Észak-Magyarország, 1998. június (54. évfolyam, 127-151. szám)

1998-06-15 / 138. szám

1998. június 15., hétfő JíiíiiXií' Sport 12 • A negyedik helyen végzett a magyar női skeet-csapat a Cipruson zajló korong­lövő Európa-bajnokságon. Az Igaly Diána, Göbölös Ibolya, Vasvári Erzsébet összeté­telű trió négy koronggal maradt el a bronzérmes olasz csapattól. 9 A magyar válogatott sikerét hozta a németországi Tauberbischofsheimban megrendezett Hét Nemzet női párbajtőr- vívó-verseny. A Szalay Gyöngyi, Király Hajnalka, Tóth Hajnalka és Mincza Ildikó összeállítású csapat a döntőben kilenc tussal jobbnak bizonyult a rendezők válo­gatottjánál. • Idegenben, a szlovéniai Portorozban aratott 3:1-es győzelmet a magyar női röplabda-válogatott Szlovénia ellen az Európa-bajnoki selejtező B-osztályának második csoportjában, ezzel nemzeti csa­patunk a csoport élére ugrott. 9 A magyar férfi röplabda-válogatott Eu- .rópa-bajnoki selejtezőn, Skopjében győz­te le Macedónia legjobbjait: Macedónia - Magyarország 2:3 (12, -9, -10, 12, -9). • Varga Judit 2:01.85 perces egyéni csúccsal nyerte az olaszországi Caorléban megrendezett atlétikai viadal 800 méte­res futószámát. A 400 méteres gátfutás­ban Szekeres Judit 55.63 mp-es időered­ményével, a marokkói Bidouane (54.89) mögött a második helyen végzett. • Sávolt Attila az amerikai Geoff Grant ol­dalán megnyerte a párosversenyt a horvát­országi Splitben zajló 125 ezer dollár össz­díjazású ATP-challenger tenisztornán. A párosok világranglistáján 203. helyen álló magyar játékos és 103,-ként jegyzett társa a fináléban remekül játszott, és három játszmában legyőzte a spanyol Alex Lopez- Moron (156.) és Alberto Martin (86.) alkot­ta duót: Sávolt Attila, Geoff Grant (ma­gyar, amerikai) - Alex Lopez-Moron, Alber­to Martin (spanyol) 4:6, 6:3, 6:4. Nagy ralis vetélytársak, ha megindulnak... Ifj. Tóthék és Kiss Ferencék másodperc-harca: a bajnok újra győztes Miskolc (ÉM - SZN) - Soha nem látott óriási másodperc­küzdelmet hozott az 5. Vre- destein Rallye a bajnoki cí­met viselő ifj. Tóth, Gergely kettős és az idén remekül rajtoló Kiss, Büki duó között. A párharcot három másod­perccel „Janikáék" nyerték. A Miskolci Mérföld elnevezésű prológon a miskolci BÉVSC-pá- lyán egyszer csak szakadni kez­dett a zápor teljes erőből, s az az érdekes szituáció állt elő, hogy mivel a nagy rajtszámoktól visszafelé haladva gurultak a pályára az autók, a „későn jö­vők” számára inkább a dago­nyával, mint az idővel való irre­ális viaskodás lett a program. Volt pörgés szép számmal, „majdnempalánk”, előzés és sár­dobálás is, végül a 70. rajtszámú Várkonyi, Hanzély (Opel Corsa GSI) páros nyerte a prológ kü- löndíját. A szombati versenynapon összesen 97 versenyautó rajtolt el az ITC-székház elől. Az első, Bükkszentkereszt-Bükkszent- lászló szakaszon a Ranga-féle Subaru - benne az idén már két futamgyőzelmet begyűjtött Kiss Ferenccel és Büki Ernővel - de- fekttel ment végig, s az első két gyors után még az Érdi, Varga páros állt az élen, ez azonban pünkösdi királyságnak bizo­nyult, ekkor kezdődött el ugyan­is a két nagy vetélytárs, „Janikáék” és Kissék óriási csa­Vojcsik „Golyó" startja a szombati első, bükkszentlászlói etapon tája, amire mindenki számított. Kissék Garadna és Mályinka kö­zött 15(!) másodpercet verjek a többiekre és szívós felzárkózás­ba kezdtek. A két vetélytárs felváltva nyerte a gyorsokat, Kissék a második kör után már egy má­sodperccel vezettek ifjú Tóthék és 18-cal Érdiék előtt. A Toyota az 5. gyorson 7, a Subaru a 6. gyorson 5 másodperccel volt jobb, így végül a bajnok Tóthék fordulhattak 1 másodperces előnnyel. Búcsúra kényszerül­tek Szeleczkyék, Veszprémiék, majd a kis Kesjárék is, az utolsó gyorson kereke és keze tört Fü- löp Rajmundnak, nem folytat­hatta az N csoport esélyese, a Hideg, Tajnafői páros sem. Va­sárnap a tragikus baleset miatt elmaradt első gyorsaságit köve­tően a kettős csata még hihetet­lenebb fordulatokat hozott. Ká­nó és Ragály, majd Perkupa és Szőlősardó között is hajszálra azonos időt ment a két éllovas. Fotó: Bujdos Tibor Bathó és Bútor a negyedik he­lyért csatázva ugyancsak egyező teljesítménnyel ért célba. A napi negyedik gyorson Kissék 3 má­sodpercet vertek Tóthékra, s az élre ugrottak, majd „Janika” 4 másodperccel futott jobbat, s az utolsó viadalban ismét ő volt a gyorsabb egyetlen szekundum- mal, így 3 másodperccel nyerte meg az 5. Vredestein Rallye-t. A megyénkbeli versenyzők közül Túriék és Spitzmüllerék kategóriagyőztesek lettek. Országok közti bunyóstalálkozó Nyíregyháza (MTI) - Nyíregyházán a magyar ökölvívó-válogatott az északírek ellen vívott nemzetek közötti csapattalál­kozót, amelyen megyénket két öklöző is képviselte. Az 51 kilogrammosok között az ózdi Vakherda Sándor 9:7 arányú pontozásos vereséget szenvedett Liam Cunningham- től, míg a mezőkövesdi Balogh Vilmos a 63.5 kilóban már az első menetben fela­dásra késztette Paul McLoskey-t. A csa­pattalálkozó a mieink 6-4-es sikerével ért véget. Totózzon Ön is! 2000 forint fölött - felezünk 1 X 2 - 1. csapat 2. csapat 1. Belgium Mexikó 2. Hollandia Koreai Közt. 3. Németország Jugoszlávia 4. Argentína Jamaica 5. Diósgyőr SI. Wanderers 6. Dny. Mogilev Debrecen 7. Stabaek Vojvodina 8. Dragovoljac Lyngby 9. Kalinyingrád Szp. Várna 10. Turku Sion 11. Altay Sh. Rovers 12. N. Bucuresti H. Haifa 13. Dinaburg Trencln +1. USA Irán Indexszám: 0,4,9 16 oszlop, ára: 400 Ft Az Észak-Magyarország szerkesztősége já­tékának e heti feladatát láthatják olvasó­ink. Játékosaink dolga egyszerű: csak tippet adnak, azt mi fizetjük be, és amennyiben 2000 forint feletti a nyeremény, akkor fele­zünk. A kétezer forint alatti pénzek azokat az olvasókat illeti, akiknek beküldött tippjeit hétről hétre megjátsszuk. Minden héten öt olvasó tippsorát fizet­jük be. Az indexszám 0 4 9, egy-egy kollek­tív szelvény ára tehát 400 forint. A fent lát­ható szelvényen játékosainknak négy két­esélyesből és kilenc fixből álló tippsort kell produkálniuk, azt címünkre (3527 Mis­kolc, Bajcsy-Zsilinszky u. 15.) legkésőbb péntekig eljuttatni. A beérkezők közül szombati számunk­ban névvel és címmel közöljük a megját­szott tippeket. Kapuban a Detroit Washington (MTI) - A címvédő Detroit Red Wings csapata idegenben nyert az észak-amerikai profi jégko­rongliga, az NHL döntőjé­ben. A négy győzelemig tartó párharcban 3-0-ra ve­zet a detroiti együttes. Dön­tő a Stanley-kupáért, 3. mérkőzés: Washington Ca­pitals - Detroit Red Wings 1-2 (0-1, 0-0,1-1). Világcsúcs Új világcsúcsot állí­tott fel az etióp Haile Gebrselassie (képün­kön) az 5000 méteres síkfutásban Helsin­kiben. Gebrselassie a kenyai Daniel Ko­mén tavaly augusz­tusban, Brüsszelben felállított rekordját adta át a múltnak. Fotó: AP Mátraházára került idén a Matyó Kupa Mezőkövesd (ÉM) - A hétvégén immár huszonhatodik alkalom­mal rendezték meg Mezőköves­den az ökölvívó Matyó Kupát, amelyen ezúttal tizenhárom klub ötven bunyósa képviseltette ma­gát. A súlycsoportokban az aláb­biak bizonyultak a legjobbnak: Felnőtt 54 kg: Siroki Norbert (Miskolci Kinizsi), 2. Balogh Róbert (Me­zőkövesd). 57 kg: Szabó Zsolt (Nyíregyháza). 60 kg: Pereszlé­nyi Attila (Debrecen). 67 kg: Ba- gi Attila (Mátraháza)... 3. Pál Krisztián (Miskolci Kinizsi). 71 kg: Csiba Gábor (Eger). 81 kg: Ónodi István (Debrecen). 91 kg: Sipos Péter (Mátraháza). +91 kg: Bacskó László (Nyíregyháza). Junior 48 kg: Kovács György (Eger). 51 kg: Pemyész Gergely (Mátrahá­za). 57 kg: Szőlős László (Hajdú- hadház), 2. Szilvási Roland (Me­zőkövesd), 3. Paczók Rudolf (Me­zőkövesd). 63.5 kg: Balogh Krisz­tián (Mezőkövesd). 75 kg: Szabó László (Hajdúböszörmény), 2. Iváncsi András (Mezőkövesd). A felnőttek versenyét - s ezzel együtt a Matyó kupát - a Mátra­házi Lendület, míg a juniorokét a Nyíregyháza csapata nyerte. A juniorok között a legtechniká­sabb versenyző titulust a mező­kövesdi Balogh Krisztián érde­melte ki. A díjakat Jacsó József, a szöuli olimpia súlyemelő ezüstérmese, Papp Sándor, a B.-A.-Z. Megyei Ökölvívó Szövet­ség főtitkára, és Dorogi István, a Mezőkövesdi SE elnökségének tagja adta át. A férfiaknál a szlovák „vizesek” taroltak A hejőkeresztúri Kirilla Lászlónak ezt a bóját sikerült megkerülnie Hejőkeresztúr (ÉM) - A hejő­keresztúri tavon rendezték meg a hét végén a II. Nem­zetközi Szlalom Trophy elne­vezésű vízisíversenyt. A nemzetköziséget a magyaro­kon kívül a szlovák verseny­zők rajthoz állása jelentette. Vasárnap délelőtt 10 órakor raj­tolt a három futamból álló ver­seny a nemzetközi bírók által is hitelesített pályán. A futamok során a pályán hat bóját kellett a hajóvontatású versenyzőknek megkerülniük. A sebességtartomány 49 km/h-ról 58 km/h-ra nőtt, miközben a kö­tél hossza 18.25 méterről 9,75 méterre csökkent. Ez a próbatétel sem állta út­ját azonban a vállalkozó kedvű vízisízőknek, így a nézők igazán izgalmas összecsapásoknak le­hettek szemtanúi. A versenyt végül a szlovák Endréki Tibor nyerte meg a budapesti Gyur- sánszky Gábor és a szintén szlo­vák Martin Trubac előtt. A női mezőnyben ezúttal olyan keve­sen álltak rajthoz, hogy a ver­senybíróság döntésének értel­mében itt nem rangsorolták a versenyzőket. A következő Hejőkeresztúr- ban rendezendő vízisíversenyig Fotó: Bujdos Tibor még pár hónapot várni kell, hi­szen csak szeptember közepén rendezik meg a III. Szlalom Trophyt a hejőkeresztúri tavon.