Észak-Magyarország, 1986. október (42. évfolyam, 231-257. szám)

1986-10-27 / 253. szám

1986. október 27., hétfő ÉSZAK-MAGYARORSZÁG 7 Labdarúgás, NB II. Birkózó VB Gólt sem rúgtak a borsodiak... Váci Izzó—Ózdi Kohász 1-0 (1-0) Űzd, 1800 néző. Vezette: dr. Szőke. ÓKSE: Erdős - Tokár, Ker­tész, Králik, Stanev - Kovács, Haveland, Bém — Utassy, Os- váth, Dudás. Edző: Bánkúti László. Csere: Utassy helyett Ho- monnai, Haveland helyett Pau- lovics, mindkettő a 60. perc­ben. Nagy iramban kezdődött a mérkőzés, már a 7. percben Váradi félmagasan középre lőtt szöglete adott munkát Erdősnek. Egy perc múlva Utassy ugratta ki Bemet, aki megnézte a bal alsó sarkot, de 14 méterről rosszul cél­zott és a váci kapus védett. Ezután Polonyi és Kovács nagy lövése zúgott el a fel­ső sarok felett. A 20. perc­ben Mózner egyéni játék után 12 méterről lőtt. Erdős a kapufa segítségével hárí­tott. Néhány perccel később ismét Mózner veszélyeztetett, majd a 31. percben jobb ol­dali beadás után Bém a ka­putól 10 méterre jó helyzet­ben elcsúszott. A 36. perc­ben szerezték meg vezető, s egyben győzelmet jelentő góljukat a vendégek. Ekkor Csikós húzott el a bal olda­lon, Erdős kifutott kapujá­ból, de a váci játékos kicse­lezte, aztán visszagurított a lti-os vonalán álló Mózner elé, aki a bal felső sarokba lőtt, 1-0. A második félidő elején Váradi bal oldali szabadrú­gása után Balogh hagyott ki ígéretes gólszerzési lehe­tőséget, majd Cseri lapos lö­vését védte Erdős. A 62. percben Bém vezetett táma­dást a bal oldalon, beadását Osváth lőtte kapura, a lab­da a védőkről szögletre pat­tant. A pontrúgást követő­en Kovács közelről fejelt, de a váciak hárítottak. Há­rom perc múlva Váradi nagy­szerű labdájával Kosa ira­modott meg, az ózdi védők csak az utolsó pillanatban tudták szerelni. A 68. perc­ben Osváth emelt középre, Homonnai fejese azonban el­kerülte a kaput. A 77. perc­ben Kertész kapott sárgala­pos figyelmeztetést. A 88. percben egyenlíthetett vol­na az Ózd: Dudás lépett ki a védők közül, a kifutó kapus elsodorta a 16-oson be­lül, ám a nyilvánvaló 11-es helyett csak szöglet lett a dologból... Jó iramban kezdődött az összecsapás. Az első 45 perc változatos, izgalmakban bő­velkedő, küzdelmes játékot hozott. Mindkét együttes bátran kezdeményezett, s a kapuk előtt gyakran adódtak gólszerzési lehetőségek is' amelyeket a hazaiak rendre elhibáztak. A Vác kihasz­nált egy védelmi megingást, s előnyre tett szert. A ven­dégek rendre a lestaktiká­val próbálkoztak, ez megza­varta a Kohász-támadókat, akik képtelenek voltak meg­találni az ellenszerét. A ha­zai pálya előnyét szervezett védekezéssel ellensúlyozták. A szünet után már csak a váciak teljesítményét lehet dicsérni, az ÓKSE görcsösen erőlködött, s a cserék sem lendítettek a csapaton. Rossz indítások, pontatlan átadá­sok, kapu előtti gyámolta­lanság — mindez csak ve­reséget eredményezhetett.. . Jók: Tokár, Králik, Kovács. BÁNKŰTl LÁSZLÓ: — Nagyon hiányzik egy irányí­tó játékos a csapatból... Iianyiszkó István Szekszárd—DVTK 3-0 (2-0) Szekszárd, 800 néző. Vezette: Kaibás. DVTK: Nagy - Huszár, Szűcs, Leskó, Szemere — Oláh, Fükö, Munkácsi, Csomány - Szlifka, Balogh. Edző: Gál Bé­la. Cserék: Oláh helyett Kölln, a 46. percben, Szűcs helyett Mida, a 72. percben. A DVTK öt perc alatt há­rom szögletet harcolt ki, eredmény nélkül. A' 10. percben Csomány elől Huj- ber kifutással mentett a 16- oson, majd Szemere távoli lövését védte a hazaiak ka­pusa. A 14. percben veze­tést szerzett a hazai gárda. Márkus remek átadással ug­ratta ki Szirjákot, aki betört a 16-oson belülre, egy csel után 14 méterről, ballal a jobb sarokba helyezett, 1-0. A 23. percben tovább növel­te előnyét a hazai gárda. Kniesz indította Varga l.-et, aki egy lövőcsellel lerázta őrzőjét és 14 méterről a jobbösszekötő helyéről, a jobb alsó sarokba lőtt, 2-0. A 30. percben Szlifka vé­dőkről lepattant lövését Hujber mentette a gólvonal előtt. Támadásban maradt a Dózsa, a 44. percben Varga 1. beadását Szirják fejjel megcsúsztatta, de a labda elsuhant a berohanó Dienes előtt. A szünet után diósgyőri rohamok vezették be a játé­kot. A vendégek sorozatban érték el szögleteiket. A 68. percben mégis a hazaiai-. sze­reztek újabb gólt. formás bal oldali támadás végén a belőtt labdát Varga I. ügye­sen átlépte és az érkező Di­enes 17 méterről ritkán lát­ható nagy gólt lőtt a bal fel­ső sarokba, 3-0. A találkozó hátralevő részében is a ha­zaiak kezdeményeztek töb­bet, helyzetük is akadt, de azokat elpuskázták. Az esőtől felázott pályán a DVTK kezdett lendülete­sebben. Aztán fokozatosan átvette az irányítást a Dó­zsa, és szemlátomást gyors döntésre törekedett. A lila- fehérek igyekezetét siker ko­ronázta, szűnni nem akaró nyomásuk, 25 perc eltelté­vel kétgólos előnyt eredmé­nyezett. Továbbra is táma­dásban maradtak a hazaiak, több nagy helyzetet terem­tettek, de azok kihasználá­sával adósak maradtak. A második félidőben kitámad­tak a vendégek, Oláh he­lyett csatárt küldött a pá­lyára a piros-fehérek edzője. A DVTK negyedórás kezde­ményezései azonban csak szögletet eredményeztek, az­tán ismét a hazaiak percei következtek. A minden csa­patrészében jobb, ötletesen és nagy akarással játszó Szekszárd hat hét után meg­érdemelten nyert. Jók: Les­kó, Fükő, Szemere. GÁL BÉLA: — Ellenfe­lünk valamennyi helyzetet értékesítette, mi csak a me­zőnyfölényig jutottunk. Fekete László További eredmények: Olajbányász—Veszprém 2-0. Budafok—Metripond 2-1. SZEOL-DÉLÉP SC —Csepel 1-0. Baja—Bp. Volán 1-1. Ganz-MÁVAG—Komló 2-0. Szolnok—Keszthely 2-0. Nyíregyháza—Szarvas 1 -0. Salgótarján—Kaposvár 0-0. az nb n. Állasa 1. Bp. Volán 14 9 2 3 32-18 20 2. Vác 14 8 3 3 21-14 19 3. Salgótarján 14 7 4 3 18-13 18 4. Kaposvár 14 7 4 3 13- 9 18 5. Veszprém 14 8 2 4 17-14 18 fi. Csepel 14 fi 5 3 20-10 17 7. Ganz-MAVAG 14 7 2 5 22-17 16 8. Nyíregyháza 14 fi 3 5 21-20 15 9. SZEOL-nltLÉP 14 fi 2 fi 24-Ifi 14 10. Szolnok 14 fi 2 6 20-19 14 11. Komló 14 fi 2 fi 18-22 14 12. Metripond 14 5 3 fi 21-17 13 13. Baja 14 5 3 fi 14-18 13 14. Szarvas 14 5 2 7 18-18 12 15. Ózd 14 5 2 7 16-21 12 Ifi. Nagykanizsa 14 4 3 7 19-26 11 17. Diósgyőr 14 2 fi fi 13-24 10 18. Szekszárd 14 4 1 9 23-32 9 19. Budafok 14 3 3 8 13-27 9 20. Keszthely 14 2 4 8 12-20 8 Tegnap véget ért a 35. kö­töttfogású birkózó világbaj­nokság. A Budapest Sport- csarnokban a szombati dön­tők után újabb öt súlycso­portban fejeződtek be a küzdelmek. A nap legizgal­masabb kérdése az volt, hogy a 82 kilósok szomba­ton furcsán véget ért finá­léja után milyen döntést hoz a Nemzetközi Birkózó Szövetség (FI LA). Előbb azonban pergessük vissza a szombaton történteket! A mieink nem maradtak aranyérem nélkül, mert a ferencvárosi Gáspár Tamás, a 100 kilósok között a finá­léban 5:3-as pontozással le­győzte román ellenfelét. Andrei jelentős hátrányban volt, amikor sikerült szépí­tenie, s ezzel Gáspár felnőtt világbajnoki elsőséget szer­zett. A 6000 főnyi szurkoló- tábor nagy ovációval kö­szöntötte a győztest és várta a folytatást. A nap utolsó döntőjében ugyanis volt magyar érdekelt, a 82 kiló­sok között Komáromi Tibor a lengyel Daras ellen ké- készíilődött. Csaknem öt percen keresztül egyik bir­kózó sem hajtott végre ak­ciót, Komáromi volt a: kez­deményezőbb, ellenfelét két­szer intették, de egyik alka­lommal sem tudta Darast megpörgetni. A lengyel fiú hasonló helyzetbe került, de ő sem tudott ezzel élni. Vé­gül a svájci másodelnök, Martinetti javaslatára a mérkőzést vezető norvég bí­ró kettős leléptetést hirde­tett ki. Ugyanez a szituáció fordult elő a harmadik he­lyért vívott találkozón is . . . Biró Mihály, a Magyar Birkózó Szövetség elnöke, a FILA alelnöke ezeket mon­dotta: — A FILA határozata ér­telmében 82 kilóban csak vasárnap hirdetnek végered­ményt. Videóról „visszané­zik” az eseményeket, aztán döntenek ... A két érdekelt a történ­tekről. Daras: —• Két, kitű­nően felkészült versenyző harcolt az aranyéremért. Mindenre fel vagyok készül­ve, remélem, egyforma érem­mel díjaznak bennünket. Komáromi: — Velem ilyen még soha nem fordult elő. Folytattam volna a küz­delmet akkor is, ha a sza­bályoknak megfelelően visz- szahívnak a szőnyegre. Ab­ban bízom, ha végignézik a felvételeket, igazságos dön­tést hoznak. Milan Ercegan, a FILA elnöke vasárnap délután át­adta a 82 kilósok legjobbjai­nak az érmeket. Komáromi Tibor és a lengyel Daras egyaránt arany-, míg Her- tea (román) és Fredriksson (svéd) bronzérmet kapott. Világbajnokot azonban eb­ben a súlycsoportban nem hirdettek, marad a szomba­ton a szőnyegen elért ered­mény, azaz az érem- és pontversenyben két második, illetve két negyedik helye­zett szerepel. Salakmotor Szombaton délután a nép­kerti sporttelepen rendezte meg idényzáró versenyét a BÉVSC salakmotoros-szak- osztálya. A vaspapucsosok utolsó idei fellépésén rajt­hoz álltak két lengyel és egy csehszlovák együttes képvi­selői is. A magyar színeket a meghívásos nemzetközi csapatversenyen a Nyíregy­háza és a BÉVSC vegyes képviselte. Az első két futam Balogh és Petrikovics révén magyar győzelmet hozott. A 3. és 4. futamban 'lengyel siker szü­letett. Először a tarnowi Blasak nyert magabiztosan, majd klubtársa, Nowak lett futamgyőztes. Ekkor még szoros volt á csapatverseny, hiszen a 10 pontos hazaiak mindössze egypontos előny­re tettek szert a tarnowiak- kal szemben. Az 5. futam­ban Blasak és Berecz külön versenyt vívott egymással, végül izgalmas párharcot kö­vetően a lengyel fiú haladt át elsőként a célvonalon. Ezzel a Tarnow utolérte a magyar gárdát. Az ezt kö­vető három futamban Szi- ráczki, Petrikovics és Ba­logh futamgyőzelme 9 pon­tot jelentett, s ez tetemes előnyt biztosított. A 9. futam újabb hazai si­kert és szenzációs időered­ményt hozott: Petrikovics József, a nyíregyháziak üd­vöskéje 73.68 másodperces ideje új pályacsúcsot jelen­tett. A régi a debreceni Hó­di nevéhez fűződött, 73.75 másodperccel. Ezután Blasak és Balogh taktikai csatá­ja következett, végül a len­gyel motoros nyert. A követ­kező két futamban Berecz és Sziráczki győzött, s így a magyar csapat előnye ismét nőtt. A verseny sorsát a 14. futam döntötte el, mert ek­kor már behozhatatlan előnyre tett szert a magyar együttes. A 3. hely eldön­tésére csak az utolsó futam adta meg a választ, a rzeszowj Ciupak bukott, így a csehszlovák együttes vég­zett a harmadik helyen. VÉGEREDMÉNY: 1. Ma­gyar vegyescsapat (Petriko­vics 12, Balogh 11, Szirácz­ki J. 11, Berecz 10) 44 pont; 2. Tarnow 30; 3. Zarnovica 11; 4. Rzeszow 10. A csapatok legjobbjainak részvételével különfutamot rendeztek, amelyet Petriko­vics nyert meg. K. N. & TOTO 43. heti eredménye 1. ASCOM—COMO 2. AVKLL1NO—UDINESE 3. FIORF.NTINA—VERONA 4. JUVENTUS—INTERNAZIONALE 5. MILAN—BRESCIA 6. «OMA—NAPOLI 7. SAMPDORIA—EMPOLI 8. AREZZO—MESSINA 9. BARI—PESCARA 1«. CATANIA—SAMBENEDETTESE U. CREMONESE—GENOA 12. LECCE—BOLOGNA 13. T Ul ESTI NA—MODENA +H ATALANTA Hü 0-0 1-1 0-1 1- l 2- 0 0-1 3-0 1-1 1-1 1-0 1-1 2-2 1-1-TORINO 0-2 2 III Tollaslabda Avas Kupa- — ■ A pontversenyben: 3. Papp SE Az ifjúsági korú Gellérfi La­jos (H. Papp J. SE) ugyan nem került a dobogósok kö­zé, de már helytállt a fel­nőttek mstzönyében. Miskolcon, a Nagyváthy utcai Általános Iskolában rendezték meg az Avas Ku­pa országos felnőtt I. osz­tályú tollaslabda rangsor­versenyt. Eredmények, fér­fi egyes: 1. Vörös (H. Zrí­nyi SE), 2. Nagy A. (iJ, Papp J. SE), 3. Klein (H. Osztapenkó SE) és Arsena (Nyíregyházi VSSC). Női egyes: 1. Papp (Szegedi Orvostudományi Egyetem), 2. Vargáné (NYVSSC), 3. Englertné (H. Kilián SE) és Csikós (HOSE). Férfi pá­ros: 1. Gebhard, Klein (H. Kilián SE, HOSE), 2. Ar­sena, Andita (NYVSSC), 3. Nagy A., Rolek (H. iPapp J. SE, H. Zrínyi SE) és Vörös, Herling (H. Zrínyi SE). Női páros: 1. Fejes, Dudics (H. Zrínyi SE, III. kerületi TTVE), 2. Englert­né, Csikós (H. Kilián SE, HOSE), 3. Gönczy, Keul (NYVSSC) és Papp, Ko­vács (SZOTE). Vegyespá­ros: 1. Englert, Papp (H. Kilián SE, SZOTE), 2. Vö­rös, Fejes (H. Zrínyi SE), 3. Nagy, Vargáné (H. Papp J. SE, NYVSSC) és Klein,N Csikós (HOSE). A pontver­seny végeredménye: 1. Nyíregyházi VSSC 40, 2. Honvéd Zrínyi SE 34, 3. Honvéd Papp József SE 29,5. A versennyel párhuzamo­san a 12 éven aluliaknak is rendeztek versenyt. A győztesek, serdülő fiú: Di­enes (József A. Tudomány- egyetem, Szeged). Serdülő leány: Kiss (JATE). A fi­úk mezőnyében Koronczay (H. Papp J. SE) második lett. Területi bajnokság Borsodi Bányász—Edelény 3-0 (2-0). Sajószentpéter, 1200 néző: Vezette: Lója I. Borsődi Bányász: Fehér — Vincze (Bartók), Bukovics, Benkő, Lintner, Kiss, Bor­bély, Budai, Fekete, Ágó, Palásthy (Puskás). Edző: Né­meth Attila. Edelény: Béres — Kiss, Ragyina, Farkas, Tárnái, Oldal, Göndör, Pol­gári, Kleiber (Kovács E.), Czél, Hubi. Edző: Koleszár György. A gólok története, 12 perc: Kiss szabadrúgását Fekete 4 méterről lőtte a hálóba, 1-0. 38. perc: Bukovics—Kiss akció után az utóbbi minta­szerű beadását ismét Feke­te „pofozta” a kapuba, 2-0. 67. perc: Fekete labdáját Borbély az elalvó védők kö­zül fejelte a kapuba, 3-0. A küzdelmes, változatos, szín­vonalas, nagy iramú mér­kőzésen kitűnően szórakoz­tak a nézők. A remek napot kifogó hazaiak ilyen arány­ban is megérdemelten nyer­tek. Jók: Lintner (a me­zőny legjobbja), Bukovics, Benkő, Fekete, illetve Bé­res, Czél. Honvéd Papp József SE— Romhány 2-1 (1-0). Miskolc, 400 néző. Vezette: Osvárt. H. Papp J. SE: Kerényi — Gonda, Pribék, Budai, Ta­kács, Balogh, Horváth, Pölcz, Aranyosi (Sárai), Tuhry, An­tal (Lajos). Edző: Balogh Zoltán. A gólok története, 5. perc: Balogh csavart beadását a vendégek kapusa már csak a gólvonalon túlról tudta kiütni. 1-0. 66. perc: Gonda labdájával Balogh kilépett a védők gyűrűjéből és a bal alsó sarokba helyezett, 2-0. 89. perc: bal oldali szabad­rúgás után Gál J. fejelt a bal felső sarokba, 2-1. A szeles időben nem alakult ki folyamatos játék. A ha­zaiak sok helyzetet dolgoz­tak ki, de közülük csak ket­tőt értékesítettek. Jók: Ta­kács, Gonda, Pribék. Tuhry. Salgótarjáni Síküveggyár Kazincbarcikai Vegyész 1-0 (0-0). Kazincbarcika, 1500 né­ző. Vezette: Mészáros. KVSE: Novák — Babus. Sztahon, Kondás, Fodor (Fister) — Orlóczki (Kal­már), Bartuska, Búza, Pet- rovics — Csipke, Asszony. Edző: Balázs András. A gól története. 59. perc: Garai a bal oldalon elfu­tott, beadását Tolnai 3 mé­terről fejelte a hálóba, 1-0. A tapasztalt vendégcsapat végig zártan védekezett és ennek a barcikaiak nem ta­lálták meg az ellenszerét. Petrovics a 65. percben li­est hibázott! Jó: Kondás. Gyöngyös—Olefin SC 5-0 (3-0). Gyöngyös, 400 néző. Vezette: Gáspár. Olefin SC: Posta — Szilágyi, Járai (Lu­kács), Balogh, Répási Z„ Bodolai, Tóth, Feledi, Ko­vács, Kapus (Kaszás), Fo­dor. Edző: Péczely Szabolcs. A gólok története, 3. perc: Ferencz visszagurítását Mol­nár P. közelről a bal felső sarokba fejelte, 1-0. 21. perc: Molnár T.-t a 16-oson belül szabálytalanul szerelték, a megítélt 11-est Szabó érté­kesítette, 2-0. 32. perc: Pa- tócs 14 méterről — nagy szóló után — a bal sarokba bombázott, 3-0. 70. perc: Szabó a 16-os jobb oldalá­ról nagy erővel lőtt a háló­ba, 4-0. 75. perc: Vajda 15 méterről állította be a vég­eredményt, 5-0. A hazai gárda minden csapatrészé­ben felülmúlta a vendég- együttest. Kiállítva: Bodolai (a 25. percben — reklamá­lásért). Átlagon felüli egyé­ni teljesítmény nem akadt. Sajóbábony—Borsodi Épí­tők Volán 2-2 (1-1). Sajóbá-~ bony, 600 néző. Vezette: Czirba. Sajóbábony: Gvovai — Popovics, Helgert, Dinea, Jónás, Hauberger, Sziklai, Majoros, Kapitány, Tóth (Kovács). Takács (Szabó). Edző: Sáfrány István. Bor­sodi Építők Volán: Török — Balogh, Demeter, Lugosi, Gácsi, Bodnár, Szobóczkí, Sverla (Tar), Tumik, Veres, Radaksz (Nagy Zs.). Edző: Hajas Imre. A gólok története, 25. perc: egy kipattant labdát Popovics 22 méterről a há­lóba vágott, 1-0. 27. perc: Veres elfutott a bal oldalon, középre ívelt. Tumik pedig a hálóba továbbított, 1-1. 50. perc: bedobás után Szabó­hoz került a labda, aki 5 méterről újra vezetést szer-t zett a hazaiaknak, 2-1. 51. perc: Veres elfutott és 8 mé­terről a kapuba helyezett, 2-2. A hazaiak kapkodva játszottak, a vendégek pe­dig szervezetten futballoz­tak. Jók: Hauberger, illetve. Veres, Tumik. További eredmények: Apc —Nagybátony 0-3. Salgótar­jáni Kohász—Bélapátfalva 1-1. Hatvan—Recsk 0-0.