Észak-Magyarország, 1998. augusztus (54. évfolyam, 179-203. szám)

1998-08-31 / 203. szám

1998. augusztus 31., hétfő 'f/r5p!f í**3 *4*^«ÁaZ W J MW zi ..>L< MMÍ W V^mI W W m] Sport 10 11v:■:( i, youo!/(,<) Putnok - Szirmabesenyő 7-0 (2-0) Putnok, 3ÖÖ néző. Vezette: Gál. Putnok: Káló - Hajnal, Lengyel, Horkay, Ko- lenicska, Horváth (Bodnár), Kéméndi, Paulo- vics (Schweitzer), Kocsis (Vaszily), Szabó, Ba­logh. Edző: Szabó János. Szirmabesenyő: Komjáti - Lakatos, Újvári, Kui, Képes (Szép­völgyi), Farkas, Szalóczi, Lasztóczi, Hornyák, Kosa (Körtvélyesi). Edző: Dojcsák József. G.: Szabó (2), Paulovics, Hajnal, Bodnár, Kole- nicska, Vaszily. Kiállítva: Újvári. Jók: az egész csapat, ill. Kui. Ifi: 3-0. Sátoraljaújhely - Hernádnémeti 4-0 (2-0) Sátoraljaújhely, 500 néző. Vezette: Soóváry. Sátoraljaújhely: Krizsanovszki - Barna (Si­pos), Bodnár, Rusznák, Szabó, Balogh, Jurkó, Csordás, Wächter, Szoták, Juhász. Edző: Sza- lánczi Tamás. Hernádnémeti: Éliás - Murvai (Huszár), Szilasi, Pálházi, Kahancz O., Urban- csik, Fukász, Török, Lakatos, Irhás, Kahancz J. Edző: Nagy László. G.: Juhász (3), Barna. Jók: Juhász (a mezőny legjobbja). Barna, Csordás, Bodnár, ill. Szilasi, Kahancz O. Ifi: 2-1. Red Devil's - Sárospatak 2-1 (0-0) Miskolc, 300 néző. Vezette: Kálmán. Red Devil's: Simon - Kerényi R. (Tamás), Ba­li, Borsi, Gonda, Szobóczki, Simonyi, Egri (Nagy L.), Molnár, Nagy J. (Kerényi P.), Bod­nár. Edző: Dőry Sándor. Sárospatak: Szemén - Repka, Tuss, Hanuder (Kovács), Ablonczi, Rák, Szedlák (Tóth J.), Varga, Pásztor, Tokár, Dávida (Mátyás). Technikai igazgató: Zsófi Jó­zsef. G.: Simonyi, Gonda, ill. Pásztor. Jók: Ke­rényi R., Báli, Gonda, Szobóczki, ill. Szemán, Hanuder, Tóth J., Varga, Pásztor, ifi: 2-3. Hejőcsaba - Olaszliszka 2-2 (2-1) Miskolc, 200 néző. Vezette: Kiss. Hejőcsaba: Juhos - Nagy, Kavecsánszki, Ho- dai, Balázs (Vasas), Vodicska, Mikola (Jábor- csik), Zsófi, Resetár, Béres, Ferencsik. Edző: Szűcs István. Olaszliszka: Posta - Miklós, Lu­kács, Vadász, Uray, Rácz, Kaczúr, Kocsis (Po- rubszki), Varga, Horváth (Laczkó), Lakatos (Turbucz). Edző: Osváth László, Laczkó Zol­tán. G.: Resetár, Zsófi, ill. Varga, Laczkó. Jók: senki, ill. Lukács, Uray, Rácz, Kocsis. Ifi: 2-0. Encs - Taktaharkány 2-0 (0-0) Encs, 150 néző. Vezette: Dávid. Encs: Tóth - Márkus, Mózsik, Varga, Molnár D., Soltész (Bodnár), Kárpáti, Gaál, Gregó (Török), Molnár Zs. (Mika), Fülöp. Edző: De­ák István. Taktaharkány: Skarupa - Olajos, Tóth (Hisák), Vadászi E., Vajkó, Ruszó, Ta­más (Mogyorósi), Szilágyi, Kerekes, Joó, Re- hóczki (Radics). Edző: Gyöngyösi István. G.: Bodnár, Fülöp. Jók: Varga, Molnár D., Bod­nár, ill. Vadászi E. Ifi: 8-4. Nyékládháza - Halmaj 0-1 (0-0) Nyékládháza, 400 néző. Vezette: Bárdos. Nyékládháza: Rácsok - Lukács, Borbély, Lá­zár, Hallai, Puskás, Kuzma, Szántó, Braun, Balázs (Ivánkái), Tóth (Lacza). Edző: Vidin- czei Kálmán. Halmaj: Kerényi - Náni, Juhász, Ruszó (Makkai), Kecskés, Szűcs, Köteles, Sta- viárszki, Bódi, Mida, Molnár. Játékos-edző: Kerényi József. G.: Köteles. Jók: Borbély, Kuzma, ill. Kerényi, Mida, Köteles, Szűcs, Náni. Ifi: 10-1. Mezőkeresztes - Siegel SE 2-3 (1-2) Mezőkeresztes, 350 néző. Vezette: Bodnár. Mezőkeresztes: Szvercsok - Dósa, Szilágyi, Kozár, Sepsi (Bohán), Molnár, Újj, Kiss Z., Farkas (Csóka), Gyükér, Bukta. Edző: Sepsi Ferenc. Siegel SE: Szedlák - Magyari, Vonyi- gás, Birke, Takács, Tóth, Lippai, Szuba (Pla­néta), Molnár (Konczwald), Putnoki, Fink (Németh). Edző: Takács József. G.: Újj, Ko­zár, ill. Putnoki, Lippai, Szilágyi (öngól). Jók: Molnár, ill. Magyari, Lippai, Putnoki. Ifi: 0-1. Karcsa - Tolcsva 1-4 (1-3) Karcsa, 4ÖÖ néző. Vezette: Jakkeí. Karcsa: Papp - Bányácski Z., Dakos, Nagy R. (Tóth), Benő (Hornyák), Lengyel, Takács (Bá­nyácski T.), Nagy Zs., Pásztor, Kovács, Simon. Edző: Móré Csaba. Tolcsva: Mata - Paulecz- ki, Sztahon, Bódi, Demkovics, Regős (Büttö- si). Lukács, Tímári, Pothurszky (Sajtos), Milik, Kádas. Edző: Koleszár György. G.: Simon, ill. Demkovics, Tímári, Pothurszky, Sajtos. Jók: senki, ill. az egész csapat. Ifi: 1-2. Arnót - Tomor-Lak 3-2 (1-1) Arnót, 40Ó néző. Vezette: Nyikes. Arnót: Szabó - Konkoly, Vantal, Karóczkai (Gál), Lengyel (Balogh A.), Bóni, Király, Ador­ján, Asszony, Kovács (Milankov), Budai. Edző: Milankov Vladko. Tomor-Lak: Hossó - Gön­dör B., Ladányi, Mogyoró II, Turcsik (Mikó), Tőszegi, Farkas J., Göndör L., Kádas (Fazekas Z.), Kemény, Kótai. Edző: Szilvái Attila. G.: Asszony (2), Milankov, ill. Göndör L., Kádas. Jók: az egész csapat, ill. Göndör L. Ifi: 1-1. A MEGYEI I: OSZTÁLY ÁLLÁSA 1. Red Devil’s 5 5­­21-4 15 2. Halmaj 5 5­­16-5 15 3. Siegel SE 5 4 1­15-6 13 4. Sátoraljaújhely 5 3 1 1 11-4 10 5. Arnót 5 3­2 9-12 9 6. Tolcsva 5 2 2 1 12-6 8 7. Putnok 5 2 1 2 9-2 7 8.Sárospatak 5 2 1 2 7-5 7 9. Nyékládháza 5 2­3 13-7 6 10. Karcsa 5 2­3 8-11 6 11. Mezőkeresztes 5 1 2 2 10-11 5 12. Tomor-Lak 5 1 2 2 8-10 5 13. Encs 5 1 1 3 5-7 4 14. Hejőcsaba 5 1 1 3 6-17 4 15. Taktaharkány 5 1 1 3 3-14 4 16. Szirmabesenyő 5 1 1 3 6-18 4 17. Hernádnémeti 5 1­4 4-13 3 18. Olaszliszka 5 2 3 5-16 2 NB II: Volán- és barcikai gólképtelenség Felsőzsolca, Gyula (ÉM - PA)- Egy árva pontocska a hét­végi megyei termés a labda­rúgó NB II Keleti csoportjá­ban. Borsod Volán - Rákospalotai EAC 0-0 Felsőzsolca, 350 néző. Vezette: Vida L. Borsod Volán: Regős - Szabó V. - Kundrák, Szaniszló - Sipos, Nyeste Cs. (Drótos), Nyeste J., Dobos (Szentiványi) - Lója, N. Varga, Koszta. Edző: Bodnár Jó­zsef. REAC: Cser (Czene) - Balogh - Gelbman, Virágh - Takács B., Stefanik, Béltelki (Veress), Stra- usz, Doma - Máriássy, Pod- horszky. Edző: Kiss László. Nyoma sem volt a kezdeti tapo­gatózásnak, már a találkozó ele­jétől egymásnak estek a csapa­tok. Mindkét oldalon adódtak le­hetőségek, egy-egy kapufa is je­lezte ezt, és a jó napot kifogó ka­pusokon nem tudtak kifogni a befejező emberek. A szünetet kö- veteőn a REAC inkább vissza­húzódott, igyekezett már a kö­zéppályán megszűrni a Volán tá­madásait, s a kontrákra hagyat­kozott. A második félidő felétől a Volán beszorította ellenfelét, ám a helyzetek kihasználásával ezút­tal hadilábon álltak Kosztáék. Jók: Regős, Szabó V., Kundrák, Szaniszló, Koszta, ill. Cser, Cze­ne, Balogh, Strausz. BODNÁR József: - Győzelmet akartunk, gól nélkül ez nem megy. KISS László: - Nem ezért jöt­tünk, de ez van. ★ Gyulai FC - Kazincbarcikai SC 1-0 (0-0) Gyula, 400 néző. Vezette: Harsá- nyi. Gyula: Such - Papp, Kulcsár (Simon), Pápa, Tamási - Kiss, Borbola (Ecker), Resetár, Frank (Gajdács) - Bíró, Kovács P. Edző: Cserháti István. KBSC: Venczel - Takács, Poz­Koszta (9) célozza meg a rákospalotaiak kapuját. Ebből a lövésből sem lett gól. Fotó: Farkas Maya der, Harnócz, Helgert - Simkó, Gál, Balogh (Kovács R.), Deák - Szőke (Dávid), Fekete (Zabos). Edző: Kádár Zsolt. 90. perc: Egy szabadrúgás után Resetár 26 méterről vette be Venczel kapuját, 1-0. A vendégek végig nagy mezőny­fölényben játszottak, és több mint egy tucat ziccert hibáztak el, közte egy büntetőt is. A haza­iak lelkesedésből jelesre vizsgáz­tak, és egy jól eltalált lövésből mindhárom bajnoki pontot meg­szerezték. Jók: Such, ill. Helgert, Simkó. CSERHÁTI István: - A győzel­münk szerencsés, de ez most nem számít. KÁDÁR Zsolt: - Ezen a mécs­esén megvertük saját magunkat. További eredmények: Püspökla­dány - Nyírbátor 1-1, Palotás ­kiskörös 3-0, Csepel - Kiskunfél- Kalocsa - Hatvan 2-6, Dunakeszi egyháza 1-2, Eger - SZEAC 4-1, - Tápiószecső 2-0. C:\oOA atf.ló ,'h) (((. 1. Kiskunfélegyháza 4 3 1 — 12-4 10 2. Palotás 4 2 2­7-1 8 3. Dunakeszi 4 2 1 1 5-4 7 4. Hatvan 4 1 3­10-6 6 5. Eger 4 1 3­8-5 6 6. Püspökladány 4 1 3­4-2 6 7. Nyírbátor 4 1 3­4-3 6 8. SZEAC 4 2­2 6-7 6 9. REAC 4 1 2 1 5-3 5 10. Kiskörös 4 1 2 1 3-5 5 11. Csepel 3 1 1 1 3-3 4 12. Gyula 4 1 1 2 1-5 4 13. Borsod Volán 4­3 1 2-3 3 14. Kazincbarcika 3­2 1 2-3 2 15. Tápiószecső 4­1 3 5-9 1 16. Kalocsa 4 ' “ 4 3-17 0 : :: ' ' • . : ■A--.-.... . _ : ,----__---------­TISZA CSOPORT Bocs - Vásárosnamény 2-2 (0-2) Bocs, 1000 néző. Vezette: Né­meth. Bocs: Balázs F. - Balázs A., Zsiga (Nagy G.,), Kapitány, Kepecs, Menyhért, Mező, Nagy Zs. (Bíró), Glonczi, Balogh, Tóth L. (Sarlai). Edző: Kapitány Béla. Gólszerző: Kapitány a 7. percben (menteni próbált, de sajat kapu­jába pattant a labda, öngól), 0-1. Mező a 38. percben (lábáról szintén a saját hálójába került a játékszer, öngól), 0-2. Glonczi az 55. percben (jobb oldali beadás utáh fejelt a kapuba), 1-2. Bíró a 70. percben (egyéni akció után volt eredményes), 2-2. Jók: Glonczi, Balogh. Ifi: 2-3. KAPITÁNY Béla: - Négy gólt ér­tünk el mégis egy pontot szerez­tünk, igaz, azt nagy bravúrral. Szikszó - Miskolci VSC 1-0 (0-0) Szikszó, 400 néző. Vezette: Petus. Szikszó: Meczkó - Martis, Szita, Orosz, Mezei, Szabó, Csorba (Ba- zsányi), Gulyás (Dévai), Ortó (Tóth), Szegedi, Vass. Edző: Kő- rössy Pál. MVSC: Kiss - Tóth D„ Márkus, Kalász (Koppány), Schnek, Harsányi, Kovács, Oleár, Jáger, Sivák (Soltész), Pachinger (Varga). Edző: Huszák Géza. Gólszerző: Vass az 53. percben (kavarodás után 5 méterről a fel­ső sarokba lőtt), 1-0. Jók: Szabó, Martis, Orosz, Szege­di, Vass, ill. Schnek, Tóth. Ifi: 0-3. KőRÖSSY Pál: - Sikerült vissza­vágnunk. HUSZÁK Géza: - Végigtámadtuk a mérkőzést, de ilyen a labdarú­gás, az ellenfél kevés helyzetét kihasználta. Rakamaz - Ózd 6-1 (3-0) Rakamaz, 300 néző. Vezette: Szilvási. Ózd: Venczel - Hasulyó (Tóth B.), Juhász Cs., Farkas, Tóth Zs., Acjócs, Badalik, Füleki (Kiss M.), Kiss L., Konyha, Harnócz. Edző: Bíró István. Gólszerző: Paulik a 12. percben (a rövid felsőbe lőtt), 1-0. Kozák a 25. percben (közelről nem hi­bázott), 2-0. Balázs a 43. perc­ben (szöglet után helyezett a hálóba), 3-0. Kozák a 47. perc­ben (fejjel volt eredményes), 4-0. Kozák a 68. percben (egyéni ak­ció végén lőtt gólt), 5-0. Harnócz a 78. percben (11-esből), 5-1. Kozák a 84. percben (a felső sa­rokba bombázott), 6-1. Jók: senki. Ifi: 9-1. Bíró István - Alaposan megfiata­lított csapatom nem tudott helytállni. Edelény - Baktalórántháza 3-2 (1-0) Edelény, 400 néző. Vezette: Pesel. Edelény: Róza - Vanyó (Bede), Földeák, Vígh, Rákos, Simon, Vo- dila (Krompák), Szabó, Sándor, Lippai, Kovács (Zilahi). Edző: Ko­csi József. Gólszerző: Szabó a 30. percben (belsővel a hosszú sarokba he­lyezett), 1-0. Illés az 53. percben (11-esből), 1-1. Illés a 60. perc­ben (kavarodás után közelről nem hibázott), 1-2. Szabó a 62. percben (kavarodás után 16 mé­terről lőtt a hosszú sarokba), 2-2. A TISZA CSOPORT ÁLLÁSA Bede a 82. percben (élesen fejelt a bal sarokba), 3-2. Jók: az egész csapat. Ifi: 4-0. KÓCSI József: - Gratulálok a csa­patomnak, küzdelmes meccsen szereztük meg a három pontot. Mád - Hajdúdorog 4-1 (1-0) Mád, 500 néző. Vezette: Márta. Mád: Boreczki - Tatárka, Szabó Zs., Haraszin, Babos (Boncsér), Farkas (Szívós), Toplenszki, Var­ga Zs., Szikora (Szekrényes), Lelt, Smolniczki. Edző: Oláh Ferenc. Gólszerző: Lelt a 45. percben (hosszú szóló után nrm hibá­zott), 1-0. Szikora az 53. percben (5 méterről fejelt a sarokba), 2-0. Smolniczki 62. percben (10 mé­terről helyezett a hálóba), 3-0. Nagy L. a 80. percben (11 -esből), 3-1. Smolniczki a 88. perceb (a balösszekötő helyéről csavart a kapuba), 4-1. Jók: Boreczki, Tatárka, Szabó Zs., Varga Zs., Lelt, Szikora, Smol­niczki. Ifi: 3-0. OLÁH Ferenc: - Jól játszó csapa­tom ilyen arányban is megérde­melten nyert. További eredmények: Balmazúj­város - Nagykálló 2-1, Hajdúná­nás - Hajdúböszörmény 2-2, Kis- várda - Ibrány 3-2. MÁTRA CSOPORT Rákóczifalva - Mezőkövesd 2-0 (1-0) Rákóczifalva, 200 néző. Vezette: Kalicz. Mezőkövesd: Bukta - Baranyi, Szobóczki, Járai, Bodnár, Szenti- dai, Báder, Tábori, Kurucz (Ron­tó), Papp, Pelyhe. Edző: Kubinyi József. Gólszerző: Molnár 35. percben (a rövid sarokba lőtt), 1-0. Molnár a 49. percben (védelmi hibát kihasznált), 2-0. Jók: senki. Ifi: 1-2. KUBINYI József: - Egy félidőnyi előnyt adtunk az ellenfélnek, akik jobban akarták a győzel­met. További eredmények: Selyp - Ba­lassagyarmat 3-3, Pásztó - Bese­nyőtelek 0-1, Poroszló - Salgó Öblös 3-0, Jászberény - Monor 1-2, Újszász - Gödöllő 1-1, Tisza­füred - Mátranovák 2-0, Karcag - Heves 5-0. A MÁTRA CSOPORT ÁLLÁSA 1. Ibrány 4 3­1 13-5 9 1. Poroszló 4 3­1 11-5 9 2. Rakamaz 4 2 1 1 7-2 7 2. Heves 4 3­1 10-7 9 3. Balmazújváros 4 2 1 1 5-4 7 3. Karcag 4 2 2­10-3 8 4. Hajdúdorog 4 2 1 1 6-7 7 4. Újszász 4 2 2­7-1 8 5. Szikszó 4 2 1 1 2-6 7 5. Jászberény 4 2 1 1 15-2 7 6. Baktalórántháza 4 2­2 10-5 6 6. Rákóczifalva 4 2 1 1 8-6 7 7. Bocs 4 1 3­7-6 6 7. Monor 4 1 3­8-7 6 8. Kisvárda 4 2­2 6-5 6 8. Besenyőtelek 4 2­2 4-5 6 9. Mád 4 2­2 5-7 6 9. Tiszafüred 4 1 2 1 4-3 5 10. Vásárosnamény 4 1 2 1 7-4 5 10. Gödöllő 4 1 2 1 6-6 5 11. Edelény 4 1 2 1 6-6 5 11. Pásztó 4 1 2 1 5-5 5 12. Hajdúböszörmény 4 1 2 1 5-9 5 12. Selyp 4­3 1 5-8 3 13. Miskolci VSC 4 1 1 2 2-2 4 13. Mezőkövesd 4­2 2 4-8 2 14. Nagykálló 4 1­3 6-8 3 14. S.tarjáni öblös 4­2 2 2-6 2 15. Hajdúnánás 4­2 2 4-9 2 15. Balassagyarmat 4­2 2 4-12 2 16. Ózd 4 2 2 5-11 2 16. Mátranovák 4­4 3-22 0