Észak-Magyarország, 1992. március (48. évfolyam, 52-77. szám)

1992-03-30 / 76. szám

ÉSZAK-MAGYARORSZAG 14 1992. március 30., hétfő Két mérkőzés, hét gól... A hét végén hazai környezetben lépett pályára a Diósgyőri FC ifjúsági, valamint serdülő labdarúgócsapata. A piros-fehér fiatalok a Vasas ellen kísérelték meg sza­porítani pontjaik számát, ám ez egyik gárdának sem sikerült. Eredmények: Ifjúságiak: Vasas—Diósgyőri FC 3-0 (2-0). Diósgyőr, 100 néző. Vezette: Tasi. Az erősen tartalékos hazaiak — hat labdarú­gó szolgálatára a tartalékcsapat tartott igényt — nem tudták kétségessé tenni az erőteljes támadósorral rendelkező angyal­földiek sikerét. G.: Morvái, Szabó, Tóth. Jók: Tóth, Schiedler, Morvái, illetve Si­mon A'., Molnár. Serdülök: Vasas—Diósgyőri FC 4-0 (2-0). Diósgyőr, 100- néző. Vezette: Jakab. Az egységesebb csapatjátékot nyújtó főváro­siak győzelme nem forgott veszélyben, a hazaiak tudománya csak a 16-osig tartott. G.: Fórizs, Pottzner, Pucsok, Papp. Jók: Pállai, Dinka, Papp, illetve Koncwald, Szuba, Szopkó. Röplabda Menetelnek a vasutasok Miskolci VSC—Hungalu ATSC 3-0 (1, 1, 12). Miskolc, 100 néző. Vezette: Szabó F., Zach. NB I. női, a 13—18. helyért. Nem volt azonos súlycsoportban a két együttes. A vasutasok pillanatok alatt „lerendezték” az első és második játszma sorsát, a ven­dégek jószerével csak kapkodták a fejüket és szedték a labdát... ’Ezt követően No­vak edző már azit is megengedhette magá­nak, hogy ukrán vendégmunkásait (Sztye- panokot és Druzenkot) a kispadra ültesse, s lehetőséget adott a többieknek. Ez kis híján megbosszulta magát, mert igaz, hogy a zöld-fehérek 10-2-es előnyre tettek szert a harmadik szettben, de aztán kihagyott a figyelem, taktikailag fegyelmezetlenkedtek és 12-12-ire módosult az állás. A szakveze­tő ekkor visszaküldte a légiósokat, s ez a húzás döntőnek bizonyult. Jók: Kovács E., Boldizsár, Kiss. Kecskeméti SC—Kazincbarcikai Vegyész 3-0 (9, 10, 10). Kecskemét, 100 néző. Ve­zette: Hajdú, Ribizsár. NB I. férfi, a 7— 12. helyért. A játszmanyerésre sem futotta a barcikai legénység erejéből, igaz, ezúttal igencsak tartalékosán lépett pályára Du­dás András legénysége. A kecskemétiek végig diktálták a tempót, irányították a mérkőzést, s magabiztos játékkal szerez­ték meg a két pontot. Jó: Dumitru. Miskolci VSC—Ajkai SC 3-0 (9, 5, 13). Ajka, 100 néző. Vezette: Szalay, Ortner. NB I. női, a 13—18. helyért. Az összecsa­pás kereken 70 percet vett igénybe. Csak a harmadik játszmában alakult ki küzde­lem, ekkor a hazaiak 9—6-ra elhúztak, ám 13-.13-inál ismét, együtt volt a két társaság. Ekkor Novák edző pályára küldte légiósa­it, s nem volt mese, győzött a jobbik csa­pat. A két gárda között egyébként a na­gyobb ültőerő döntött a miskolciak javára. Jók: Sztyepanok, Druzenko, Kovács É. Borsodi Építők Volán—Kunhegyes 3-0 (8, 10, 5). Miskolc, iNB II. férfi. Jók: Nagy Z., Pető, Göbler, Görgényi, Ádám, Kocsis. Debreceni Biogál—Miskolci EAFC 3-0 (5, 12, 12). Miskolc, NB (II. női. Átlagon felüli egyéni teljesítmény nem akadt. Sakk OB f. Érik az ezüstérem Üjabb győzelmet aratott a Borsod Táv­hő SC OB I-es sakkcsapata. Zavatkai László szakosztályvezető elmondta, hogy a Debreceni SE elleni 9-5-ös diadalukkal érik a miskolci sakkozás történetének leg­nagyobb sikere, az ezüstérem. Az egyéni győzelmeket Lukács, Halász, Károlyi, Do­bos, Szabolcsa, Mózes szerezték. Remiztek: Csernyin, dr. Hazai, Varga Z., Somlai, Král és Keresztúri. Budapesten nemzetközi nagymesterver­seny zajlik, amelyen szerepel Lukács Pé­ter, a Borsod Távhő SC nagymestere is. Az első fordulóban remizett Horváth Cs.-vel, a másodikban — sötéttel — legyőzte Ib- ragimovot (Független Államok Közössége). Országos ifjúsági vízilab­da bajnoki mérkőzést ját­szottak Miskolcon, az Au­gusztus 20. .strandfürdőben. A Miskolci Vízművek a BVSC-vel mérte össze tudá­sát és 9-8 (1-3, 2-2, 3-2, 2-2) arányban kikapott. |A mis­kolci gólokat Biros (6), Szé- nási és Hatvani (1—1) sze­rezték. Képünkön: a sötét sapkában lévő fővárosi já­tékos szabálytalanul nyomja a víz alá a miskolciak lőni készülő sportolóját. Juhász Emese felvétele Labdarúgás, NB II!. Tavasszal jieptelen a Szerencs Hegyalja SE. TISZA CSOPORT A tavaszi negyedik for­duló mérkőzéseire került sor az NB III-as labdarúgó-baj­nokság Tisza csoportjában. Eredmények: Debreceni Kinizsi—Miskol­ci VSC 0-0. Debrecen, 200 néző. (A bíró nevét nem kaptuk meg.) MVSC: Grol- musz — Mihalovszki, Bu- kovics, Kundrák, Schnek, Lengyel, Tábori (Czinglér), Müller, (Bódi), Reichenbach, Hallai, Kapitány (Lakatos). Edző: Fekete László. Igazsá­gos pontosztozkodás. A csa­patok kapura veszélytelenek voltak. Jók: Bukovics, Schnek, Reichenbach, Len­gyel. Ifi: 2-0, az MVSC ja­vára. Borsodi Építők Volán— Edelényi Városi SE 4-2 (1-1). Edelény, 500 néző. Vezette: Mozgó. BÉV SC: Kerényi — Orlóczki (Sverla), Farkas, Oláh, Vachter, Adamovics, Radaksz (Bohán), Bodnár, Lehoczki, Breznai (Nemes), Vidinczei. Edző: Kőrössy Pál. Edelény: Drótos — Gon- da, Szűcs, Szlifka, Pékár, Göndör B. (Budai), Goór, Barbarics, Nagy Zs., Bósa (Sándor), Dőry (Gyenes). Edző: Németh Attila. A gó­lok története, 15. perc: Gön­dör jobb oldali beadását Goór 8 méterről fejelte a kapuba, 0-1. 30. perc: vé-. delmi hiba után Lehoczki 5 méterről emelt a (kapuba, 1- 1. 50. perc: Göndör rövi­den adott haza, Vidinczei pedig 14 méterről a kifutó kapus fölött lőtt a hálóba, 2- 1. 68. perc: Sverla jól adott be a bal oldalról, Le­Amiret Matúra Mihály, a magyar kötöttfogású birkó­zó-válogatott csapatvezetője vasárnap elmondta, az MTI- nek, kedvteremtő eredmé­nyeket ért el ae április 24. és 26. között, Koppenhágá­ban sorra kerülő EB-t meg­hoczki pedig 16 méterről Drótos ilába .között a kapu­ba gurított, 3-1. 83. perc: Lehoczki labdáját Nemes 2 méterről a jobb felső sarok­ba továbbította, 4-1. 89. perc: bal oldali szöglet után Gyenes 2 méterről fejelt a kapu jobb oldalába, 4-2. Ki­állítva: Barbarics, a 35. percben. Orlóczki laz 50. percben lábtörést szenve­dett, a miskolci Megyei Kórházba szállították. A sárga lapokkal tarkított mér­kőzésen a helyzeteit jobban kihasználó vendégcsapat megérdemelten győzött. Jók: Lehoczki, Vidinczei, Bodnár, Adamovics, illetve senki nem nyújtott átlagon felüli teljesítményt. Ifi: 1-0, a BÉV SC javára. Olefin SC—Szerencs Hegy­alja■ SE 2-0 (1-0). Bekecs, 300 néző. Vezette: Tuss. Olefin SC: Bán — Kövesli­geti, Körösi, Kovács, Mi- halco, Bodolai, Márkus, Já- rai, .Molnár, Balogh, Mészá­ros (Reichen berger). Edző: Gunics József. Szerencs Hegyalja SE: Regős — Ba­logh (Búza), Ma.tisz, Vajkó, Szatmári, Majoros, Tirk (Bendik), Tóth M., Nagy L., Kozma (Tóth L.), Paksi. Ed­ző: Pelényi Ottó. A gólok története. 32. perc: Szatmá­ri elvétette a labdát, Mé­száros lecsapott rá és a bal alsó sarokba lőtt, 1-0. 85. perc: Márkus szögletét Kö­rösi fejelte ,a bal alsó sarok­ba, 2-0. Tovább tart ,a ha­zaiak vesszőfutása, elképze­lés nélkül, tervszerűtlenül futballoztak, megérdemelt .a lelkesen harcoló tiszaújvá­élőző „főpróbán”, a Német Nagydíj viadalon a magyar együttes. K’lauz László (130 kg) megnyerte a versenyt, Repka Attila (68) és Nö­vényi Norbert (100) pedig másodikként fejezte be né­metországi fellépését. rosiak sikere. Jók: Bán, Kovács, Molnár, Balogh, il­letve Matisz, Vajkó. Ifi: 0-3. Hajdúszoboszló—Ózdi Ko­hász 1-1 (0-0). Hajdúszo­boszló, 800 néző. Vezette: Nagy J. Ózdi Kohász: Erdős — Éles, Tokár, Pribék, Pau­lk) vies, Bud, Havelamt (Kor- myijenko), Drozdik, Ágó, Hanyecz, Piecsorszkij (Her- czeg). Edző: Bánkúti László. A gólok története, 54. perc: Melonics jobb oldali beadá­sát N-agy A. Lente elé fejel­te, aki kiapásból 8 méterről lőtt a jobb alsó sarokba, 1-0. 81. perc: Búd beadását Pie­csorszkij 5 méterről fejelte a kapuba, 1-1. A szünet után rákapcsolt a -hazad együttes, ám a hajrában a vendégek -nyomása góllá érett. Jók: Tokár, Búd, Droz- dik. Ifi: 0-0. További eredmények: Má­tészalka1—Nagyhalász 1-0. Rakamaz—Kisvárda 0-4. Balmazújváros—Levelek 5-0. Karcag—Tiszavasvárd 0-0. MÁTRA CSOPORT Bélapátfalva—Sajóbábony 1- 0 (1-0). Bélapátfalva, 300 néző. Vezette: Bogár. Sa-jó- bábony: Nagy A. — Popo- vics (Bódi), Kobolák, Simon, Takács, Szántó (Nyitra-i), Turcsik, Kapitány Cs., Bu­dai, Kovács L., Kovács Z. Edző: Podlesni György. A gól története, 34. perc: az elmélázó sajóbábony! védőik közül Horváth kiugrott és laposain a bail alsó sarokba helyezett, 1-0. Alacsony szín­vonal, durva mérkőzés. A döntetlen igazságosabb lett volna. Kiállítva: Simon, a 49. percben. Jók: Kovács Z., Kobolák. Ifi: 1-0. További eredmények: Szol­noki Cukorgyár—Dunakeszi 0-3. Salgótarjáni Kohász- Salgótarjáni BTC 1-3. Ba­lassagyarmat—N-agy réde 1-1. Gyöngyös—Törökszent-miklós 2- 0. Ta-rnalelesz—Salgótarjá­ni Tűzhelygyár 0-il. Heréd— Jászberény 1-1. Volán Rá­kóczi—Gödöllő 2-2. Repka második ... nyerte at 50mé­teres női gyorsúszást a Royal Kupa Borsod megyei ifjúsági úszó­bajnokságon. A Mis­kolci Vízmüvek sporto­lója 29.8 másodperces eredményt ért el. (A részletes eredményeket keddi lapunkban kö­zöljük.) 1■ Olasz A- és B-osztály Bari-végzet... A jelek szerint nem előny a hazai pá­lya az Internazionalének... A milánóiak a Torino't .fogadták és az összecsapás gól nélkül ért véget. A mérkőzés érdekessége, hogy a játékvezető mindkét kapust kiállí­totta. Előbb Marcheggiani (Torino) volt kénytelen a 40. percben befejezni a játé­kot, mert a 16-oso;n kívül kézzel ütött a labdába, majd a 70. percben Abate (Inter) is mehetett az öltözőbe — őt du-rvaság miatt küldte le a bíró. A Bari kiütötte magát, a hazai veresé­gével lassan, de biztosan lehetetlen hely­zetbe kerül. A dobogós helyen állók kivé­tel nélkül döntetlenre végeztek, ezek kö­zül csak a Juventus hazai pontvesztése számít váratlannak. Kiadós verést kapott Szardíniában a Fiorentina, s a Cremone- se sem adta még fel — a jelek szerint, A B-osztá'lyban vereséget szenvedett a Bo­logna, a hazai pályán veretlen Palermo kényszerítette térdre. Eredmények: A-oszltály: Atalanta—Genoa 1-0. Bari— Foggia 1-3. Cagliari—Fiorentina 4-0. Cre- monese—Ascoli 3-1. Juventus—Lazio 1-1. Sampdoria—Napoli 1-1. Verona—Parma 1- 0. Inter—Torino 0-0. Vezet a Milan 43 ponttal. Második a Juventus 39, harmadik a Napoli 32 ponttal. B-osatály: Avellino—Casertana 0-0. Ce- sena—Piacenza 2-1. Cosenza—Brescia 3-1. Lucchese—Modena 1-0. Palermo—Bologna 2- 1. Pescara—Lecce 2-0. Reggiana—Anco­na 1-1. Taranto—Messina 3-1. Venezia— Pisa 1-1. Bundesliga I. Döntetlen a rangadó Jörg. Berger edző valósággal tajtékzott... A találkozó elején az FC Köln csapatka­pitányát, a sokszoros válogatott Pierre Littbarskit az öltözőbe parancsolta a já­tékvezető. Pedig . . ., szegény kerek lábú Litti nemi szolgált rá a piros lapra-, sok- kaL inkább a wattenscheidi védő provo­kációja érdemelt volna színes kártyát. Et­től függetlenül az FC Köln „döntetlenki­rály” együttese Ordenewitz két góljával (az elsőt szabadrúgásból, a másodikat gyönyörű akció utáni fejesből szerezte) győzni tudott idegenben, s ezzel mély két­ségbeesésbe taszította a Bongartz-társula- tot. Düsseldorfban plnök- és edzőváltás tör­tént, mindez semmit sem segített, Horst Koppel sem tudott csodát tenni. Zuhogó esőben Marco Bode szerzett vezetést a Bremennek, ezt Schubert még ki tudta egyenlíteni, aztán gyerekes védelmi hiba után újra Bode volt eredményes, és a Düsseldorf készülhet a második vonal­ba... Duisburgban Michael Tönnies újból tanúbizonyságát adta szemíülességének, kétszer „köszönt be”, majd Steininger szenzációs cselsorozat végén állította be a végeredményt, amelynek a- hazai hívek és Willibert Kremer edző igencsak örült, ám a drezdaiak aligha tapsoltak neki... Dortmundban, zsúfolt nézőtér előtt ját­szották a 30. forduló álomrangadóját. A hazaiak nem kis megdöbbenésére, Yeboah a jobb felső sarokba zúdított lövésével a Frankfurt vezetett, aztán a Borussia 2-1- re fordított, mégsem örülhetett a teljes sikernek, de az eredmény mégis igazsá­gos. -Mivel a Stuttgart küzdelmes találko­zón gyűrte le a Hamburgot, a táblázat ele­jén megint háromesélyes a harc. A jövő szombaton pedig jön a Frankfurt—Stutt­gart összecsapás, egy újabb négypontos dráma!... Eredmények: Leverkusen—Bochum 2-0. Karlsruhe— Schalke 1-0. Bayern München—Nürnberg 1- 3. B. Dortmund—E. Frankfurt 2-2. Stutt­gart—Hamburg 3-2. Mönchengladbach— Kaiserslautern 1-0. Rostock—S. Kickers 2- 2. Wattenscheid—FC Köln 1-2. Bremen —Düsseldorf 2-1. Duisburg—Dresden 3-0. Vezet a Dortmund 41 ponttal. Második a Frankfurt, harmadik a Stuttgart, 40—40 ponttal, negyedik a Leverkusen 37, ötödik a Kaiserslautern 35, hatodik a -Nürnberg 34 ponttal. A TOJÓ 13. heti eredménye 1. Pécs-Vóc 1-3 2 2. Haladás-Ferencváros 1-1 X 3. Zalaegerszeg-Veszprém 1-1 X 4. Dortmund-Frankfurt 2-2 X 5. Mönchengladbach-Kaisersiautern 1-0 1 6. Chemnitz-Freiburg törölve, a megállapított tipp X 7. Remscheid-Blau-Weiss 90 2-0 1 8. Meppen-Uerdingen 0-1 2 9. Bari-Foggia 1-3 2 10. Sampdoria-Napoli 1-1 X 11. Cosenza-Brescia 3-1 1 12. Palermo-Bologna 2-1 1 13. Venezia—Pisa 1-1 X Roma-Milan 1-1 X Kikapott a Víznél Eszter...