Észak-Magyarország, 1988. március (44. évfolyam, 51-77. szám)

1988-03-07 / 56. szám

1988. március 7., hétfő ÉSZAK-MAGYARORSZAG 7 Labdarúgás, NB II. Védelmi kihagyások Diósgyőrött Szeged SC—DVTK 3-1 (2-0) DVTK: Nagy - Szlifka, Ta­kács J., Molnár, Szemere - Kiss, Farkas, Breznai, Tóth - Lengyel, Kölln. Edző: Száger György. Csere: Kiss helyett Huszák, az 59., Tóth helyett Leskó, a 66. percben. A hazaiak összeállítása annyiban változott a terve­zetthez képest, hogy Veréb ujjsérülésit szenvedett, így Nagy került a kapuba. Gut­man József ügyvezető elnök köszöntötte a szurkolókat és sok sikert kívánt a küzdő feleknek. A 2. percben Takó 23 mé­teres szabadrúgása kerülte el a jobb alsó sarkot, aztán. Farkas lövését iletle ártal­matlanná Leboniczky. Fábi­án felszabadító fejese csak­nem a szegedi kapuban kö­tött ki, aztán mezőnyjáték következett, mígnem a 32. percben hatalmas gólszerzé­si lehetőséget puskázott el a DVTK. Kántor saját tér­i-felén keresztbe passzolt, Kölln elcsíptél a labdát, majd Lengyelt indította, aki 12 méterről a kifutó Lebo- hiczky fölött az üres kapu fölé emelt!... Nem sokkal később kiderült, milyen nagy árat kell az elszalasztott le­hetőségért fizetni, az esemé­nyek alakulása azonban ért­hetően nem nyerte meg a diósgyőri szurkolók tetszé­sét. A 40. percben Pillinger a jobb oldalról adott közép­re, dr. Kovács lőtt, a labda Nagyról Iciperdiilt, éppen az érkező Deák elé, aki 7 mé­terről helyezett az üres ka­puba, 1-0. öt perccel később már mindenki az első fél­idői lefújását várta, a síp­szó előtt azonban ismét rez- dült Nagy hálója. Üjra a jobb oldalon bontakozott ki a villámgyors szegedi kont­raakció, amelynek végén Pillinger beadását dr. Ko­vács fordulásból, 12 méter­ről, laposan lőtte a bal alsó sarokba, 2-0. A szünet uitán huszáros rohamozásba kezdtek a ha­zaiak. Szemere lövését véd­te Leboniczky, majd Farkas emelte át a labdát a kapu­son, de a bőrgolyó elcsú­szott a bal sarok mellett. A 65. percben Kölln a 16-oson belül két védővel csatázott a labdáért, a szegediek ösz- szezártak előtte, a csatár fennakadt rajtuk, majd el­esett, s a játékvezető hatá­rozottan mutatott a ll-es pontra. A büntetőből Szeme­re nagy erővel lőtt a léc alá, 2-1. A 73. percben fel­lazult a hazai védelem, Ta­kács elrobogott a bal olda­lon, pontosan adott közép­re, Varga kicselezte Nagyot, majd az üres kapuba helye­zett, 3-1. Negyven percig kevés jel utalt arra, hogy véget ér a DVTK egy éve tartó hazai veretlenségi sorozata. A pi­ros-fehérek jelentős mezőny­fölényben játszattak, jósze­rével állandóan a szegedi térfélen pattogott a labda, mindez azonban meddőnek bizonyult, mert a vendégek remekül valósították meg a kontrára épülő edzői elkép­zelést. Néhány húzásból ál­ló támadásokkal kísérletez­tek, s négy helyzetből há­rom gólt szereztek! A lehe­tőségek jobb kihasználása, a tapasztaltság és a takti­kai érettség döntött a ja­vukra. Jó: Szlifka. SZÁGER GYÖRGY: — Nyolcvan percen keresztül jobbak voltunk ellenfelünk­nél, mégis elveszítettük egy éve tartó hazai veretlensé­günket. Doros László Ózdi Kohász —Szekszápd 0-0 Ózd, 1500 néző. Vezette: Wágner. Ózdi Kohász: Fekete - Fo­dor, Tokár, Pribék A., Stanev - Kovács, Búd, Osváth, Far­kas S. - Munkácsi, Bém. Ed­ző: Bánkúti László. Csere: Búd helyett Farkas B. és Kovács helyett Utassy, mindkettő a 46. percben. A 17. percben jobb oldali beadás után Bém 11 méter­ről fejelt a kapu fölé. Ez­után Stanev buktatta a ki­törő szekszárdi játékost. A megítélt szabadrúgásból Már­kus Fekete kezébe emelt. Támadott a Kohász, Kovács távoli labdája szállt a kapu mellé, majd Farkas S. a jobb oldalról ívelt be szögletet, Hujber Osváth fejéről ütöt­te le a labdát. A 35. percben Szirják közeli, éles szögből leadott lövését Fekete lábbal hárította szögletre. Húrom perc múlva Bém szöglete okozott zavart a szekszárdi kapu előterében, Farkas S. azonban mellé fejelt. A fél­idő befejezése előtt a kiugró Süveges elől Fekete kifutva lábbal hárított. A második félidő sárga lappal kezdődött, Grata kap­ta Osváth buktatásáért. Az 50. percben Munkácsi jó csellel ment el a bal szélen, beadását a védőik szögletre hárították. A beívelés után Hujber jól állt a lábán. Egy perc múlva Fodor sárga la­pot kapott buktatásért. Az 56. percben Farkas B. bal oldali szabadrúgása után Osváth 3 méterről (!) fejelt a kapu mellé. Ezután már nem sok esemény történt. A szekszárdiak minden játéko­sa védekezett, a bíró még kiosztott egy-egy sárga la­pot. majd az utolsó percben az Ózd javára megítélt sza­badrúgást Farkas B. laposan lőtte a kapu mellé. A szekszárdiak jobban „tippeltek”, mint az ózdiak. A vendégek 1 pontért jöt­tek és azt meg is szerezték. A hazaiaknál nem szerepelt Kertész és Králik, akiket sérülés miatt nélkülöztek. A tavaszi idény nyitányát eső­vel és hideggel fogadta a kohászváros. Csúszós volt a pálya, végig esett az eső. Az első percekben csak ismer­kedtek a csapatok, látható volt, hogy a vendégek a vé­dekezéssel fognak törődni. Az első 45 percben sokat táma­dott a Kohász, de ezekben nem volt átütőerő, szinte gólhelyzet sem alakult ki. A játék a második félidőben sem javult fel, a kettős cse­re sem segített. Hiába roha­mozott az Ózd, az akciókat nem tudta befejezni. Ahogy telt az idő, a szekszárdiak egyre többet szabálytalan­kodtak és arra rúgták a lab­dát, amerre csak álltak. Az ózdi gárdából sokan játszot­tak mélyen tudásuk alatt. Jók: Tokár, Munkácsi. BÁNKÜTI LÁSZLÓ: — A sérülések miatt kényszerből átszervezett csapatom, még nem találta meg a játék rit­musát. Hanyiszkó István Metripond—Kazincbarcika 2-1 (0-0) Hódmezővásárhely, 1000 né­ző. Vezette: Horváh. KVSE: Májer - Babus, Szta- hon, Kerekes, Búza - Budai, Orlóczky, Balogh, Sziklai - Csipke, Asszony. Edző: Balázs András. Csere: Sziklai helyett Zsiga, a 70. percben, Csipke helyett Barta, a 80. percben. Őszies időben, de viszony­lag jó talajú pályán a kez­dés uitán a Metripond lépett fel támadólag és az első ne­gyedórában két gólhelyzetet teremtett és hagyott kihasz­nálatlanul. A 12. percben egy hazaadás után Májer és Kerekes nem értette meg egymást, de Bárány az ajándékba kapott labdát a kapu mellé lőtte. A félidő közepétől kiegyenlített me­zőnyjáték alakult ki. A 22. percben Kerekes veszélyez­tette először a Metripond kapuját, de 22 méterről le­adott lövése a kapu mellé csúszott. Öt perc múlva Asszony lépett ki jó ütem­ben a védők közül, a táma­dásit Csipke kísérte, de a beadásba belelépetit Miklós, a hazaiak védője, így oda­lett a jónak ígérkező akció. Feljött a barcikai csapat és egyenrangú ellenfele volt a hazaiaknak, támadásaik be­fejezése azonban nem si­került. A szünet után heves ro­hamokkal kezdett a Metri­pond. A 47. percben Tasi jobb oldali beadását Leind- ler továbbcsúsztatta Kovács elé, aki 22 méterről a bal sarokba lőtte a Metripond vezető gólját, 1-0. Kiegyen­lített mezőnyjáték után a hazaiak növelhették volna előnyüket. Egy középre ívelt labdát Bárány átemelt a ki­futó Májer fölött, de a lab­da a felső léc fölött hagyta el a játékteret. Feljött a KVSE. A 68. percben Búza végzett el partdobást, Budai beadásáról azonban Orlócz­ky az üres kapu „torkában” lemaradt. A 71. percben Asszony ugrott ki a védők közül, lövését azonban a kapu előtt kivágták, a szög­letet Csipke ívelte középre, Búza pedig 6 méterről, for­dulásból a kapu jobb sar­kába lőtt, 1-1. Három perc múlva megszerezte a győz­tes gólt a Metripond. Leind- ler középre ívelt labdáját Bárány emelte kapura, a pettyes a kifutó Májeren felperdült és behullott a léc alá, 2-1. Két ellentétes félidőt lát­hatott a közönség. A Met­ripond vezető gólja után1 átvette az irányítást a KVSE, de a hajrában ismét a ha­zaiak jeleskedtek. Jók: Má­jer, Orlóczky, Balogh. BALÁZS ANDRÁS: — A második félidőben az egyen­lítő gól után jobbak vol­tunk, de helyzeteinket nem tudtuk értékesíteni. Olasz László További eredmények: iDunaúj- város—Kecskemét 2-0.. Szolnok—( Komló 3-1. Veszprém—III. ke­rületi TTVE 3-1. Nagykanizsa— Ajka 3-0. Bp. Volán—Eger SE l-O. Csepel—Nyíregyháza 1-0. Salgótarján—Építők 2-1. az nb ii. Állasa 1. Veszprém 21 12 3 6 29-17 27 2. Ózd 21 9 9 3 28-17 27 3. Szeged 21 10 5 6 35-19 25 4. D.-újváros 21 11 3 7 34-21 25 5. Szolnok 21 10 4 7 38-34 24 6. Diósgyőr 21 11 2 8 30-31 24 7. Csepel 21 10 3 8 31-28 23 8. Bp. Volán 21 10 3 8 31-30 23 9. Komló 21 8 6 7 33-29 22 10. Kecskemét 21 10 2 9 37-35 22 11. Ny.-háza 21 9 4 8 30-29 22 12. Eger 21 7 7 7 30-34 21 13. S.-tarján 21 7 6 8 27-25 20 14. Metripond 21 7 6 8 29-31 20 15. N.-kanizsa 21 8 4 9 25-28 20 16. KVSE 21 5 7 9 17-23 17 Ajka 21 4 9 8 17-23 17 18. III. kér. TTVE 21 3 10 8 21-31 16 IC. Szckszárd 21 4 5 12 15-34 13 20. Építők 21 5 2 14 19-37 12 Kézilabda Idegenbeli győzelmei... ... aratott a Borsodi Bá­nyász NB I-es női kézilabda­csapata. A piros-feketék Pé­csett szerepeltek, és biztosan nyertek. Borsodi Bányász—Pécsi MSC 21-18 (12-8). Pécs, vá­rosi sportcsarnok, 700 néző. Vezette: Ambrusné, Puszta­szeriné. Ld.: Bocsiné (10). A borsodi gárda végig vezetett, sikeréhez nem férhetett két­ség. Lelkes és helyenként jó játékáért valamennyi játékos dicséretet érdemel. * Kerekes János emléktorna, Miskolc. 7-es iskola. Ered­mények, férfiak: Miskolci Vörös Meteor—Borsodi Épí­tők Volán I. 13-30. Putnok— Lyukóbányai Bányász ifi 17-22. Nők: Füzesabony— Miskolci Vörös Meteor 15-14. Miskolci Spartacus—MVSC 21-16. Putnok—SÜMSE 9-16. Csali röviden... ASZTALITENISZ. Városi­körzeti verseny — Sárospa­tak. Férfi egyes: 1. Rajz (Sá­rospatak). Csapatban: 1. Ru­házati Szövetkezet, Sárospa­tcik SÍTÁJFUTÁS. Finnország­ban zajlott a sítájfutó világ- bajnokság. A férfiak 21,6 km-es versenyében Szöllő- si (H. Papp J. SE) 1:45u41 órás eredménnyel az igen előkelő tizenharmadik helyen végzett. Bokros István és Bokros György (mindkettő MEAFC) az 51. és az 56. lett. BIRKÓZÁS. Artex Grand Prix nemzetközi felszabadu­lási kötöttfogású emlékver­seny, Pécs. A 68 kg-os dön­tőben Repka Attila, a DVTK kitűnősége 10:2-es pontozás­sal nyert a román Petre Ca- rare ellen. Az MTI jelenté­se szerint Repka különösen az első menetben villogott. Sok gyerek indult a Családi tórán Szabó Józsefné, a 26-os Számú Általános Iskola tanára 14 gyereknek vállalta a „pótmamaságot” a Családi túrán. Fotó: Mák Harmadik éve rendez a KISZ Borsod-Abaúj-Zemp- lén Megyei Bizottsága Csa­ládi túrákat. Az idén az olimpiai öt karika -jegyé­ben ötöt szerveznek — hár­mat a Csanyikban és ket­tőt Ómassán. Az idei soro­zat első rendezvényére szombaton délelőtt többen jöttek el, mint eddig bár­mikor: 58 család, összesen 166 vállalkozó jelentkezett a csanyiki KISZ-iskolán. A Családi túrák egyik törzsvendége, Máté János „csak” öt gyermekét hozta magával. — Kettő pont nincs itthon — mentegető­zött. Szabó Józsefné, a 26. Számú Általános Iskola tanára pedig egy egész cso­porttal érkezett. 14 tanít­ványát vezette végig — egy anyuka segítségével — a 8 kilométeres sétán. Ráadá­sul az egyik gyermeken még a táv elején a gyo­morrontás tünetei mutat­koztak, de szerencsére a baj mulandónak bizonyult. A rendezők ezúttal új út­vonalat választottak. A Csa- nyiktól a gyönyörű pano­rámát nyújtó Gulicskán át a fehérkőlápai Nagy-rétre, s innen visszafelé a Vadas Jenő-forrás érintésével a Ságvári-telepen át vezetett az út. A viszonylag nagy szintkülönbség és a magas hó miatt a szintidőt 3 és fél órában állapították meg. Ez mindenkinek elegendő volt, sőt, a 64 éves Dovák Istvánná 2 óra, a 66 esz­tendős Povázsai János pe­dig 95 perc alatt talpalta végig a túrát. Néhány ap­róságnak meg szinte meg se kottyant a dolog. Persze ők jobbára a papa nyaká­ban lovagoltak... A résztvevők, beérkezé­sük után olimpiai totót tölthettek ki. A legjobb megfejtők között sportsze­reket sorsoltak ki, de a tú­rateljesítők szerencsésebb. jei is gazdagabbak lettek valami praktikus sportesz­közzel. A ceremónia elején azonban az a hét család kapta meg ajándékát, akik tavaly valamennyi Családi túrán részt vettek. A sorozat következő for­dulójára — ez május 22-én lesz Ómassán — még több induló családot várnak. K. A. G. Vasi öröm a Fáv utcában Megkezdődött a tavaszi idény a labdarúgó NB I-ben. A nyi­tányon a legnagyobb meglepe­tést a Haladás okozta Fáy ut­cai győzelmével, amellyel ala­posan megkeserítette sok totó­zó életét is. Kisteleki saját já­tékát akarta játszatni csapatá­val, ha a nyújtott az igazi, ak­kor aligha lesz sok örömben részük az angyalföldi szurko­lóknak. Debrecenben és Siófo­kon békés döntetlenek szület­tek, az élen a ©p. Honvéd és a Rába ETO menetel. SIÖFOK—TATABANYA 2-2 (0-*l). Ellentétes félidők mér­kőzése, a döntetlen igazságos. G.: Zsadánvi (2, egyet ll-esből). illetve Vincze I., Plotár. PÉCSI MSC—BÉKÉSCSABA 2-0 (1-0). a zuhogó eső zavarta a játékot, a hazaiak minden csa­patrészükben felülmúlták ellen­felüket. G.: Túri, Lutz. DMVSC—FTC 2-2 (0-0). Köze­pes színvonalú és iramú mér­kőzésen a sok hibával játszó csapatok közül egyik sem ér­demelt volna győzelmet. G.: Bücs, Melis, illetve Fischer, Bánki. RABA ETO—RAkÖCZI FC 1-0 (0-0). idényeleji formát mutat­va tartotta otthon a két pontot a győri együttes. G.: Szabó. BP. HONVÉD—VÁCI IZZÓ 2-0 (2-0). A kispestiek minden te­kintetben felülmúlták ellenfelü­ket, nem volt vitás győzelmük. G.: Kovács (2). VASAS—HALADÁS VSE 0-1 (0-0). Szürke mérkőzésen a be­fejezés előtt öt perccel lőtt szombathelyi gól döntött. G.: Elekes. MTK-VM—’VIDEOTON 1-1 (1-0). A fővárosiak közelebb álltak a győzelemhez. G.: Bognár, illet­ve Eunmer (ll-esből). ZTE—ÜJPESTI DÓZSA 1-1 (1-0). A rendkívül alacsony színvonalú mérkőzésen a fővá­rosiak 2 perccel a lefújás előtt egyenlítettek. G.: Csepregi (ll- esből), illetve Balogh I. az NB i. Állasa 1. Bp. Honvéd 16 10 3 3 26-14 23 2. Rába ETO 16 9 4 3 25-15 22 3. Ü. Dózsa 16 7 6 3 30-16 20 4. Pécs 16 7 5 4 20-14 19 5. Haladás 16 6 7 3 22-18 19 6. Tatabánya ÍR 5 8 3 34-19 18 7. MTK-VM 16 7 3 6 29-30 17 8. FTC 16 4 7 5 22-22 15 9. Vasas 16 5 5 6 22-24 1$ 10. ZTE 16 5 5 6 16-20 15 11. Vác 16 4 6 6 16-17 14 12. Siófok 16 5 4 7 20-23 14 13. Debrecen 16 4 6 6 20-27 14 14. Videoton 16 2 8 6 17-21 12 15. B.-Csaba 16 3 6 7 12-28 12 16. Rákóczi FC 16 2 3 11 14-37 7 Labdarúgás, NB III. Rajt a Tisza csoportban Olefin SC—Kisvárda 1-0 (1-0). Leninváros, 300 néző. Vezette: Góz. Olefin SC: Kiss — Járai, Polonkai, Ba­logh, Magyar, Bodolai, Szur­kos, Szobóczky A. (Barabás), Fodor (Fister), Kapus, Ki­ser. Edző: Toperczer Tibor. A gól története, 2. perc: bal oldalon gördült a ha­zaiak akciója, Szurkos a ka­pu elé „keveredett” és 6 mé­terről a háló közepébe he­lyezett, 1-0. A kellemetlen, szeles idő­ben küzdelmes meccset vív­tak a csapatok. A vendégek végig jelentős ellenállást ta­núsítottak. A látottak alap­ján az Olefin SC sikere megérdemelt. Jók: Szurkos (a mezőny legjobbja), Já­rai, Polonkai. (A Mátra csoportban — amint azt már többször meg­írtuk, csak március 12-én folytatódik a pontvadászat.) Popov világcsúcsa Tallinnban a Druzsba Ku­pa nemzetközi súlyemelő versenyen a szovjet Alek- szandr Popov a 100 kilós súlycsoportban 242,5 kilós teljesítménnyel új világcsú­csot. állított fel. Popov egy kilóval javította meg hon­fitársa, Pavel Kuznyecov 1984-ben elért eredményét. .v A TOTÓ 10. heti eredménye 1. SIÓFOK—TATABÁNYA 2-2 x 2. DEBRECEN—FERENCVÁROS 2-2 x 3. VASAS—HALADÁS 0-1 2 4. FRANKFURT—LEVERKUSEN 3-2 1 5. I. FC KÖLN—VFB STUTTGART 1-1 x 6. SCHALKE 04—BOCHUM 2-1 1 7. HANNOVER-KAISERSLAUTERN 1-0 1 8. NÜRNBERG—BAYERN MÜNCHEN 0-3 2 9. KARLSRUHE—HAMBURG 0-0 x 10. UEM—OSNABRÜCK törölve 11. MEPPEN—REMSCHEID 3-2 1 12. BIELEFELD—DÜSSELDORF törölve 13. SOLINGEN—FREIBURG 2-t 1 14. ZALAEGERSZEG—Ü. DÓZSA 1-1 \ 15. BP. HONVÉD—VÁCI IZZÓ 2-0 1 ■(-I: PÉCSI MSC—BÉKÉSCSABA 2-0 1