Észak-Magyarország, 1996. október (52. évfolyam, 229-254. szám)

1996-10-07 / 234. szám

10 A Hétvége Sporttá Sport 1996. Oktober 7., Hétfő. I Labdarúgás, Megyei I. osztály. Miskolc (ÉM) - A labdarúgó megyei I. osz­tályban a hét végén a 9. fordulót bonyolítot­ták. Eredmények: Olaszliszka - Karcsa 1-5 (0-2) Olaszliszka, 200 néző. Vezette: Kiss. Olaszliszka: Fehér - Lukács V., Lukács A., Hajdú, Szacskó, Osváth, Laczkó, Kaczúr, Rácz, Dőry, Tóth (Horváth A.). Edző: Laczkó Zoltán. Karcsa: Varga - Váradi, Dakos, Len­gyel (Simon), Benő, Kocsmárszki, Kelemen, Nagy (Baba J.), Móré, Kovács, Takács. Edző: Baba jános. G.: Dőry, ill. Kovács (2), Osváth (öngól), Kocsmárszki, Nagy. Jók: senki, ill. az egész csapat. Ifi: 1-7. Putnok - Mezőcsát 1 A) (0-0' Putnok, 350 néző. Vezette: Simkó. Putnok: Káló - Lengyel (Magyari L.), Lázár, Kozma, Szamosi, Hajnal, Kéméndy, Éles, Ba- dalik (Tátrai), Menyhért, Lázi (Boros). Edző: Szabó János. Mezőcsát: M. Varga G. - Dósa, Ambrus, Hadari, Barna L., Tóth, Suba (Haj­dú), Keresztúri, Szombati, Bubenkó, Barna M. (Barna A.). Edző: Tarsoly Ervin. G.: Éles. Jók: Magyari L., Lázár, Szamosi, ill. M. Var- 3a, Szombati. Ifi: 3-1. 4-1 (2-1) Lak, 150 néző. Vezette: Bodnár. Tomor-Lak: Regecz - Mikó (Mogyoró II), Ta­kács, Pékár, Barbarics, Tőszegi (Mogyoró I), Szabó, Szalóczi, Kádas, Kemény (Göndör), Kótai N. Edző: Szilvái Attila. Taktaharkány: Kun - Nagy A., Nagy T. (Bendik), Vajkó, Jámbor L., Jámbor K., Nagy F., Szatmári, Nagy L., Szabó, Nagy N. Edző: Gyöngyösi István. G.: Kádas (2), Kótai N., Kemény, ill. Nagy L. Jók: Regecz, Kádas, Kemény, ill. Kun, Jámbor L. Ifi: 6-0. Nyékládháza, 300 néző. Vezette: Kovács. Nyékládháza: Bori - Lacza, Lakatos )., Lu- dányi, Fejes, Puskás, Tóth T. (Mihalkó), Ko­vács, Kertész (Süveges), Lakatos Gy. (Lu­kács), Farkas. Edző: Toperczel Tibor. Prügy: Erdei - Balogh, Paksi, Gyurán, Hidegh (Tóth S.), Sándor, Varga, Molnár, Tóth I., Babos (Iván), Gazdag. Edző: Balogh András és Er­dei Sándor. G.: Farkas, Lakatos Gy., ill. Paksi (2). Jók: Farkas, ill. Paksi, Gyurán, Molnár. Ifi: 7-2. Siegel SE - Encs 1-1 (0-1) Felsőzsólca, 500 néző. Vezette: Molnár II. Siegel SE-Felsőzsolca: Regős S. - Kalmár, Tóth G., Barkó (Karóczkai), Gonda, Planéta, Lippai, Rácz, Konczvald (Nagy Zs.), Óvári (Bém), Simonyi. Edző: Hauberger Pál. Encs: Kónya - Márkus, Glonczi, Varga B., Kozma, Molnár, Varga E„ Gulyás (Orosz), Szepesi, Adu, Radaksz (Kristóf). Edző: Kőrössy Pál. G.: Nagy Zs., ill. Gulyás. Jók: Kalmár, Gonda, Rácz, Nagy Zs., Simonyi, ill. Varga B., Koz­ma, Varga E., Adu, Radaksz. Ifi: 2-0. Sárospatak - Halmai 4-0 (1-0) Sárospatak, 200 néző. Vezette: Jakab. Sárospatak: Frikker I. - Pauleczki, Demko- vics, Végh, Beimli, Rák, Szedlák, Takács, Frikker L. (Büttösi), Sikorszki (Tuss), Vachter. Edző: Zsófi József. Halmaj: Tamás - Tur- nyánszky, Bitó S., Juhász, Kecskés, Mika T., Náni, Köteles, Majdanics (Bitó J.), Illési, Var­ga. Edző: Becse László. G.: Sikorszki (11-es- ből), Demkovics, Rák, Vachter. Kiállítva: Tur- nyánszky, Mika T. Ifi: 2-0. Edelény - Bocs Edelény, 600 néző. Vezette: Kormos. Edelény: Hossó - Göndör, Ladányi, Turcsik (Simkó), Serfőző, Bede, Rákos (Almási), Ti- szóczki, Vanyp, Zilahy, Kovács. Edző: Ragyi- na Béla. Bocs: Regős - Koczka (Kovács), Egry, Balogh, Tóth I., Rácz, Zsiga, Csipke, Herbák, Tímári, Tóth L. Edző: Lipcsei Imre. Kiállítva: Regős. Jók: senki, ill. Egry, Balogh, Tóth L. Ifi: 14-0. Sátoraljaújhely - Abaújszántó 2-1 (1-1) Sátoraljaújhely, 300 néző. Vezette: Tóth T. Sátoraljaújhely: Balázs - RÚsznák, Erdei, Dó- kus, Bodnár, Demeter, Bordás, Szoták, Rep- ka, Pásztor, Janikó (Dudás). Edző: Szakái Miklós. Abaújszántó: Rapcsák - Sotkó (Csen­ged), Szabó, Bállá, Konyecsnyik, Szilágyi, Németh, Gaál, Balázs (Dudás), Kocsis, Sol­tész. Edző: Huszák Géza. G.: Szoták, Dókus, ill. Németh (11-esből). Jók: Pásztor (a me­zőny legjobbja), Bodnár, Szoták, ill. Balázs. Ifi: 3-1. A MEGYEI I. OSZTÁLY ÁLLÁSA 1. Edelény 9 6 2 1 14- 4 20 2. Tomor-lak 9 5 3 1 22-12 18 3. Enc s 9 4 5­19- 4 17 4. Karcsa 9 5 2 2 16-17 17 5. Red Devií' s 8 5 1 2 16- 5 16 6. Bocs 9 3 6­15- 4 15 7. Putnok 9 3 6­11- 6 15 8. Sárospatak 9 • 4 3 2 : 15-13 15 9. Pálháza 8 3 4 1 8- 4 13 10. Halmaj 9 4 1 4 18-17 13 11. Prügy 9 3 4 2 12-11 13 12. A.szántó 9 3 2 4 17-14 11 13. S.-újhely 9 3 2 4 8-13 11 14. Siegel SE 9 . 2 3 4 12-13 9 15. T.harkány 9 1 4 4 9-17 7 16. Ny. háza 9 i — 3 6 7-23 3 17, O.liszka 9 — 1 8 4-28 1 18. Mezőcsát 9­­9 4-22 0 Megjegyzés: A mostani fordulóban elmaradt Red-Devil’s - Pálháza mérkőzést november 30-án játsszák. “I DKSK-BC: ismét száz pont fölött Női kosárlabda NB I: DKSK-BC - Petőfi Nyomda KKC 108-71 Miskolc (ÉM - PA) - Tegnap dél­után hazai környezetben ismét száz pont feletti győzelmet ara­tott a DKSK-BorsodChem női kosárlabdacsapata. Igaz most nem a Ronchetti Kupában, ha­nem a hazai NB I küzdelmei­ben diadalmaskodtak a Kecs­kemét gárdája felett. DKSK-BorsodChem - Petőfi Nyomda KKC 108-71 (59-42) Miskolc, 1200 néző. Vezette: Král, Kovács. DKSK-BorsodChem: Russai, ZSOLNAY (22), HOLLÓSY (15), Molnár (6/3), MOSLEY (35). Csere: Arbutina (21/3), Tóth (4), Orbán (3/3), Fodor (2). Edző: Király Sán­dor és Áron Balázsné. Petőfi Nyomda KKC: Kovács (15/3), Fábián (8), Darida (13/3), ILJANSENKO (24/3), Pásztói (8). Csere: Fück (2), Vida (1), Hegedűs, Paser. Edző: Tóth Viktor. Idegenlégiós kosárváltással kezdő­dött a találkozó, Iljansenko majd Mosley volt eredményes. Ezután három Molnár pont következett, de a találkozó első három pontosát elé­rő Kovács pontjai után 5-7-re ala­kult az eredmény. Ez felrázta a ha­zaiakat agresszívebben védekeztek, több labdát szereztek és Mosley zsi­nórban dobott hat „centerpontja” után máris 19-12 volt az eredmény. A félidő közepén a Diósgyőr rövid­zárlatait kihasználta a Kecskemét, és egy pontra felzárkóztak (27-26). Ezután azonban fokozatosan elhú­zott a DKSK Hollósy és Mosley volt többször is biztos kezű. Molnár is bedobta a hazaiak első tripláját, majd Zsolnaynak a dudaszó pilla­natában elért kettesével alakult ki a 17 pontos különbség. A Diósgyőr idegenlégiósa, Mosley 35 pontjával járult hozzá csapata győzelméhez Fotó: Dobos Klára A fordulás után megismétlődött az első félidő szereposztása, előbb Iljansenko majd Mosley volt ered­ményes. Orbán első kísérlete rög­tön egy „csont nélküli” tripla volt (65-44), ami után időt kért Tóth mester. A húsz pontos különbség állandósult a két csapat között, amikor előbb Arbutina, majd Hol­lósy szórta meg magát, így a 13. percben 89-63-as állásnál már csak az volt a kérdés, hogy mikor lépi át a 100 pontos határt a hazai gárda. A válaszra a 16. perc köze­péig kellett várni, amikor Zsolnay büntetőből talált a gyűrűbe. Ebben az időszakban a vendéggárdából többnyire csak Iljansenko szerzett pontot - főleg büntetőkből. Az utol­só percekben megrázta magát a hazai gárda és Mosley majd Zsol­nay pontjaival alakították ki a vég­eredményt. KIRÁLY Sándor: - A kötelező győzelem megvolt, ám a játékunk­nak még javulnia kell, mert szer­dán a Ronchetti Kupa-találkozón­kon ez a teljesítmény kevés lesz. TÓTH Viktor: - Az első félidőben szépen támadtunk, de gyengén vé­dekeztünk, a második játékrészben már a támadásokban is sokat hi­báztunk. A Diósgyőr ilyen arány­ban is megérdemelten nyert. Utazik a DKSK-BC Miskolc (ÉM) - A holnap délelőtti edzés után buszra száll a DKSK- BorsodChem női kosárlabdacsapa­ta, s Jugoszláviába utazik. Ugyanis a piros-fehérek szerdán 20 órától, a Ronchetti Kupa „O” csoportjának 2. fordulójában az első fordulót ugyancsak győzelemmel „letudó Backa Palanka vendégeként lép­nek pályára. Don Bosco a bajnok Miskolc (ÉM) - A hét végén Mis­kolcon, a Diósgyőri Birkózó Club csarnokában rendezték meg a me­gyei birkózó diák csapatbajnoksá­got. A döntőben a kazincbarcikai Don Bosco a házigazda DBC együt­tesével találkozott. Az összecsapás szoros küzdelmet hozott, amelyet végül a Don Bosco Általános Iskola csapata nyerte meg. Diósgyőri BC - Don Bosco 19-2» 30 kg: Fux R. - Szabó A. 4-0,33 kg: Lipták J. - Pigler B. 4-0, 37 kg: Ju; hász Cs. - Dobóczi O. 3-1, 41 kg: Jóni L. — Dobóczi O. 0-4, 45 kg- Kecskés J. - Szajkó Gy. 0-4, 50 kg: Szabó Z. — Bárczi J. 4-0, 55 kg: Ma­nyik S. - Landerberger P. 0-4, oU kg: Vancsó V. - Varga A. 0-4,66 kg- Sánta K. - Tóth A. 0-4, 73 kg: Ta­kács F. - Saláta L. 4-0, +73 kg: Le" ák P. - Tóth J. 0-4. Ifj. Kesjár sikere Zeltweg (MTI) - Ifjabb Kesjár Já­nos, nyerte a Nemzetközi Automo­bil Szövetség (FIA) gyorsasági au­tóversenyzők számára kiírt közép­európai zónaversenyét Zeltwegbem a felújított osztrák Forma-l-es pó­lyán. A verseny dobogósai: 1. W' Kesjár János (BMW E-36) 2. Ko- peczky (cseh, Ford Mondeo) Gröbl (osztrák, Porsche). Labdarúgás, NB 111 Tisza csoport, 9. forduló Miskolc, Szikszó, Mád, Mező­kövesd, Nyíregyháza, Deb­recen (ÉM - BCS) - A labdarú­gó NB III Tisza csoportjának hétvégi fordulójában a borso­di csapatok közül ketten is a hajrában szenvedtek veresé­get. A TSC gárdája ismét győ­zelminél tudta le a bajnoki fordulót, s továbbra is erősen „tapad” a listavezeő Kisvárdá- ra. Nyírbátor - MVSC 1-0 (0-0) Nyírbátor, 400 néző. Vezette: Kiss J. MVSC: Rus - Mihalovszky, Már­kus, Takács (Kántor), Schnek, Soltész (Pothurszki), Kovács, Bo- csó, Jáger, Hallai (Kalász), Sán­dor. Edző: Deák István. A gól története; 88. perc: Sipos bal oldali beadá­sát Lukács a hosszú sarokba fejel­te, 1-0. A miskolciak szemmel láthatóan egy pont megszerzésére töreked­tek, s Rus remek védésével esé­lyük is volt a döntetlen elérésére, ám a hajrában egy megingás elég volt ahhoz, hogy vereséget szen­vedjenek az eddig még veretlen Nyírbátortól. Jók: Rus, Mihalovszky, Márkus, Schnek. Ifi: 2-2. DEÁK István: - Majdnem si­került elhoznunk az egyik pon­tot, az előzetesen jóval esélye­sebbnek tartott Nyírbátor el­len. 1 íH I»« ü A Mád - Kisvárda mérkőzésen a hazaiak a hajrában buktak el Karcag-BVSE 1-1 (0-1) Karcag 200 néző. Vezette: Márta. Borsod Volán: Kerényi - Agárdi, Szűcs, Szabó V., Balázs, Drótos, Sipos (Kepecs), Szentiványi, Sim­kó, Molnár (Pásztor), Koszta. Edző: Bodnár József. A gólok története: 8. perc: Egy formás támadás so­rán Koszta vezette a labdát, majd kiugratta Szabó V.-t, aki a jobb sarokba lőtt, 0-1. 86. perc: A vendég védőkről le­pattanó labdát Méhes 12 méterről a bal felső sarokba lőtte, 1-1. A végig fölényben játszó vendég­csapat a helyzeteit kihagyva győ­zelmet szalasztott el. Jók: Agárdi, Szűcs, Balázs. Ifi: 0-1. BODNÁR József: - Két pon­tot elajándékoztunk ezen a fon­tos mérkőzésen. Sajnálom, hogy kihagytuk ezt a nagy le­hetőséget. Mátészalka - TSC 0-2 (0-0) Mátészalka, 200 néző. Vezette: Vil- mányi. Tiszaújváros: Kiss - Czövek, Szűcs, Pipó, Virágh, Molnár, Nyeste, Lente (Adorján), Papp (Nagy Cs.), Loós, Bordás. Edző: Szép Imre. A gólok története: 49. perc: Egy jobb oldalról elvég­zett szögletet Szűcs 2 méterről a kapuba fejelt, 0-1. 78. perc: Bal oldali visszagurítás után a 16-os sarkáról Papp egy jól eltalált lövést a jobb felső sarokba küldött, 0-2. Alacsony színvonalú, sok hibával tarkított mérkőzésen a vendégek rászolgáltak a győzelemre. Jók; Lente, Szűcs, Molnár. Ifi: 1-6. SZÉP Imre: - Gratulálok a Fiúknak a győzelemhez. Szikszó - Baktal.-háza 2-2 (1-1) Szikszó, 300 néző. Vezette: Berta. Szikszó: Simon - Szobóczki Cs., Mező, Szobóczki Z., Budai, Báli (Kiss), Nagy, Szabó, Bódi (Csor­ba), Mida, Koppány. Edző: Budai Tibor. A gólok története: 16. perc: Nagy visszagurítását Budai 18 méterről laposan lőtte a jobb alsó sarokba, 1-0. 26. perc: Soós bal oldalról 18 mé­terről jobbal a hosszú felső sarok­ba ívelt, 1-1. 51. perc: Maries erőszakosan lab­dát szerzett indításából Gdovin a hálóba passzolt, 1-2. 55. perc: Nagyot buktatták a 16- oson belül. A megítélt büntetőt a Mező értékesítette, 2-2. Remek labdarúgó időben egyen­lő képességű csapatok össze­csapásán, a második félidő me­zőnyfölényét a hazaiak nem tud­ták kihasználni. Jók: Budai, Szabó, Koppány. Ifi: 1-2. BUDAI Tibor: - A.játékkal elé­gedett vagyok az eredményesség még várat magára. Mezőkövesd- Rakamaz 2-1 (0-0) Mezőkövesd, 700 néző. Vezette: Pál. Mezőkövesd: Bán - Baranyi, Horváth, Bádea, Bodnár, Szentidai, Báder (Bóta), Papp (Jablonkai), Lója (Hajdú), Koczka, Pelyhe. Edző: László István. A gólok története: 49. perc: Báder cselezgetett a bal szélen és beadást Bodnár 11 méterről a hálóba helyezte, 1-0. 52. perc: A lesre játszó védők mellett Báder lépett ki, és 6 mé­terről nagy erővel a kapu közepé­be lőtt, 2-0. 86. perc: Csorna vezette fel a lab­dát, és 25 méterről nagy gólt rú­gott a kapu jobb felső sarkába, 2-1. Az első félidő gyenge irama után, a hazai csapat sebességet váltott és 10 perc alatt eldöntötte a mér­kőzést. Jók: Bonár (a mezőny legjobbja), Szentidai, Báder, Jablonkai. Ifi: 3-0. LÁSZLÓ István: - Ezt a győ­zelmet a szívünknek és a csodá­latos közönségünknek köszön­hetjük. Balmazújváros - ózd 1-1 Balmazújváros, 200 néző. Vezette- Veres. Ózd: Erdős - Agócs, Tokár, Pa»' lovics, Majtényi (Bíró), Farkas (Kálmán), Kiss, Makrai, Magyal Császári, Füleki. Edző: Bíró Ist­ván. A gólok története: 17. perc: Formás hazai akció ve­gén Nagy ugrott ki a vendégek vé­delmi falóból, majd laposan a ka­puba lőtt, 1-0. 64. perc: Magyar Császárit szök­tette a jobb oldalon, a csatár le­rázta őrzőjét, majd a hosszú sa­rokba gurított, 1-1. Az első félidőben a hazaiak jól ját­szották, ám a második játékrész­ben visszavettek a tempóból, s ezt a vendégek kihasználták. Jók: Agócs, Tokár. Ifi: 3-0. . BÍRÓ István: - Ellentétes fél* idők alapján igazságos eredmény született. Mádi KSE - Kisvárda 0-1 (0-0) Mád, 600 néző. Vezette: Soós. Mód: Mag - Miklós, KundráK. Csizi, Haraszin, Kobolák, Len­gyel, Furka, Turbucz (VidinczeO. Lelt (Kocsis), Varga Zs (Olajos)' Edző: Oláh Ferenc. A gól története: 87. perc: Óriási védelmi hiba után Marginenán kilépett a védők közül és a bal alsó sarokba lőtt, 0-1. Óriási küzdelem, kiegyenlített já­tékban a szerencsésebb csapa nyert. Jók: Csizi, Miklós, Haraszin. Kundrák, Furka. Ifi: 0-6. . OLÁH Ferenc: - 85 percig porc­ban voltunk az éllovassal. Nem érdemelünk vereséget. További eredmény: n Demeescr - Nagy kalló * A TISZA CSOPORT ÁLLÁSA: 1. Kisvárda 9 6 2 1 19- & 2. T.-újváros 9 6 2 1 22*10 2 3. Nyírbátor 9 5 4 - 16- 5 19 4. Demecser 9 5 3 1 16- 8 ]» 5. B.-lóránth.9 5 1 3 6. Ózdi FC 9 5 13 7. M.-kövesd 9 4 14 8. B. Volán 9 3 3 3 9. M.VSC 9 3 2 4 10. Mádi KSE 9 3 1 5 11. Rakamaz 9 2 3 4 12. Szikszó 9 15 3 5 .8-13 16 11- 15 6 16-15 3 10-11 2 14-16 li 14-13 10 10-11 l 13-15 « 12- 20 9 1 5 13. B.újváros 9 2 2.. 14. Karcag 9 14 4 15-22 15. Nagykálló 9 2 I 6 12-20 16. M.szalka 9117 8-26