sem tudta feltar­tóztatni Fotó: Juhász-Léhi István Tiszaújváros (ÉM - BG) - Egy percig sem lehetett vitatkoz­ni azon, melyik csapat volt a jobb Tiszaújvárosban szom­baton délután, ahol a Tisza­kécske vendégszerepeit a labdarúgó NB I legutóbbi fordulójában. Tiszaújváros, 1000 néző. Vezette: Bede (Szabó G., Farkas B.). Tiszaújváros: Sinescu (0) - Varga (5) - Horváth T. (6), Ko­vács T. (6) - Horváth I. (8), Závo- da (6), Mészáros (4), Szirtesi (4), Loós (7) - Kotula (8), Pap (5). Edző: Szentes Lázár. Tiszakécske: Kiri (4) - Szekeres (6) - Bállá (6), Müller (4) - Babai (5), Csató (5), Molnár (5), Cipf (4), Bagi (6) - Urbán (6), Miklós (4). Edző: Ioan Patrascu. Csere: Molnár helyett Magliove (4) a 26., Závoda helyett Sípos (-) a 71., Cipf helyett Surman (-) a 75., Loós helyett Ruskó () a 75., Kotula helyett Lénárt (-) a 85. percben. Sárga lap: Magliove a 33., Csató az 58., Pap a 65., Szekeres a 82. percben. Gólszerző: Kotula (1-0) a 18., Ko­tula (2-0) a 38., Pap (3-0) a 48. percben. 3. perc: Kovács T. bal oldali be­adását Horváth I. fejjel továbbí­totta Pap elé, aki 8 méterről tisz­ta helyzetben a kapu fölé lőtt. 17. perc: Loós passzolt Závoda elé, aki lefejelte a labdát Hor­váth I.-nek. A középpályás be­fordult, és 14 méterről tüzelt, de Kiri szögletre hárított. 18. perc: Kezezés miatt jutott szabadrúgáshoz a hazai csapat a kapuval szemben 23 méterről. Kotula szaladt a labdának, majd mesterien csavart a jobb felső sarokba, 1-0. 38. perc: Loóst akasztották sza­bálytalanul a bal oldalon a kapu­tól 23 méterre. A ponrtúgást Zá­voda laposan lőtte középre, ahol a védők közül kimozduló Kotula piszkált a labdába, s így az a dermedten álló Kiri mellett a jobb alsó sarokba vágódott, 2-0. 48. perc: Mészáros forgolódott a kécskei 16-os vonalán. Kotula át­vette tőle a labdát, majd 14 méter­ről ballal célozta meg a jobb alsó sarkot. Kiri még belepiszkált a labdába, amely a kaputól 5 méter­re álló Pap elé került, és a hazai csatárnak nem okozott gondot az üres hálóba továbbítani, 3-0. 59. perc: Urbán 13 méterről éle­sen fejelt a hazai kapura, de Si­nescu biztosan ölelte magához a labdát. 64. perc: Miklós 16 méterről céloz­ta meg a hazai kapu bal alsó sar­kát, de Sinescu vetődve könnyed­én vette birtokba a labdát. 70. perc: Csató jobb oldali sza­badrúgása után Szekeres az ötös és az alapvonal jobb oldali talál­kozásától fejelt középre, ahol Urbán érkezett és 3 méterről ­szintén fejjel - a kapuba továb­bított. Azonban Bede lökés mi­att érvénytelenítette a találatot. Az első perctől a Tiszaújváros uralta a játékot. Könnyű dolguk volt, mert a hazai focisták szinte lebegtek azon a pályán, amely az elmúlt hetihez képest renge­teget javult. A kécskeieknek azonban rengeteg energiájukba került, hogy kitapasztalják, hol lehet futni a labda után, és hol kell csak sétálgatva terelni a bőrgolyót. Amíg a vendégek ez­zel foglalatoskodtak, addig a ha­zai két szélső középpályás egy­néhányszor megbolondította a kécskei védelmet, majd a hatal­mas kedvvel játszó Kotula két­szer „beköszönve" jelezte, ez a három pont is nagyon Tiszaúj­városban akar maradni. A fordulás után a középpályán továbbra is Horváth I. és Loós vitte a prímet, míg Kotula ezút­tal „csak" egy gólpasszerű lövés­sel vétette észre magát. Ez már sok volt a kécskeieknek, akik ad­dig sem túl nagy elánnal veszé­lyeztették a hazai kaput. Felbáto­rodni csak a félidő közepe táján próbáltak, de az addig munka- nélküliségre panaszkodó Sinescu mindannyiszor biztosan állította meg a gólvonal előtt a labdát. SZENTES Lázár: - Jobban al­kalmazkodtunk a talajhoz, ezzel nyertünk. Ioan PATRASCU: - Ez nem a mi napunk volt. Szigeti veszedelem: nyolcadik a Barcika Férfi röplabda NB I, rájátszás a 7. helyért: Vegyész RC-Kazincbarcika - Csepel SC 0:3 (-10, -16, -10) Kazincbarcika (ÉM - JLI) - A férfi röplabda Extraliga 7. helyéért folytatott rájátszás­sorozat második mérkőzésén hazai környezetben is vere­séget szenvedett a Kazinc­barcika gárdája, így Vegyész RC a 8. helyen végzett. Kazincbarcika, 300 néző. Vezette: Csizmarik, Bodrogi. Vegyész: Veres, CSERNENKO, Karaszev, Bencsik, Hulmann, Polencsik. Csere: Kiss Zs. (libe­ró), Nagypál. Edző: Dudás And­rás. Csepel: Tamás Z„ TORMA, PA­JOR, Csikós, Daróczi, Buday. Csere: Rácz L. (liberó). Edző: Oláh János. Az első perceket álmosan kezd­ték a hazaiak, aminek az lett az eredménye, hogy a csepeliek észrevétlenül 2-6-ra elhúztak. Néhány minutummal később hiába kért időt a barcikai mes­ter: csapatát nem tudta felráz­ni. A foghíjas hazai sáncok mel­lett akkor szereztek pontot a vendégek, amikor csak akartak, ezért nem volt meglepő, hogy 3-12-t mutatott az eredményjel­ző. Ezt követően gyorsan kilenc pontot szerzett a borsodi alaku­lat, ám a „szigetiek” ennek el­lenére biztosan hozták az első játékrészt. A második szettben 4 percet kellett várni az első pontra, majd ezután mellett haladtak a csapatok. A vendéglátóknál a csereként beállt Nagypál játéka jelentett némi színfoltot - nem sokáig. 15-14-nél úgy tűnt, hogy egyenlít a Vegyész, de nem így történt. A Csepel jobban bírta idegekkel a végjátékot és ha sze­rencsével is, de ezt a játékrészt is megnyerte. A harmadik játszma elején ar­ra lehetett számítani, hogy talp­ra állnak a barcikaiak. Ezt iga-, zolandó, a hazaiak 8-1-re elhúz­tak, ám ezután az enerváltan és szürkén játszó Vegyész-fiúk hi­bát hibára halmozva „felhozták” a piros-kékeket (10-10). A csepe­liek nem ismertek elveszett lab­dát és az utolsó percekben be­biztosították győzelmüket, így a két nyert mérkőzésig tartó pár­harcban a Csepel bizonyult jobbnak, akik ezzel 7. helyen vé­geztek. DUDÁS András: - Szétesett, lé­lektelen játékkal ma nem érde­meltünk győzelmet. OLÁH János: - Gratulálok csa­patomnak, ez a játék biztató a jövőre nézve. Az „öregek” játszottak egy jó meccset Női-röplabda NB I, rájátszás a 9-12. helyért: Miskolci VSC - Jászberény 1:3 (-15, 12, -11, -9) Miskolc (ÉM - BG) - A rutinos játékosoknak köszönhetően élvezhető meccset játszott egymással a női röplabda NB I 9-12. helyéért folytatott rá­játszássorozat utolsó fordu­lójában Miskolcon az MVSC és a Jászberény tegnap dél­után. A hazaiak vereségük­kel a bajnokságban a 12. he­lyen végeztek. Miskolc, 100 néző. Vezette: Járo- si, Jager. Miskolci VSC: Pallós, Kaposvá­ri, SIKE, Szurkos, BALÁZS, Puskás I. Csere: Németh (liberó), GERGELYFI, Dobos. Edző: To­rna Sándor. Jászberény: SÁPI, KRIEGEL É., PESTI, Tóth, Karakas, Krie- gel O. Csere: Selmeczi (liberó). Edző: Deme Gábor. Torna Sándor ezúttal egyéb el­foglaltságai miatt nem ülhetett a kispadon. Talán egy kicsit jobb is, mert az első szettben nagyon jól és nagyon rosszul érezte volna magát. Jól azért, mert csak kétszer vezetett a szettben a Jászberény. Rosszul meg azért, mert másodszor na­gyon rosszkor. 0-1 után 12-1 állt az eredményjelzőn, majd 14-7­nél szettlabdához jutott a hazai csapat. Ekkor az addig kitűnő­en játszó Balázs rosszul lépett, cserét kért, ami annyira meg­zavarta a vasutasokat, hogy szinte észre sem vették, már 15-15 állt az eredményjelzőn. Ekkor vette át másodszor a ve­zetést a Jászberény és az első játszmalabdát rögtön értékesí­tették is. A második szettben 7-11-ig jobbára a vendégek vezettek, de ekkor a hazai oldalon az addig is jól játszó Balázs és Sike mel­lé felzárkózott Gergelyfi, aki pa­rádés megoldásokkal 14-12-ig vitte csapatát, majd a játszmát Sike zárta, rövidre egy pazar ütéssel. A harmadik szettben 11-8-ig menetelt a Vasút. Ebben a játszmában azonban a jászberé­nyiek „öregjei” is magukra ta­láltak, Pesti és Sápi kergette az őrületbe a zöld-fehér drukkere­ket. A szettet a harmadik játsz­malabdánál Pesti Puskás I.-re nyitott ásza zárta. A negyedik játékrészben 4-11- ig nem volt pardon, jóformán csak az történt a pályán, amit a Jászberény akart. Ekkor még Gergelyfi, majd Szurkos nyitása­inak köszönhetően még közele­dett a hazai csapat, de Sápi és Pesti már nem engedte meg, hogy jöjjön a rövidítés, a negye­dik meccslabdát értékesítve zár­ták a közel száz percig tartó mérkőzést. SIKE Gabriella, csapatkapi­tány: - Nagyon akartunk nyer­ni, sajnálom, hogy nem sikerült. DEME Gábor: - Néha nem hit­tem a szememnek. Sike (szemben) üt el Kriegel É. (jobbra) fölött Fotó: Bujdos Tibor