Észak-Magyarország, 1998. november (54. évfolyam, 256-280. szám)

1998-11-09 / 262. szám

1998. november 9., hétfő Sport 11 Újpest FC - Haladás-Milos 2-0 (1-0) Megyeri út, 2000 néző. Vezette: Cserna. Újpest: Bíró - Sebők - Kiskapusi, Sziezák - Je­néi, Pető, Fehér, Tóth N. (Bérczy) - Herczeg (Kvasz), Kovács Z. (Kopunovics), Korsós. Edző: Várhidi Péter. Haladás: Németh - Koller, Tóth M., Horváth A. (Plókai M.), Zugor - Bonchis, Kovács S., Vidóczi, Balog - Nagy Cs. (Sztrapák), Bodor (Tóth P.). Edző: Mihalecz István. Gólszerző: Sebők (38. - 11-esből), Kvasz (90.). Kiállítva: Korsós (69.), Fehér (76.), illetve Tóth M. (35.). DVSC-Epona - III. Kerület FC 0-0 Debrecen, 4000 néző. Vezette: Tóth V. DVSC-Epona: Fekete - Bodnár, Gojan, Pető - Bernáth, Vadicska, Bagoly (Ulveczki), Szatmári (Madar T.) - Dombi (llea), Böőr, Csehi. Edző: Garamvölgyi Lajgs. III. Kerület: Lippai - Gáspár, Varga L, Filó - Ko­vács N., Vincze G., Tordai, Kecskés, Schultz - Lendvai (Bodor), Bencze (Gubán). Edző: Ralf Wilhelms. Ferencvárosi TC - Nyírség-SpartacusFC 2-1 (1-1) Üllői út, 7000 néző. Vezette: Szabó Zs. FTC: Udvarácz - Telek, Mátyus, Nagy - Nyilas, Schultz, Lendvai, Vámosi (Fűzi), Vincze - Sza- bics, Fülöp (Selimi). Edző: Nyilasi Tibor. Nyíregyháza: Celeszki - Szatke, Kiss, Karkusz, Ács - Sira (Codru), Kondora, Szabó A., Cap - Baranyi (Janies)] Novák. Edző: Őze Tibor. Gólszerző: Szabics (10., 59.), illetve Szatke (42.). ZalahúsZTE FC - Vasas DH 2-0 (1-0) Zalaegerszeg, 12 000 néző. Vezette: Hanacsek. ZTE: Vlaszák - Molnár B., Szabó l„ Csóka - Ba- bati (Somfalvi), Szabó II. (Strasser), Arany, Né­meth (Casoltan) - Szőke, Ferenczi, Sebők. Edző: Strausz László. Vasas: Végh - Mónos, Geress, Juhár, Aranyos - Tóth A. (Nyerges), Farkasházy, Galaschek, Zom- bori - Váczi, Hámori. Edző: Gellei Imre. Gólszerző: Szabó II. (46.). Siófok FC - Gázszer FC 2-2 (0-1) Siófok, 3000 néző. Vezette: Vad. Siófok: Posza - Juhász, Bimbó, László, Szabadi (Soós) - Kovács B., Sallai, Győri, Perger - Már­kus (Pest R.), Szabó Z. Edző: Nagy László. Gázszer: Kövesfalvi - Korol, Szalai, Salacz Z. - Sí­rnék (Móri), Árky, Dvéri (Forrai), Bekő, Medvid (Dulics) - Földes, Tiber. Edző: Hartyáni Gábori Gólszerző: Szabó Z. (51., 74.), illetve Tiber (22.), Bekő (87.). Kiállítva: Árky (62.) Győri ETO FC - Kispest-Honvéd FC 2-2 (1-0) Győr, 12 000 néző. Vezette: Bede. Győr: Molnár - Korsós, Lakos, Stark - Mracskó, Csiszár, Somogyi, Salagean - Baumgartner, Bal­ia (Szarvas), Vayer. Edző: Reszeli-Soós István. Kispest: Rótt - Plókai, Csábi, Farkas, Lóczi - Pintér (Gabala), Dubecz, Bánföldi - Csertői (Azoitei), Borgulya, Kabát (Cseke). Edző: Gálhidi György. Gólszerző: Bállá (23.), Somogyi (49. - 11-esből), illetve Azoitei (85. - 11-esből, 88.). Kiállítva: Borgulya (73.). Vác FC-Zollner - Dunaferr SE 1-0 (0-0) Vác, 1500 néző. Vezette: Pillér. Vác: Hámori - Nagy - Lévai, Kasza - V. Kopu­novics (Romanek), Vojtekovszki, Kovács, Vén (Grezsák), Vitelki (Boda) - Andrássy, Horváth. Edző: Csank János. Dunaferr: Kovacsevics - Salamon - Éger, Mikler - Rósa, Popovics, Lengyel, Dudás, Jeremejev (Jaki) - Zavadszky, Tököli (Cseke). Edző: Ebedli Ferenc. Gólszerző: Kasza (90.). BVSC-Zugló FC - MTK Hungária FC 0-2 (0-2) Szőnyi út, 1500 néző. Vezette: Kurmai. BVSC: Koszta - László - Szakos, Bondarenko, Szaszovszky - Fűzi, Vincze, Pomper (Szilágyi), Polonkai - Kiss I., Füzesi (Aubel). Edző: Sándor István. MTK: Babos - Lőrincz - Molnár, Farkas V., Sza­mosi - Erős, Halmai, Illés, Madar - Kincses (Prei- singer), Balaskó (Kozma). Edző: Egervári Sándor. Gólszerző: Balaskó (41., 45). A PNB ÁLLÁSA 1. MTK Hungária FC T4" TT 2 1 34-9 ~^35 2. Diósgyőri FC 14 9 3 2 38-21 30 3. Győri ETO FC 14 8 5 1 27-15 29 4. Ferencvárosi TC 14 7 5 2 24-16 26 5. Újpest FC 14 8 2 4 25-20 26 6. Dunaferr SE 14 8 1 5 21-16 25 7. Vác FC-Zollner 14 7 3 4 25-23 24 8. Zalahús ZTE FC 14 6 5 3 19-16 23 9. Vasas DH 14 6 2 6 22-22 20 10. Gázszer FC 14 4 6 4 19-15 18 11. Kispest-Honvéd FC 14 5 3 6 19-26 18 12. Nyírség-SpartacusFC 14 3 4 7 19-23 13 13. DVSC-Epona 14 3 3 8 17-23 12 14. III. Kerület FC 14 3 3 8 13-29 12 15. Haladás-Milos 13 3 1 9 10-28 10 16. BVSC-Zugló FC 13 T 5 7 11-20 8 17. Siótok FC 14 • 1 5 8 13-23 8 18. Videoton FCF 14 2 2 10 15-26 8 Verebes szerint három momentuma volt a DFC-nek Labdarúgó PNB, 14. forduló: Videoton FC Fehérvár - Diósgyőri FC 2-3 (1-1) Székésfehérvár, 2500 néző. Vezette: Varga S. (Tompos, Kispál, Vágner). Videoton: Milinte (6) - Csordás (5) - Tóth A. (5), Mester (6) - Szalai (5), Kuntics (6), Vancsa (6), Urbonas (5), Zsivóczky (5) - Djurisics (4), Waltner (7). Edző: Verebes József. DFC: Nóta (6) - Szmiljanics (6) - Téger (5), Kuttor (6). Kovács T. (5) - Turóczi (6), Kiser (5), Búzás (6), Babos (5) - Kulcsár (5), Egressy (7). Szakmai igazgató: Tornyi Barnabás. Csere: Djurisics helyett Lukács (4) az 55., Kiser helyett Földvá­ri (5) az 56., Vancsa helyett Fésű (-) a 72., Zsivóczky helyett Fo- garasi (-) a 78., Kulcsár helyett Szabados (-) a 82., Búzás helyett Varga E. (-) a 90. percben. Sárga lap: Kulcsár a 28., Tóth A. a 29., Csordás a 33., Szmilja­nics a 35., Zsivóczky a 67., Waltner a 92., Földvári a 92. percben. Gólszerző: Waltner (1-0) a 17., Szmiljanics (1-1) a 30., Waltner (2-1) a 47., Egressy (2-2) a 72., Egressy (2-3) a 86. percben. Tudósítónk: BERECZ CSABA Összecsaptak a szurkolók A mérkőzés előtt a két csapat szurkolótábora is összemérte erejét. Azonban nem kell rosszra gondolni, az-, összec­sapás nem a lelátón zajlott és nem pofonokban mérték a ta­lálatok számát, hanem gólok­ban. Ugyanis a Vidi ultrák kihívták egy focimeccsre a diósgyőrieket, akik vállalták a harcot. A gólgazdag összec­sapást végül a hazaiak nyer­ték 6-5-re, s mint később ki­derült, ez volt az egyetlen olyan dolog szombaton, ami­nek örülhettek. 5. perc: Egy jobb oldali Video­ton szöglet után röviden szaba­dították fel kapujuk előterét a diósgyőri játékosok, így a labda a 16-os jobb sarkánál Zsivóczky elé került, akinek jobb alsó sa­rokra tartó lövését Nóta védte. 5. perc: Nóta kapujától 8 méter­re előbb Waltner, majd Vancsa lőhetett volna gólt, de mindkét játékos a vendégek cerberusát találta el, s amikor Djurisics a jobb oldalról az üres kapuba ta­lált, nem lehetett felhőtlenül boldog, mert a játékvezető les miatt a DFC javára ítélt szabad­rúgást. 17. perc: Vancsa kapta meg a labdát középen és pompás passzal ugratta ki a védők mögé befutó Waltnert, aki 14 méterről laposan a kapu bal oldalába lőtt, 1-0. 19. perc: Waltner forgatta meg a jobb oldalon, a kaputól 16 mé­terre Szmiljanicsot, majd immár a 16-oson belülről a rövid felső sarok mellé bombázott. 30. perc: Babost vágták fel a bal oldalon. A megítélt szabadrú­gást Turóczi végezte el, akinek pompás beadására Szmiljanics védőőrizet nélkül érkezett, s 8 méterről a kapu jobb oldalába fejelt, 1-1. 36. perc: Babos a bal oldalon pa­zar labdát adott Egressynek, aki a lesre játszó védőkkel szemben több méteres előnyre tett szert, majd a amikor a kaputól 8 mé­terre járt bal külsővel a kapu bal oldalát célozta meg, de lövé­se után a Videoton végezhetett el bedobást. 47. perc: Waltner Kunticshoz passzolt a jobb oldalon. A közép­pályást a középen érkező Duri- sics elé tálalt, a fehérvári játé­kos lövésébe Kuttor belelépett, s a lábáról a jobb oldalon felfutó Waltner elé került a labda, aki 10 méterről kapásból a hálóba bombázott, 2-1. 62. perc: Búzás remek labdát Varga S. játékvezető annak ellenére észrevétlen tudott marad­ni, hogy sokszor kellett megszakítania a játékot a különböző szabálytalanságok miatt. Kuttor (jobbra) csatázik a fehérváriakkal Fotó: Juhász-Léhi István Videoton FCF - Diósgyőri FC 3-5 (3-2) Székesfehérvár, 150 néző. Vezette: Vágner. Videoton: Csönge - Unger, Krén, Horváth A., Kellner - Kertész, Disztl M., Szilágyi (Tóth B.), Zab - Barkóczi, Mül­ler. Edző: Szabó József. Diósgyőr: Rácz - Dizmatsek, Scholtz, Meder, Tósa - Terno­ván (Volár), Lipták (Péli), Gá- vel, Kákóczki (Buliga) - Domo­kos, Lója. Edző: Emir Dzsino- vics. Gólszerző: Zab (11-esből), Ker­tész, Disztl M., ill. Domokos (3), Lója, Dizmatsek. Jók: Krén, Disztl M., Zab, ill. Domokos (a mezőny legjobb­ja), Rácz, Dizmatsek, Lipták, Lója. Nóta húzza le a labdát Waltner (jobbra) fejese után Fotó: Juhász-Léhi adott a bal oldalon a védők mö­gé kerülő Kuttornak, de a védő lövés helyett lecselezte magát az alapvonalra, ahol Milinte fel­szedte előle a játékszert. 72. perc: Turóczi futott el a jobb oldalon, és az alapvonal kö­zeléből az ötös rövid sarkánál érkező Egressy lábára varázsol­ta a labdát, a csatár pedig véd- hetetlenül lőtt a kapu bal oldalá­ba, 2-2. 86. perc: Búzás jól vette észre Egressyt, aki a lesre játszó vé­dőkkel egy vonalban helyezke­dett a bal oldalon. A csatár miu­tán átvette a labdát, megindult a kapu felé, majd 15 méterről úgy lőtt a hálóba, hogy a labda a bal kapufa tövéről a jobb kapufára pattant, onnan pedig a gólvona­lon túlra, 2-3. Transzparens A Videoton és a Diósgyőr egyes szurkolói csoportjait évek óta tartó barátság fúzi össze, s hogy Fehérvárott mennyire komolyan gondol­ják a jó kapcsolatok ápolá­sának fontosságát, azt a második félidő elején a Vi- di-ultrák álal kifeszített transzparens jelezte, ame­lyen a következő feliratot lehetett olvasni: „DFC! Le­gyetek bajnokok!”. A jókí­vánsághoz a diósgyőri szimpatizánsok lakonikus rövidséggel csak annyit fűz­tek hozzá, hogy „Úgy le­gyen!”. Húsz percen át jól és kifeje­zetten lelkesen játszott a Vide­oton csapata, s a nézők már kezdték elhinni, hogy a hazai­akra hatott a Verebes-féle má­gia. Ugyanebben az időszak­ban rontás ült a vendégeken, akik váratlanul enervált já­tékkal rukkoltak elő és seho­gyan sem találták igazi énjü­ket.. A fehérváriak negyedóra alatt több ordító gólhelyzetet dolgoztak ki, majd amikor Waltner révén a vezetést is megszerezték, többen aggódni kezdtek a Diósgyőrért. Nem csupán azért, mert hátrányba kerültek a piros-fehérek, ha­nem azért is, mert a középpá­lyán létszámfölényben futbal­lozó Videoton játékosokat jól mozgatta Vancsa és a széleket gyakran váltogató két piros­kék támadó annak ellenére sok gondot okozott, hogy kísé­rő emberfogással őrizték őket. A DFC a találkozó 30. percé­ben a „semmiből” egyenlített, hiszen azt megelőzően szinte nem akadt, értékelhető helyze­te, majd a félidő utolsó fertály­órájában már nem csak az eredmény, de a játék is kie­gyenlített volt. A második játékrész elején még tovább javult a DFC játé­ka, annak ellenére, hogy a Vi­deoton - szerencsésnek mond­ható körülmények között. - új­ra vezetéshez jutott. A DFC ezután sem kezdett kapkodni, a vendégek először átvették a játék irányítását és mezőnyfö- lénvt harcoltak ki, amelyet igyekeztek gólhelyzetekre vál­tani. Azonban a hazai játéko­sok bő húsz percen át ezúttal a védekezésben jeleskedtek, s a diósgyőri akciók megakasztá- sa érdekében minden, eszközt is bevetettek. A fordulat Van­csa kiválása után következett be, bár az igazsághoz hozzá­tartozik, hogy tíz Vancsa is kevés lett volna, ahhoz, hogy megakadályozza a Turóczi- Egressy duó pazar attrakció­ját, amely után újfent egálra jöttek fel a piros-fehérek. És még nem volt vége! A lestakti­kát. a találkozó folyamán olyan nagy előszeretettel al­kalmazó hazai játékosok saját késükbe dőltek bele, és az első félidőben halványan játszó Egressy második gólja, vala­mint. a hátralévő idő görcsölé- se után ismét lehajtott fejjel mehettek az öltözőbe. S amíg a Verebes-féle Videoton zsinór­ban a negyedik vereségét könyvelhette el, addig a DFC örömmel konstatálhatta, hogy újabb győzelme a dobogó má­sodik fokára léptette elő a pi­ros-fehéreket. VEREBES József: - A DFC- nek három momentuma volt, mégis ők nyertek... Kezünk­ben volt a győzelem, több százszázalékos helyzetet dol­goztunk ki, és ezen kívül egy szabályos gólunkat nem adta meg a játékvezető. Ha valaki 2-1-nél azt mondja, kikapunk, akkor azt válaszoltam volna, hogy nem ért a futballhoz. TORNYI Barnabás: Ezúttal sajnos nem játszot­tunk jól, de óriási küzdeni akarásunknak köszönhető­en kétszer is egyenlíteni tudtunk, a hajrában pedig a győzelmet is megszerez­tük. A csapat tartásáról so­kat elárul, hogy ismét há­rom gólt szereztünk ven­dégként.