Észak-Magyarország, 1990. április (46. évfolyam, 77-100. szám)

1990-04-09 / 83. szám

1990. április 9., hétfő ÉSZAK-MAGYARORSZAG 7 Labdarúgás, NB II. — Keleti csoport Eddig tartott a lendület? DVTK—Szeged SC1-3 (0-0) Diósgyőr, ÍIOOO néző. Ve­zette: Pulii. DVTK: Knotz — Bem, Varga, Csizi, Szabó Zs. — Katona, Műszak, Leskó — Tóth Gy„ Csiba, Lakatos. Edző: Palicskó Tibor. Csere: Csiba helyett Ha- nyeez, az 51., Szabó Zs. he­lyett Héjas, a 67. percben. Lendületesen kezdtek a hazaiak, a szegediek kapu­juk elé szorultak. Az első negyedóra végén Katona emelt fölé 6 méterről, nem sokkal később ismét az ap­rótermetű középpályás előtt adódott gólszerzési lehetőség, ám nem vállalkozott lövés­re, s addig forgolódott, amíg a védők felszabadítottak. Leskó fejelt fölé az ötösről, a hajrában pedig Varga fe­jese tévesztett célt. Az első 45 perében jobbára a DVTK támadott, a szegediek a biz­tonságra ügyeltek. A szünet után jutott el első ízben Knotz kapujáig a Tisza-parti gárda. A szur­kolók persze ezt szívesen el­engedték volna, hiszen zör- rent a hazai háló. Az 52. percben gyors jobb oldali akció végén Szabó Gy. négy méterről estében talált a kapuba, 1-0. Csiba szinte azonnal egyenlíthetett vol­na, közelről leadott talpalá- sa után a labda elsurrant a jobb sarok mellett. Hanyecz kapáslövését is védte Lebo- niczky, aztán igen keserű lett a szurkolók szájíze. A 65. percben Puskás a jobb- összekötő helyén lépett ki, s 15 méterről a. léc ailá bom­bázott. 2-0. Kovács fejesét lábbal mentette Knotz, a 72. percben pedig a szépítés is sikerült. Jobb oldali be­adás után Tóth Gy. az ötö­sön kezelhette le a labdát, amelyet laposan továbbított a hálóba, 2-1. Ismét felcsil­lant a remény, de gyorsan el is illant. A 87. percben ugyanis mintaszerű kontra­akció végén Takács balról középre adott, Kun maga elé tette a labdát, majd a kimozduló Knotz mellett félmagasan lőtt a kapu bal oldalába, 3-1. Szögezzük le értékelésünk elején, hogy a jobb csapat birtokába került a három pont. Ezzel a ténnyel aligha lehet vitatkozni, mégha a találkozónak akadtak olyan pillanatai, időszakai, amikor a nézők bizakodtak. A diós­győriek nagy ügybuzgalom- mal kezdték, lelkesen fut­balloztak és helyzeteket dol­goztak ki. Sajnálatos mó­don ezeket kihasználatlanul hagyták, márpedig az ilyes­mit egy csapat sem teheti büntetlenül. Az első félidő­ben a vasgyáriak diktáltak, a szünet után fordult a koc­ka. A Szeged előjött sün- disznóállásából, s nyomaté­kosan a piros-fehérek tudo­mására hozta, hogy nem tűr ellentmondást, szüksége van mind a három pontra. A vendégék kíméletlenül kihasználták adódó lehetősé­geiket, egységesebb gárda benyomását keltették, nem érdemtelenül szerezték meg a győzelmet. Azon fölösleges meditálni, hogy mi lett vol­na, ha ... Szűrjük le inkább a tapasztalatot, mely szerint a DVTK-ban van fantázia, .de nagyon sok munka vár még a társaságra, hogy elér­je célját. Jók: Knotz, Csizi. Doros László Metripond—KVSE 2-1 (0-0) Hódmezővásárhely, 800 néző. Vezette: Huták. KVSE: Májer — Szabó, Lipcsei, Planéta, Budai — Balogh, Orlóczki, Szamosi, Búza — Ternován, Dcszat- nik. Edző: Varga Zoltán. Csere: Balogh helyett Csipke a 68. percben. Mintha szerepet cserélt volna a két csapat, a KVSE támadott, a hazaiak pedig szinte beszorultak kapujuk előterébe. A 7. percben a kiugró Ternován elől az ötösön mentett a keresztező Molnár. Egy perccel később Deszatnik az elmélázó Hur- guly elől ellopta a labdát, kissé elhamarkodottan lőtt, így a labda a felső lécet érintve szállt a kapu fölé. A válaszra a 29. percig kel­lett várni, amikor Maczkó 8 méteres lövése a bal sa­rok előtt keresztbe suhant el. A 30. percben Deszatnik a hazái kaputól 20 méterre lövésre szánta el magát, Tóth ujjheggyel érte csak a labdát, amely a keresztléc­ről vágódott kifelé. A második félidőt Verők sárga lapja vezette be, majd az 50. percben egy előrevá­gott labdáira Maczkó és Sza­mosi egyszerre rajtolt. Má­jer ,is kifutott kapujából, de mielőtt még valamennyien elérték volna a labdát, a KVSE játékosa a ' 16-oson belül ellökte a hazaiak csa­tárát. Huták gondolkodás nélkül a 11-es pontra muta­tott. Urban büntetőjén Má­jer rajta volt. de csak bel­jebb tudta tolni a labdát, 1-0. Még le sem tudtuk je­gyezni az eseményeket, ami­kor a lest reklamáló hazai védelem közül Orlóczki ki­lépett, és 10 méterről a bal alsó sarokba lőtt, 1-1. Az 58. percben Pásztor kitűnő labdával indította Tasit, aki néhány lépés után 18 mé­terről beadásszerű, csavart lövést küldött Májer hálójá­ra. amely a jobb kapufa belső éléről pattant a háló­ba. 2-1. A 76. percben a vá­sárhelyi kapu előtt pattogott a labda, Orlóczki közeli lö­vésébe Tasi önfeláldozóan közbefvetődött. A 88. percben Lipcsei kapott sárga lapot. Az első* félidőben me­zőnyfölényt harcolt ki a Ve­gyész. Többet birtokolta a laibdát, szemre is tetszető­sebben vezette támadásait, azonban ezekből mindig hi­ányzott az a plusz, amely gólban nyilvánult meg. A második 45 perében a ha­zaiak magukra találtak, egyértelműen lelkesebben, sőt gólratörőbben játszottak ellenfelüknél. A második félidő egyébként végig élve­zetes és változatos volt. összességében a szerencsé­sebb csapat. vonulhatott győztesen az öltözőbe. Jók: Lipcsei, Odlóczlki. Süli József További eredmények a Keleti csoportból: Salgótar­jáni Síküveggyár—Debreceni Kinizsi 3-0. Szegedi Dózsa— Mezőtúr 0-1. Szolnok—Eger SE 2-0. BVSC—Kecskeméti SC 0-0. Debreceni MTE— Bajai SK 2-0. Szarvas—'Nyír­egyháza 1-0. KELETI CSOPORT 1. Szeged 21 15 4 2 39-12 49 2. K.-barcika 21 11 4 6 28-18 37 3. Eger 21 11 3 7 30-25 36 4. Szarvas 21 9 6 6 24-21 33 5. Diósgyőr 21 8 7 6 30-29 31 6. Kecskemét 21 9 4 8 29-30 31 7, Metripond 21 8 5 8 27-23 29 8. BVSC 21 8 5 8 22-22 29 9. DM TE 21 6 9 6 29-23 27 10. S. Síküveg 21 8 3 10 33-32 27 11. Szolnok 21 7 6 8 27-35 27 12. Baja 21 6 7 8 19-23 25 13. D. Kinizsi 21 6 5 10 17-23 23 14. Nyíregyháza 21 6 5 10 14-20 23 15. Mezőtúr 21 4 8 9 14-28 20 16. Szegedi D. 21 3 5 13 18-36 14 Egy pillanat a Kardos-Kersics összecsapásról, amely bővelke­dett mozgalmas jelenetekben. Fotó: Juhász Emese Cselgáncs Lengyel csapalsiker a Vasutas Kupán Tizedik alkalommal került megrendezésre az MVSC cselgáncs-szakosztályának rangos erőpróbája, a Vas­utas Kupa nemzetközi ver­seny — Miskolc város Nagydíjáért. A miskolci vá­rosi sportcsarnokban a hazai klubok mellett tatamira lép­tek NDK-beli, román, len­gyel, és csehszlovák judósok is. Sajnos, a házigazdák — betegség miatt — legjobbja- ik közül Pusztait. Csornát és Bodnárt nem indíthatták, és a múlt hét végén ia junior VB-n szereplő Illyés Miklós sem saját súlycsoportjában indult. Az MVSC-se'k közül Balogh Győző szerepéit a legeredményesebben, színvo­nalas küzdelemben nyert a döntőben a debreceni Bay ellen. Illyés a 71 kg-osok vetélkedőjében a második helyire szorult. A kupáküzdelem.mel pár­huzamosan rendezték ímeg a nők országos rangsorverse­nyét. A válogatott keret ed­zőtáborába készülő MVSC-s Tamás Györgyi és klubtár­sa, Papp Orsolya nyert szemre .is gyönyörködtető j udózássiail. A Vasutas Kupa eredmé­nyei, 60 kg: 1. Sárkány (KSC), 2. Hampei (Lipcse), 3. Przystasz (Krakkó) és Horváth (ÍT. Dózsa). 65 kg: 1. Hűbéresi, 2. Csernoviczki (mindkettő Ú. Dózsa), 3. Némethi és Kristóf (mind­kettő D. Dózsa). 71 kg: 1. Mitykó (Békéscsabai Szal- vayj, 2. Illyés (MVSC), 3. Nagy (BHSE) és Molnár (Ü. Dózsa). 78 kg: 1. Csonka (D. Dózsa), 2. Papp (Bp. Spar­tacus). 3. Nyilas (D. Dózsa) és Vajdan (Krakkó). 86 kg: 1. Leoh (Krakkó), 2. Sági (BHSE), 3. Kersics (PVSK) és Pólint (D. Dózsa). 95 kg: 1. Balogh Gy. (MSVC), 2. Bay (D. Dózsa), 3. Dohai Labdarúgás, NB I. Mániákus Verebes A Labdarúgás első vonalában lejátszották a 22. forduló mér­kőzéseit. Elveszítette tavaszi ve­retlenségét a siófok, 11-esből lőtt góllal fektette kétvátlra a Vác a bajnokságra törő Újpes­tet, semmilyen gondot nem okozott a pécsieknek a halo- vány Csepel legyőzése. A Deb­recen kétszeri hátrányt egyen­lített ki, a végeredmény azon­ban aligha elégíthette ki Te­mesvári Miklós legénységét. Biztos győztesnek tűnt a Vasas, ám a két gólos előny kevésnek bizonyult. Az MTK-VM az utol­só előtti percben egyenlített a Békéscsaba ellen, s kezd komi­kussá válni, hogy a leék-fehá- rek mestere megint a bírót okolta a pontvesztésért. Úgy látszik, mániákusan irtózik a fekete ruhás emberektől, s nem törődik azzal, hogy fokozatosan hiteléi veszíti a szurkolók sze­mében . . . Ha erre van szüksé­ge. ám tegye. Ferencváros—Siófok 4-0 (1-0). Jól kihasználták helyzeteiket a hazaiak. G.: Dzurják (2), Kin­cses, Szcibert. MTK-VM—Békéscsaba l-l (0-0). Nyomasztó fővárosi fö­lény. elhibázott helyzetekkel. G.: Balog, illetve Takó. Veszprémi SE—Tatabánya 0-1 (0-0). Csak egy komoly táma­dást vezettek a 90 perc alatt. . . G.: Dobesch (11-esböl). (Nagyvárad) és Gyáni (B.- csaba). +95 kg: 1. Rózsa (B.-csaba), 2. Taron (Nagy­várad), 3. Weiss (Krakkó) és Pután (Nagyvárad). Az összesített pontverseny végeredménye: 1. Krakkó 21 p., 2. Békéscsaba 20 p„ 3. D. Dózsa 20 p. így a kupát a lengyel csapat nyerte el. Miskolc Város Nagydíját a nagyváradi Dobál László kapta. Illyés Miklós, mint legfiatalabb MVSC-s sporto­ló, a MÁV Körzeti Üzemfő­nökségének különdíját nyer­te el. A Borsod megyei rendőr-főkapitány díját a krakkói Lech Gregor kapta. Balogh Győző a hazaiak legeredményesebb verseny­zője a MÁV Utasellátó és a lengyelék által felajánlott díjat nyerte el. A ,nőí rangsorverseny vég­eredménye, 41 kg: 1. Kiss B. (Győri Dózsa). 48 kg: 1. Vészi (PVSK), 2. Bősze (KSC), 3. Szomboth (Gy. Dózsa). 52 kg: 1. Tamás (MVSC), 2. Torma (Gy. Dó­zsa), 3. Nagy (Gy. Dózsa). 56 kg: 1. Papp (MVSC), 2. Vári (Gy. Dózsa). 61 kg: 1. Nagy M. (MVSC). 2. Kovács K„ 3. Pados (mindkettő Gy. Dózsa). 72 kg: 1. Horváth (Ajka), 2. Gyimes (Gy. Dó­zsa). +72 kg: 1. Alasztics (Gy. Dózsa), 2. Virág (MVSC). 3. Szabados (PVSK). Az NDK-beli csapat lip­csei vezetője így értékelte a kupaküzidelmet: — Nagyon jól szervezett, s színvonalas küzdelmeket hezó verseny volt. Szerve­zésiben, versenyeztetésben nagyon sok hasznos tapasz­talatot szereztünk. Láthat­tuk, hogy Miskolcnak erős gárdája vám, ezért is várjuk szeretettel őket májusban Lipcsében. (kossárik) Debrecen—Videoton-Waltham •2 (1-1). Egységesebb csapat benyomásét keltették a vendé­gek. G.: Plóikai, Dán, illetve Vancea, Csucsánszky. Váci Izzó—Üjpesti Dózsa 1-0 (0-0). Csapkodó játék, alacsony színvonal. G.: Talapa (ll-esből). Vasas—Bp. Honvéd 2-2 (2-0). Az angyalföldiek csak önmagu­kat okolhatják. G.: Zvara. Zir- cher, illetve Orosz. Csehi. Pécsi 1Y1SC—Csepel SC 2-0 (2-0). Nem volt azonos súlycso­portban a két együttes. G.: Bérczy. Megyeri. Rába ETO—Haladás VSE 2-0 (0-0). A győriek az utolsó hat percben szerezték góljaikat. G.: Mörtel. Preszeller. AZ NB I. ALLASA: 1. MTK-VM 22 14 4 4 34-14 46 2. Ü. Dózsa 22 15 1 6 32-15 46 3. Pécsi MSC 22 11 7 4 30-15 40 4. FTC 22 11 4 7 35-23 37 5. Tatabánya 22 10 3 9 15-19 33 6. Siófok 22 7 9 6 22-23 30 7. Veszprém 22 6 10 6 17-17 28 8. Videoton 22 6 10 6 17-21 28 9. Vasas 22 7 r. 9 24-30 27 10. Békéscsaba 22 7 6 9 19-26 27 11. Rába ETO 22 5 9 8 22-20 24 12. Bp. Honv. 22 6 6 10 22-29 24 13. Debrecen 22 5 9 8 16-24 24 14. Váci Izzó 2: 4 10 8 18-25 22 15. Haladás 22 5 6 11 25-32 2l 16. Csepel 22 2 10 10 20-35 16 Isaszegi tornagyöztes A franciaországi Saint-Nazaire városában nagyszabású nemzetközi ökölvívótornát rendeztek. A küzdelmeken re­mekül szerepelt Isaszegi Róbert, a Borsodi Bányász kitűnő­sége. A 48 kg-ban kötelek közé lépett sajószentpéteri spor­toló a döntőben a szovjet Szeilbek Baltabajevet is legyőzte pontozással. így aranyérmet vehetett át. Csak röviden... ASZTALITENISZ. Hollóházán a hét végén rendezték meg ha­gyományos versenyüket a he­lyiek. szépszámú mezőnyök áll­tak rajthoz, s a Hollóházi Por­celángyár rendkívül gáláns szponzornak bizonyult: csodála­tos vázákat biztosított a győzte­sek és helyezettek díjazásához. A női egyesben Széles (Borsodi Kinizsi). a férfiben András (Borsodi Építők Volán) bizo­nyult a legjobbnak. SALAKMOTOR. Nyíregyháza adott otthont a salakmotoros osztályozónak. A tét az OB I- es mezőnybe kerülés volt. Szombaton délután szemerkélő esőben bonyolították le a via­dalt. amelyet a szegedi Kócsó Antal nyert meg. A Borsodi Építők Volán sportolói közül Osváth próbálkozását kísérte si­ker. a fiatal sportoló 8 ponttal a 7. helyen végzett, s bekerült az első osztályba. (A válogatott nyolcas nem indult, ők auto­matikusan tagjai az elitnek.) SAKK. Véget ért a Dutép sC nemzetközi sakk nagymester­versenye. amelyet a fővárosban rendeztek meg. A FIDE VlII-as kategóriájú viadalon Lukács Péter (Borsod Távhő) 6.5 pont­tal a harmadik helyet szerezte meg. BIRKÓZÁS. A debreceni váro­si sportcsarnokban rendezték meg a 7. Honvéd Kupa orszá­gos kötöttfogású viadalt. A DVTK sportolói közül Szabó I. (48 kg) második. Podolszki T. (74 kg) harmadik lett. LABDARÚGÁS. Miskolcon be­fejeződött a Magyar Ifjúság Centrum Kupa országos kispá­lyás labdarúgó-akció Borsod megyei döntője, A továbbjutott együttesek, női felnőtt kategó­ria: Tiszai Vegyi Kombinát. La­kóterületi sE. Ózd. Férfi fel­nőttek: Dimag Rt. és az Elán fantázianévre hallgató együttes. Férfi ifjúsági: Diósgyőr. Fiú serdülő: 32-es Számú Általános Iskola. Fiú gyerekek: Mezőcsát. KOSÁRLABDA. Ferencvárosi Vasutas—Miskolci Postás 84-63 (45-34). Budapest. NB II. női. Ld.: Náda-si (21). Szabó (15). Jászka (13). TOLLASLABDA. Moszkvában rendezik meg a felnőtt Európa- bajnokságot. Vörös György, szövetségi kapitány döntése után helyet kapott a csapatban Nagy Attila, a Miskolci Honvéd kitűnősége, aki egyesben, és a párosokban is rajthoz áll. Labdarúgás, NB III. Megtáltosodott a Sajóbábony Tisza csoport Sajóbábonyi Vegyész—Szegh » lem 7-0 (3-0). Szeghalom. 300 néző. Vezette: Mezei. Sajóbá­bony : Udvari — Majoros. Szűcs. Kobolák (Csáki). Hevesi. Popo- vics, Petrovics (Kapitány). Bu­dai. Kovács, Palej, Aranyosi. Edző: Szőke Barnabás. A ven­dégek felszabadultan, nagy kedv­vel futballoztak. Tetszés sze­rint érték el góljaikat és ilyen arányban is megérdemelten nyertek. A Sajóbábony sorrend­ben negyedik találkozóján győ­zött. gólkülönbségük pedig 14-1! Ehhez aligha kell kommentár. G.: Palej (4). Aranyosi (2), Bu­dai. Átlagon felüli egyéni telje­sítményt Palej. Popovics és Aranyosi nyújtott. Ifi: 0-2. Olefin SC—Tiszavasvári 3-n (1-0). Leninváros. 350 néző. Ve­zette: Tóth S. Olefin SC: Bán — Szilágyi, Barabás. Kovács. Szőke, Koczka. Rostás. Gulyás. Rontó. Kapus. Nagy. Edző: To- perczer Tibor. A gólok történe­te, 18. perc: Gulyás ballal éle­sen a jobb alsó sarokba bom­bázott. 1-0. 54. perc: egv beíve­lésre rosszul jött ki a vendégek kapusa, aki aláfutott a labdá­nak, Rontó pedig 7 méterről az üres kapuba helyezett. 2-0. 68. perc: Gulyás szöktette Rostást, aki 15 méterről lőtt. a labda a kapufát érintve jutott a hálóba. 3-0. A minden csapatrészében jobb hazaiak ilyen arányban is megérdemelten nyertek. Jó: az egész hazai együttes. Ifi: 6-1. Ózdi Kohász—Edelény 2-0 (1-0). Ózd. 300 néző. Vezette: Tuss. Ózdi Kohász: Fekete — Éles. Kertész, - Tokár, Stanev. Agó. Munkácsi (Fenyves). Drozdik (Mocsárkó). Szlifka. ökrös. Sim- kó. Edző: Albert Csaba. Edéié- nyi Bányász: Béres B. — Gon- da. Ragyina, Göndör, Csorba. Czél. Oldal. Barbarics. Goór. Kleiber. Turcsik (Bósa). Edző: Koleszár György. A gólok törté­nete, 7. perc: Agó átadása után ökrös 12 méterről, balról a jobb alsó sarokba lőtt. 1-0. 60. perc: Szlifka indította sarokkal ök­röst, aki Fenyvessel kényszerí­tőzött és az utóbbi 8 méterről higgadtan helyezett a jobb alsó sarokba. 2-0. Az ózdiak játszot­tak fölényben és rászolgáltak n sikerre. A 85. percben Göndör szándékosan megrúgta Simkói. ezért kiállították. Jók: Fekete. Kertész. Agó. ökrös. illetve Kleiber. Ifi: 2-0. Borsodi Építők Volán—Kisvár- da 2-1 (0-1). Kisvárda. 800 né­ző. Vezette: Hunyadi. BÉV SC: Kerényi — Szobóczki Cs.. Lo- hoczki. Oláh. Farkas. Sverla. Radaksz. Tihor. Borbély. Mihn- lovszki (Rácz). Vidinczei (Ne­mes Cs.). Edző: Balázs András. Változatos, kemény mérkőzésen az első félidőben a hazaiak, a szünet után a vendégek játszot­tak jobban és fölényben. A BÉV SC megérdemelten nyert. G.: Lehoczki (2). illetve Simon. Jók: Szobóczki Cs.. Lehoczki. Ra­daksz. Ifi: 0-0. Mádi Bányász—Kaba 0-0. Mád. 600 néző. Vezette: Mónus. Mád: Kiss — Szoták. Matisz. Fodor. Oláh. Molnár, Tirk. Csányi. Sza­bó (Juhász). Laczkó (Haraszin). Hauberger. Edző: Fekete László. Nagy lendülettel és helyenként jól játszottak a hazaiak, de sok helyzetet hagytak kihasználat­lanul, ezért be kellett érniük az 1 ponttal. Kiállítva: Tirk. Jók: Matisz, Fodor, Oláh. Ifi: 2-1. További eredmények: Hajdú- böszörmény—Mátészalka 2-0. Hai- dúszoboszló—Hajdúnánás 2-0. Balmazújváros—Rakamaz 2-0. A + ' .. IS«Ífl 14. heti * 1. Eintracht Frankfurt—Werder Bremen 1-0 2. VfB Stuttgart—Bayer Leverkusen (Mt 3. Bayer Uerdingen—Bayern München 2-2 4. Waldhof Mannheim—Nürnberg 1-1 5. Essen—Wattcnseheid lt-2 2 6. Hannover 96—Duisburg 2-2 X 7. Freiburg—Hertha BSC (t-2 3 8. Braunschweig—Saarhrüeken 0-fl 9. Unterhaching—Darmstadt 1-0 tö. Ataianta—Napoli «-« 11. Bari—Lazio 0-0 12. Roma—Fiorentina 0-0 13. Verona—Genoa 1-1-I. Bologna—Milan 0-0 1 X X X X t X X X X X