Észak-Magyarország, 1995. november (51. évfolyam, 257-282. szám)

1995-11-13 / 267. szám

1995. November 13», Hétfő ~ : Eredmények - Tudósítások .........A HÉTVÉGÉ SPORTTÁ 11 H azai „röpfiaskó” Kazincbarcika (ÉM) - Hazai kör­nyezetben lépett pályára a Kazinc­barcikai VSE röplabdacsapata. A hazaiak az első játszmát még meg­nyerték, de utána mái* csak megszo­rítani tudták a vendég kecskemétie­ket. Eredmény: KVSE - Bácstej RC 1-3 (12; -5; -11; -12). Kazincbar­cika, KVSE-tornacsarnok, 100 néző. Vezette: Domkó. Röplabda extraliga, férfi. KVSE: KISS ZS„ Bencsik, Nagypál; BERKES, Jánosi, Pilikin. Csere: Bagó, Berzi. Edző: Gutor Alekszander. Könnyedén kezdtek a hazaiak, óriási fölényben játszottak 11-2-ig. Ekkor megtört a lendület, 14-7 után zsinórban öt pontot sze­reztek a vendégek, de a KVSE „hoz­ta” az első szettet. A második játsz­mában a vendégek ellenállhatat­lannak bizonyultak, ekkor már erő­sen érződött a barcikaiaknál az uk­rán idegenlégiós, Nebotov hiánya. Ebben a játszmában nyolc pont ment el a rossz nyitásfogadáson. A harmadik játszmában beleerősített a KVSE, és összesen 11 játszmalab­dát hárítottak, végül ez a játék is a kecskemétieké lett, akik a negyedik szettben feltették a pontot az i-re. Gutor Alekszander: - Néhány játé­kos fejében rendet kell tenni, a ké­sőbbiekben ilyen vereséget nem szabad elszenvednünk. Komadics Mátyás: - Két egyenlő képességű csapat küzdelmében győzött az egy­ségesebb gondolkodás. Tóth aranyérmes Keszthely (MTI) - A junior női pár­bajtőrözők Európa-bajnoki aranyér­mét Tóth Hajnalka nyerte, miután a döntőben az orosz Krisztyina Ru- szut győzte le, 15-12-re. Mohamed Aida ezüstérmet szerzett a junior női tőrözőknél, miután a döntőben 15-13 arányban alulmaradt a né­met Guthermuttal szemben. Tenisz: irány a Liga Bad Waltersdorf (MTI) - Utolsó csoportmérkőzését is megnyerte a magyar női teniszválogatott a csa­pat Európa-bajnokságon, amelynek Bad Waltersdorf adott otthont. Te­mesváriék ezúttal a házigazda oszt­rákokat verték, 2-1-re. Az első mér­kőzést ugyan elveszítette Mandula Petra, ám Temesvári Andrea le­győzte ellenfelét, majd a két magyar játékos a párosban is jobbnak bizo­nyult az osztrák duónál. A piros-fe- hér-zöld színek képviselői ezzel a si­kerrel biztosították helyüket a jövő évi Bajnokok Ligájában. Ausztria - Magyarország 1-2. Melanie Schnell - Temesvári Andrea 3:6, 6:7 Sylvia Plischke - Mandula Petra 6:2, 6:2 Schnell, Schwartz - Temesvári, Mandula 5:7, 6:7. A csoport vég­eredménye: 1. Magyarország 3 győ­zelem, 2. Bulgária 2, 3. Ausztria 1, 4. Horvátország 0. Gólzáporos egriek Miskolc (ÉM) - A tizennegyedik fordulót bonyolították le a labdarú­gás második vonalában. A Keleti csoportban tovább tart a Kecskemé­ti TE és a DFC versenyfutása. Keleti csoport: FC Sényő - FC Eger 2-6 (0-2), Salgótarjáni BTC - Nyír­egyházi FC 1-0 (1-0), III. kér. TVE - Kábái Cukor FC-Hajdúszoboszló 2-1 (2-0), Kecskeméti TE - Hódme­zővásárhelyi Astra-VFC 5-1 (3-1), Hajdúnánási FC - Kecskeméti SC- RSC 2-0 (2-0), Tiszakécskei FC - Ti- szavasvári Alkaloida SE 1-0 (0-0). Nyugati csoport: Érdi VSE - Matáv SC Sopron 0-2 (0-1), EMDSZ-Sopro- ni LC - Mohácsi FC 3-0 (2-0), Rá- kóczi-Kaposcukor FC - Balatonfü- red 2-0 (1-0), Veszprém FC - BKV Előre 3-2 (1-1), Siófok - Dunaferr SE 2-2 (0-1), Budafok - Tatabánya 4-0 (2-0), Keszthelyi Haladás - Nagykanizsai Olajbányász 1-3 (0-1), Paksi ASE - Százhalombattai PC 0-1 (0-1). Szomorú helvétek Uster (MTI) - Bravúros idegenbeli győzelmet aratott a trófeát védő DVSC-Sympho nia a női kézilabda EHF Kupa nyolcaddöntőjében: TV Uster (svájci) - DVSC-Sympho- nia 20-26 (11-12). Uster, 400 néző, e.: Jajas, Janovic (horvátok) DVSC- S.yniphonia: Szamozvanova - Ko­kainé 2, Jeddi 4, Katkó 5, Nyilas, Virincsik 5, Zupko cserék: Szopóczy (kapus), Szász A. 2, Borók 7, Sán- dorné 1, Csirinyi. Danes szerencséje és bombája Szombaton a diósgyőri stadionban: DFC - Hatvan 2-0 (0-0) Bánhegyi Gábor, Buzafalvi Gyózó Miskolc (ÉM) - 2000 néző. Vezette: Juhos (Vida, Matcsók). Labdarú­gás, NB II., Keleti csoport. DFC: Hanyecz - Földvári, Vámosi, Farkas J. - Varga S., Danes, Buliga, Tábori I. - Tóth Gy., Pitács, Vitelki. Edző: Leskó Zoltán. HATVAN: Nagy I. - Varga A., Károly, Nahóczky, Szabados - Nagy Gy., Andrássy, Orovecz, Cseresznyik - Power, Bíró. Edző: Bóna Zoltán. Csere: Tábori I. helyett Mbemba a, 46., Pitács helyett Szekeres a 61., Bíró helyett Kata a 75., Cseresznyik helyett Nagylaki a 87. percben. Sárga lap: Tábori I. a 33., Farkas J. a 82. percben. 9. perc: Power senkitől sem zavar­tatva 6 méterről fejjel célozta meg a kaput, Hanyecz hárított. 14. perc: Tábori jobb oldali szögle­tét Danes 13 méterről alig fejelte kapu fölé. 19. perc: Power 14 méteres lövését Hanyecz a bal sarok elől tenyerelte szögletre. 26. perc: Varga S. hosszú szóló után a 16-oson belül átesett egy hatvani védő lábán. A közönség büntetőt reklamált, Juhos továbbot intett. 37. perc: Pitács 17 méterről lövésre szánta el magát, a labda egy védőn irányt változtatva a bal kapufáról pattant ki, majd némi tanácstalan­ság után a hatvani kapus eszmélt legkorábban és megkaparintotta a bőrgolyót. Ritkán látható góllal szerzett ve­zetést a DFC. I talalmas tüleke­dést követően Danes Attilának talán elege lelt abból, hogy olyan sokan tornyosulnak előt­te, ezért teli estiddel „bikáztn" kapura a labdát, amely egy vé­dőn megpattanva szinte már szelíden szálldogált a hatvani kapu felé, ahol a gólvonalon áll­va a kapussal együtt legalább négy vendégjátékos követte a labda ívét. Azét a labdáéi, amely falevél módjára a bal ka­pufa mellett guggoló hatvani védő feje fölött pár centivel hul­lott a bal sarokba. A sajtópá- holyban ülők egybehangzó vé­leménye szerint ha a hatvani já­tékos nem guggol, hanem „csak" feláll, akkora labda nemes egy­szerűséggel kipattant volna a homlokáról. De nem állt fel, ezért a gólöröm után megkezdő­dött a találgatás, kit illet a gól. A diósgyőriek műsorközlője egy­szerűen intézte el a dolgot, mert beledörögte a mikrofonba: Gól­szerző..-. szerintünk Danes. Hiába ügyeltek időnként négyen is Dancsra (hátul középen, fehér mez­ben), mégis két gólt szerzett Fotó: Bujdos Tibor 58. perc: Tóth Gy. beadása után Pi­tács 5 méterről bombázott a kapu­ba, Juhos lest ítélt. 71. perc: Nagy kavarodás végén Danes 13 méterről lövésre szánta el magát. A labda egy védőn megpat­tant és a hatvaniak dermedten néz­ték, hogy a pettyes a bal alsó sarok­ban landol, 1-0. 84. perc: Vitelki bal oldali beívelése után Tóth Gy. 7 méterről előreve­tődve fejelt a jobb sarok mellé. 86. perc: Orovecz kapu közepébe tartó 20 méteres lövését könnyedén fogta Hanyecz. 89. perc: Mbemba viharzott el a bal oldalon, középre ívelt, Danes a ka­putól 10 méterre mellel tette maga elé a labdát, majd egy lépést követő­en a jobb sarokba bombázott, 2-0. Láthatóan a 0-0-ás döntetlenre spe­kuláltak a hatvaniak, mert a táma­dásokról eleve lemondtak. Szinte az egész csapatuk visszavonulva véde­kezett saját térfelükön. Elől jobbára csak Kié Power tartózkodott. Ez az öngyilkos taktika eleve nem vezet­hetett sikerre, mert a vendegek nem is gondoltak a gólszerzésre. Ki­lencven perc alatt mindössze há­í'omszor célozták meg Hanyecz ka­puját, ebből egyszer az irányzókkal is baj volt. Kié Power lövését viszont csak nagy bravúrral tudta hárítani kapusunk. Ahogy azt várni lehetett, előbb-utóbb hibázásra kényszerül­tek a hatvaniak. Erre azonban majd 70 percig várni kellett. A már-már türelmét és kedvét vesztő publikum így megnyugodhatott. A mezőny legjobbjának bizonyuló Danes Atti­la második találatával aztán végleg lehűtötte az ellenfél játékosait. Di­ósgyőrben nem jött be az „Új seprő, jól seper” elve, mert a Mathesz Imre helyén debütáló Bóna Zoltán vere­séggel mutatkozott be. A DFC. a foci minden elemében fe­lülmúlta riválisát. Kellett ehhez azonban Danes egészen kiemelkedő teljesítménye, valamint Földvári, Buliga és Vitelki átlagosnál jobb produkciója, igyekezete. LESKÓ Zoltán: - Végig a Hatvan térfelén játszottunk, rákényszerí- tettük akaratunkat. A győzelmünk jogosságához nem férhet kétség. BÓNA Zoltán: - Derekasan küz­döttünk, jó játékvezetés mellett. Ezúttal nem volt szerencsénk. Mindenki egyetértett abban.Jiogy a mezőny legjobbjának Danes At­tila bizonyult, aki szinte „hátára vette" a pályát. A legveszélyesebb ha­zai támadóként rohamozta Nagy I. kapuját. Két góljára sokáig emlé­kezni fogunk. Méltán vehette ál a tízezer forintos vásárlási utalványt jutalmul, amelyet a Dandy Bt. ajánlott fel. Danes Attila így emlékszik vissza a történtekre; - Nagyon érett már a gólunk. Előretörtem. Meg­céloztam a kaput, de egy védő hclclépctt. Felperdült róla a labda és behullott a bal sarokba. A második gól előtt Franck Mbemba kitűnő­en küldte félém a labdát, Tóth Gyuri ügyesen lehajolt, így aztán már csak az. volt a dolgom, hogy bebiztosítsam megérdemelt győzelmün­ket. Csapatkapitányként arra biztatom társaimat, hogy csak a játékra koncentráljanak. A mi dolgunk a játék. Úgy érzem formálódik együt­tesünk. Örülök, hogy rám esett a választás és nekem jutott a tízezer forintos vásárlási utalvány. Tíz ember ellen sem sikerült a győzelem Védelmi hibák után: Gödöllő - Kazincbarcika 2-1 (2-0) Karajz Miklós Gödöllő (ÉM). 600 néző, Vezette: Mezei. Labdarúgás, NB II, Keleti csoport. GÖDÖLLŐ: Nagy D. - Somogyi, Kovács, Kiss, Szász - Ivanovics, Si­mon, Kádár, Bajkai - Czipper, Stra- nyóczki. Edző: Garaba Imre. KAZINCBARCIKA: Fülöp - Sza­bó, Sztahon, Pribék, Szaniszló- De­ák, Lukács, Körösi, Kiser - Reme- nár, Császári. Edző: Lipcsei Imre Csere: Deák helyett Sándor, Szabó helyett Sipos, Lukács helyett Csip­ke, valamennyien a szünetben, Baj­kai helyett Szanyó a 71. percben. Sárga lap: Császári a 26., Simon a 84., Sándor a 86. percben. Piros lap: Czipper a 18. percben. Jók: Kis, Szász, Bajkai, Stranyócz- ki, illetve Szaniszló, Kiser. 9. perc: A jobb oldalon futott a ha­zaiak támadása, Somogyi a közép­vonal környékéről élesen lőtte ke­resztbe a labdát, amelyet Pribék nem talált el a 16-os vonalán és az érkező Szász 14 méterről egyből a bal alsó sarokba lőtt, 1-0. 10. perc: Kiser lépett ki a bal- összekötő helyén és az alapvonal közepéről visszagurított Körösi elé, aki 18 méterről bombázott kapura, de lövését Nagy hárította. 15. perc: Deák-Szaniszló-Körősi akció futott a bal oldalon, amelynek végén Körösi mintegy 8 méterről a jobb felső sarok mellé fejelt. 40. perc: A sok bajt okozó Bajkai cselezgetett a félpályánál, majd 25 méterre a kaputól szabálytalanul szerelték. A szabadrúgást Szász át­lőtte a sorfalon, de az egyik védő sarkáról a labda szögletre pattant. A jobb oldali szögletet Szász csavar­ta be középre és az elalvó védők hi­báját kihasználva Kovács 4 méter­ről fejelte a kapu közepére, 2-0. 47. perc: Sipos száguldott el a jobb oldalon, élesen lőtt a kapu előteré­be, amelyről Remenár centiméte­rekkel lekésett, mert a kapus me­rész kivetődéssel védett. 50. perc: Szaniszló cselezgetett a bal oldalon, beadására Kiser előre­vetődött, de fejese egy védőről szög­letre pattant. 55. perc: Körösi pontos beadását Császári kapta teljesen egyedül az 5-ösön, de rosszul célzott és a kapus kezében balt el a labda. 62. perc: Másodszor jöttek fel a ha­zaiak a barcikaiak kapujához és egy szögletnél Fülöp alászaladt a be­adásnak, Bajkai fejesét Sztahon a gólvonalról mentette. 63. perc: Sándor-Csipke-Sándor akció után Sándor egyedül lépett ki a védők közül, márcsak a kapussal állt szemben, de 8 méterről a léc fö­lé emelt. 75. perc: Remenár a leshatárról lé­pett ki a jobb összekötő helyén, megtolta a labdát, de Kovács sza­bálytalanul szerelte. A megítélt büntetőt Csipke az elmozduló ka­pus mellet a kapu közepébe bom­bázta, 2-1. A két azonos képességű csapat nagy rohamokba kezdett a mérkőzés ele­jén, de jobbára a hazaiak benyitot­ták a játékot. A gyors vezető gólt egy óriási védelmi hibából esett, majd röviddel ezután emberhát­rányba került a Gödöllő. A vendég­csapat játékosai nehezen rendezték a soraikat, játékukon nem látszott az emberelőny. A szünetben hár­mas cserét határozott el Lipcsei mester, a második félidőben nagyot változott a játék képe, mert a KBSC óriási mezőnyfölénybe került. Hely­zet helyzet után adódott a gödöllői kapu előtt, de azokat a támadók el­kapkodták, vagy az önfeláldozóan védekező védelem mentett. A mér­kőzés változatos küzdelmet hozott, a lelkesen és a győzelmet jobban akaró hazaiak, ha kis szerencsével is, de megérdemelten nyertek. GARABA Imre: - Mindenkinek egyenként nem tudok gratulálni, a közösség diadala volt. LIPCSEI Imre: - Az a csapat, amely ilyen védelmi hibákból gólo­kat kap, az nem érdemli meg a győ­zelmet. Tíz ember ellen képtelenek vagyunk nyerni. TOTÓ. 45. HÉT 1. Bremen - Frankfurt 1-1 X 2. 1. FC Köln - Vt’B Stuttgart 2-2 X 3. Düsseldorf - Mönchengladbach 3-2 1 4. 1860 München - Freiburg 3-0 1 5. Schalke 04 - St. Pauli 2-0 1 6. Ancona - Brescia 2-1 1 7. Cesena-Avellino 4-0 1 8. F. Andria - Cosenza 1-1 X 9. Genoa - Palermo 1-0 1 10. Lucchese - Salernitana 1-1 X 11. Perugia -Chievo 0-0 X 12. Pistoiese - Pescara 0-1 2 13. Reggiana - Venezia 0-2 2 +1. Verona - Foggia 1-0 1 _TÁBLÁZATOK NB II KELETI CSOPORT 1. Kecskeméti TE 14 II 1 2 21-9 34 2. Diósgyőr 14 10 3 1 28-4 33 3. III. kei . TVF 14 9 4 1 .30-9 31 4. Tiszakécske 14 9 2 3 30-12 29 5.Tiszavasvári 14 8 3 3 19-11 27 6. Nyíregyháza 14 8 1 5 29-14 25 7.Kaba-Hszoboszló I4 7 3 4 21-13 24 8. Salgótarján 14 5 6 3 14-9 21 9. Hajdúnánás 14 4 6 4 16-13 18 10. Eger 14 : 5 3 6 24-22 18 11 .Gödöllő 14 4 2 8 12-26 14 12. Kazincbarcika 14 . 3 3 8 16-20 12 13.Sényő 14 3 1 10 15-39 10 14. Hatvan 14 2 2 10 12-31 8 15. Kecskeméti RSC 14 1 4 9 11-22 7| 16.flmvásárheiy* 14 1-1 13 6-50 0 Megjegyzés * 3 büntetőpont levonva NB II NYUGATI CSOPORT 1. Siófok 14 10 3 1 30-12 33 1 2.Soproni LC 14 9 2 3 30-13 29 3.Soproni Matáv 14 9 2 3 22-15 29 4. Kaposvár 14 8 4 2 22-9 28 5. Dunaferr 14 7 5 2 25-11 26 ' 6. Nagykanizsa 14 7 4 3 29-22 25 7. Százhalombatta 14 6 3 5 17-17 21 8. Paks 14 6 3 5 17-17 21 9. BKV Előre 14 5 5 4 26-18 20 10. Budafok 14 4 2 8 18-26 14 11. Balatonfüred 14 3 4 7 13-20 1.3 12. Veszprém 14 3 4 7 13-23 13 13. Érd 14 3-* 8 12-18 12” 14. Keszthely 14 3 1 10 11-27 10 15. Tatabánya 14 1 5 8 15-33 8,' : 16. Mohács 14 2 2 10 15-34 8 NB III TISZA CSOPORT 1.Tiszafüred 14 11 2 1 38-9 .35 l 2. Balmazújváros 14 9 3 2 35-10 30 3.Nagykálló 14 9 2 3 29-15 29 4.Tiszaújváros 14 7 . 5 2 31-15 26 5.Kisvárda 14 7 4 3 26-18 25 ö.Mádi KSE 14 3 4 20-18 24 7.Rakaiuaz I3 7 2 4 25-10 23 8. Szikszó 14 6 5 3 16-15 23 9.Baktalórántháza 13 5 1 7 27-24 16 lO.BÉVSC 14 4 4 6 19-23 16 11 .Mátészalka 14 4 2 8 17-28 14 12. Nyírbátor 14 4 2 8 22-37 14 13.Ózdi FC 14 3 2 9 19-24 11 14. Miskolci VSC 14 1 7 6 8-22 10 15. Hajdúböszörményi 4 2 1 11 12-29 7| 16. Vámöspércs 14 2 1 11 8-55 7 MEGYEI 1. OSZTÁLY 1. Mezőkövesd 15 9 4 2 35-8 31 2. Abaúj szántó 15 8 5' 2 31-15 29 3.Siegel SE 15 8 5 2 30-18 29 4. Sárospatak 15 8 5 2 28-16 29 5. Encs 14 7 5 2 27-9 26 6. Fdelény 15 6 5 4 20-18 23 7.Putnok 15 6 5 4 16-15 23 8. Sátoraljaújhely 15 6 4 S 28-20 22 9.Tomor-Lak 15 5 6 4 24-25 21 lO.Nyéklárlháza 15 5 5 5 21-18 20 111. Borsodszentgyörgy 15 6 1 8 18-25 19 12.8ÖCS 15 4 6 5 27-26 18 B.Halmaj 15 5 3 7 17-2.3 18 14. Karcsú 15 3 7 5 22-31 16 15. Prügy 15 3 4 8 24-35 13 : 16. Sála 15 O : 1 11 11-31 10 17.Taktaharkány 15 2 3 10 15-43 9 18. Gönc 14 ~ 6 8 11-29 6 Erdős-show a Fáy utcában Budapest (MTI) - Két számjegyű győzelmet aratott a Vasas-Dreher a női kézilabda IGÉK nyolcaddöntőjében, így nyugodtan várhatja az olasz Jomsa Rimini elleni szombati visszavá­gót. Kiemelkedő teljesítményt nyújtott Erdős, aki egymaga 12 gólt szerzett, de a csapat többi tagja is kitett magáért. Vasas-Dreher - Jomsa Rimini (olasz) 30-17 (14-9). Fáy u., 1000 néző, v.: A. Koval- csok, G. Kovalcsok (moldovaiak). Vasas-Dreher: Hang - Kántor 7, Tóthné 3, Hochrajter 2, Csernus, Erdős 12, Lantosné. Cserék: Ácsbog Mária (kapus), Huba Dóra 1, Anna Razdorov 5, Németh Barbara.