Észak-Magyarország, 1993. június (49. évfolyam, 125-150. szám)

1993-06-21 / 142. szám

14 ESZAK-Magyarország Sport 1993. Június 21., Hétfő Záróra, néhány meglepetéssel Labdarúgás, megyei I. osztály Miskolc (ÉM — KT) - Az utolsó fordulóra került sor a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei I. osztályú labdarúgó bajnokságban. A leg­főbb kérdés - az aranyérem sorsa - már több héttel ezelőtt eldőlt a Nagycsécs ja­vára, ezért nem „különös” a borsodszent- györgyi pontvesztésük. Meglepetés szép számmal akadt. A Karosa lehengerelte a Mezőcsátot, Sá­rospatakon nyert a Mád, míg a Felsőzsol- ca Putnokon diadalmaskodott. Örvendetes, hogy a hálók 37-szer rezdültek. Eredmények: Mád - Sárospatak 1-0 (0-0). Sárospatak, 200 néző. Vezette: Bukovics. Mád: Nemes — Majoros, Paksi, Gazdag, Nazarenko, Ta­tárka, Hofmann, Kentos (Seleszt), Szabó (Miklós), Laczkó, Bendik (Gönczi). Edző: Oláh Ferenc. Sárospatak: Frikker I. — Kő­szegi, Demkovics, Kerchner, Vakter T., Rák, Sikorszki, Hanuder, Rácz, Frikker L. (Tarjányi), Vakter G. Edző: Tuss István. G.: Bendik. Jók: Nemes, Majoros, Paksi, Gazdag, Nazarenko, Szabó, illetve Kőszegi. Ifi: 4-2 a módiaknak. Karcsa - Mezőcsát 6-3 (3-2). Karcsa, 200 néző. Vezette: Szecskó. Karcsa: Varga—Vá- radi, Baba G., Lengyel, Homyák, Kelemen, Baba J., Nagy R. (Góré J.), Móré, Kovács, Góré B. (Vancza). Edző: Baba János. Mező­csát: Grolmusz — Dósa, Koczka, Szobóczki, Gályász (Szabó), Hajdú, Rontó, Szombati, Bubenko, Igó, Jezoviczki. Edző: Földesi Ká­roly. G.: Baba G. (4), Baba J., Váradi Ill­ésből), illetve Rontó (3). Jók: Baba G. (a mezőny legjobbja), Varga, Váradi, Lengyel, Kovács, illetve Rontó. Ifi: 13-0 a vendégek­nek. Borsodszentgyörgy - Nagycsécs 2-2 (0-1). Borsodszentgyörgy, 300 néző. Vezet­te: Bobkó. Borsodszentgyörgy: Szentkirályi — Németh P., Halász, Lukács, Vincze (Kucs), Kakukk, Bíró P., Csépányi, Kovács, Mocsárkó, Horváth (Németh L). Edző: Ka­sza János. Nagycsécs: Rus (Gondos) - Kis, Poenár, Vacaru (Tóth I.), Földeák, Bara­bás, Lakatos, Magyar, Császári, Bádea, Fe­kete. Edző: Csongrádi Sándor. G.: Bíró, Né­meth I., illetve Bádea, Tóth I. Jók: Halász, Lukács, Kakukk, Csépányi, Kovács, Szent- királyi, Mocsárkó, illetve Lakatos, Poenár. Ifi: 4-1 a hazaiaknak. Mezőkövesd - GLAS-SVSE 2-2 (1-0). Mezőkövesd, 200 néző. Vezette: Faragó. Mezőkövesd: Nagy - Baranyi, Beller, Nyes­te, Bodnár, Birinyi I. (Sebe), Birinyi J., Csirmaz, Szalóczi (Gulyás), Papp, Takács. Edző: Újvárosi László. GLAS-SVSE: Lő- rincz — Fazekas, Csikász (Ötvös), Konyha, Szentidai, Benkő, Bagoly, Vajda, Tóth (Zsí­ros), Krompák (Harik), Nagy. Edző: Lip­csei Imre. G.: Birinyi J. (2), illetve Vajda, Nagy. Jók: Baranyi, Birinyi J., Papp, illet­ve Fazekas, Szentidai, Bagoly. Ifi: 1-1. Felsőzsolca - Putnok 5-4 (2-1). Putnok, 150 néző. Vezette: Lukács. Felsőzsolca: Nagy R. - Nagy Zs., Orgován, Bóni, Jábor- csik, Csarni (Balogh A.), Lippai, Szabó (Bo- zsó), Varga L, Horváth, Jáborcsik A. Edző: Szabó Sándor. Putnok: Fáklya ■- Fecsku, Újvárosi, Lukács, Magyari (Horváth), Lász­ló, Vincze, Makrai, Jakab (Boros), Balogh (Gyenes), Bodnár. Edző: Bilesch Gyula. G.: Horváth (3), Szabó (2), illetve Vincze, Mak­rai, Balogh, Bodnár. Jók: Horváth, Szabó, Bóni, Lippai, Jáborcsik P., illetve senki. Ifi: 1-1. Borsodnádasd - Sátoraljaújhely 1-1 (1-0). Borsodnádasd, 300 néző. Vezette: Ja­kab. Borsodnádasd: Debrődi - Jakubik, Vá­mos, Barna, Boda (Zámbó), Kurtán, Szabó, Keresztes, Berecz, Váradi, Tengely (Nyit- rai). Edző: Érsek Emil. Sátoraljaújhely: Kántor -Katócs, Bordás, Barna, Fodor, Ta­kács, Pankovics, Juhász, Tokár, Lőrincz, Zsófi (Pásztor). Edző: Szakái Miklós. G.: Szabó, illetve Tokár. Jók: Jakubik (a me­zőny legjobbja), Barna, Szabó, Váradi, illet­ve Pankovics, Tokár, Lőrincz. Ifi: 2-1 a ha­zaiaknak. JEncs - Borsodszirák 5-1 (1-1). Encs, 100 néző. Vezette: Mozgó. Encs: Nikolov-Koz­ma, Csíki, Orosz (Kuszkó), Tarr, Varga B., Varga F. (Krizsán), Ruszkai, Kotula, Bar- ta, Szegedi. Edző: Örlóczki Tibor. Borsod­szirák: Bari J. — Miskolczi, Szabó, Horváth, Tóth Cs., Helgert, Tóth G., Tiszóczki, Jend- rek, Tóth J., Kovács. Edző: Petrovics Lász­ló. G.: Kotula (3), Barta (2), illetve Tóth G. Jók: Kotula, Barta, Tarr, Ruszkai, Kuszkó, Kozma, illetve Bari, Helgert, Tóth J. Ifi: 4-0 a hazaiaknak. Hejőcsaba - Gönc 2-0 (2-0). Gönc, 100 né­ző. Vezette: Petró. Hejőcsaba: Budai - Kiss, Mózsik, Szűcs, Varga, Zsámba, Nagy, Kru- zsely, Kepecs, Szabó (Szloszár), Karlecz. Edző: Laczkó Lukács. Gönc: Bóni — Kutasi, Molnár I., Léport, Bartus, Csontos J., Csá- nyi (Kiss), Bodnár, Molnár F., Csontos Cs., Rostás. Edző: Molnár János. G.: Kruzsely, Karlecz. Jók: Budai, Szűcs, Varga, Nagy, il­letve senki. Ifi: 1-1. Szép abaújszántói búcsú NB III. Tisza csoport: döntetlenek a hajrában Miskolc (ÉM - KT) - Az utolsó forduló mérkőzéseit vívták vasár­nap az NB Ill-as labdarúgó baj­nokság Tisza csoportjában. Győ­zött a már kiesett Abaújszántó, ' pontot szerzett az ugyancsak bú­csúzó Sajóbábony. Döntetlen szü­letett Miskolcon és Tiszaújváros- ban. Kisvárdán „ikszelt” a Sze­rencs. Eredmények: Sajóbábony - Rakamaz 1-1 (0-0). Sajóbábony, 300 néző. Ve­zette: Szabó I. Sajóbábony: Hos- só - Simon, Lakatos, Turcsik, Szi­lágyi (Barnóczki), Popovics, Lip- ták, Steluta, Szántó L., Pálinkó (Dávid), Ladányi. Edző: Kapitány Béla. A gólok története, 85. perc: Dávid beadását Lakatos 5 méter­ről a bal alsó sarokba fejelte, 1-0. 86. perc: Hossó aláfutott a 11-es pontra beívelt labdának és Darai 5 méterről az üres kapuba gurí­tott, 1-1. A megfiatalított hazaiak lelkes játékkal győzelmet enged­tek ki a kezükből. Jók: Lakatos, Simon, Popovics, Steluta. Ifi: 3-1 a hazaiaknak. Olefin SC - Hajdúszoboszló 2-2 (0-2). Tiszaújváros, 300 néző. Vezette: Hajdó. Olefin SC: Bán — Kovács P., Molnár, Kovács G., Drengubák, Cigankov, Kalmár, Járai, Bucz (Lukács), Balogh, Smolniczki (Reichenberger). Edző: Gunics József. A gólok tör­ténete, 2. perc: a partjelző lest jel­zett, de a játékvezető továbben­gedte az akciót, Szondi kicselez­te a kapust és 5 méterről a háló­ba lőtt, 0-1. 15. perc: Lente les­gyanús helyzetben kicselezte Bánt és a kapuba gurított, 0-2. 60. perc: Kalmár átívelését Járai a bal felső sarokba fejelte, 1-2. 64. perc: Kovács P. lefutotta a vé­dőket, beadását Cigankov 5 lé­pésről a jobb alsó sarokba helyez­te, 2-2. A szünet után gyorsan egyenlítettek a hazaiak, de a győ­zelmet nem sikerült kiharcolni­uk. Kiállítva: Leste, az 50. perc­ben. Jók: Bán, Molnár, Járai, Ba­logh. Ifi: 3-1 a hazaiaknak. Borsodi Építők Volán - Ózdi Kohász 3-3 (1-1). Miskolc, nép­kerti sporttelep, 500 néző. Vezet­te: Petus. BÉV SC: Kerényi I. — Szobóczki, Fenyvesi, Pós, Farkas, Szobóczki Csaba a BÉV SC já­tékosa igyekezett útját állni az óz­di akcióknak Fotó: Juhász Emese Kerényi II., Nyeste, Bodnár, Le- hoczki, Sverla (Balázs), Vidinc- zei (Kövi). Ózdi Kohász: Balázs - Bulavin, Kertész, Paulovics, Vo- nyigás, Agócs, Budai, Kornyijen- ko, Búd, Herczeg, Magyar (Far­kas). Edző: Bíró István. A gólok története, 9. perc: bal oldali ven­dégszöglet után Agócs 8 méterről a jobb sarokba fejelt, 0-1.18. perc: Vidinczei jobb oldali szögletét Sverla 8 méterről a kapu közepé­be fejelte, 1-1. 46. perc: korszerű hazai támadás végén Kerényi II. 10 méterről a kapu jobb sarkába lőtt, 2-1. 55. perc: gyors jobb olda­li vendégakció gördült a pályán. Herczeg beadását Vonyigás 4 mé­terről a jobb sarokba gurította, 2-2. 66. perc: Farkas átjátszotta a hazaiak védelmét és 12 méter­ről a bal sarokba lőtt, 2-3. 70. perc: jobb oldali szöglet után Bod­nár beadását Farkas 2 méterről fejelte a léc alá, 3-3. Jó iramú és változatos mérkőzést vívtak a csapatok. A döntetlen igazságos. Jók: Pós, Kerényi, Bodnár, Feny­vesi, illetve Kertész, Vonyigás, Kornyijenko, Herczeg. Ifi: 2-0 a hazaiaknak. Abaújszántó - Edelény 2-1 (1-0). Abaújszántó, 400 néző. Ve­zette: Bukovics. Abaújszántó: Er- dősi Zs. - Erdősi I., Mika (Tirk), Bállá, Tokár, Huszák, Hecel (Ko­csis B.), Gaál, Tanka, Kocsis J., Balázs. Edző: Pócs András. Ede­lény: Drótos - Serfőzó, Sándor, Pékár, Goór (Juszkó), Szűcs, Len­gyel J., Barbarics, Nagy Zs. (Kó- tai), Rákos, Bósa. Edző: Németh Attila. A gólok története, 14. perc: Huszák szabadrúgása megpat­tant a sorfalon, Erdősi I. pedig a későn kimozduló kapust megelőz­ve emelt a hálóba, 1-0. 49. perc: Huszák szögletét Gaál a jobb fel­ső sarokba fejelte, 2-0. 65. perc: Mikától a félpályánál Barbarics elvette a labdát, végig vezette a térfélen és a kapust is kicselezve gurított a hálóba, 2-1. A 38. perc­ben Bósa 11-esét Erdősi Zs. bra­vúrral védte. Küzdelmes találko­zó - reális eredmény. Jók: a haza­iak közül mindenki, illetve Szűcs, Lengyel. Ifi: 2-0 a hazaiaknak. Kisvárda - Szerencs-Balox VSE 1-1 (0-0). Kisvárda, 1000 né­ző. Vezette: Németh. Szerencs: Nagy - Vajkó (Müller), Sándor, Kozma, Planéta, Kobolák, Hara- szin, Göndör B., Truhnikov, Nagy L. (Rábai), Göndör L. (Horváth). Edző: Orosz István. A gólok törté­nete, 59. perc: a vendégek védői­ről kipattant a labda és Lelt kö­zelről gurított a hálóba, 1-0. 60. perc: Nagy L. szépen ment el a jobb szélen, beadását Göndör B. közelről értékesítette, 1-1. Válto­zatos, de csapkodó volt a mérkő­zés. A hazaiak többet támadtak, de a vendégek védelme biztosan állt a lábán. A pontosztozkodás igazságos. Jók: Kozma, Kobolák, Trubnikov. Ifi: 1-0 a szerencsiek­nek. Balmazújváros - Miskolci VSC 4-0 (3-0). Balmazújváros, 1000 néző. Vezette: Mónus. MVSC: Regős (Fehér) - Miha- lovszki, Reichenbach, Tábori, Bó- di, Vígh, Kubiczki, Tóth, Schnek, Bohán, Hallai. Edző: Fekete László. Gólszerzők: Kaszás a 14., és a 37., Deák, a 43. és Tóth a 63. percben. A sportszerű mérkőzé­sen a bajnokhoz méltóan tetsze­tős és könnyed játékkal szerezte meg a győzelmet a hazai együt­tes. A vendégek fáradt együttes benyomását keltették. Jók: Tábo­ri, Schnek. Ifi: 1-0 a hazaiaknak. További eredmények: Derecske - Bélapátfalva 1-4 (ifi: 2-1). Nagykálló - Mátészalka 3-3 (ifi: 5-1). Meghalt dr. Sárosi György Róma (MTI-tud) - Négy nappal 74 éves öccse, Sárosi III. Béla ha­lála után egy genovai öregek ott­honában 81 esztendős korában elhunyt dr. Sárosi György, a har­mincas évek legendás futballis­tája, a Ferencváros és a magyar válogatott egykori csillaga, aki 1948 után Olaszországba távo­zott, és ott fejezte be pályafutá­sát. Sárosi György még 20 éves sem volt, amikor 1931-ben már válo­gatott lett, s összesen 61 alkalom­mal játszott az együttesben, amelyben 42 gólt szerzett. Min­den idők egyik legnépszerűbb és legkiválóbb magyar játékosa résgt vett az 1934-es és 1938-as világbajnokságon, oszlopos tagja volt klubjának, a Ferencváros­nak, amelyhez 1948-ig hű ma­radt. (Ötször volt a bajnokcsapat tagja, összesen 639 mérkőzésen játszott zöld-fehérben, és 633 gólt szerzett.) Amikor eltávozott az országból Olaszországban telepe­dett le, ahol edzőként is műkö­dött több csapatnál, köztük a Ju- ventusnál, amellyel 1953-ban bajnokságot nyert. Visszavonulása után Sárosi egy ideig Svájcban is élt, Luganóban, majd Genovában, ahol az utóbbi éveket feleségével egy öregek ott­honában töltötte már sokat bete­geskedve. * Dr. Sárosi György évtizedekig nem jött haza, a nyolcvanas esz­tendőkben viszont egykori „ott­honában” az Üllői úton köszönt­hették őt azok, akik nem felejt­keztek el róla. A magyar labdarú­gásban mindig csak „Gyurka” né­ven becézett játékost nemrég fel­kereste genovai otthonában Nagy Béla, a Ferencváros krónikása. Az FTC arany diplomáját adta át a múlt évben 80. születésnapját ünnepelt sportembernek. Torinóba került az Olasz Kupa Róma (Reuter) — Drámaian iz­galmas csatában az idegenben lőtt gólokkal dőlt el az olasz lab­darúgó kupa sorsa. A második mérkőzésen az olasz fővárosban az AC Roma ugyan 5-2 arányban legyőzte a Torino gárdáját, de az első mérkőzés 3-0-ás eredménye mégis azt jelentette, hogy a KEK- szereplés jogát immáron ötödik alkalommal a torinói együttes szerezte meg. Az olimpiai stadionban több mint 60 ezer nézőben csillant fel a re­mény, miután az 1-1-es döntet­lent hozó félidőt követően a válo­gatott Giuseppe Giannini az 51. percben már a második büntetőt lőtte a vendégek hálójába. Az egy héttel ezelőtt elszenvedett há­romgólos vereség ellenére is meg­kísérelte a hazai csapat a lehe­tetlent, és a játékvezető határo­zott közreműködésének köszön­hetően a 60. percben már a har­madik 11-est értékesítették. A to­rinóiak Silenzi két góljának kö­szönhették, hogy a római csapat támadókedve ellenére elhódítot­ták a kupát. A 65. percben Mihajlovics talála­ta alakította ki az 5-2-es végered­ményt. Az olasz kupadöntő eredménye: AC Roma - Torino 5-2 (1-1). Gólszerzők: Giannini (22., 51., 60. p. - valamennyi 11-esből), Rizzi- telli (49.), Mihajlovics (65.), illet­ve Silenzi (45., 55.) A Torino 5-5-ös összesítéssel az idegenben lőtt gólokkal nyerte az olasz labdarúgó kupát. Értékes győzelem Ukrajna ellen Százhalombatta (MTI) - A nyári szünet előtti utolsó tétmér­kőzését játszotta a magyar női kézilabda válogatott. Laurencz László szövetségi kapitány csa­pata azt az ukrán nemzeti együt­test fogadta Európa-bajnoki se­lejtezőn, amelytől egy hete Kijev- ben 25-21 arányú vereséget szen­vedett. Ezúttal egyértelműen job­bak voltak a magyarok, s bár csak egygólos győzelmet arattak, ezzel is visszaszerezték csoportel­sőségüket. Magyarország - Ukrajna 18-17 (11-5). Magyarország: Meksz - Szilágyi 3, Gát, Kökény 1, Kocsis 1, Csapó 3, Csendes 2. Cserék: Hoffmann, Mátyás 7/6, Tóthné Szabó Melinda 1, Virin- csik, Tóth. Kézilabda Miskolc (ÉM) - Az utolsó fordu­ló mérkőzéseire került sor a kézi­labda NB Il-ben. Eredmények: Miskolci VSC - Kazincbarci­kai Sütőipari Kinizsi 22-14 (11-6). Miskolc, női. Ld.: Simon (8), Vismeg (6), Béres (3), illetve Molnár V. (4), Molnár Á., Takács, Izsöl (3-3). Jók: Simon, Vismeg, Tarné, illetve Nagy R. A jobbik csapat szerezte meg a két pontot. Miskolci Honvéd-Kórház - Novaj 25-17 (12-8). Miskolc, női. Ld.: Benes (12), Nagy (5), Simon (4), Lázár (3). Jók: Nagy (a me­zőny legjobbja) és a góldobók. Utolsó meccsére nagyon össze­szedte magát a hazai együttes és első tavaszi győzelmét aratta. A miskolciak kiestek, további sor­suk a visszalépőktől és a szövet­ségtől függ. Vízilabda Miskolc (ÉM) - Újabb mérkő­zést játszott a Miskolci EAFC ví­zilabdacsapata. Az idegenben le­játszott és gólokban bővelkedő összecsapáson ezúttal nem kísér­te siker a pontszerzésre irányuló erőfeszítéseket. Ennek elmaradá­sa röviden indokolható: az együt­tes az első negyedben rendkívül halvány produkcióval rukkolt elő, négygólos hátrányba került és ezt a későbbiekben képtelen volt csökkenteni. Dunaújváros - Miskolci EAFC 18-14 (6-2,4-3,4-5,4-4). Dunaúj­város, OB II., B-csoport. Góldo­bók: Úrbán (6), Csipák (4), Varga (2), Tóth L. Mike. Jó: Csipák. Miskolci Vízművek SC - Sportliget SE 23-5. Miskolcta­polca, OB II., B-csoport. Illyés második Leonding (APA) - Az ausztriai városban rendezték meg a nem­zetközi cselgáncs világtornát. Az eseményen részt vett Illyés Mik­lós, a Miskolci VSC sportolója is, s a 65 kilós súlycsoportban a má­sodik lett. Lovasi győzött Miskolc (ÉM) - Nagy érdeklő­dés mellett rendezték meg a Bükkben az országos rövidtávú tájfutó bajnokságot. A hosszú ki­hagyás után visszatért világbaj­noknő, Oláh Katalin nagyszerűen szerepelt és csak minimális kü­lönbséggel szorult a második helyre. Legyőzője a miskolci Lo­vasi Katalin, aki emlékezetes produkcióval rukkolt elő és sze­rezte meg az aranyérmet. Eredmények, férfiak: 1. Egei Tamás (Veszprémi Honvéd) 23:31 p, 2. Lantos Zoltán (BEAC) 24:60, 3. Vinyiczai Ferenc (Vide­oton) 24:65. Nők: 1. Lovasi Kata­lin (MEAFC) 23:04 p, 2. Oláh Ka­talin (Micro SC) 23:84, 3. Tóth Réka (Tipográfia) 23:89. Az Óriáscsecsemő átlép őrző­ién... A tarfejű Charles Bárkley (jobbról), a Pnoenix Suns csilla­ga az NBA döntőjében igencsak szórja a kosarakat. Jelenleg a Chicago Bulls vezet 3-2-re a négy győzelemig tartó párosvi- odafon. Fotó: AP