Észak-Magyarország, 1997. március (53. évfolyam, 51-74. szám)

1997-03-03 / 52. szám

10 A Hétvége Sporttá Eredmények - Tudósítások ....................... 1997 A z üldözők lépéstévesztése Miskolc (ÉM - BGY) - A 20. forduló nagy vesztesei az üldözők: lépést tévesztett ugyan­is a Leverkusen és a Stuttgart is. A Bundesli­ga élvonalában a Bayern München labdarú­gócsapata immár ötpontos előnyre tett szert a 3. helyezett gyógyszergyáriak előtt. A svábok hátránya még ennél is jelentősebb, hiszen nyolc ponttal kevesebbet szereztek mint a lis­tavezetők. A bőmadrágosok tempóját egyelő­re csak a bajnok dortmundiak tudják követni, az ő lemaradásuk ugyanis „csak” három pont. Brémában Schneider 87. percben elért egyenlítő gólját úgy ünnepelték a svábok, mintha már övék is lenne a salátástál. 20. forduló: Bielefeld - Bochum 3-1, Schalke 04 - St.Pauli 0-0, Karlsruhe - Mön­chengladbach 1-1, Bremen - Stuttgart 2-2, Köln - Freiburg 1-0, Dortmund - 1860 Mün­chen 4-1, Bayern München - Duisburg 5-2, Düsseldorf - Leverkusen 0-0. Az élcsoport: 1. Bayern München 43 pont (36-17), 2. Dort­mund 40 (43-22), 3. Leverkusen 38(40-25), 4. Stuttgart 35 (42-22). Basler ünnepli a harmadik percben lőtt gólját a Duisburg ellen Fotók: AP A Tábori az alsóház felsőházában Férfi kosárlabda NB I, rájátszás: OSC- DKSK-Tabori 104-112 (52-57) Budapest (ÉM - FÁ) - Negyed­szer találkozott egymással az idei férfi kosárlabda-bajnok­ságban az OSC és a DKSK-Ta­bori. A miskolciak folytatva ed­digi nemes hagyományaikat, negyedszer is legyőzték az egyetemistákat. Zágrábi út 50 néző. Vezette: Fekete, Varga. OSC: Simon (3), KIRÁLY (22), Tóth K. (14/12), VÁRSZEGI (33/3), Gombos (15). Csere: HORVÁTH (17/3), Lajtai (-), Kosa (-). Edző: Inc- ze Péter. DKSK-Tabori: BEDE (18/12), Fé- derer (7), ÁRON (21/15), RICKS (30/9), Szőke (12). Csere: Hajdú (14), Karácsonyi (6/6), Tóth T. (4). Edző: Gaszper András. Öt óra után öt perccel megszólalt a duda a csarnokban, jelezve, hogy megérkezett a „mester”, aki üze­meltetni tudja az időmérő berende­zést. Szóval negyedórás késéssel kezdődött a mérkőzés. Ez a várako­zás a miskolciakra volt jó hatással, ugyanis Bede egy hárompontos ta­lálattal megadta a kezdő lökést, amivel az első félidő közepe tájé­kán a vendégek vezettek (30-36). Emellett azért a budapestiek is szorgoskodtak, ők inkább a lepatta­nók megszerzésére fektettek na­gyobb hangsúlyt, bár dobásaik pon­tatlanabbak voltak mint a vendé­gek kísérletei. A nagy számok tör­vénye alapján azonban később egy­re többször találtak a gyűrűbe, s A Táboriban Ricks (balra) és Áron (jobbra) vitte a prímet megkezdték a felzárkózást. így tör­ténhetett meg, hogy a tizenkettedik percben a vezetést is átvettte az OSC (37-36). A következő néhány minutumban eztán az ő irányítá­sukkal telt, de a félidő záró sípsza­va előtt Áron és Ricks révén jól haj­rázott a Tábori, s máris a DKSK állt jobban. Á második játékrész is hasonló­an kezdődött mint az első, vagyis miskolci fölénnyel. A félidő derekán azonban ismét felkapaszkodtak a hazaiak (80-79), de most a borsodi­ak nem hagyták magukat, és rög­tön visszavették a vezetést, ame­lyet mint kiderült, már ki sem ad­tak a kezükből. Izgalom azért ma­radt a végére, mert egy perccel a le­fújás előtt csak két pont volt a Fotók: F.M. Gaszper legénység előnye, (100-102). Összességében ez a derbi színvonalas mérkőzést hozott, bár sokat hibázott mindkét csapat. A piros-fehérek azonban ennyivel mindenképpen a vendéglátók fölé nőttek, és ezért megérdemelten nyertek. INCZE Péter: - Gratulálok ellen­felünknek. Két gyengén védekező csapat közül a támadásban a job­ban koncentráló együttes győzött. GASZPER András: - Győztünk. Egyesületünk életében ez jelentős pillanat, ezért érdemes egy kicsit megállni és örülni. A csapat nevé­ben is köszönöm Szász László, és Homovics Tamás áldozatos mun­káját. Olasz foci Róma (MTI) - Az olasz labdarúgó-bajnokság A-osztályában a 22. fordulót bonyolították a hét végén. Eredmények: Juventus - Vicenza 2-0, Lazio - Fiorentina 1-0, Piacenza - Inter- nazionale 0-3, Atalanta - Perugia 2-2, AC Mi­lan - AS Roma 1-1, Parma - Cagliari 3-2, Sampdoria - Bologna 1-2, Verona - Reggiana 2-4. Az élcsoport állása: 1. Juventus 44 pont, 2. Internazionale 37, 3. Parma 37. B-liga, 24. forduló: Bari - Genoa 1-1, Cas- tel di Sangro - Chievo 0-0, Cesena - Brescia 1-3, Cosenza - Torino 1-2, Empoli - Lecce 1-1, Foggia - Pescara 0-0, Lucchese - Ravenna 0- 0, Palermo - Padova 1-3, Venezia - Reggina 1- 0. Nesta (balra) és Batistuta (jobbra) verseny- futása a Lazio - Fiorentina (1-0) mérkőzésen Premier League Budapest (MTI) - Az angol labdarúgó-baj­nokság élvonalában, a Premier League-ben: Blackburn Rovers - Sunderland 1-0. G.: Gallacher. Derby County - Chelsea 3-2. G.: Minto (öngól), Aszanovics, Ward, ill. Min- to, Leboeuf. Everton - Arsenal 0-2. G.: Bergkamp, Wright. Leeds United - West Ham United 1-0. G.: Sharpe. Manchester United - Coventry 3-1. G.: Breen (öngól), Cole, Poborsky, ill. Huckerby. Newcastle United - Southampton 0-1. G.: Le Tissier. Sheffield Wednesday - Middlesbrough 3-1. G.: Booth, Hyde, Pembridge, ill. Mustoe. Tottenham Hotspur - Nothingham Fo­rest 0-1. G.: Saunders. Wimbledon - Lei­cester City 1-3. G.: Holdsworth, ill. Elliott (2), Robins. Asprilla lő el Taylor mellett a Newcastle - Southampton (0-1) mérkőzésen Most a Veszprémi Egyetem oktatott Férfi kosárlabda NB I, rájátszás: Veszprém - MEAFC 85-59 (32-29) Veszprém (ÉM - SZS) - Vereség­gel búcsúzott a MEAFC férfi kosárlabdacsapata a középsza­kasz küzdelmeitől. A miskolci egyetemisták már korábban biztosították helyüket a 21-24. helyért folyó rájátszásban, így mindössze a középszakaszbeli búcsú sikeredett „csúnyács­kára”. Veszprém, 200 néző. Vezette: Ma­jor, Parádi. Veszprémi Egyetem-Csopak RT: Molnár (9), VÉH (22/6), VUJA- DINOVICS (21/15), Fülöp (4), Fe­kete (3/3). Csere: Áment (11), Pisch (6), Elek (5/3), Németh (-), Szatmá­ri (4). Edző: Déri Csaba. MEAFC: Szupper (2), Borosnyai (10), Kovács (10), Tóth (8/3), Vad­kerti (16). Csere: Bene (6), Jávorsz- ki (5/3), Bükki (-), Vitális (-), Snei- der (2). Edző: Miien Vukicsevics, Kovács Péter. A találkozó elején a MEAFC jól vé­dekezett, a hazaiak veszélyes em­bereit remekül semlegesítették. A miskolciak rendre kialakították a dobóhelyzeteket, ám a befejezések­Vadkerti 16 pontja sem segített be hiba csúszott. Az első néhány perc „gyenge miskolci muzsikáját” a csopakosok kihasználták, és csi­nos előnyre tettek szert. A hatodik perctől agresszív zónavédekezésre tért át a Veszprém, ami nagyon ha­tásosnak bizonyult, de a különbség jelentősen nem nőtt a két gárda kö­zött. A csapatok fej-fel mellett ha­ladtak, de olyan játékos, aki a me­zőny fölé nőtt volna - az első játék­részben nem akadt. Fordulás után az első 5 perc ki­egyenlített játékot hozott. Ám in­nentől kezdve a gyors játékot eről­tető, leindításos támadójáték befe­jezései nem sikerültek a MEAFC- nak, míg a hazaiak körbe járatták a labdát és a legjobb pozícióból vál­lalkoztak dobásra. A miskolciak eb­ben a játékrészben sok labdát elad­tak és a veszprémi gárda 8 perc alatt 14 pontos előnyre „büntette” a vendégeket. Ezt követően letáma­dással kísérleteztek a MEAFC- osok de a 20 pont körüli különbség nem csökkent. A mérkőzés hajrájá­ban „örömkosárlabdát” produkál­ták a hazai gárda, s a MEAFC hiá­ba küzdött, ahogy az ilyenkor lenni szokott - semmi nem sikerült. DÉRI Csaba: - A zónavédekezés hatásos volt, jól lassítottuk a ven­dégek támadásait. A lepattanó lab­dákért vívott harcokból általában mi kerültünk ki győztesen, s ez pontokban is kifejezésre jutott. Miien VUKICSEVICS: - Az első félidőben jól védekeztünk, de a 25. perc után kapott néhány tripla és a sok eladott labda miatt a hazaik olyan előnyre tettek szert, amely ezen az estén sehogyan sem tud­tunk ledolgozni. A Vasas ezúttal sem kegyelmezett Férfi röplabda extraliga: Vasas - Kazincbarcikai VSE 3:0 Budapest (ÉM - DA) - Egy játsz­mán keresztül tartotta magát a férfi röplabda extraliga vasár­napi fordulójában a Vasas ott­honában a Kazincbarcikai VSE. A hazaiak a második és a har­madik szettben teljesen szétzi­lálták a kék-sárgákat, és maga­biztosan nyertek. Vasas - Kazincbarcikai VSE 3:0 (13,2,3) Budapest, 100 néző. Vezette: Simái, Karádi. Vasas: Neizer, Pop, Bánhegyi, SMOGULJEV, Novák, Polányi. Csere: Győri, DALACU. Edző: Fo­dor Ákos. Kazincbarcikai VSE: Nagypál, Veres, Jánosi, Kiss I Zsolt, Bencsik, Toronyai I. Csere: Berzy, Toronyai M. Edző: Dudás András. Az első játszmában meglepően jól küzdött a Kazincbarcika a bajnok­ság élcsoportjába tartozó hazaiak ellen. Ebben a játékrészben inkább a hazaiaknak kellett kapaszkodni­Dudás Andrásnak ezúttal nem sok öröme telt játékosainak produkció­jában uk a lelkesen játszó vendégek után. 13:13-nál a kék-sárgák kezében volt a játszmanyerés lehetősége, de egy elrontott nyitás, egy még job­ban elrontott nyitásfogadás és egy támadási hiba a hazaiak játszma­győzelmét jelentette. A második szettben kettős cse­rét hajtott végre a Vasas. A hazai­ak két balkezes ütője szinte min­den helyzetből és pozícióból vállalta az ütéseket, míg a kazincbarcikai­ak egyre inkább kedvüket vesztet­ték, nem vállaltak semmi kockáza­tot, így a Vasas szinte sétálva nyer­te ezt a játékrészt. A sima játszmavesztés még in­kább szárnyaszegetté tette a kék­sárgákat, akik jobbára lézengtek a pályán, hitehagyottan pedig szinte képtelenség pontokat gyűjteni. A Vasas nem szánta meg a vendége­ket, saját játékukat játszva simán nyerték a szettet és a mérkőzést. FODOR Ákos: - Túl könnyen nyertünk. DUDÁS András: - A csapat saj­nos csak az első szettben vette ko­molyan a mérkőzést. A Vasas át­lépett rajtunk. Március 3., Hétfő Emléktorna Miskolc (ÉM) - A Herman Gimná­zium tornacsarnokában folytatód­tak a Kerekes János - Menyhért László Kézilabda-emléktorna küz­delmei. Az eredmények, férfiak: Kós DSK - Alsózsolcai SE 13-17 (7-7). A legjobb dobók: Kiss P. (6), Balogh (4), ill. Labacz (4), Pásztor Sz. (3), Deák (3), Veréb (3). Miskol­ci KC - Sárospataki TC 22-12 (13-6). Ld.: Barnóczky (6), Kovács Z. (5), ill. Nagyházi (5), Papp (4). Alsózsolcai SÉ - Siegel SE 20-14 (10-8). Ld.: Pásztor Sz. (8), Nagy R. (7) , ill. Kovács A. (7), Batykó (4). MÉAFC - Sárospataki TC 15-22 (5-10). Ld.: Juhász (5), Csőregi (4), ill. Nagyházi (8), Csendes (6), Oleár (5). Bocsi KSC - MEAFC 28-18 (16-8). Ld.: varga (8), Sinkovics (4), ill. Erdélyi (5), Király (4). Nők: KME Miskolc - Tiszaújvárosi SC 20-13 (11-6). Ld.: Kisgergely (8) , Simon (4), ill. Simon A. (7). Bo­csi KSC - MVSC 26-16 (13-8). Ld.: Bárdos (12), Leskó (3), Oláh (3), ill. Sági (8), Dobos (3). Kosárlabda NB II Mezőcsát, Tiszaújváros (ÉM) - Mindkét megyei csapatunk hazai környezetben lépett pályára a hét végén, a mezőcsáti hölgyek kikap­tak, a tiszaújvárosi férfiak folytat­ták menetelésüket. Mezőcsáti DSE - Kiskunfélegy­háza 62-66 (29-30). MDSE: JÁSZ­KA (24/6), VARGA (17/15), SzűcS (7), Nagy (6), Mikó (-). Csere: KOR- MOS (6), Kiss (2), Ketskés (-), Bán (-). Edző: Kondrák Mihály. Két hasonló felkészültségű csapat összecsapásán végig szoros volt az állás. Az utolsó percben a kiponto­zódások miatt csak négy hazai játé­kos maradt a pályán, és ez döntött. KONDRÁK Mihály: - Az ellenfél nem csak az utolsó percben volt lét­számfölényben. * Tiszaújvárosi SC - Gyöngyös 146-58 (68-29). TSC: Brunyánszky (13/3), DOHÁNY (24), SZABÓ (40/9), Fazekas (14/6), Vitális (10/3). Csere: Lukács (15), Soltész (24/3), Benőcs (2), Domán (2), Já- vorszki P. (2). Edző: Szendrey Ti­bor, Pogonyi Sándor. A két csapat nem volt egy súlycso­portban, és a hazaiak már a talál­kozó elején jelentős előnyre tettek szert, amit a befejezésig csak növel­tek. A TSC főleg a védekezésben több taktaikai variációt gyakorolt és alkalmazott. SZENDREY Tibor: - Jó alkalom volt ez a meccs a gyakorlásra, min­denki játéklehetőséget kapott. Mandula nyert Balatonboglár (MTI) - Befejező­dött a BB-kupáért kiírt balatonbog- lári fedettpályás női egyéni orszá­gos teniszbajnokság. Á döntőben Mandula Petra diadalmaskodott, miután két sima játszmában le­győzte Kurimay Anitát: Mandula - Kurimay 6:0, 6:2. Tornagyőzelem Budapest (MTI) - Nemzetközi tor­nát nyert a magyar férfi ifjúsági ví­zilabda-válogatott. A Kemény Fe­renc szövetségi edző által irányított csapat Németország, Izrael, Török­ország, Szlovénia és Olaszország előtt diadalmaskodott a szlovéniai Kranjban megrendezett esemé­nyen. Amennyire örömteli a ma­gyar győzelem, annyira váratlan az itáliai korosztályos válogatott utol­só helyezése. Fiatal győző Hamilton (AP, MTI) - Véget ért a kanadai Hamiltonban rendezett műkorcsolya Champions Series- döntő. A Grand Prix-versenysoro- zat fináléjában minden idők legfia­talabb amerikai győztesének tap­solhattak a nézők. A nők versenyé­ben a mindössze 14 éves amerikai Tara Lipinski utasította maga mö­gé ellenfeleit. Ä végeredmények, nők: 1. Tara Li­pinski (amerikai), 2. Michelle Kwan (amerikai). Férfiak: 1. Elvis Stojko (kanadai), 2. Todd Eldredge (amerikai). Páros: 1. Mandy Wöt- zel, Ingo Steuer (német). Jégtánc: 1. Shae-Lynn Bourne, Victor Kraatz (kanadai). n