Észak-Magyarország, 1997. január (53. évfolyam, 1-26. szám)

1997-01-27 / 22. szám

10 A HÉTVÉGE SPORTTÁ : ................... ~ Eredmények - Tudósítások 1997» Tanuár 27-, Hétfő H ajszálon múlt a győzelem Miskolc (ÉM) - Pénteken késő este - fél tíz után pár perccel - ért veget a Miskol­ci Jegesmedvék OB II-es jégkorongcsa­patának hétvégi egyetlen bajnoki mér­kőzésé. A „Macik” Jászberényben egy szikrázóan kemény és szoros összecsa­páson minimális különbségű győzelmet arattak. Ice-Lehel - Miskolci Jegesmedvék 5-6 (0-1, 2-2,3-3) Jászberény, 400 néző. Vezette: Moharos, Vet- ró, Kincses. Ice-Lehel: Rusvai — Bujdosó 1, Oláh Gy., CSONTOS 1 (1), SZERDAHELYI 2 (2), SZAJ- KA (1). Csere: Szabados, Kovács P., Kovács B. 1, Nagy G. (1), Kovács Á., Oláh Z., Bagi, Jova- nov, Oskola. Edző: Basa János. MJJSE: RÁCZ - NAGY A. 1, Zólyomi, SZENTKUTI (3), VERBA 1 (1), VILÁGI 3. Csere: Mayer, Tardi, Hutter, Lukács (1), BÍRÓ 1, Kormos, Dobai, Lóvéi, Újhelyi, Bar- nóczky. Edző: Lukács György. Kiállítások: 8 perc, illetve 14 perc + 10 perc fegyelmi (Mayer) + végleges fegyelmi (Nagy A.). Első harmad: Gyilkos iramban kezdtek a csapatok, sok korcsolyázással remek színvo­nalú találkozó alakult ki. Az első gólra nem egészen kilenc percet kellett várni, ekkor Nagy A. - a tőle megszokott módon - egy bombagóllal szerzett vezetést a Miskolcnak (0-1). A találat után a hazaiak nagy erőket mozgósítottak az egyenlítő gól megszerzése érdekében, de helyzeteiket nem tudták érté­kesíteni a jól védekező Jegesmedvékkel szem­ben. A vendégek lendületes ellentámadásokat vezettek, de Rusvai - csakúgy, mint a túlol­dalon Rácz - remek reflex-szel nyúlt a pak­kok után. A 13. perc 13. másodpercénél, mint utóbb kiderült utolsó büntetését kapta a Le­hel, és ettől kezdve a játévezetők csak a mis­kolciakat szórták ki. Második harmad: Három perc elteltével is­mét a vendégek ütöttek gólt, Lukács átadását Bíró vágta a kapuba (0-2). Azonban egy perc­cel később visszaállt a régi rend, mialatt Ma­yer nagyfegyelmijét töltötte a büntetőpadon Csontos átadását Szerdahelyi kanalazta a ka­puba (1-2). Az egyenlő erők küzdelmében él­vezetesjátékot produkáltak a csapatok, és így a nézők nem voltak híján az eseményeknek. A 36. percben az eredmény is egyenlő lett, Nagy G. passzából Kovács B. egalizálta az ál­lást (2-2). Alig néhány másodperc múlva gól­váltás vette kezdetét, hiszen a 38. percben Szentkuti passzából Verba (2-3), egy perccel később Szajka átadásából Szerdahelyi (3-3) ért el gólt, majd a játékrész utolsó percében Verba löketét Világi értékesítette (3-4). Harmadik harmad: Nem tudott meglépni a vendég együttes, a 44. percben ismét egyenlő lett az állás: Szerdahelyi korongját Bujdosó bikázta Rácz kapujába (4-4). Tíz perc gól­csend után a Jegesmedvék negyedszer is ve­zetést szereztek: Szentkuti átadását Világi vágta a herényiek kapujába (4-5), de az előny nem tartott sokáig, hiszen az 55. percben Szerdahelyi - Csontos akció végén utóbbi já­tékos még egyszer ledolgozta csapata hátrá­nyát. Négy perccel a befejezés előtt ismét Szentkuti és Világi volt a korong útja, majd a vendégek centere harmadszor is gólt lőtt Rus­vai kapujába (5-6). A hajrá nagy izgalmak kö­zepette ért véget, hiszen másfél perccel a vége előtt Nagy A.-t végleges fegyelmivel kiállítot­ták, a Lehel a kapusát is lehozta a pályáról, de a hazaiak 6 a 4 ellen sem tudtak gólt elér­ni, mert a Jegesmedvék hősiesen kivédekez- ték a kritikus másodperceket. BASA János: - A döntetlen igazságosabb eredmény lett volna. LUKÁCS György: - Nagyon jó iramú mér­kőzés volt, és a hajrában hősies védekezé­sünknek köszönhetően sikerült megőrizni ve­zetésünket. Utánpótlás, serdülő eredmény: Ice-Lehel - Miskolci Jegesmedvék 3-7 (1-2, 1-3, 1-2). Gólütők: Sike (2), Polányi (2), Körösi (2), Nagy K. Jók: Sike, Körösi, Polányi, Gunda, Huczman, Puskás. MTK-siker a BEK-ben Zoetermeer (MTI) - Teljes magyar sikerrel zárult a hollandiai Zoetermeerben megrende­zett női párbajtőrvívó Bajnokcsapatok Euró­pa-kupája. A BEK-diadalban a következők ju­tottak szóhoz az MTK-nál: Hormay Adrien, Eőri Diána, Mincza Ildikó, Várkonyi Marina. A Honvéd-Kimben Nagy Tímea, Király Haj­nalka és Takács Emese szerepelt. A magyarok eredményei: Nyolcaddöntő: MTK - Zaal Hazes (holland) 45:30, Honvéd- Kim - Mieka-Miehet (finn) 45:20. Negyeddön­tő: MTK - Tallinn (észt) 45:44, Honvéd-Kim - Dinamo Moszkva (orosz) 45:25. Elődöntő: MTK - Racing Paris (francia) 45:39, Honvéd- Kim - Offenbach (német) 45:41. Döntő: MTK - Honvéd-Kim 45:39. Bárdi Györgyit is ki lehet nyitni Női röplabda NB I, 14. forduló: Miskolci VSC - Pulzus SC 2:3 Bánhegyi Gabor Tóth (jobbra) üt el a Szendrői, Danada (2) alkotta sánc felett. A vasutas térfélen a remek nyitóformában játszó Pallós (balra) figyel. Fotó: F.M. Miskolc (ÉM) - Igencsak meg kellett izzadnia az ötszettes győzelemért a jobb játékos­anyaggal rendelkező Pulzus SC-nek a felforgatott Miskolci VSC ellen szombaton Miskol­con a női röplabda NB 114. for­dulójában. A váltott padlóra kerülések és szárnyalások mér­kőzésén a kevesebbet hibázó fővárosiak több mint másfél órás csatában diadalmaskod­tak. Miskolci VSC - Pulzus SC 2:3 (11, -13, -2,10, -13) Miskolc, 150 néző. Vezette: Bodrogi, Csizmarik Miskolci VSC: Pallós, BAZAN, SI­KE, Tóth, Boldizsár, Szurkos. Cse­re: Juhász, Kaposvári. Edző: Kő­halmi Richárd és Búza Attila. Pulzus SC: Pintér, Danada, SZENDRŐI, Lengyel, BÁRDI, BENKÓ. Csere: Lénárt, Gellér, Va- lasik. Játékos-edző: Danada Judit. A centerhiány miatt felforgatott so­rokkal felálló MVSC-ben Pallós állt a nyitóhelyre, és a háló felett éppen átsuhanó, majd villámgyorsan le­vágódó nyitásoknak köszönhetően pillanatok alatt 4:0 lett az állás. A vendégek ebben az időszakban még csak ébredeztek, nem nagyon tud­tak mit kezdeni a vasutasok pici csarnokával. Egy halvány felzárkó­zási kísérlet után a hazaiak ismét erőre kaptak, és igyekeztek azt ki­használni, hogy a fővárosiak vagy egyáltalán nem állítanak blokkot, vagy csak egyes sánccal kísérletez­nek. Ez utóbbi csak a rutintalan­sággal küzdő Szurkosnak jelentett akadályt, aki a blokkal szemben mindannyiszor elbizonytalanodott. A fiatal játékost a Pulzus nyitói is kiszúrták maguknak, ezért 10:10- es állásnál a gyengén fogadó Szur­kos helyére Juhász állt be. Az első játszmában azonban a vendégek is hadilábon álltak a nyitásfogadás­sal, hiszen a sokszoros válogatott Bárdit is nem egyszer kinyitották a vasutasok, de a Lengyelre irányí­tott nyitások is többségben pontot értek. A második játékrészben 1:1 után több percen át tartó állóhábo­rú alakult ki, amelyből nyolc forgás után a vendégek szereztek először pontot. Ekkor a vendégek játékos­edzője, Danada Judit már többnyi­re kettős blokkokat küldött a hazai támadások semlegesítésére, és so­kat segített a budapestieknek, hogy hórihorgas centerük, Szendrői nem csak sáncolásnál és a mezőny­ben, de a támadások befejezésénél is jeleskedett, hiszen könnyedén ütötte át a vasutasok vagy ritmus- talan, vagy alacsony blokkjait. A hazaiaknál Bazan vérbeli profi módjára feladóként, sáncolásban és a mezőnyben is kitett magáért, így a több mint 25 percig tartó játsz­mában csak az döntött a vendégek javára, hogy ók két, remek ütő- és nyitóformában játszó centert (Szendrői, Benkő) tudhattak a so­raikban. . A harmadik szett röpke 10 per­cig tartott mindössze. Bárdi két ásza megadta az alaphangulatot, majd az addig statisztaszerepre kárhoztatott Lengyel átváltozott valódi első ütővé. Ä hazaiakat pe­dig még az is sújtotta, hogy a játsz­ma nyolcadik percében a csapatka­pitány Síkének egy könnyű labdá­ért nyúlva megsérült a vádlija, és nem is tudta folytatni a játékot. A teljesen szétesett vasutasoknak Szendrői ásza adta meg a kegye­lemdöfést. A negyedik játszmában a hazai­ak a nyitásra tettek fel mindent. 12 perc alatt hat ászt ütöttek, az utol­sót a visszaállt Szurkos, amivel játszmalabdához jutottak a zöld-fe­hérek (14:4). Ettől érthetetlenül megriadtak a miskolciak, a Pulzus meg lassú, szívós felzárkózásba kezdett. Amikor ismét szorossá vált az eredmény, akkor Pallós elő­vette a sokszor már bevált fegy­vert, és Lengyelt választotta nyitá­sa célpontjául, akinek a csuklójáról outra vágódott a labda. A játszma krónikájához tartozik még, hogy 13:4-nél Bárdi ütőhelyről elementá­ris erővel Bazant találta fejbe, aki - miután a „vétkes” elnézést kért tőle - egy darabig kábán, de foly­tatta a játékot. Az utolsó játékrészben felváltva kapaszkodtak és húztak el a csapa­tok. Igazi küzdelem folyt a pályán. A Benkő és Szendrői vezérelte ven­dégeket semlegesíteni tudta a ha­zaiak elszántsága. Tóth sima ásza után (12:12) Lengyel és Bazan ve­télkedett abban, ki tudja jobban szétzilálni a másik csapat sáncát, majd az utolsó támadásnál Juhász feleslegesen kockáztatva maszatolt a hálóba. KŐHALMI Richárd: - Felforga­tott kis csapatom ma ennyire volt képes. Köszönöm a szurkolóknak a kitartó buzdítást. DANADA Judit: - Ezt a meccset nem mi nyertük meg, a Miskolc Szlávik ellentmondott a MEAFC-nak Férfi kosárlabda NB I, rájátszás: SMAFC - MEAFC 83-79 (47-39) Sopron (ÉM - WF) - A férfi ko­sárlabda NB 121-28. helyéért fo­lyó rájátszás harmadik körében a Miskolci EAFC gárdája szom­baton Sopronban vendégszere­peit, és négypontos vereséget szenvedett. Sopron, 500 néző. Vezette: Görgé- nyi, Kovács. SMAFC: POJBICS (18/3), Tvordy (6/6), Kotlik (5), PREINER (19), SZLAVIK G. (14). Csere: Bakk (-), Czeglédy (-), PATOTAI (14/3), SZLÁVIK B. (7). Edző: Szakáll Miklós. MEAFC: BOROSNYAI (14), KO­VÁCS (28), Szupper (7), Vadkerti (9), TÓTH (19). Csere: Sneider (2), Vitális (-). Edző: Miien Vukicsevics, Kovács Péter. Kovács remek megmozdulásaival a miskolciak kezdtek jobban, a ha­zaiakat Preiner tartotta verseny­ben, aki az alapvonalon ellenállha­tatlanul egy-egyezett. A félidő dere­kán aztán gyors betörésekkel, vala­mint Tvordy és Palotai triplájával 14 pontra nőtt a soproniak előnye. A második játékrészben mintha kicserélték volna az egyetemistá­kat, akik a 27. percben a vezetést is átvették. Közben Kotlik és Pojbics kipontozódott, és a zónavédekezés­re áttért soproni egyetemisták né­mi meglepetésre felnyomultak. A döntő fordulat a 36. percben követ­kezett be, ekkor kétpontos borsodi vezetésnél beállt Szlávik Balázs, aki jószerivel a dunántúliak javára fordította meg a mérkőzés sorsát. SZAKÁLL Miklós: - Kiszenved­tük ezt a meccset. Miien VUKICSEVICS: - Fiatal játékosaim néhányszor döntő hely­zetben hibáztak. Eger (ÉM - SZN) - Két hétvége, két nap, összesen 75 páros részvétele, s tulajdonképpen papírforma szerinti barcikai győzelmek jellemezték a He­ves megyei Röplabda Szövet­ség által rendezett második páros röplabdatornát. Tudnivaló, hogy a páros röplabdá­zás valahol a strandröplabda és a teremröplabda keverék leszárma­zottja lehet. Könnyű is, meg ne­héz is, ugyanis a mozgást könnyíti, hogy nincs homok, ám a területet két embernek kell „befogni” teljes egészében. Január 18-án gyermek mini, harmadik és ötödik korcsoport­ban, valamint vegyespárosban in­dult a pénzdíjas viadal az egri Szilágyi Erzsébet Gimnázium tor­natermében. A „ki-csiknél” fiúk­nak és lányoknak is meghirdették a versenyt, miniben a legények A férfi első helyezett barcikai páros: Bencsik (balra) és Toronyai I (jobbra) között első helyen végzett a Szán- ta-Szilágyi, harmadik lett a Les- kó-Farkas duó egyaránt a barci­kai Árpád fejedelem téri iskolá­ból. Harmadik korcsoportos győz­tesként is barcikaiakat díjazha­tott a rendezőség Veres és Bóta személyében. Ötödik korcsoport­ban a második helyre futottak be barcikaiak, név szerint Kincses és Horváth. A vegyespáros második helyét is egy közeli kapcsolatban lévő egri-barcikai kettős, Kurucz Ágnes és Tuncsik Szabolcs köny­velhette el. Szombaton a férfiak vették bir­Szánkóverseny ötven versenyzővel Szin (ÉM) - Szombaton 50 ver­senyző részvételével három korcso­portban szánkóversenyt rendezett a színi Általános Iskola vezetősége. Az eredmények, 1. korcsoport (3-4. osztályosok): 1. Bobkó Tímea (Szög­liget), 2. Izsó Ádám (Szin), 3. Varga János (Szin). 2. korcsoport (5-6. osztályosok): 1. Bobkó Csaba, 2. Mihalik Balázs, 3. Bene József (midhárman Szögliget). 3. korcso­port (7-8. osztályosok): 1. Gregus Gábor, 2. Kurucz Kinga, 3. Magyar Zsuzsa (mindhárman Szögliget). A szini Általános Iskola vezetősége különdíját ajánlott fel a leggyor­sabb versenyzőnek. Az emléklapot Bobkó Csaba nyerte, aki 15.25 má­sodperc alatt teljesítette a távot. A megyei szánkóverseny döntőjét feb­ruár 11-én rendezik meg. Labdarúgás - kispályás NB I Miskolc (ÉM) - Mindkét megyén­ket képviselő kispályás labdarúgó csapat idegenben lép ma pályára a Kelet-Magyarországi régió küzdel­meinek 15. fordulójában. A Meggy Új-Zéland a Szőlőskert Nagyréde gárdájához látogat, míg a Berek- Rolád Technika Háza csapata az Argentum FC-vel küzd a bajnoki pontokért. Tízzel jobb volt a Tiszaújváros Tiszaújváros (ÉM) - Rangadót játszottak a férfi kosárlabda NB H Keleti csoportjában, ahol az éllovas Biogal „pontatlanul” távozott az ót üldöző Tiszaújváros otthonából. Tiszaújvárosi SC - Biogal Vad­kakasok 102-92 (51-53) Tiszaújváros, 600 néző. Vezette: Pá­zsitka, Sztrakovics TSC: FEJES (25/3), SNEIDER (23), SZABÓ (20/9), DOHÁNY (21). Nagy (4), Csere: Fazekas (4), Bru- nyánszki (3), Vitális (2), Soltész (-)> ifj. Pogonyi (-) Edző: Szendrey Ti­bor, Pogonyi Sándor. Az első játékrészben jobbára a deb­receniek vezettek, de nem tudtak jelentősebb előnyre szert tenni. A második félidő 4. percében jött el a fordulat, amikor az újvárosiak so­rozatban 12 pontot dobtak, míg a vendégek csak egyet. SZENDREY Tibor: - A nagy ne­veket felvonultató vendégeknek jobban sikerült a találkozó eleje, a második húsz percben viszont fizi­kailag föléjük kerekedtünk és ezzel nyertünk. Rekordszámú közönsé­günk magas színvonalú csatát lát­hatott. Kulcsár második Montrealban Montreal (dpa) - A hétvégén férfi párbajtőrvívó Világkupa-verseny- nek adott otthont a kanadai Mont­real. Az észak-amerikai nagyváros­ban a barcelonai olimpiai bajnok francia Eric Srecki szerepelt a leg­jobban, a döntőben Kulcsár Kriszti­ánnal (Honvéd-Kim) találkozott, és 15:11 arányban diadalmaskodott. A Világkupa pontversenyében Srecki vezet 199 ponttal, a második helyen Kovács Iván (MTK) áll 159-cel. tokba a tornatermet. A nevezett 22-ből végül 18 páros érkezett meg. A selejtezőben két ötös és két négyes csoport alakult ki, a 32 tizenegy pontig tartó gyorsított mérkőzésből pedig továbbjutott a legjobb nyolc. Itt már látszottak a papírforma szerinti erőviszonyok, ugyanis a hatból négy, három ak­tív és egy nemrégiben „kiörege­dett” barcikai kettős is bekerült a folytatásba. Első helyen végzett a Bencsik Zoltán, Toronyai István alkotta csapat, akiket kizárólag a Bakos Tamás, Husi József szintén barci­kai „öregfiúk” kettős nyomott le 11-10-re, nyilván mert nagyon be akarták verekedni magukat a né­gyes döntőbe. A Jánosi Gábor, Tuncsik Szabolcs alkotta páros az utolsó felvonásban túl sokat botladozott, így a barcikai ifi ket­tős, Begov Zoltán és Wecera Csa­ba futott be a célba másodikként, Jánosiék a harmadik, Bakosék a negyedik helyen zárták a ver­senyt. Barcikai négyesdöntő a páros röptornán