Észak-Magyarország, 1999. április (55. évfolyam, 76-100. szám)

1999-04-12 / 84. szám

1999. április 12., hétfő Sport 10 Ózd, Bocs (ÉM) - Mindkét megyei csapa­tunk hazai környezetben szenvedett vere­séget a kézilabda NB I/B küzdelemiben. Az eredmények: Férfiak: Ózdvidéki-BOKC - Gyömrő 27-32 (14-15) ÓBOKC: Ocsovai - Filkusz (2), Scheili (2), Kovács (9), Juhász (3), Burg (3), KURUS- TA (7). Csere: Pirint (k), Pristyák (-), Szé­les (-), Imre (1), Tóth (-), Csorna (-). Edző: Barta Zsolt. A vendégek végig vezettek a gyenge napot kifogó Bányász ellen, amely csak néha lángolt fel. BARTA Zsolt: - Csupán egyéni játékkal, az NB I/B-ben nem lehet mérkőzést nyerni. Nők: Bó'csi KSC - Hódmezővásárhely 21-22 (12-10) Bocs: Kovács - Oláh (3), Bellér (2), BÁRDOS (7), DOHÁNY (3), BÉRES (5), Rajna (-). Csere: Árvái (k), Bak (-), Gál (-), Németh (1), Kreisz. Edző: Halász Ferenc. A találkozó folyamán végig vezettek a ha­zaiak. A hajrában azonban több ziccert is kihagytak, HALÁSZ Ferenc: - Ügy érzem tisztesen helytálltunk. A hazaiak lőtték az első gólt... Labdarúgó NB II: Nyírbátor - Kazincbarcikai SC 4-0 (3-0) Nyírbátor (ÉM) - Szombaton , idegenben, Nyírbátorban szenvedett súlyos vereséget a Kazincbarcikai SC csapata a labdarúgó NB II Keleti cso­portjának 18. fordulójában. Nyírbátor, 400 néző. Vezette: Ha- nyecz. Nyírbátor: Kormos - Szegedi, Balogh Z., Kosán, Szarka - Már­ton (Erdei), Bandics, Németh - Lőrincz, Kovács T. (Lengyel), Szilágyi (Marcsek). Edző: Né­meth Károly. KBSC: Venczel - Takács, Poz- der, Szögedi, Szőke - Harnócz, Balogh J., Simkó, Hanász (Za­bos) - Konyha (Kovács R.), Gál (Fekete). Edző: Kádár Zsolt. 19. perc: Lőrincz indult meg a középpálya jobb oldalán, majd beadott. A játékszer az egyik barcikai védő lábáról Venczel kapujának a bal alsó sarkába perdült, 1-0. 24. perc: A vendégek védője, Pozder megsértette a játék­vezetőt, aki ezért kiállította. 29. perc: Kosán balodali szögle­te után Lőrincz 5 méterről csúsz­tatott a vendégek kapujának jobb alsó sarkába, 2-0. 33. perc: Kosán lőtt keresztbe a vendégkapu előtt, a labda Ko­vácshoz került, aki 16 méterről kapásból a jobb alsó sarokba lőtt, 3-0. 85. perc: Lőrincz beadását Er­dei 12 méterről a kapu bal alsó sarkába vágta, 4-0. Jók: Balogh Z., Szarka, Lőrincz, Kovács, ül. Balogh J. NÉMETH Károly: - Az első félidei eredményes játékunkkal teljesen megérdemelten nyer­tünk. KÁDÁR Zsolt: - Gratulálok a hazai csapatnak. A Borsod Volán csapata a hét végén szabadnapos volt. További eredmények: Tápiósze- cső - Eger 0-2, REAC - Gyula 0- 1, Kiskunfélegyháza - Palotás 1- 0, Dunakeszi - Kalocsa 1-0. Hatvan - Csepel elmaradt. A Keleti csoport állása 1. Dunakeszi18 12 42 27-10 40 2. Palotás 17 9 4 4 37-16 31 3. K.félegyháza19 9 46 35-29 31 4. Gyula178 5419-16 29 5. Nyírbátor 177 6429-22 27 6. Hatvan 176 7 4 30-29 25 7. Csepel177 4626-25 25 8. Kiskőrös187 3822-22 24 9. Eger184 10 426-23 22 10. K.barcika18 5 76 24-24 22 11. B. Volán 17 5 57 18-21 20 12. REAC 19 4 5 10 19-25 17 13. Tápiószecső 184 3 1128-47 15 14. Kalocsa 18 3 1 14 22-53 10 A SZEAC és a Püspökladány visszalépett. „Lemosott” Batta Százhalombatta (ÉM) - Si­ma győzelmet aratott vasár­nap Százhalombattán a Mis­kolci EAFC NB I/B-s férfi kosárlabdacsapata az NB I 19. helyéért vívott párharc első találkozóján. Százhalombattai KK - MEAFC 52-74 (24-44) Százhalombatta, 150 néző. Vezette: Gorka, Király. MEAFC: BENE (4), TVORDY (11/3), RADENKOVICS (21), TÓTH G. (23/9), SNEIDER (4). Csere: VARGA (7/3), VITÁLIS (4), Horánszky (-), Szabó (-), Má­té (-). Edző: Miien Vukicsevics. Már a találkozó elején magá­hoz ragadta a kezdeményezést a miskolci gárda, csupán az volt a kérdés, mennyivel nyernek. A vendégeknél a végén fiatalok is lehetőséget kaptak. SZANISZLÓ Sándor, szak­osztályvezető: - Örülök a győzelemnek, remélem, mindezt otthon is meg tud­juk ismételni. Tisza csoport Bocs - Baktalórántháza 2-4 (1-2) Bőcs, 300 néző. Vezette: Szilvási. Bocs: Balázs F. - Sarlai, Balogh, Rácz, Glonczi, Tóth I. (Farkas), Nagy G., Zsiga (Katona), Nagy Zs., Lupko- vics, Bíró. Edző: Kapitány Béla. Gólszerző: Illés a 12. percben (25 méterről a bal fel­ső sarokba lőtt), 0-1. Illés a 34. percben (20 méteres szabadrúgásból lőtt a jobb sarokba), 0-2. Nagy Zs. a 35. percben (8 méterről fejelt a hálóba), 1-2. Szabó a 60. percben (közelről bólintott a kapuba), 1-3. Nagy Zs. a 65. percben (20 méteres szabadrúgása a jobb sarokba vágódott), 2-3. Gazdag a 71. percben (5 méterről fejelt jobb felső sarokba), 2-4. Jók: Nagy Zs., Nagy G., Glonczi. Ifi: 2-1. KAPITÁNY Béla: - Kritikus időszakokban helyzetein­ket elügyetlenkedtük ez befolyásolta a végered­ményt. Szikszó - Hajdúdorog 0-2 (0-1) Szikszó, 200 néző. Vezette: Sinka. Szikszó: Meczkó - Kobolák, Szita, Szobóczki, Birke, Bazsányi, Béres (Dévai), Knopp, Ortó, Dobondi (Tóth I.), Vass. Edző: Urszin Sándor, Szabó István. Gólszerző: Nagy I Cs. a 7. percben (14 méterről a bal felső sarokba lőtt), 0-1. Fodor a 70. percben (rossz hazaadást követően közelről a kapu közepé­be helyezett), 0-2. Jók: senki. Ifi: 4-0. SZABÓ István: - A jobb ellenfél megérdemelten nyert. Kisvárda - Ózd 4-1 (2-0) Kisvárda, 500 néző. Vezette: Kiss J. Ózd: Balázs - Németh, Turcsik, Tóth I. (Varga), Oláh (Kozma), Kiss, Füleki, Budai, Horváth, Herczeg, Har­nócz. Edző: Bíró István. Gólszerző: Lehóczki a 7. percben (12 méterről jobb alsó sarokba fejelt), 1-0. Lehóczki a 25. percben (11- esből), 2-0. Kőrizs K. a 60. percben (14 méterről a kapu bal oldalába helyezett), 3-0. Kozma a 71. perc­ben (8 méter bal alsó lőtt), 3-1. Lehóczki a 77. perc­ben (18 méterről vette be a vendégkaput), 4-1. Jók: Németh, Turcsik. Ifi: 5-0. BÍRÓ István: - A korán bekapott gól után hiába ro­hantunk az eredmény után. Mád - Nagykálló 5-2 (1-0) Mád, 500 néző. Vezette: Némethy. Mád: Boreczki - Tatárka, Takács, Haraszin, Molnár (Varga Zs.), Furka, Babos, Szikora (Boncsér), Farkas, Lelt, Smolniczki (Buri). Edző: Oláh Ferenc. Gólszerző: Farkas a 45. percben (30 méteres szabad­rúgása landolt a hálóban), 1-0. Szikora az 56. perc­ben (a bal felső sarokba lőtt), 2-0. Balázs a 60. perc­ben (a tétovázó védők között nem hibázott), 2-1. Babos a 65. percben (a bal oldalról a hosszú sarok­ba lőtt), 3-1. Babos a 78. percben (a kifutó kapus melett gurított a kapuba), 4-1. Farkas a 80. percben (18 méterről a jobb felső sarokba csavart), 5-1. Tardi a 83. percben (közelről a jobb alsó sarokba lőtt), 5-2. Jók: Haraszin, Varga Zs., Babos, Farkas, Szikora, Lelt. Ifi: 5-1. OLÁH Ferenc: - A második félidei remek teljesítmé­nyünk alapján megérdemelten nyertünk. Edelény - Miskolci VSC 0-2 (0-2) Edelény, 400 néző. Vezette: Kujbus. Edelény: Grolmusz - Vígh (Simon), Földeák, Martis, Rákos, Farkas, Simkó, Szabó (Tiszóczki A.), Sándor (N. Varga), Lippai, Vodila. Edző: Kócsi József. MVSC: Kiss - Oleár, Borsi (Bodnár), Konyecsnyik, Schnek, Tóth D., Kovács P. (Kriston), Soltész P., Jáger, Varga E. (Kalász), Pachinger. Edző: Huszák Géza. Gólszerző: Soltész a 7. percben (7 méterről fejelt a hálóba), 0-1. Soltész a 38. percben (5 méterről bó­lintott a kapuba), 0-2. Jók: senki, ill,. Kiss, Schnek, Tóth, Soltész, Jáger. Ifi: 5-0. KÓCSI József: - Adtunk egy félidő előnyt a Vasút­nak, ami el is döntötte a mérkőzést. HUSZÁK Géza: - Nagyon jól játszott az ellenfél is, de a gólokat mi rúgtuk. További eredmények: Rakamaz - Vásárosnamény 1-3, Hajdúnánás - Ibrány 0-3, Balmazújváros - Haj­dúböszörmény 0-2. A Tisza csoport állása Mátra csoport Karcag - Mezőkövesd 1-1 (0-0) Karcag, 500 néző. Vezette: Bogár. Mezőkövesd: Póta - Baranyi, Szobóczki, Bádea, Bodnár, Jablonkai (Csőke), Hajdú, Tábori, Rontó, Pelyhe, Kurucz. Edző: Varga Zoltán. Gólszerző: Pelyhe a 64. percben (labdája a bal ka­pufáról pattant a hálóba), 0-1. Békési a 90. percben (6 méterről lőtt a hálóba), 1-1. Jók: Bodnár, Baranyi, Rontó, Pelyhe. Ifi: 0-3. VARGA Zoltán: - Csapatunk kilencven percig takti­kusan és jól játszott, egy buta hiba miatt két pontot Karcagon hagytunk. További eredmények: Jászberény - Heves 1-0, Selyp - Gödöllő 2-4, Poroszló - Monor 2-2, Pásztó - Mátra- novák 2-0, Újszász - Besenyőtelek 0-0, Rákóczifalva - Balassagyarmat 0-1, Tiszafüred - Salgó Öblös 2-0. A Mátra csoport állása 1. Ibrány 20 1631 55-1751 1. Újszász 2013 61 31-7 45 2. Baktalórántháza20 14­654-21 42 2. Jászberény19 1324 50-15 41 3. Miskolci VSC 19 1243 29-1240 3. Monor20 109148-2239 4. Vásárosnamény20 10 3 7 31-2433 4. Mezőkövesd 20115 442-29 38 5. Mád 2094 736-3031 5. Karcag20105542-1835 6. Hajdúböszörmény2085 728-27 29 6. Heves209 2 927-2529 7. Balmazújváros2085 724-26 29 7. Besenyőtelek208 5721-2129 8. Edelény208 4 832-2628 8. Gödöllő2059633-26 24 9. Kisvárda20 84 826-3028 9. Pásztó206 6822-3024 10. Rakamaz2075828-2226 10. Poroszló2066829-40 24 11. Bőcs20 6 8627-3026 11. Salgó Öblös 19577 30-21 22 12. Szikszó 2.0 6311 16-3621 12. Rákóczifalva20 62 1232-45 20 13. Ózd 20 4 610 28-5218 13. Balassagyarmat 205 5 10 23-47 20 14. Hajdúdorog 20511414-43 16 14. Selyp 20 4 79 24-42 19 15. Hajdúnánás 194 31221-3815 15. Mátranovák 205 114 23-67 16 16. Nagykálló 204214 24-3914 16. Tiszafüred 2025 13 11-3311 i',A3OAU0oó ftU'i }'?:•!( Í.03 _____________________________________________________________________ i Hejőcsaba - Siegel SE 2-1 (0-1) Miskolc, 200 néző. Vezette: Somossy. Hejőcsaba: Juhos - Kavecsánszki, Sloszár, Pál, Vo- dicska, Hodai, Vasas, Bohán (Bódi), Ferencsik, Rese- tár (Zsófi), Nagy L. Edző: Szűcs István. Siegel SE: So- modi - Kalmár, Tóth A., Mattyák, Brahó, Borai (No- vák), Lippai, Rácz, Németh, Fink, Tóth L. Edző: Sza­bó Béla, Siegel János. G.: Nagy, Vasas (11-esből), ill. Fink. Kiállítva: Brahó. Jók: senki, ill. az egész csapat. Ifi: 1-0. SZŰCS István: - A szomszédok sok borsot törtek már az orrunk alá, éppen ideje volt már nyerni. SIEGEL János: - Ilyen lesgólt, kiállítást és 11-est nem tud elviselni egyetlen csapat sem. Red Devil's - Olaszliszka 1-2 (0-2) Miskolc, 100 néző. Vezette: Molnár G. Red Devil's: Cservenyák (Lövei) - Jóner, Glonczi, Bú­ró (Kátai), Mező, Adamovics, Kerényi, Egry, Tamás, Csáki (Tóth), Dőry. Edző: Dőry Sándor. Olaszliszka: Zsigus - Miklós, Vadász L., Vadász Zs., Lakatos, Lu­kács V., Uray, Lukács A., Laczkó, Horváth, Varga. Edző: Osváth László, Laczkó Zoltán. G.: Jóner, ill. Uray, Horváth. Jók: Jóner, Adamovics, ill. Zsigus (a mezőny legjobbja) az egész csapat. Ifi: 5-0. DŐRY Sándor: - Ami körülöttünk folyik kész csoda, hogy egyáltalán pályára lépünk. OSVÁTH László: - Az ősz legjobb csapata ellen na­gyobb akarásunknak köszönhetjük a győzelmet. Sátoraljaújhely - Sárospatak 3-2 (1-1) Sátoraljaújhely, 1200 néző. Vezette: Petus. Sátoraljaújhely: Krizsanovszki - Dókus, Barna, Bod­nár, Wachter, Pankovics, Ocsenás, Tokár, Jurkó (Ba­logh), Szoták, Juhász. Edző: Szalánczi Tamás. Sáros­patak: Frikker - Hanuder, Durányik (Tuss), Csáki, Géczi, Rák, Ablonczi, Varga, Sajtos, Kocsis, Demb- lovszki (Kerekes). Technikai igazgató: Zsófi József. G.: Ocsenás, Wachter, Hanuder (öngól), ill. Kocsis, Sajtos. Jók: Pankovics, Wachter, Dókus, Juhász, ill. az egész csapat. Ifi: 0-3. SZALÁNCZI Tamás: - Jó mérkőzésen jó csapatot győztünk le némi szerencsével. ZSÓFI József: - Felszabadultan, nagyszerűen és jól játszottunk, de a sors kegyetlen és igazságtalan volt hozzánk. Hernádnémeti - Putnok 1-0 (0-0) Hernádnémeti, 50 néző. Vezette: Butkai. Hernádnémeti: Éliás - Varga, Szilasi, Murvai, Török, Barta, Urbancsik (Rózsa), Kahancz J., Irhás (Barcsai), Lakatos, Fukász. Edző: Szilasi Dezső. Putnok: Káló - Fenyvesi, Kertész, Kozma (Schweitzer), Kolenicska (Lengyel), Magyar, Makrai, Farkas, Paulovics, Bojkó, Szabó. Edző: Albert Csaba. G.: Szilasi. Jók: az egész csapat, ill. Kertész, Fenyvesi. Ifi: 2-5. SZILASI Dezső: - Több góllal is nyerhettünk volna. Győzelmünket elnökünk születésnapjára ajánljuk. ALBERT Csaba: - Hetek óta nem tudunk gólt rúgni, egyet viszont mindig összehozunk. Encs - Nyékládháza 0-4 (0-2) Encs, 3Ö0 néző. Vezette: Nyitrai. Encs: Jakab - Márkus, Kárpáti (Kozma), Varga, Orosz, Csorba, Fülöp, Gregó, Mika (Molnár Zs.), Sze­gedi, Adu (Bodnár). Edző: Deák István. Nyékládhá­za: Rácsok - Lukács, Borbély, Lázár, Hallai, Kerék­gyártó, Gável, Kuzma (Cservák), Braun (Szűcs), Ba­lázs (Vidinczei), Lacza. Edző: Vidinczei Kálmán. G.: Braun (2), Borbély, Kuzma. Kiállítva: Orosz (20.). Jók: Varga, Csorba, ill. az egész csapat. Ifi: 2-2. DEÁK István: - Hetven perc emberhátrány, plusz egy játékvezető, nagyon sok kihagyott helyzet. VIDINCZEI Kálmán: - Ilyen arányban is megérdemel­ten nyertünk. Arnót - Karcsa 3-0 (1-0) Arnót, 300 néző. Vezette: Ferge. Arnót: Szabó - Kőműves, Konkoly, Takács, Lehotai, Bóni (Lengyel), Karóczkai, Kovács Z. (Putnoki), Asszony, Balogh (Gál), Budai. Edző: Bodnár József. Karcsa: Papp - Tóth, Benő, Nagy, Baba (Takács), Vakles, Simon, Kelemen, Kovács T., Katócs, Pásztor. Edző: Baba János. G.: Kovács, Asszony, Lengyel. Ki­állítva: Kovács T., Benő. Jók: Konkoly, Kovács, Kő­műves, ill. senki. Ifi: 2-0. BODNÁR József: - Most játszottunk a leggyengéb­ben, mégis most nyertünk. BABA János: - Az Arnót egy góllal jobb volt. Mezőkeresztes - Tolcsva 2-2 (0-1) Mezőkeresztes, 400 néző. Vezette: Kozdrony. Mezőkeresztes: Szvercsok - Dósa, Kazár, Nyeste, Tö­möri, Csóka, Molnár G. (Újj), Szentiványi (Kund- ráth), kiss J. (Ládi), Koczka, Molnár Cs. Edző: Sepsi Ferenc. Tolcsva: Mata - Pauleczki, Sztahon, Bódi (Milik), Demkovics, Regős, Badalik, Kaczúr, Pot- hurszky, Krompák, Büttösi. Edző: Kónya József. G.: Kiss, Molnár Cs., ill. Pothurszky, Demkovics. Jók: Ka­zár, Csóka, Szentiványi, Koczka, ill. az egész csapat. Ifi: 2-1. SEPSI Ferenc: - Két nagyon jól felkészített csapat igazi rangadót játszott. KÓNYA József: - Nagy küzdelemben a szerencse nem volt velünk. Szirmabesenyő - Halmaj 2-2 (1-2) Szirmabesenyő, 400 néző. Vezette: Kiss. Szirmabesenyő: Kiss J. - Poós, Mózsik, Kui, Képes, Farkas (Kis), Körtvélyesi (Rácz), Szalóczi (Lakatos), Lasztóczi, Hornyák, Kovács. Edző: Zupkó Mihály. Halmaj: Kerényi - Báli, Juhász, Ruszó, Kecskés, Szűcs, Staviarszki, Köteles, Bódi (Illési), Mida, Ko­vács. Edző: Kerényi József. G.: Kovács, Rácz, ill. Bódi, Kecskés. Jók: Poós, Kiss, Hornyák, ill. Ruszó, Stavi­arszki. Ifi: 4-0. ZUPKÓ Mihály: - Az első félóra megilletődöttségét követően a már elvesztett mérkőzést sikerült ki­egyenlíteni. A második félidő alapján győzelmet ér­demeltünk volna. BECSE László, elnök: - Továbbra is szenvedünk. Tomor-Lak - Taktaharkány 4-0 (3-0) Lak, 350 néző. Vezette: Kopcsó. Tomor-Lak: Hossó - Fazekas (Farkas J.), Ladányi, Turcsik, Göndör B., Göndör L. (Kemény T.), Mogyo­ró II, Szántó, Kádas, Kemény Z. (Farkas L.), Kótai. Edző: Szilvái Attila. Taktaharkány: Kun (Szatmári I.) - Király, Nagy T., Urbán, Jámbor L., Szatmári A., Fé­sűs (Mogyoró), Tamás (Bódi), Ruszó, Nagy N., Nagy A. Edző: Szabó Miklós. G.: Turcsik (2), Göndör B., Kádas. Jók: Turcsik, Göndör B„ Kemény Z., ill. Nagy T„ Nagy N., Nagy A. Ifi: 5-2. SZILVÁI Attila: - Felejthető második félidő. SZABÓ Miklós: - A mérkőzések első húsz percét sze­retném kihagyni. A bajnokság állása 1. Sátoraljaújhely 23 18 1 4 66-25 55 2. Red Devil's 23 152 6 58-2647 3. Tolcsva 23 13 5 560-3244 4. Halmaj 23 13 5 555-28 44 5. Nyékládháza 23 12 6 5 59-2642 6. Siegel SE 2313 2851-3941 7. Arnót 2312 5 6 42-4141 8.Sárospatak 2311 6 6 45-2739 9. Encs 2312 3850-33 39 10. Tomor-Lak 2310 5840-3535 11. Putnok 239 21229-2629 12. Mezőkeresztes238 31237-43 27 13. Hejőcsaba 238 21337-5626 14. Karcsa 23811432-4625 15. Szirmabesenyő23461334-72 18 16. Hernádnémeti 23 6­17 28-6718 17. Olaszliszka233 416 34-7813 18. Taktaharkány 23 2 2 19 16-73 8