Észak-Magyarország, 1992. augusztus (48. évfolyam, 181-205. szám)

1992-08-17 / 194. szám

1992. Augusztus 17., Hétfő _______ Sport É SZAK-Magyarország 15 Az akarat diadala a tapasztalat fölött Diósgyőri FC - BVSC-Novép 1-0 (0-0) Tornagyőztes: Franciaország Mezőkövesd, Miskolc (ÉM) - Vasár­nap a helyosztókkal befejeződött a Miskolc-Tapolca Kupa nemzetközi ifjúsági labdarúgótorna. A 7. helyárt: Cseh és Szlovákia-Bel- gium 5-2 (2-1). Mezőkövesd, 100 néző. Vezette: Dávid. Jó napot fogtak ki a cseh és szlovákok és ilyen arány­ban is megérdemelten nyertek. A találkozó élvezetes és változatos volt. G.: Sourada (3), Dvorzsák, Brezik, il­letve Syx, Wuillot. Jók: Sourada, Kösd, Brezik, illetve Wuillot, Kaluwe. Az 5. helyért: Finnország-Magya- rország B 5-0 (1-0). Mezőkövesd, 150 néző. Vezette: Zvolenszky. A finnek végig irányították a játékot és ügyesen használták ki helyzeteiket. Az egy évvel fiatalabb magyar együttes nagy­on akart, de a rutinosabb és képzettebb ellenfelükkel szemben fejet kellett hajtaniuk. G.: Kottila (2), Puhakainen, Rislila. Janijussila. Jók: Kottila, Puhakainen, Karjalainen, illetve Rózsavölgyi, Bükszegi. A 3. helyért: Lengyelország - Orosz­ország 2-1 (1-0). Miskolc, hejőcsabai sporttelep, 200 néző. Vezette: Bognár. A kezdés után nem sokkal gólt kaptak az orosz fiatalok, s ez sokkolta őket. Nehezen tértek magukhoz, de ki­egyensúlyozott volta játék. A kiállítá­sok, eltiltás, sérülés és betegség miatt megtizedelt orosz együttes mindössze 11 hadrafogható játékost tudott mozgósítani, így csere nélkül állt ki a találkozóra. A győztes gólt egy jobb oldali akció végén szerezték meg a lengyelek, akik hálát adhatnak For­tunának is győzelmükért. G.: Pokora, Nosal, illetve Konovalov. Jók: Burmer, Nowicki, Kalicia, illetve Davidov, Trofimov, Konovalov. Az 1. helyért: Franciaország-M agy­arország A 3-0 (2-0). Miskolc, diós­győri sporttelep, 500 néző. Vezette: Kurmai (Bognár, Zvolenszky). A várt jó játék elmaradt, a nézők csak közepes színvonalú és iramú mérkőzést láthattak. A franciák meg­győzően futballoztak, tetszetősen ado­gattak, ügyesen használták ki helyzeteiket és ilyen arányban is megérdemelten nyertek. A magyar válogatott halvány teljesítményt nyúj­tott, kapura veszélytelen volt. A fran­cia fiatalok megérdemelten szerezték meg az első helyet. G.: Danjou, Ru- biev, Kerkal. Jók: Danjou, Groné, il­letve Hrutka, Nagy. A díjakat Csoba Tamás, Miskolc város polgármestere, Németh Jenő, az MLSZ munkatársa, Balázs András, a Borsod Megyei Labdarúgó Szövetség elnöke és Ondecs Ferenc, a városi sportközpont igazgatója adta át. Harc a labdáért a Magyarország A- Finnország (1-0 - a csoport­mérkőzések során) mérkőzésén. Magyar győzelem Szarvas (MTI) - Túlóráztak a döntő résztvevői Szarvason az első fiú serdülő kézilabda Európai Olimpiai Reménységek Versenyén. Magyar- ország A-Szlovénia 29-28 (21-21, 9- 10). Ld.: Berényi (10), Molnár J. (6), Kasza (5), ■Végeredmény: 1. Magyarország A, 2. Szlovénia, 3. Horvátország, 4. Szlovákia, 5. Törökország, 6. Magya­rország B, 7. Litvánia, 8. Belgium. Krecz Tibor Budapest (ISB) - Labdarúgás, NB I. Szőnyi úti sporttelep, 3000 néző.Vezette: Puhl BVSC-Novép: Bodnár - Iscsak, Gara­tra, Nyikiforov - Urbányi, Mundi, Bognál', Kosa, Cseh - Gracsov, Farkas J. Edző: Both József. DFC: Dohot - Bém, Csízi, Leskó, Szabó - Szvisztun, Danes, Vitelki, Farkas - Szilágyi, Kiser. Edző: Sándor István. Csere: Kiser helyett Tóth az 51., Farkas J. helyett Szeibert az 57., Bognál' helyett Borgulya a 73., és Szvisztun helyett Molnár a 74. perc­ben. Gólszerző: Leskó a 80. percben. Sár­galap: Farkas János a 30., Nyikiforov á 42. percben. A mérkőzés első percében egy baloldali szöglet után a Diósgyőr veszélyeztette először a kaput. Danes az ötös sarkáról a kapufát találta el. Negyedórás labdázgatás után előbb Kósa, majd Mundi veszélyeztetett, Dohot mindkétszer a helyén volt. A 18. percben a BVSC egy jobboldali szöglet utáni kombinációt követően Farkas József révén szerezhetett volna gólt. ám a csatár 11 méterről, a bal összekötő helyéről a jobb kapufa mel­lé lőtt. Majd negyedóra telt el ese­mény nélkül, amikor egy baloldali beadást követően Bognál' György a jobb összekötő helyéről tiszta helyzetben hatalmas lövést eresztett meg, de mintegy másfél méterrel elvétette a jobb felső sar kot. A félidő utolsó öt percében Dohot kapus muta­tott be két bravúrt, előbb Cseh lövésszerű beadását ütötte ki, majd Gracsov ferdítését vette ölbe. (Veréb György véleménye a szünet­ben: Két ígéretes akciónk is volt a félidőben, sajnálom, hogy nem tudtunk gólt szerezni belőlük. Nagyon megérezzük Petcu hiányát, játékmester nélkül nehezen tudjuk ki­hozni a labdát a kapunk elől. Örülök kapusunk jó bemutatkozásának.) A második félidő úgy indult, hogy a BVSC hamar döntésre viszi a dolgot. Rögtön a 46. percben Nyikiforov jó kiugratásával Gracsov a kapust is kicselezve az alapvonalig jutott, de rosszütemű beadását mentették a védők. Rá két percre Cseh éles szög­ből a bal fölső sarok felé nyeste a lab­dát. Az 58. percben ismét Dohot­DOROS LÁSZLÓ Kazincbarcika (ÉM) - Labdarúgás, NB II., Keleti csoport. Kazincbarcika, 1100 néző. Vezette: llerbály. KVSE: Fülöp - Szabó, Kondás, Szamosi - Lukács, Ilauberger, Asz- szony, Körösi - Ternován, Csipke, Hanyecz. Edző: Kálmán Vilmos. Eger SE: Bodolai - Éles, Csendes, Lengyel, Vadicska - Andrejev, Búd, Jávorszki, Stark - Berecz, Nagy G. Edző: Varga Zoltán. Csere: Stark helyett Kanyok, a 46., Csipke helyett Vonyigás, a 60., An­drejev helyett Csató, a 67., Ternován helyett Zsiga, a 75. percben. A kezdés előtt rövidke ünnepségre került sor. A legutóbbi bajnokságban a KVSE ifjúsági együttese ezüstérmes lett. s Fejedelem György, a klub el­nöke a nagyok mérkőzését megelőzően, a szurkolók tapsa mellett adta át a fiataloknak a medálokat. Nem úgy kezdődött az összecsapás, hogy a végén ennyire elégedetten távozhatnak a szurkolók! Történt, hogy a 8. percben Nagy a 16-osról megcélozta a Vegyész-kaput, szerencsére a labda a felső lécen csat­tant. Ezután azonban fordulat következett be, s a KVSE ragadta kézbe az irányítást. Az történt a pá­lyán, amit a kék-sárgák akartak. Feltűnt Ilauberger több fineszes megoldása, a fiatal Körösi bátor A közelmúltban igazolt Dohot ka­pus bemutatkozott a DFC színeiben, a Szonyi úti pályán de- “ütált. Fotó: Szabó bravúr következett Bognár György jobboldali bombáját hárította. Szei­bert, Urbányi, Gracsov volt a labda út­ja a 62. percben, ám a BVSC vendégjátékosának lövését ismét hárí­totta Dohot. A 70. percben a BVSC egyérintős álomakció után jutott a ka­pu előterébe, ám Szeibert a jobb összekötő helyéről kapásból csúnyán mellélőtt. Az utolsó negyedórában lehetőség adódott a DFC előtt is: egy jobboldali szögletet követően Szilágyi sarokkal perdített Bodnár ölébe. Tíz perc volt hátra a mérkőzésből, amikor Molnár remek jobboldali szögletét a középen berobbanó Leskó nyolc méterről a kapu közepébe fejelte. A két csapat mérkőzésének első félideje egyoldalú játékot hozott. A BVSC-Novép mozgékony középpá­lyás sora remekül vezette rá a labdát a diósgyőri védelemre, ám talán némi fölényeskedés is okozta, hogy a tá­madók rendre hibáztak a helyzetek­ben. A Diósgyőr lelkes védőmunkája ellenére Bognár és Kósa időnként vil­logott, ám a fővárosi vasutasok min­den fortélya csődöt mondott, ha Do- hottal találták szembe magukat. A második félidőben a BVSC kulcs- játékosainak fáradására ráérezve a ügyködése, s Asszony is megtalálta régi önmagát. A 18. percben érdekes körülmények között született meg a barcikaiak vezető gólja. Kondás merészkedett előre, 25 méterről gyengére sikeredett lövést eresztett meg, amely jócskán közelített a szö­gletzászló irányába. Oda viszont nem ért el, mert a lendületesen berobbanó Hanyecz lábán irányt változtatott és a dermedten álló Bodolait becsapva a hálóba került, 1-0. A gól láthatóim megnyugtatta a vegyészeket, akik egyre-másra vezették tetszetős és szép akcióikat. Fél óra pergett le az órán, amikor jött a második találat. Asszony pontos lab­dával futtatta a jobbösszekötő helyén kiugró Haubergert, aki a kimozduló Bodolai fölött mesterien nyeste a lab­dát a hálóba, 2-0. A félidő hajrájában Hanyecz előtt adódott gólszerzési lehetőség, emelt is a csatár, csak nem elég magasan, így az egri portás hárí­tani tudott. A szünet után akadt egy rövid felvil­lanásuk a vendégeknek is. de jogosan jegyezte meg a tribünön ülő Szén tmar - jay Tibor, hogy ez valahogy nem az igazi...Az 57. percben Ternován hagy­ta faképnél az egri védőket, a villám­gyors vágta után abszolút gólhelyzet kínálkozott a csatár előtt, ám addig pepecselt, míg a védők beérték. A haj­rában, egy perccel a lefújás előtt következett a ráadás, Zsiga 8 méterről DFC egyre többször merészkedett ki a sündisznóállásból, ám kiütközött, hogy a középpályán nem akadt olyan játékos, aki igazán használható lab­dákat osztogatott volna. Kitűnő tak­tikai húzásnak bizonyult Tóth pályára küldése, aki hol Kósa, hol Bognár György őrzésével megbontotta a fővárosiak folyamatos középpályás játékát. Összességében elmondható, hogy ugyan a BVSC-Novép a játék nagyobb részében folyamatos csapat­munkát produkált, de játékosaiból hiányzott a tűz, ami annál nagyobb lánggal lobogott a DFC csapatában. A két pontot a határtalan akarat, a 90 percig élő küzdőszellem hozta meg. Jók: Kósa, Mundi, Cseh illetve Dohot, Leskó, Kiser. Sándor István: Rutinos, jól felkészített csapatot győztünk le, a be- mutatatkozásunk kimutatta, rengeteg munkára van még szükségünk. Na­gyon hiányzik egy igazi játékmester. Both József: Ennyi helyzetet nem lehet büntetlenül kihagyni. További NB I-es eredmények Csepel - FTC 0-2 (0-1). A csepeliek balszerencsés gólokat kaptak, de nem játszottak rosszul. A jobb helyzetfelis­merés döntött. G.: Lipcsei, Páling. Vác FC-Samsung - Siófok 2-1 (0-0). A döntetlen lett volna a reális ered­mény, mert a vendégek legalább olyan jól játszottak, mint a hazaiak. G.: Répási (11-esből), Hahn, illetve Kovács J. Videoton-Waltham - Pécsi MSC 2-1 (1-0). Végig a fehérváriak diktálták a tempót, ők szabták meg a játék menetét, nem forgott veszélyben győzelmük. G.: Sál lói (2, egyet 1Les­ből), illetve Bódog. Nyíregyháza - Újpesti TE 1-1 (1-0). Lelkesen és harcos felfogásban ját­szottak az újonc hazaiak, a lila-fe­hérek örülhettek jobban az egyik pontnak. G.: Kertész, illetve Kecskés. Békéscsaba - Kispest 2-2 (1-2). Az újoncok 10 emberrel is ki tudták egyenlíteni a bajnokesélyesnek kikiál­tott Verebes-legénységet. G.: Kurucz, Árgyelán, illetve Fischer (11-esből), Márton. MTK - Veszprém LC4-1 (1-0). Túl­ságosan bátran játszottak a vendégek, s ez megbosszulta magát, mert lekon­trázták őket. G.: Szabó (2), Jován, Cservenkai, illetve Herbály. laposan helyezett a kapu közepébe, 3- 0. Új edző jobb bemutatkozásról aligha álmodhat! A KVSE lelkes, harcos felfogású támadójátékkal rukkolt elő, a vehemens rohamok meglepték és el- bizonytalanították az egrieket. Darál­tak a vendégek, de fél óra alatt kétgó­los hátrányt “halmoztak fel”, s teljesít­ményük alapján könnyen valószínűsít­hető lett, hogy reggelig játszva sem egyenlítenének ki. Ügyesen szállt lábról-lábra a labda, mindig akadt üres, megjátszható ember, a látottak alapján abszolút vitán felüli a fölényes siker. Jók: Hauberger, Asszony, Körösi, Szamosi. KÁLMÁN VILMOS: - A helyzetek és a játék alapján megérdemelt a győzelmünk. Kezdetnek mindenesetre jó volt! További NB Il-es eredmények KELETI CSOPORT: Bag - Hatvan 0-0. Kiskőrös - Hajdúnánás 1-0. SBTC.-Salgglas - Debreceni VSC 0-1. BMTE-Törley - Bajai FC 0-3. Tiszavasvári - Kaba0-0. Szarvas - III. Kér. TVE 3-0. Szeged - Gödöllő 1-1. NYUGATI CSOPORT: Haladás VSE - Dunaferr 4-1. Nagykanizsa - Zalaegerszegi TE 1-1. Tatabánya - Dorog 2-3. Kaposvár - Sopron 2-0. Mohács - Sabaria 1-0. Ajka Hungalu - BKV Előre 1-0. Paksi Atom - ESMTK-Bauinvest 2-0. Jó játék, három gól, szép megoldások Kazincbarcikai Vegyész - Eger SE 3-0 (2-0) Labdarúgó táblázatok Az NB I állása 1. MTK 1- - 4-1 2 Vasas 1- - 4-1 2 3. FTC 1- - 2-0 2 4. Vác FC-Samsung 1- - 2-1 2 Videoton-Waltham 1- - 2-1 2 6. Diósgyőri FC 1 1-0 2 7. Békéscsaba­1 - 2-2 1 Kispest-HFC­1 - 2-2 1 9. Nyíregyháza­1 * - 1-1 1 ÚTÉ 1 - 1-1 1 11. Pécsi MSC­- 1 1-2 0 Siófok­- 1 1-2 0 13 BVSC-Novép­- 1 0-1 0 14.Csepel­- 1 0-2 0 15.Rába ETO­- 1 1-40 Veszprém LC­- 1 1-40 NB II Nyugati csoport 1. Haladás 1­4-1 2 2. Kaposvár' 1­2-0 2 Paks 1­2-0 2 Pénzügyőr 1­2-0 2 5. Dorog 1­3-2 2 6. Ajka 1 1-0 2 Mohács 1 1-0 2 8. Nagykanizsa - 1 7TP 1­1-1 1 1-1 1 L - 1 lO.Tatabánya 1 2-3 11.BKV Előre ­1 0-1 Sabaria 1 0-1 13.ESMTK I 0-2 Sopron 1 0-2 Szekszárd 1 0-2 16. Dunaferr 1 1-4 NB II Keleti csoport 1. Baja 1 - - 3-0 2 Kazincbarcika 1 - - 3-0 2 Szarvas 1 - - 3-0 2 4. Debreceni VSf 1 - - 1-0 2 Kiskőrös 1 - - 1-0 2 6. Szeged-1-1-11 Gödöllő-1-1-11 8. Bag- 1 - 0-0 1 Hatvan- 1 - 0-0 1 Kaba- 1 - 0-0 1 Tiszavasvári- 1 - 0-0 1 12. Hajdúnánás- - 1 0-1 0 SBTC-Salgglas- - 1 0-1 0 14. BMTE-Törley- - 1 0-3 0 Eger- - 1 0-3 0 ni.Kér TVE- - 1 0-3 0 A Tisza csoport állása 1. Kisvárda 1 - - 4-1 2. Derecske 1 - - 2-0 Balmazújváros 1 - - 2-0 Nagykáíló 1 - - 2-0 5. Szerencs 1 - - 2-1 6. MVSC- 1 - 2-2 Ózd- 1 - 2-2 8. Abaújszántó- 1 - 0-0 H.Szoboszló- 1 - 0-0 Olefin SC- 1 - 0-Ó B.-falva- 1 - 0-0 12.S.Bábony- - 1 1-2 13.Edelény- - 1 0-2 Rakamaz- - 1 0-2 15.BÉVSC- - 1 0-2 16.Mátészalka- - 1 1-4 Döntetlen a nyitányon Putnok (ÉM) - Egy előrehozott mérkőzéssel megkezdődött a Borsod megyei I. osztályú lab­darúgó bajnokság őszi pontvadászata is. Putnok-Sátoraljaújhely 0-0. Putnok, 500 néző. Vezette: Baranyi. Putnok: Káló - László, Bállá, Szlaboda, Újvárosi. Lupkovics, Vincze (Fecsku), Makrai, Kéméndi (Lázi), Váradi. Kiszely. Edző: Bilesch Gyula. Sátoraljaújhely: Kántor - Bodnár, Bordás, Barna (Maticza), Damu, Pásztor (Jurkó), Pankovics, Varga, Tokár (Timkó), Lőrincz, Zsófi. Edző: Szakáll Miklós. Jók: Bállá, Szlaboda, Lup­kovics. illetve Kántor, Damu, Varga. Ifi: 0-6. A Totó 33. heti eredményei 1. Cscpel-FTC 0-2 2 2. B.-csaba-Kispest 2-2 X 3. Nyíregyháza-UTE 1-1 X 4. Videoton-PMSC 2-1 1 5. Vác-Siófok 2-1 1 6. Frankfurt-Dresden 1-1 X 7. Bochum-Dortmund 2-2 X 8. Hamburg-Stuttgart 1-1 X 9. Karlsruhe-Mönchen. 4-2 1 10 .Schalke-W attensceid 3-4 2 11.Uerdingen-Bayern M. 0-3 2 12.Chemnitz-Jena 1-0 1 13 .Wolfsburg-Mannheim 2-1 1 + 1 Düsseldorf-St Pauli 2-0 1