Észak-Magyarország, 1993. augusztus (49. évfolyam, 178-202. szám)

1993-08-23 / 195. szám

1993. Augusztus 23., Hétfő Sport ÉSZAKIM AGYARORSZÁG 11 Simone góljával Washington (UPI) - Rendhagyó helyszínen, az Egyesült Államok fő­városában játszották le az olasz lab­darúgó Szuper Kupa döntőjét, ame­lyet a bajnok és a kupagyőztes vívott egymással. A találkozót nem titkol­tan is csalogatónak szánták, hiszen jövőre a világ legjobb 24 válogatott­ja randevúzik egymással a távoli kontinensen. A küzdő feleknek megérte a kiadós repülés, hiszen mindketten kereken 1-1 milliárd lírával gazdagodtak. A győzelmet végül is egy korai gól dön­tötte el, ezt Simone már a 4. percben megszerezte. Az AC Milan bajnoki hangolása te­hát sikeresnek minősíthető. Vége­redmény: AC Milan - Torino 1-0 (1-0). Az összecsapást 25 268 fizető néző tekintette meg, s a Berlusco- ni-legénység harmadszor hódította el a serleget. Caniggia készül Róma (AP) - Claudio Caniggia, az argentin futballsport egyik legfé­nyesebb csillaga az AS Romával edz. Tudott, a dél-amerikai csatár 1994 májusáig eltiltása miatt nem játsz­hat, kokainnal doppingolt az olasz bajnokságban. A rómaiak kedvesek voltak, közöl­ték, készülhet velük a szőke bohém. Hogy miért nem maradt Argentíná­ban Caniggia (ott is akadnak igazi „nagycsapatok” szépszámmal), arról nincs hír. Vélhetően az olasz edzőtá­borok keményebbek, hatásosabbak. -Mindenképpen ott leszek a jövő évi vb-döntőben - mondta Caniggia. Ehhez már „csak” annyi kell, hogy a legutóbbi vb-n ezüstérmes Argentí­na vívja ki a jogot az amerikai fellé­pésre. Öt kiló túlsúly Róma (AP) - Javában készül már az új olasz bajnoki idényre a római La­zio futballcsapata. Dino Zoff vezető­edző meglehetősen rosszkedvűen vette tudomásul a csapatorvos Cla­udio Bartolini jelentését, melyből ki­világlott: Paul Gascoigne, az olasz gárda angol középpályása 5 kiló túl­súllyal érkezett vissza Itáliába. Emiatt azután veszélybe is kerül „Gázzá” helye, noha közölte, utoléri önmagát. Újabb vereség Miskolc (ÉM) - Újabb mérkőzést játszott az országos juniorbajnok­ságban a Diósgyőri FC labdarúgó- csapata, igaz, ebben sem volt köszö­net, mert a piros-fehérek ismét vere­ségét szenvedtek. Ezúttal a főváros­ban lépett pályára a gárda, s az FTC- től kapott ki. A ferencvárosiak 3-0 arányban nyertek a DFC ellen. A vendégek közül Molnár és Vámosi játszottak jól. ^ Az NB Il-es utánpótlás bajnokság­ban ezúttal a két megyei csapat fia­taljai küzdöttek egymással. A serdü­lőknél: Diósgyőri FC - Kazincbarci­kai SC 3-1. Az ifjúságiaknál: DFC - KBSC 0-5. __________ E lmäfädt. • • Miskolc (ÉM) - A hejócsabai sport­telepen vasárnap került volna sor a Miskolci Felhőkarcolók - Győri Dark Horses nemzeti bajnoki base­ball találkozóra, amely elmaradt mert a vendégek nem érkeztek meg. A két csapat vezetői már megálla­podtak az új időpontban, amely sze­rint augusztus 30-án, hétfőn, 17 órá­tól mérik össze tudásukat Miskol­con. _____________ H armadik a DKSK Szarvas (MTI) - Befejeződött az Aranyszarvas Kupa nemzetközi női kosárlabdatorna. Az eddig még nem közölt eredmények: BCU Kolozsvár (román) - Diósgyőri KSK 78-65 (47-30). Legjobb dobók: Dragos 29, Maneszes 13, Simion, Musat 10-10, illetve Ambrus 19, Szenes 10, Para- disz 9. DKSK -Wels (osztrák) 107-57 (53-41). Ld.: Németh 17/6, Szenes 16, Lohmancsuk 14, illetve Hoth 24, Cserkaszova 18. 1 négyes döntőben: BSC Szarvas - DKSK 72-59 (31-32). A3, helyért: DKSK-BCU Kolozsvár 85-66 (39-33). Ld.: Sitkéi 26/3, Para- disz 19/6, Ambrus 12. Befejeződtek a vb küzdelmei Stuttgart (Reuter, dpa) - Vasárnap befejeződtek a küzdelmek Stutt­gartban, a 4. szabadtéri atlétikai vi­lágbajnokságon. Még a szombati nap krónikájához tartozik, hogy a versenybíróság a késő esti órákban megváltoztatta a női 10 000 méter sorrendjét. Előbb a kenyai Selina Barsosiót a rajtnál elkövetett lökdö­sődésért diszkvalifikálták, majd visszaállították a pályán elért ered­ményt. A világbajnokság zárónapján sajtó- tájékoztatót tartott Primo Nebiolo, a Nemzetközi Amatőr Atlétikai Szö­vetség (IAAF) elnöke. A sportág el­sőszámú embere közölte, hogy az IAAF számos doppingesetről tár­gyalt vasárnap, de a döntéseket csak hétfőn hozzák nyilvánosságra, mert nem akarják elvonni a közvélemény figyelmét az utolsó napi küzdelmek­től. Jóllehet, a Német Atlétikai Szö­vetség (DLV) sóvárogva várja a ha­tározatot az exvilágbajnok spririter- nő, Katrin Krabbe ügyében, Nebiolo rámutatott, hogy nem csak az eltil­tás alatt álló német atlétanő esete állt a tanácsülés középpontjában. A Elöl (jobbról) az amerikai Dán O'Brien, aki a tízpróbázók kö­zött bizonyult a legjobbnak Fotó: AP hírek szerint Krabbéék mellett szó esett az ötszörös mezeifutó világbaj­nok, kenyai John Ngugi, a német hosszútávfutó Iris Biba, valamint az orosz gátfutónő, Ljudmila Narozsi- lenko vitatott, illetve megfellebbe­zett eltiltásáról is. Az elterjedt pletykák okozta kéte­lyek miatt ugyanakkor Nebiolo ha­tározottan kijelentette: nincs szó ar­ról, hogy a 100 méter világbajnoka, Linford Christie doppinggyanúba keveredett volna. A brit vágtázó a döntő után átesett az ellenőrzésen, amely negatív eredményt hozott. Nebiolo nem enged az atlétáknak a rajtpénzek tekintetében: „Nem vagyok hajlandó fejet hajtani a versenyzők azon követelésének, hogy rajtpénzt kapjanak a világver­senyeken történő indulásért. Sem most, sem pedig a jövőben nem fize­tünk, nem kötünk kompromisszu­mot” - szögezte le az IAAF elnöke. Ugyanakkor azt is bejelentette, hogy a Mercedes kész a stuttgarti­hoz hasonló szerződést kötni már most az 1995. évi göteborgi világbaj­nokságra is, azaz a győztesek mind­egyikének egy 25-30 ezer dollár ér­tékű luxuskocsit ajánl fel. Kevésnek bizonyult az emberelőny Tiszavasvári Lombik - Kazincbarcikai SC 3-2 (1-1) Doros László Kazincbarcika (ÉM) - 1500 néző. Vezette: Ring. Labdarúgás, NB II., Keleti csoport. Tiszavasvári: Szenderák - Sinka, Széki, Szarka, Riskó - Havelant, Fecsku, Kurilco, Rása - Pitács, Szkunc. Edző: Kiss Miklós. KBSC: Fülöp - Szamosi, Raducu, Implom - Molnár, Lukács, Szent- idai, Szabó-Tanka, Kiser, Hanyecz. Edző: Kálmán Vilmos. Csere: Szarka helyett Káhianyi, a 44., Tanka helyett Nagy S., a 64., Kurilco helyett Szurkos. A 79., Szentidai helyett Hamócz, a 82. percben. Rekkenő melegben szépszámú szur­kolótábor előtt kezdődött a találko­zó. A hazaiak léptek fel támadólag, igazolni akarták edzőjüket, aki úgy vélekedett, hogy a megszokott kör­nyezetben kézben kell tartani az irá­nyítást. Tíz perc sem telt el, amikor Kiser egyedül lódult meg középen, de véghezvitte azt a „bravúrt”, hogy 12 méterről az üres kapu helyett a bal oldali kapufát találta telibe... Nem sokkal később Szentidai bom­bázott a jobb sarok mellé. Az első ne­gyedóra végén Kiser iramodott meg, már a 16-oson belül járt, amikor Szenderák elütötte. A portás sárga lapot kapott és Ring megítélte a vi­tathatatlan büntetőt is! Molnár állt a labda mögé, de gyenge, középre tartó lövését a kapus könnyedén há­rította. A 20. percben Tanka iramo­dott meg a balösszekötő helyén, emelés helyett azonban gyatrán gu­rított és a labda így már nem okozott gondot Szenderáknak. A kimaradt lehetőségek a labdarúgásban min­dig megbosszulják magukat, s ez a tétel ezúttal is igazolódott. A 22. percben egy jobb oldali beadást Fecs­ku a 16-oson belül megszelídített, majd kapásból a jobb felső sarokba bombázott, 1-0. Molnár lapos lövését tolta szögletre a kapus, majd Rása fejelt a bal sarok mellé. A félidő utol­só percében sikerült egyenlítenie a KBSC-nek. Hanyecz lépett ki, első­re. belelőtte a labdát a kifutó Szende­rákba, másodszorra aztán a kapus földre vitte a csatárt. A játékvezető kiállította a portást, s megítélte a második büntetőt is. Hanyecz állt a labda mögé, s a jobb sarokba lőtt, 1-1. A szünet után a barcikaiak igyekez­tek gyorsítani a tempót, s a 60. perc­ben vezetéshez jutottak. Molnár in­dította Hanyeczet, aki balról előbb befelé cselezett, majd elfektette a kapust, két védőt is becsapott és hi­degvérrel helyezett a hálóba, 1-2. Az emberhátrányban lévő vendégek nem roppantak össze, mozgósítot­ták erótartalékaikat és két perc le­forgása alatt fordítottak. A 69. perc­ben Pitács 22 méterről lőtt, Fülöp ve­tődött, úgy tűnt, hogy könnyedén birtokba veszi a bőrgolyót, ám a lab­da egy göröngyön megpattant és a tehetetlen cerberus fölött a jobb sa­rokban landolt, 2-2. Még magához sem tért a kék-sárga együttes jött az újabb pofon. A 70. percben az elemé­ben lévő Pitács 20 méterről eresztett meg nagy lövést és a labda a léc alatt vágódott a hálóba, 3-2. A hátralévő időben leeresztett a KBSC, nem volt hit és meggyőződés az akciókban, a vasváriak ügyesen tördelték szét a játékot. Úgy kezdődött az összecsapás, hogy a KBSC javítja mérlegét a Tiszavas- várival szemben. A három kihagyott gólszerzési lehetőség azonban meg­bosszulta magát, vezetéshez jutott a vendégcsapat, s a hátrányba került hazaiak alól egyszerre kicsúszott a talaj. Ringre nem lehetett panaszuk, ám a játékvezető a 11-est csak meg­ítélni tudja, értékesíteni nem... A szünet előtti egyenlítés után újra a hazaiak oldalán volt a lélektani előny, de nem tudtak az eséllyel él­ni. Igaz, lehet hivatkozni a balsze­rencsére, hiszen két jól eltalált lövés segítette az ellenfelet, csakhogy For­tuna nem véletlenül szegődik az egyik, vagy a másik oldalra. Kár, hogy a KBSC hazai bemutatkozása nem sikerült, ugyanis a fiaskó nem toboroz újabb híveket a lelátókra. Jók: Pitács, Fecsku, Széki, Sinka, Rása, illetve Raducu, Hanyecz. Kiss Miklós: - A múlt heti rajtnál „beragadtunk”, remélem, hogy ez a győzelem erőt ad a csapatnak a foly­tatáshoz is. Kálmán Vilmos:-Küzdelmes, válto­zatos mérkőzésen balszerencsés ve­reséget szenvedtünk. Jó játék, szép gólok, értékes pontok Diósgyőri FC - Hajdúnánási FC 4-2 (3-1) Nagy Imre Hajdúnánás (ÉM) -1200 néző. Ve­zette: dr. Bozóky. Labdarúgás, NB II. Keleti csoport. Diósgyőr: Dohot - Farkas, Naszta- sevszki, Danes, Nagy N. - Csehi, Kö­rösi, Vadicska, Csillag - Szilágyi, Adzsojev. Edző: Sándor István. Hajdúnánás: Tóth P. - Nagy I. Z., Szűcs, Papp, Pipó - Szavenkov, Fa­zekas, Horváth J., Csiszár- Kalmár, Vass. Edző: Szikszai Lajos. Csere: Vass helyett Nagy II. Z., a 37., a Szilágyi helyett Vitelki az 52., Adzsojev helyett Subin a 64., Hor­váth J. helyett Szemán a 67. perc­ben. Mindkét együttes nagy erőbedobás­sal kezdett, jobbára a hazaiak térfe­lén pattogott a labda, a DFC irányí­totta a játékot. A vendégek egyre- másra vezették akcióikat, s ezért ha­tott váratlanul, hogy a 20. percben a nánásiak szerezték meg a vezetést. Fazekas bal oldali beívelés után 14 méterről lőtt a bal alsó sarokba, 0-1. A vendégek nem ijedtek meg, s hat perccel később sikerült, az egyenlí­tés. Jobbról érkező beadást fejeltek ki a hazai védők, érkezett Farkas, aki 24 méterről a hosszú sarokba | bombázott, 1-1. Egy perc múlva for­dult a kocka, csehi 13 méterről talált a kapu közepébe, 2-1. A DFC tovább­ra is lendületben maradt, s a félidő hajrájában büntetőhöz jutott. Ezt Vadicska vágta a léc alá, 3-1. A fordulás után sem lankadtak a csapatok, de egyre nyilvánvalóbb lett a DFC fölénye. A 63. percben Vi­telki beadását Csillag fejelte a háló­ba, 4-1. A hazaiak megadták ma­gukat, belátták, hogy ezen a délutá­non számukra nem sok babér terem­het. A vendégek láthatóan élvezték a játékot, ötletesen szőtték támadá­saikat, s akcióikból nem hiányzott a gólveszély sem. A találkozó vége felé a DFC lazított, nem erőltette a gól­lövést, szóhoz juthatott a hazai tár­saság is. Eldőlt a pontok sorsa, s a befejezés előtt három perccel Sze­mán egy jobb oldali beadást 8 méter­ről nagy erővel vágott a hálóba, 4-2. A nagy meleg ellenére óriási iram­ban kezdtek a csapatok. Az első húsz perc sorozatos vendégtámadásai után meglepetésre a hazaiak szerez­tek vezetést egy látványos góllal. A diósgyőriek ezt követően mintha bi­zonyítani akarnák, hogy nemrég még az NB I-ben játszottak, korsze­rű akciókat vezettek, pontosan és szépen adogattak. Az egész mérkő­zést erőnlétileg is jobban bírták. Ezen a délutánon focicsemegét ka­pott a szépszámú közönség, hiszen gyönyörű góloknak tapsolhattak. Az izgalmas találkozón végül is a papír­fonna érvényesült, a magabiztos já­tékot nyújtó diósgyőriek megérde­melten vitték haza a 2 pontot. Jók: Dohot, Farkas, Danes, Csehi, Adzso­jev, Csillag, illetve Tóth P., Kalmár, Fazekas, Csiszár. Sándor István: - Jól játszott együt­tesem, erővel is bírtuk, remélem ha­sonló lesz a folytatás is. Szikszai Lajos: - Rutinosabb csapat a DFC, a vendégek megérdemelten nyertek. További NB Il-es eredmények Keleti csoport: Nyíregyházi FC - Kiskőrösi FC 3-0. III. Kér. TVE-Rá­kospalotai EAC 3-0. Szarvas - Bal­mazújváros 2-1. Gödöllő - Szeged SC 2-0. Kaba - Eger SE 3-1. FC Hat­van - Tiszakécske 4-3. Nyugati csoport: Dunaferr - Nagykanizsa 0-2. Dorog - ESMTK- Hungaplast 0-0. Mohács - Szek- szárd 2-3. Budafok - Pénzügyőr 4-1. Paks - Beremend 1-3. BKV Előre - Százhalombatta 2-0. Bajai FC - Veszprém LC 0-1. Zalaegerszeg - Keszthely 0-1. TÁBLÁZATOK Az NB I. állása 1. Ferencváros 2 - ­7-2 4 2. Csepel-Kordax 2 - ­5-1 4 3. Debreceni VSC 2 - ­4-2 4 4. Vác FC-Samsung 2 - ­3-1 4 5. Kispest-Honvéd FC 1 - 1 5-3 2 6. Békéscsabai EFC 1 - 1 3-3 2 EMDSZ-Sopron LC 1 - 1 3-3 2 8. UTE 1 - 1 1-2 2 9. MTK- 1 ­1-1 1 Rába ETO- 1 ­1-1 1 11. Videoton-Waltham- 1 1 2-3 1 12. Vasas- 1 1 1-2 1 13. PMSC-Fordan- 1 1 2-5 1 14. BVSC-Dreher- 1 1 2-6 1 15. Siótok- - 2 1-3 0 16. Haladás VSE- - 2 1-4 0 NB II. Keleti csoport 1. Diósgyőr 2 - ­7-3 4 2. Ili. Kér. TVE 2 - ­6-2 4 3. Hatvan 2 - ­5-3 4 4. Kazincbarcika 1 - 1 6-4 2 5. Nyíregyháza 1 - 1 3-1 2 6. Kábái FC 1 - 1 4-3 2 7. Gödöllő 1 - 1 2-1 2 8. Tiszakécske 1 - 1 4-4 2 9. Tiszavasvári 1 - 1 3-3 2 10. Szarvas 1 - 1 3-4 2 11. Eger SE 1 - 1 3-4 2 12. Kiskőrös 1 - 1 2-4 2 13. REAC 1 - 1 1-3 2 14. B.-újváros- - 2 3-5­15. Hajdúnánás- - 2 3-6­16. Szeged SC- - 2 1-6 * NB II. Nyugati csoport 1. BKV Előre 2 - ­5-0 4 2. Budafok 2 - ­8-4 4 3. Olajbányász 2 - ­4-0 4 4. ESMTK-H. 1 1 ­2-1 3 5. Keszthely 1 1 ­2-1 3 6. Z.-egerszeg 1 - 1 5-1 2 7. Szekszárd 1 - 1 6-6 2 8. Dunaferr 1 - 1 2-2 2 9. Beremend 1 - 1 3-4 2 10. Veszprém 1 - 1 1-2 2 11. Bajai FC- 1 1 1-2 1 12. Paksi Atom- 1 1 1-3 1 13. Dorog- 1 1 0-2 1 14. Pénzügyőr- 1 1 1-4 1 15. Mohács- - 2 3-5­16. Sz.-batta- - 2 0-7­NB III. Tisza csoport 1. Kisvárda 2 - -11-0 4 2. Tiszafüred 1 1 ­6-1 3 3. BÉVSC 1 1 ­5-2 3 4. Szerencs 1 1 ­2-1 3 5. Olefin SC 1 - 1 3-2 2 6. Püspökladány 1 - 1 3-3 2 7. Nagykálló- 1 ­2-2 2 8. Nyírbátor 1 - 1 Vl 2 9. Mátészalka- 2 ­0-0 2 10. Ózd- 2 ­0-0 2 11. Rakamaz 1 - 1 3-4 2 12. MVSC 1 - 1 2-6 2 13. Nagycsécs- 1 ­2-3 1 14. Edelény- 1 1 0-1 1 15. H.-szoboszló- 1 1 1-5 1 16. Derecske- - 2 0-10­Megyei I. osztály 1. S.-újhely 2 - ­8-1 4 2. S.-patak 2 - ­5-1 4 3. Abaújszántó 2 - ­3-0 4 4. Halmaj 1 1 ­3-2 3 5. Mezőcsát 1 1 ­2-1 3 6. B.-nádasd 1 1 ­1-0 3 7. Putnok- 2 ­4-4 2 8. Mád 1 - 1 3-3 2 9. Lak- 2 ­0-0 2 10. S.-bábony- 1 1 2-3 1 11. M.-kövesd- 1 1 2-4 1 12. Glas SVSE- 1 1 1-3 1 B.-szentgyörgy- 1 1 1-3 1 14. Karosa- 1 1 2-7 1 15. Encs • - 2 2-4 16. Hejőcsaba- - 2 0-3­Nem viccel a Debrecen Miskolc (ÉM) - Lejátszották a labdarúgó NB I-ben a második forduló mérkőzéseit. Az egyet­len meglepetést a debreceniek szállították, akik az esélytelenek nyugalmával futballoztak és szereztek roppant értékes pontokat a Viharsa­rokban. Eredmények: Újpesti TE - Vasas 1-0 (0-0). G.: Kovács. PMSC-Fordan - Kispest HFC 1-4 (1-1). G.: Ulveczki, illetve Halmai, Orosz, Sallói, Hamar. Békéscsaba -DVSC1-2 (1-0). G.: Szenti, illet­ve Gracsov, Sándor T. Videoton - BVSC 1-1 (1-1). G.: Horváth F., il­letve Filipovics. Csepel - Sopron 3-1 (2-0). G.: Balogh, Somo­gyi, Jakab, illetve Ördög (11-esből). Vác FC-Samsung- Siófok 1-0 (0-0). G.: Szed- lacsek. A Rába ETO FC - MTK összecsapást ma ren­dezik, a mérkőzést este fél 8-tól a televízió is közvetíti.