Észak-Magyarország, 1990. április (46. évfolyam, 77-100. szám)

1990-04-23 / 94. szám

1990. április 23., hétfő ESZAK-MAGYARORSZAG 7 Labdarúgás, NB II. — Keleti csoport Az össztermés: két pont DVTK—Kecskemét 0-0 Diósgyőr, 3000 néző. Vezet­te: Csáki. DVTK: Knotz - Bém, Varga, Kaszás, Csizi - Katona, Hu- szák, Leskó - Tóth Gy., Csiba, Lakatos. Edző: Palicskó Tibor.' Csere: Leskó helyett Ha- nyecz, a 46., Lakatos helyett Tóth L., a 81. percben. A kezdőrúgást Ocsenás István, a Borsod Megyei Ál- latforgalmi és Húsipari Vál­lalat gazdasági igazgatóhe­lyettese végezte el. Jó iram és heves küzdelem jellemez­te az első perceket. Helyzet a vendégek előtt adódott, szerencsére Kiss F. ígéretes lehetőséget puskázott el, amikor 14 méterről nem ta­lálta el a kaput. Nem sok­kal később Nagy lövése adott munkát Knotznak. A félidő hajrájában Leskó 12 méter­ről jobbal célozta meg Erdei kapuját, a labda a felső léc­ről a gólvonalra vágódott, aztán a védők felszabadítot­tak. Jobbára a vendégek ügyeskedtek, többet kezde­ményeztek, a vasgyáriak eb­ben az időszakban szundi­kálással töltötték az időt. A félidő utolsó percében, Csi­ba rúgott lyukat a vendé­gek ötösén. A szünet után jelentős fordulat következett be, a DVTK felébredt, s átvette az irányítást. Nyomasztó lett a hazai fölény, a KSC kizá­rólag a rombolással foglala­toskodott, alig lépte át a fe­lezővonalat. A 60. percben Tóth Gy. lapos lövését te- nyerelte ki Erdei, aztán Hú­szak szabadúgását tenyerel- te ki a jobb felső sarokból. A hajrában Csiba kapásból durrantott a bal felső sarok fölé. S. Síküveggyár­Salgóturján, 2000 néző. Ve­zette: Nagy II. J. KVSE: Májer - Szamosi, Lip­csei, Planéta, Budai - Balogh, Orlóczky, Búza - Kalmár, Csip­ke, Ternován. Edző: Varga Zol­tán. Csere: Ternován helyett Sza­bó, a 74. percben. Az előző napi esőzéstől 'kissé elázott, csúszós talajon élénk iramban kezdődött a találkozó. Érződött, hogy mindkét csapat a három pont megszerzésének remé­nyében ment ki a pályára. A hazaiak léptek fel vala­mivel aktívabban. Garat két befelé csavarodó szöglete okozott bonyodalmat a Ve­gyész kapuja előtt, majd a 13. percben Bárányi 12 mé­teres lapos lövését fogta Májer jó érzékkel. A foly­tatásban a két 1'6-os között gyürkőztek a csapatok. A két együttes jól megszervez­te védelmét, így ritkán ke­rült a labda a kapuk köze-- lébe. Kivételt jelentett a 20. percben Csipke 16 méteres emélése, amely a bal kapu­fa mellett hagyta el a já­tékteret. A túloldalon két perc múlva Garaii találta el rosszul a labdát, tiszta hely­zetben. Számos apróbb sza­bálytalanság csúszott be mind a két oldalon, de Nagy TI. játékvezető engedte a folyamatos játékot. A 35. percben Csipke fejesét fogta a Síküveggyár kapusa. Há­rom perc múlva a kitörő Orlóczkyt buktatták az üveg- svári védőik büntetlenül a 16-os előtt. A 44. perében hatalmas góllal szerezték meg a vezetést a hazaiak: egy rövid felszabadítás után Kajli 25 méterről lövésre szánta el magát, labdája bombaként vágódott a bal felső sarokba. 1-0. A szünet után alaposan felpörgették a játékot a ven­dégek. A 47. percben Budai nagy lövése döngette meg a hazai kapuis mellét, majd hosszabb mezőnybeli birkó­zás után, a 64. perében Bú­za a védőktől szorongatva, Az idegenben eddig kevés vizet zavaró kecskemétiek nem álltak be védekezni, pontos és lapos adogatások­kal igyekeztek megközelíte­ni a diósgyőri kaput. Stílu­sosan tették-vették a lab­dát, közben a piros-fehérek bágyadtan -asszisztáltak mindehhez. Fél óra telt el, amikor a nézőtér türelmet­lenebb része megelégelte a hazaiak semmittevését, és felhangzott az „ébresztőt” követelő kórus. A vasgyá­riak kényelmesen mozogtak, különösen támadójátékuk hagyott maga után kívánni­valót. A szünet után gyorsan vége lett a szendergésnek. Palicskó edző bizonyára na- gyobh tempóra buzdította labdarúgóit, s Hanyecz pá­lyára küldésével igyekezett fokozni a csatársor átütő­erejét. Ekkor már az tör­tént a játéktéren, amit a hazaiak akartak. Csaknem felbillent a pálya, teljesen kapuja elé szorult a KSC. A kecskemétiek 'erejéből kizá­rólag a rombolásra futotta, védelmük azonban hősies ellená'llást tanúsított. Egyre- másra gördültek az akciók Erdei ketrece felé, a védők­nek többször is „segítettek” a diósgyőri csatárok. A küzdelemre nem lehetett panasz, férfias összecsapá­sok váltogatták egymást, a játékba ugyanakkor megle­hetősen sok hiba csúszott. A KSC pontszerzése szeren­csésnek mondható, ám az is az igazsághoz tartozik, hogy a DVTK ismét félidQ- nyi előnnyel ajándékozta meg ellenfelét. Jók: Bém, Csizi, Lakatos. Doros László-KVSE 1-1 (1-0) estében közelről a bal felső saroik mellé emelt. Egyre nagyobb nyomás nehezedett a Síküveggyár kapujára. Az üveggyáriak középpályás so­ra elfáradt, ritkán jutott át a labda a barokkal térfélre. A 70. percben megfogyatko­zott a vendégcsapat: a kö­zépen egyedül kitörő Garait Szamosi buktatta, amiért a játékvezető felmutatta neki a piros lapot. A létszámhát- rányba került Vegyész ellen kiszabadultak a hazaiak, !ki- egyenlitett mezőnyjáték folyt a pályán. A 78. percben Or- lóczky lövése zúgott el a 'bal kapufa mellett. A 83. perc­ben született meg a KVSE egyenlítő gólja. Lipcsei hú­zott el az ajándéklabdával a jobb oldalon, középre gu­rított, Csipke lövésébe a ha­zaiak kapusa még belevető­dött, de a kipattanó labdát Kalmár io kapu közepén a léc alá helyezte, .1-1. A végiig nagy iramú, de csak közepes színvonalú mérkőzésen a KVSE fölény­ben játszott, mégis a „sír­ból” hozta vissza az 1 pon­tot. Jók: Planéta, Orlóczky, Csipke. Balás Róbert További eredmények: BV- SC—Mezőtúr 3-1. Szegedi Dózsa—Nyíregyháza 0-0. Szolnok—Bajai SK 4-1. Eger SE—Szeged SC 5-0. .Debre­ceni MTE—Debreceni Kini­zsi 2-1. Szarvas—Metripond 1-0. 1 A KELETI CSOPORT ALLASA: 1. Szeged 23 15 5 3 39-17 50 2. KVSE 23 12 5 6 31-20 41 3. Eger 23 12 4 7 36-26 40 4. Szarvas 23 10 7 6 26-22 37 5. DVTK 23 9 8 6 32-30 35 6. DIY1TE 23 8 9 6 32-24 33 7. BVSC 23 9 6 8 26-24 33 8. Kecskemét 23 9 5 9 29-31 32 9. Szolnok 23 8 7 8 31-36 31 10. Metripond 23 8 5 10 28-26 29 11. Salg. Sík«. 23 8 4 11 34-36 28 12. Ny.-háza 23 7 6 10 16-21 27 13. Baja 23 6 7 10 21-29 25 14. D. Kinizsi 23 6 6 11 19-26 24 15. Mezőtúr 23 5 8 10 18-31 23 16. Szöged! D. 23 3 6 14 19-38 15 Vili. bükki boulder-találkozó Kelet-Európábán először műfalon Röplabda Felsőházijait a KVSE A hagyományostói eltérő módon és helyszínen került megrendezésre az elmúlt hét végén a Vili. bükki boul- der-találkozó. A Magyar Hegymászó Klub támogatá­súval, ä Felsőzsolcaii Termé­szetbarát Egyesület rendezé­sében — a korábbi években már hagyományos hámori sziklafal helyett — a diós­győri várban felépített mű­falon mérhették össze ere­jüket, bátorságukat és ügyes­ségüket a sportolók. A két­napos seregszemlén csehszlo­vák, lengyel, svájci, belga és természetesen magyar versenyzők vettek részt — összesen 37-en. Érdekesség, hogy Kelet- Európábán először rendez­tek mesterséges, épített mű­anyagon ilyen jellegű ver­senyt. A fal egyébként ha­zai készítésű» faforgács és cement keverékéből gyártott, és csővázas .szerkezetre erő­sítették. Tömege 8 és fél tonna volt. összeállítása két és fél hetet vett igénybe. A gyantás anyagokból készült „műfogások” kivételével mindent itthon állítottak elő és a ,.kellékek” nagyszerű­en vizsgáztak a mostoha időiben is. Első napon a selejtezőkre került sor és a nehézségi mászóvenseny legjobb 15 sportolója, jutott a vasárna­pi döntőbe. Tizenhármán úgy, hogy teljesítették a 15,8 méteres magasságot. Az erőt, ügyességét és koncent­rálóképességet igénylő sport­ágban — izgalmakban, lát­• Ismét megrendezik Le- ninvárosban a Majális-futás elnevezésű utcai futóver­senyt. Az Olefin SC és a vá­rosi Szabadidősport Iroda szervezésében sorra kerülő viadalt április 29-én, vasár­Tibordi András a falon. Juhász Emese felvétele ványöklban. egyaránt gazdag vetélkedés után — egy belga és egy lengyel versenyző bi­zonyult a legjobbnak. Eredmények: 1—2. Jean- Paul Finne (belga) és Ja- cek Zaczikow.ski (lengyel) 3:29 (15,8 méter), 3. Cada (csehszlovák) 3:37 (15,8 mé­ter), 4. Korczalk (lengyel) 4:25 (15,8 méter). 5. Zausika (csehszlovák) 4:50 (15,8 mé­ter), 6. Pilika (csehszlovák) 6:48 (15,8 méter). nap 10 órától tartják meg. Több kategóriában (alsósok, valamint felső tagozatos ál­talános iskolások, ifjúságiak, felnőttek, továbbá családok) lehet nevezni, az első húrom helyezettet részesítik juta­lomban. Labdarúgás, NB I. „Táltos" kispestiek Ugye, kicsit furcsa, hogy az utóbbi hetekben-hónapok- ban rendre botladozó Bp. Honvéd leutazik Pécsre és 3 ponttal tér haza?! Hadd ne kommentáljuk a találkozó végeredményét, a honi fut­ballban semmin sem szabad meglepődni. így megy ez évek óta ... G.: Sülé, Horváth, Csík, Mó- nos, illetve Szalai. Ferenc­város—Csepel SC 5-1 (4-0). G.: Dzurják (2), Szeibert (2), Fonnyadt, illetve Szieben (U-esből). Videoton-Walt- ham—Siófok 3-0 (0-0). G.: Halmai, Vancea, Emmer. MTK-VM—Tatabánya 2-1 (1-0). G.: Pölöskei, Balog G., illetve Plotár. Váci Izzó— Békéscsaba 1-1 (0-1). G.: Répási, illetve Zsinka. 1. VFL BOCHUM—BORtJSSIA 'DORTMUNlü 2-3 2 2. HAMBURGER SV—MÖNCHENGLADBACH 3-0 1 3. VFB STUTTGART-WERDER BREMEN 3-1 1 4. ESSEN—HERTHA BSC 0-0 X 5. MEPPEN—DUISBURG 0-0 X 6. SAARBRUCKEN-HESSEN KASSEL 3-1 1 1 3-1 1 8. ATALANTA—GENOA 1-0 1 9, VERONA-MILAN 2-1 1 10. CATANZARO-ANCONA 2-3 2 11. FOGGIA-TORINO 0-1 2 12. LICATA-PESCARA 0-0 X 13. TRIESTINA—PARMA 0-2 2-L-l­A listavezető kék-fehérek növelték előnyüket; öt gólt rúgtak a ferencvárosiak; le­rohanta ellenfelét a Veszp­rém; biztos győzelmet sza­lasztottak el a fővárosban a győriek. Eredmények: Pécsi M SC—Bp. Honvéd 0-1 (0-1). G.: Csehi. Vasas— Rába ETO 2-2 (0-2). G.: Ga- laschek, Gubucz, illetve Mör­tel (2). Debreceni VSC—Új­pesti Dózsa 0-0. Veszprémi SE—Haladás VSE 4-1 (3-0). az nb i. Állasa 1. MTK-VM 24 16 4 4 38-16 52 2. Ü. Dózsa 24 15 3 6 32-15 48 3. FTC 24 12 5 7 40-24 41 4. Pécs 24 11 7 6 30-17 40 5. Siófok 24 8 9 7 26-26 33 6. Tatabánya 24 10 3 11 17-23 33 7. Veszprém 24 7 10 7 22-20 31 8. Videoton 24 7 1(T 7 20-22 31 9. Vasas 24 8 7 9 28-33 31 10. Békéscsaba 24 8 7 9 21-27 31 11. Rába ETO 24 6 10 8 25-22 28 12. Bp. Honv. 24 7 6 11 24-31 27 13. Vác 24 5 11 8 21-26 26 14. Debrecen 24 5 10 9 16-28 25 15. Haladás 24 6 6 12 27-36 24 16. Csepel 24 2 10 12 21-42 16 Kazincbarcikai Vegyész— Dunaferr SE 3-1 (11, —11, 12, 9). Dunaújváros, 200 né­ző. Vezette; Grábner, Simái. NB I., férfi, a 9—12. helyért. Szorosan alakultak a játsz­mák, ám a magasabb és na­gyobb ütőerővel rendelkező vegyészek a hajrában rend­re jobban összpontosítottak. A pénteken lejátszott talál­kozón megérdemelten nyer­tek a vendégek. Jók; Kiss Zs„ Nagypál, Pavelek. Kazincbarcikai Vegyész— Fabulon-Vasas 3-0 (8, 8. 12). Kazincbarcika, KVSE-csar- nok. 300 néző. Vezette: Bíró, ifj. Zsillé. NB I., férfi, a 9 —'12. helyért. Az első két szettben látványosan és len­dületesen játszottak a hazai­ak, a harmadik játszmában kissé' kiengedtek, de végső sikerük nem forgott ve­szélyben. A sárga-kékek be­jutottak a felsőházba. Jók: Tomis, Kiss, Pavelek. Nyírbátor—Borsodi Építők Volán 3-1 (11, 10, —10, 10). Nyírbátor, NB II., férfi. Jó: nincs. Miskolci EAFC—Gyoma- endrőd 3-1 (8, —4, 7, 10). Miskolc, NB II., női. Jó: Egervári. Hejőcsabai Cement SE— Sátoraljaújhelyi TK 3-0 (15.- 3, 7). Sátoraljaújhely, NB II. férfi. Jók: Gregor, Kovács, Siklósi, illetve Ableda. Nyíregyházi Sportula—Mis­kolci EAFC 3-0 (8, 12, 9.) Miskolc, NB II.. férfi: Jó: nincs. Sakk Kettős Távhő-siker Borsod Távhő SC—Bp. Postás 7,5—5,5 (1 függő). Budapest, OB I-es bajnoki mérkőzés. Győztek: Szabolcsi, Dobos. Vanczák, Král. Döntetlen: Lu­kács, dr. Hazai. Károlyi. Halász T., Bokor, Kovács L.. Varga P. Somlai partija függőben ma­radt. Nők: B. Távhő—Külker-MÉM l-o (i függő). Velvártné nyert. Keresztúri partija függő. Borsod Távhö SC—Statisztika 7-5 (2 függő). Budapest. OB I-es bajnoki mérkőzés. Győztek: Lukács, Károlyi, Adok. Döntet­len: dr. Hazai. Halász, Dobos. Král. Bokor, Kovács L.. Varga P., Mózes (a napokban igazol­ták Romániából). Somlai és Szabolcsi partija függőben. Nők: B. Távhő—Statisztika 1,5-0,5. Velvártné győzött. Ke­resztúri döntetlenül mérkőzött. Fabulon SC—M. Közúti igaz­gatóság 9,5-3,5 (1 függő). Mis­kolc. OB II. Győztek: Pásztor, Szabó. Rekó. Döntetlen: Rezső. Lőrincz O. partija függő. Labdarúgás, NB III. Újra csökkentette hátrányát az Ózd Tisza csoport Olefin SC—Rakamaz 1-1 (0-0). Leninváros, 800 néző. Vezette: Varga F. Olefin SC: Bán — Szilágyi, Kovács, Szőke, Barabás, Molnár (Szo- bóczki A.), Kapus, Koczka, Rontó, Rostás, Nagy. Edző: Toperczer Tibor. A gólok története, 75. perc: Kapus indításával Nagy .kilépett a védők közül és biztosan lőtt a hálóiba, 1-0. 85. perc: jobb oldali szöglet után, az elal- vó hazai védők közül Kosz- tyu egyenlített, 1-1. A köze­pes iramú és színvonalú mérkőzésen a hazai együt­tes számára létfontosságú lett volna a győzelem... Jók: Kovács, Szőke, Nagy. Ifi: 3-2. Ózdi Kohász—Tiszavasvári 1-0 (0-0). Ózd, 800 néző. Vezette: Szabó I. Ózd: Fe­kete — Éles, Kertész, Pri­bék, Stanev, Tokár, Munká­csi, Ágó (Paulovics), Ökrös, Szlifka (Fenyves), Simkó. Edző: Albert Csaba. A gól története, 47. perc: Simkó bal oldali szögletét Pribék 6 méterről a bal sarokba fe­jelte, 1-0. Jó iram, küzdel­mes mérkőzés, helyemként színvonalas játék. Helyzetei alapján rászolgált a sikerre a hazai együttes. Jók: Ker­tész, Pribék, Ágó, Tokár, Ökrös, Simkó. Ifi: 4-1. Hajdúnánás—Borsodi Épí­tők Volán 0-0. Hajdúnánás. 600 néző. Vezette: Fodor S. Borsodi Építők Volán: Ke- rényl — Tóth, Lehoczki (Ra- daksz). Oláh, Tihor, Sverla, Rácz (Nemes), Bodnár, Bor­bély, Balogh, Vidinczei. Ed­ző: Balázs András. Az első félidőben óriási volt a ha­zaiak nyomása, kétszer a kapufát találták el. A szü­net után kiegyenlítetté vált a játék. A BÉV SC ügye­sen taktikázott és ^megérde­melten szerezte még az egy pontot. Jók: Oláih, Tihor. Ifi: 2-2. H ajdúböszörmé ny—Módi Bányász 0-0. Hajdúböször­mény, 250 néző. Vezette: Kerezsi. Mádf Bányász: Kiss — Szoták, Matisz, Fodor. Oláh, Juhász, T.irk (Szabó), Csányi, (Tóth), Haraszin, Laczkó, Hauberger. Edző: Fekete László. A hazai együttes mezőnyfölényét nem tudta gólokra váltani. A vendégek zártan védekeztek és ha lehetőségük nyílt, ellenakciók vezetésével is próbálkoztak, ezek azonban kevés veszélyt jelentettek. Jók: Matisz, Hauberger. Ifi: 2-3. Edelényi Bányász—Hajdú­szoboszló 3-1 (1-1). Hajdú­szoboszló, 400 néző. Vezette: Szlomoniczki. Edelényi Bá­nyász: Drótos — Gonda, Ra- gyina. Tárnái, Göndör, Tur­csik (Bósa), Goór, Oldal, Czél, Kleiber (Barbarics), Csorba. Edző: Koleszár György. Az első félidőben a hazaiak játszottak mezőny­fölényben, a második 45 percben azonban fordult a kocka. Az edelényiek nagy­szerűen használták ki lehe­tőségeiket és megérdemelten szerezték meg az értékes három pontot. Góllövők: Czél, Csorba. Göndör, illet­ve Boros. Jók: Ragvina, Czél. Ifi: 1-1. Kisvárda—Sajóbábonyi Vegyész 1-1 (0-1). Kisvárda, 800 néző. Vezette: Fodor F. Sajótoábony: Udvari — Pa- lej. Csáki, Hevesi, Szűcs, Kobolák (Takács), Kovács, Budai (Lakatos). Popovics, Petrovics, Aranyosi. Edző: Szőke Barnabás. A gólok története, 40 perc: Petrovics 25 méteres lövése vágódott a kapuba, 0-1. 78. perc: Oláh 14 méteres kapáslövés­sel egyenlített, 1-1. A ha­zaiak a szünet után sokat tárnadtalk, erejükből azonban csak az egyenlítésre futot­ta. Jók: Udvari, Csáki.Szűes. Tf.i: 3-0. További, eredmények: Szeg­halom—Mátészalka 0-1. Bal­mazújváros—Kába 0-0.