Észak-Magyarország, 1986. október (42. évfolyam, 231-257. szám)

1986-10-06 / 235. szám

1986. október 6., hétfő ÉSZAK-MAGYARORSZÁG 7 Labdarúgás, NB II. Javítottak a diósgyőriek Ózdi Kohász—Nagykanizsa 2-1 (1-1) Rigó (világos mezben) és Radaksz harcol a labdáért a Borsodi Építők Volán-Salgótarjáni Ko­hász találkozón. Fotó: Juhász Emese Területi bajnokság Öt gólt kapott a B. Bányász Ózd, 2000 néző. Vezette: Eöry. ÓKSE: Erdős - Tokár, Ker­tész, Králik, Stanev - Kovács, Osváth, Bém - Utassy, Ho- monnai, Dudás. Edző: Bánkúti László. Csere: Homonnai helyett Pa- ulovics, a 73. percben. A 7. percben Kovács nagy­szerű labdával ugratta ki Uitassyt, aki Osváthoz ját­szott, de az ígéretes helyzet­ből nem lett semmi. Egy perc múlva Utassy beadása találta lesen Dudást. To­vábbra is az Ózd támadott. Homonnai lövését hárította szögletre a védelem, majd Utassy fejesét védte Müllner. A 16. percben vezetést szer­zett a vendégcsapat. Egy kontratámadás után László­hoz került a labda, aki el­húzta Králik mellett és jobb oldalról, éles szögből Erdős felett a jobb sarokba ívelt, 0-1. A 26. percben egyenlí­tett a Kohász. Jobb oldali beadás után (Utassy átívelte a labdát a bal oldalra, ahon­nan Kovács iBém elé ját­szott. Az ózdi középpályás pedig 16 méterről a kapu jobb oldalába lőtt, 1-1. Két perc múlva a kapujából ki­futva lábbal mentett Dudás elől a vendégek kapusa. A 31. percben Utassy éles szög­ből a rövid sarkot célozta meg, Müllner szögletre ök­lözött. A beívelt labdát Ko­vács vetődve fejelte a kapu fölé. Ezután tűzijáték ala­kult ki a vendégek kapu­jánál. Kovács nagy lövése foglalkoztatta a vendégek „portását”, majd Tokár 25 Hódmezővásárhely, 1800 né­ző. Vezette: dr. Szőke. DVTK: Nagy - Huszár, Les- kó, Szűcs, Szemere - Munká­csi, Fükö, Oláh - Balogh, Szlifka, Kölln. Edző: Gál Béla. Csere: Kölln helyett Teodo- ru, a 85., Fükö helyett Szlo­vák, a 88. percben. A találkozó első eseményét a 2. percben jegyezhettük fel, amikor Oláh sárga lapos fi­gyelmeztetésben részesült Adorján szereléséért. A ven­dégek kezdeményeztek töb­bet, és az első helyzet a ha­zai kapu előtt alakult ki. Oláh ekkor rosszul találta el a labdát, majd Kölln a jobb felső sarok mellé lőtt. A 11, percben Szlifka vállalkozott lövésre, de a labda elkerülte a kaput. Ezután inkább küz­delem, semmint szép játék folyt a pályán, valamivel ve­szélyesebbnek tűntek a diós­győri akciók. A 21. percben Leskó végzett el szabadrú­gást, a labda a bal kapufán csattant. Nem sokkal később Oláh távoli lövése a jobb kapufa mellett hagyta el a pályát. A 24. percben góllá érett a vendégek mezőnyfö­lénye. Munkácsi egyedül tört kapura, és 10 méterről, a kimozduló Tóth mellett he­lyezett a hálóba, 1-0. A gól kissé felrázta a ha­zaiakat, s a 36. percben egyenlítési alkalom is adó­dott: Adorján a védők mö­gé emelte a labdát, Kovács J. indult rá, átemelte Nagy felett, Szűcs az utolsó pilla­natban szögletre mentett. Fordulás után az első hely­zet szintén a hazaiak előtt adódott, de Bárány 5 mé­terről sem találta el a ka­put ... A 49. percben Tasi a bal oldalról végzett el szögletet, beadását Kovács G. a felső lécre fejelte. Két perccel később Fükő 20 mé­teres, erősen meglőtt labdá­ját Tóth a jobb felső sarok­ból tolta ki. A 66. percben Adorján 18 méteres lövése méterről bombázott a kapu fölé. A szünet után az 54. perc­ben Tokár 35 méteres bom- baszabadrügása csattant a kapufán. Az 59. percben so­rozatos támadások után a vendégek röviden hárítottak, a labda Kovács elé került, aki mellel maga elé tette, az­tán 25 méterről nagy gólt lőtt a léc alá, 2-1. Ezután sorozatosan lesen állították meg az ózdi csatárokat, s a játékvezetői ítéletek bor­zolták a nézők kedélyét. A 80. percben ismét a vendé­gek kapuja előtt pattogott a labda. Először Bém lövését fejelte ki egy védő a gól­vonalról, majd Utassy nagy lövése pattant szögletre a kapusról. Három perccel a befejezés előtt Erdős bra­vúrjára volt szükség, Kepe nagy lövését szögletre ütöt­te. A mérkőzésen végig az óz­diak játszottak nagy fölény­ben, de ismét az volt a prob­léma, hogy a jobbnál jobb helyzeteket is elügyetlenked- ték. A vezető gól után a vendégek megszállták kapu­juk előterét, de a nagy óz­di nyomást nem tudták ka­pott gólok nélkül megúsz­ni. Ha a kapuk előtt hatá- rozottabbak a Kohász lab­darúgói, akkor nagyobb arányban is nyerhettek vol­na. Jók: Králik, Osváth, Ko­vács, Utassy, Erdős. BÁNKŰTI LÁSZLÓ: — Egy félidőt és egy gól előnyt ad­tunk az ellenfélnek, ezért lett ilyen szoros az ered­mény. Hanyiszkó István a bal kapufát érintve hagyta el a játékteret. Ekkor töb­bet birtokolta a labdát a Metripond, de a DVTK vé­dői jól zártak, s egymást is kisegítették a kapu előteré­ben. A 88. percben Fehér jobb oldali beadását Kovács G. 10 méterről a kapu fölé fejelte. A hazaiak ki akarták kö­szörülni az elmúlt heti csor­bát, s talán a nagy akarás miatt, rengeteg hibát követ­tek el a helyzetek kidolgo­zásában. A Diósgyőr nem rendezkedett be védekezésre, hanem az első perctől kezd­ve támadott. A lelkesen és harcos felfogásban küzdő vendégcsapat a 2. forduló­ban nyert utoljára, ezúttal jelentős bravúrként könyvel­hető el sikere. J[ók: Nagy, Oláh, Balogh, Leskó, Szűcs. GÁL BÉLA: — Kitűnő já­tékvezetés mellett, amikor már kevesen bíztak csapa­tunkban, a jó erőkből álló vásárhelyieket sikerült le­győznünk. Süli József További NB il-es eredmények: Kaposvár—Szarvas 1-0; váci Iz­zó—Ganz-MAVAG 2-1; Budafok —Salgótarján 2-2; Veszprémi SE —Szeol-DÉLÉP SE 1-0; Nyíregy­háza-Baja 2-0; Csepel—Szek- szárd 3-1; Keszthely—Bp. Volán 0-3; Komló—Szolnok 3-2. AZ NB 11. Állasa: 1. Bp. Volán n 7 1 3 26-15 15 2. SBTC n 7 1 3 18-13 15 3. Veszprém íi 7 1 3 15-12 15 4. Csepel íi 5 4 2 18- 8 14 5. Vác íi 6 2 3 17-13 J4 6. Kaposvár íi 6 2 3 11- 8 14 7. Ganz-MAVAG H 6 1 4 20-15 13 8. Szeol-DÉLÉP tt 5 2 4 22-13 12 9. Metripond n 4 3 4 18-13 11 10. Szurvas ii 5 1 5 16-14 11 11. Szolnok H 5 1 5 16-15 11 12. Komló n 5 1 5 16-19 11 13. özd íi 5 1 5 15-18 11 14. Nyíregyháza íi 4 2 5 14-16 10 15. Baja ii 4 1 6 12-17 9 16. DVTK íi 2 5 4 12-18 9 17. Olajbányász ii 2 3 6 14-23 7 18. Keszthely u 1 4 6 9-17 6 19. Szekszárd ti 3 — 8 18-27 6 20. Budafok íi 2 2 7 10-23 6 Kézilabda Kazincbarcikai Sütőipari Kini­zsi—Miskolci Spartacus 20-13 (10-4). Kazincbarcika. NIB II., női. A vendegek kezdtek job­ban, és 4-2-es előnyt szereztek. Később feljött a hazai gárda, és a két pont sorsát már tulaj­donképpen az első félidőben el­döntötte. A Kinizsi újabb sike­rével nagy lépést tett a bajno­ki cím elnyeréséért. Ld.: Bod­nár S.-né (7), Csabáné (4). Tá­bori (4), illetve Répási (5). So- botich (4). Jók: a hazai együt­tes valamennyi tagja, illetve Répási, Sobotich. BHG SE—Borsodi Bányász 23-20. (ll-ll). Budapest, NB I., női. Vezette: Géczi. Wohner. A vendégcsapat lelkesen játszott, a szünet után viszont a hazai­ak jobban használták ki kínál­kozó lehetőségeiket, és megsze­rezték a győzelmet. Ld.: Bocsi- né (6). Bereczkyné (5), Hoff­mann (5). Jó: Bereczkyné. Borsodi Bányász—Pestlőrinc 20- 22 (12-15). Miskolc, NB II., férfi. A második félidőben gól- ratöröen és jól játszott a hazai gárda. Ld.: Kiss (9). Matusek (5), popovics, Fellegi, Barnóczky (4—4). Jók: Popovics, Balogh. Húsos SE—Ózdi Kohász 18-17 (10-9). Budapest, NB I. B, női. A játék képe alapján a vendé­gek rászolgáltak volna az egyik pontra. Ld.: Szabó (5), Barcsik (4), Zsigmond (4). Jók: a leg­jobb dobók. Ózdi Kohász—Üjpesti Dózsa 21- 20 (10-11). Budapest. NB I. B, férfi. A Kohász szempontjából döntő jelentőségű összecsapáson a vendégek a második félidőben remekül játszottak és győzel­mükkel gyakorlatilag NB I-es- nek tekinthetők. Ld.: Kovács (8), Fekete (6), Lovász (3). Jók: Boczák, Kovács, Fekete. Csak röviden... TEKE. Borsodi Építők Volán— Csepel 6-2 (2555-2423). Miskolc, NB II., férfi. Egyénileg: Né­meth (449), Lipták (447), Juhász (435). Ózdi Kohász—Egri Spar­tacus 6-2. Ózd. NB II., férfi. TORNA. Megyei egyéni baj­nokság — Sárospatak. Eredmé­nyek, leányok, serdülő I. osz-> táiy: Karlecz 37,0. Serdülő II. osztály: 1. Dizmatsek 36,2, 2. Csépes 36,0, 3. Oravecz 35,2. if­júsági II. osztály. 1. Adám 71,6, 2. Bodnár 69,2, 3. Földesi 68,8. Fiúk, serdülő II. osztály: 1. Gyulai 110,5, 2. Földesi 107,65, 3. Heim 105,7. Valamennyien a Miskolci EAFC sportolói. SAKK. A Miskolci Közúti Igazgatóság mesterjelölt verse­nyének állása, 10 forduló után: 1. vanczák (Borsodi Távhő) 7,5, 2. Borbély (Borsodi Távhö) 7, 3—4. Bagoly és Pásztor (mind­kettő SUMSE) 6,5—6,5. Salgótarján—Borsodtávhő 8-6. Miskolc, OB II. Győztek: Eig- ler, dr. Nagy, Vanczák. Döntet­len: Kovács L., Czina, dr. Ger­gely, Lőrincz, Szabó, Tóth. Salakmotor. Nyíregyházán rendezték meg vasárnap a csa­patbajnokság döntőjét. Az 1500 néző előtt lezajlott, 16 futamos versenyen négy csapat sporto­lói álltak rajthoz. A végered­mény: 1. Debreceni Volán 37, 2. Nyíregyházi Volán Dózsa 23, 3. Borsodi Építők Volán 22, 4. Sze­gedi Volán 15. Medosz Érdért—Borsodi Kinizsi 18-7. Budapest, NB I. női. A hazaiak igazolták a papírformát, végig vezettek, s nem hagytak esélyt az újoncegyüttesnek. Volt né­hány igen szorosan alakuló összecsapás, de a látottak alapján megérdemelt a fő­Borsodi Építők Volán— Salgótarjáni Kohász 2-0 (2-0). Miskolc, 400 néző. Vezet­te: Molnár L. BÉVSC: Tö­rök — Balogh, Demeter, Gácsi, Budai, Venczel, Lu­gos:, Bodnár, Turnik, Ve­res (Bujdos), Radaksz (Sver- la). Edző: Hajas Imre. A gólok története, 16. perc: jobb oldali hazai akció után Veres beadását Bodnár 8 méterről továbbította a ka­puba, 1-0. 17. perc: kavaro­dás után Tumik a kapufát találta el, majd a vissza­pattanó labdát ugyanő 5 mé­terről lőtte a hálóba, 2-0. A hazaiak az első félidőben játszottak jobban és két perc alatt eldöntötték a ta­lálkozó sorsát. Jók: Deme­ter, Bodnár, Gácsi. Bélapátfalva—Borsodi Bá­nyász 5-1 (2-1). Bélapátfal­va, 600 néző. Vezette: Ágos­ton. B. Bányász: Fehér — Vincze (Schneck), Bukovics, Kovács M., Lintner, Barba­dos (Budai J.), Borbély, Kiss, Ágó. Fekete, Palásthy. Edző: Németh Atttila. A gólok története, 12. perc: jobb oldali hazai akció vé­gén Fenyves 4 méterről sze­rezte meg a vezetést, 1-0. 20. perc: Feketét buktatták a 16-oson belül, a megítélt 11-est Bukovics értékesítet­te, 1-1. 44. perc: a védőkről lepattanó labdát Fenyves lőtte a kapuba, 2-1. 55. perc: Barta beadását Csanádi emelte a hálóba, 3-1. 60. perc: egy jobb oldali beadás lesen találta Horváthot, a játékvezető nem sípolt, a városiak sikere. Talán az aránya kicsit túlzott. Gy.: Széles (3), Brilla (2), dr. Ko­los (1), Czirják (1). Móra Tsz SK—December 4. Drótmüvek 15-10. Sze­ged, NB II. férfi. Győztek: Virágh (3), Engi, Holló, Ba- gi (2—2), Havik (1). hazaiak játékosa pedig ki­használta a lehetőséget, 4-1. 83. perc: Barta állította be a végeredményt, Fehér mel­lett helyezett a kapuba, 5-1. Ágoston téves ítéletei és a Bányász-védők gyengélkedé­se együttesen okozták a ven­dégek nagyarányú vereségét. Jók: Lintner, Fekete. Nagybátony—Edelény 0-0. Bátonyterenye, 400 néző. Ve­zette : Mészáros. Edelény: Banga — Kiss, Ragyina, Göndör, Tárnái, Oldal, Goór, Polgári, Hubi, Farkas, Klei­ber (Czél). Edző: Koleszár György. Az unalmas mérkőzésen a hazaiak végig többet tá­madtak, de nem bírtak a jól tömörülő vendégekkel. Jók: Ragyina, Farkas, Banga. Honvéd Papp József SE— Sajóbábony 2-1 (1-0). Sajó- bábony, 700 néző. Vezette: Kálmán. H. Papp J. SE: Ke- rényi — Gonda, Pribék, Bu­dai, Takács — Balogh, Brez- nai, Pölcz — Horváth, Kiss, Thury (Aranyosi). Edző:Ba­logh Zoltán. Sajóbábony: Gyovai — Zsíros, Helgert, Dinea, Jónás — Orosz (Lip­ták), Sziklai, Majoros —Sza­kács (Vajda), Tóth, Szabó. Edző: Sáfrány István. A gólok története. 2. perc: Kiss beívelését Pölcz 2 mé­terről helyezte a hazaiak há­lójába, 1-0. 55. perc: Kava­rodás után Tóth közelről ta­lált a kapuba, 1-1. 70. perc: Aranyosi beadását Jónás sa­ját kapujába rúgta, öngól, 2-1. Végig nagyiramú mér­kőzésen a döntetlen igazsá­A labdarúgás élvonalában a 9. fordulóra került sor. A szom­bati öt találkozón öt együttes, tehát az akkor pályára lépők fele (!) gólképtelennek bizo­nyult. A legnagyobb meglepe­tést az újpestiek székesfehérvá­ri győzelme jelentette. A lila­fehérek sikere — állományukat tekintve — mindenképpen vá­ratlan, s a táblázaton elfoglalt helyezésük is nehezen érthető. Békéscsaba—Pécsi MSC 0-0. A hazaiak végig fölényben ját­szottak, de támadóik hadilábon álltak a góllövéssel. A vendé­gek kizárólag a döntetlenre ügyeltek. FTC—Dunaújváros 2-1 (2-0). A zöld-fehérek a félidei biztos vezetés után túlzottan könnyed játékukkal saját helyzetüket ne­hezítették meg, így elmaradt a fölényes győzelem. Gl.: Dzur- ják (2), illetve Lehota. Videoton—Ü. Dózsa 0-1 (0-1). Gyenge iramban kezdődött a ta­lálkozó, a kapuk alig kerültek veszélybe. A szünet utáni fe­hérvári rohamokat jól verte vissza a vendégvédelem. Gl.: Steidl. Haladás VSE—Siófok 0-0. A szombathelyiek nem tudták megismételni korábbi jő telje­sítményüket, elmaradt a szelle­mes, ötletes, kombinatív összjá- ték, így a lelkes siófokiak megérdemelten jutottak egy ponthoz. DMVSC—Eger SE 3-1 (1-0). Minden csapatrészükben. fő­I I gosabb lett volna. Jók: Ta­kács (a mezőny legjobbja), Gonda, Pölcz, Pribék, illet­ve Sziklai, Majoros, Tóth. Olefin SC—Hatvan 0-0. Lendr.város, 600 néző. Vezet­te: Benkő. Olefin SC: Kiss — Szilágyi, Járai, Balogh, Csizi — Bodolai, Fodor (Szép), Tóth, Kovács — Ka­pus, Répási I. Edző: Péczely Szabolcs. Az alacsony színvonalú mérkőzésen helyzetei alap­ján a hazai gárda gólokkal nyerhetett volna. Jók: Kiss, Járai, Bodolai. Recsk—Kazincbarcikai Ve­gyész 1-0 (0-0). Recsk, 700 néző. Vezette: Tálas.KVSE: Novák — Babus, Sztahon, [ Kondás, Fodor, Petrovics, \ Bartuska, Búza, Csipke (De- szatnik), Orlóczky, Asszony (Kalmár). Edző: Balázs And­rás. A gól története, 62. perc: egymást követő szögletek után Horváth tört előre és a kapuba fejelt, 1-0. Válto­zatos, jó iramú mérkőzést vívtak a csapatok. A szü­net után nagy lelkesedéssel játszott a hazai gárda és ve­zető gólja után az eredmény tartására rendezkedett be. A KVSE támadott, de az egyenlítést nem tudta kihar­colni. A listavezető veresége meglepetés! Jók: Búza, Pet­rovics. További eredmények: Sal­gótarjáni Síküveggyár— Gyöngyös 0-3. Romhány— Apc 5-0. leg a gyorsabb támadásszövés­ben bizonyultak jobbnak a deb­receniek. Gl.: Benyó (2), Bücs, illetve Csepregi. Tatabánya—Rába ETO 2-0 (1-0). öt vereség után nyertek a ha­zaiak, akik végig többet kezde­ményeztek, s a kapu előtt hatá- rozottabbnak bizonyultak. Gl.: P. Nagy (li-esből), Plotár. Vasas—MTK-VM 1-4 (1-2). Sok­kal érettebb játékot nyújtottak ellenfelüknél a kék-fehérek, akik a hajrában döntöttek. Gl.; Szíjártó, illetve Varga, Jován, Boda, Bognár. ZTE—Bp. Honvéd 2-3 (1-1). A hazaiak csak 11-esből tudtak a hálóba találni, a szünet után 10 emberrel küzdő kispestiek mindig képesek voltak az újí­tásra. Gl.: Csepregi (2, mind­kettőt 11-esből), Illetve Dajka, Kovács K., Détárl. az NB i. Állasa: 1. Ü. Dózsa 9 5 3 1 12- 3 13 2. FTC 9 4 5 — 11- 5 13 3. MTK-VM 9 5 2 2 17- 7 12 4. Haladás 9 5 2 2 14- 9 12 5. Pécs 9 4 4 1 5- 1 12 6. Bp. Honvéd 9 4 3 2 14-11 11 7. Videoton 9 4 1 4 11- 8 9 8. Békéscsaba 9 3 3 3 14-12 9 9. Vasas 9 4 1 3 12-13 9 10. Debrecen 9 3 2 4 12-15 8 11. Tatabánya 9 3 1 5 11-11 7 12. Rába ETO 9 2 3 4 10-12 7 13. Eger 9 2 3 4 7-17 7 14. Siófok 9 1 4 4 8-14 6 15. ZTE 9 2 1 6 9-15 5 16. Dunaújv. 9 1 2 6 4-18 4 TOTÓ 10. ked eredméiye L FC HOMBURG—KAISERSLAUTERN Z. B. LEVERKUSEN—WERDER BREMEN 3. B. UERDINGEN—HAMBURG i. BLAU WEISS 90-ERA NKFURT 5. KASSEL—OBERHAUSEN $. ST. PAULI—ULM 7. BIELEFELD—HANNOVER 8. FIORENTINA—UDINESE 9. JUVENTUS-MILAN 10. NAPOLI—TORINO 11. VERONA-SAMPDORIA 19 CAT! All A ___f 1­1 :ÉÍil DVTK—Metripond SE 1-0 (1-0) Asztalitenisz I Labdarúgás, NB I. Meddig menetel az Újpest?