Észak-Magyarország, 1986. április (42. évfolyam, 76-101. szám)

1986-04-14 / 87. szám

1986. április 14., hétfő ÉSZAK-MAGYARORSZÁG 7 Labdarúgás, NB II. Ki őri a dönt i DVTK—H. Szabó L SE 1-1 (1-0) Diósgyőr, 1200 néző. Ve­zette: Puhl. DVTK: Veréb - Teodoru, Szűcs, Mida, Szemere — Brez- nai, Oláh, Kiss — Szlifka, Dzurják, Lippai. Edző: Gál Bé­lel. Csere: Mida helyett Kon­dás, a 46., Dzurják helyett Farkas, a 75. percben. Nemcsak az idő okolható a kevés nézőért, alighanem közrejátszott a példátlanul csekély szurkolótábor számá­nak alakulásában a piros- fehér együttes tavaszi igen gyenge menetelése. A mező­túriak ellen jó ideig nem történt említésre méltó ese­mény, a 8. percben Kiss ka­pásból 10 méterről csúnyán mellé lőtt. A 10. percben a fiatal Mida röviden gurított haza, Tamás megszerezte, szerencsére időben érkezeti Veréb és a csatár a kapusba lőtt. A másik oldalon Lip­pai cselezgetett, majd 12 mé­terről mellé lőtt. A 40. percr ben szerezte meg a vezetést a vasgyári gárda. Szlifka a jobb oldalon vezetett akciót, a beadás után Lippai célozhat­ta meg a kaput, s lövését kö­vetően a labda úgy került a hálóba, hogy Brockhauser is beleért, 1-0. A 48. percben rosszul al­kalmazták a diósgyőriek a lestaktikát, a bal oldali gyors akció végén Zombori lőhe­tett, de a vetődő Veréb es­tében lábbal mentett. Szép mozzanat volt! A 60. percben tíz főre fogyatkozott a ven­dégegyüttes. Dzurják lódult meg a felezővonaltól, a me­zőtúri térfél közepénél Krecska felvágta. Mivel a védőnek már volt egy sár­galapos figyelmeztetése, ez­úttal a piros került elő Puhl zsebéből. A megfogyatkozott mezőtúrjaik ezt követően amolyan minden mindegy alapon kezdtek futballozni és a 80. percben egyenlítettek. Csató lendületesen tört be a 16-oson belülre, amikor Kon­dás feleslegesen akasztotta. 11-es! A büntetőből Csató la­posan lőtt a bal alsó sarok­ba, 1-1. A bántás legcsekélyebb szándéka nélkül jepvezzük meg, hogy ritkán látni olyan szerény képességű együttest, mint a H. Szabó L. SE gár­dája volt. Ahogy telt az idő, úgy erősödött a szurkolók érzése: ezt a csapatot ké­nyelmes tempóban is legyőz­heti együttesük. Nos, az el­ső 45 percben csak egygólos előnyre sikerült szert tenni, mégsem utalt semmi arra, hogy később fordulat követ­kezhet be. Nos, amikor meg­fogyatkozott a vendégcsapat, ritmust váltott, kitámadott, s ez meglepte a hazaiakat. A DVTK görcsössé vált, kapkodni kezdett, fölényét csak a szögletek jelezték, s egy ártatlan helyzet miatt végül is pont vesztéssel bűn­hődött a társaság. Az aka­rás ezúttal kevésnek bizo­nyult, mert a színvonal és a játék aligha elégítette ki a nézők igényeit. Az ered­ményről már nem is be­szélve. Jók: Veréb, Szlifka. GÁL BÉLA: — Jelenleg még ott tartunk, hogy me­zőnyfölényünket képtelenek vagyunk gólokra váltani. Doros László Nyíregyháza—Kazincbarcika 0-0 Nyíregyháza, 1500 néző. Ve­zette: Horváth Gy. KVSE: Novák - Babus, Les- kó, Helgert, Fodor - Petro- vics, Kerekes, Farkas, Munká­csi - Weimper, Asszony. Ed­ző: Kaszás Gábor. Csere: Munkácsi helyett Fister, a 73. percben. Hazai támadásokkal kez­dődött a mérkőzés. Huszák labdáját Tóth 16 méterről lőtte kapura, Novák azonban a helyén volt. Ezután kél szögletet értek el a hazaiak, később viszont a sárga-ké- ' kék sorozatban öt sarokrú­gást ,,gyártottak". Az egyik beívelt labda veszélyesen csavarodott a léc alá, Varga viszont kitornázta a pety- tyest. Hullámzó volt a já­ték. hol az egyik, hol a má­sik együttes kezdeményezett többet, a színvonal és az iram viszont nagyon sok kí­vánnivalót hagyott maga után. A 21. percben Kerekes 25 méterről célozta meg a kaput, a labda centiméterek­kel kerülte el a jobb alsó sarkot. A 31. percben Fodor buktatta Tóth E.-t. kiérde­melte a sárga lapos figyel­meztetést. Az utolsó percek­ben Munkácsi beadását Weimper a kapu torkában elvétette, majd Petrovics kapáslövése akadt el a vé­dőkben, aztán Buzsik ügyet­lenkedett a vendégek kapu­ja előtt. A szünet után a hazaiak kezdtek jobbak, Gere abszo­lút helyzetbe került, de 14 méterről az égbe lőtt. A 60. percben Szikszai iratkozott fel a sárga taposok közé, mert csúnyán buktatta Asz- szon.vt. Mezőnyjátékot köve­tően Munkácsi 20 méterről vállalkozott lövésre, Varga csak üggyel-bajjal tudott menteni. A másik oldalon Csehi 20 méteres labdáját Novák ütötte szögletre. A 80. percben Tóth E. labdáját Eszenyi fejelte a kapu elé, de a védők lemaradtak. A 81. percben Petrovics került ígéretes helyzetbe, átemelte a labdát Varga fölött, a lab­da azonban néhány centimé­terrel a felső léc fölött hagyta el a játékteret. Az utolsó eseményt Weimper sárga lapja jelentette, mert sípszó után elrúgta a lab­dát. A közönség jobb játékot érdemelt volna! A találkozó alacsony színvonalúra, öt.let- telenre sikeredett. Helyzet itt is. ott is adódott, de a játékosok képtelenek voltak kihasználni a ziccereket. A vendégek határozottan fut­balloztak, rászolgáltak az egyik pontra és ha szeren­csésebbek. akkor a másikat is „bezsebelik”. Jók: Leskó, Farkas, Kerekes. KASZÁS GÁBOR: — Első félidei teljesítményünk alap­ján úgy érzem, hogy nyer­nünk kellett volna. Kovács György További eredmények: Met- ripond—Vác 3-2. Keszthely —Nagykanizsa 0-0. Veszprém —SZEOL-DÉLÉP 0-0. Deb­receni Kinizsi—Salgótarjáni BTC 1-2. Szolnok—Szekszárd 0-0. Dunaújváros—Komló 5-2. Baja—Ganz-Mávag 7-0. Eger—Sopron 1-0. az nb II. Állasa Labdarúgás, NBI. Újpestiek mélyrepülése A labdarúgás élvonalában a 27. forduló mérkőzéseire került sor. A legfeltűnőbb eredményt a bajnok Bp. Honvéd szállította, amely fél tucat góllal terhelte meg az újpestiek hálóját. Ismét a dobogóra lépett a Rába ETO, s két pontra csökkent a Bp. Volán hátránya a Siófokkal szemben. DEBRECENI MVSC—ZTE 0-0. Ellentétes félidők mér­kőzése, mindkét csapat el­ügyetlenkedett egy-egy bün­tetőt ... BÉKÉSCSABA — HALA­DÁS VSE 2-0 (2-0). A hazai­ak az első félidőben muta­tott eredményes és jó játé­kukkal rászolgáltak a győze­lemre. Gl.: Pásztor. Fecsku. VIDEOTON—BP. VOLÁN 0-0. A találkozó nagy részé­ben a fehérváriak játszottak fölényben, de képtelenek voltak betalálni a jól védő Rosner hálójába. CSEPEL—PÉCSI MSC 0-0. Rendkívül unalmas, ala­csony színvonalú mérkőzés, főleg a kapuk előtt bizo­nyultak tehetetlennek a lab­darúgók. RABA ETO—SIÓFOK 3-1 (2-0). A győriek csak a mér­kőzés egyes időszakaiban játszottak kielégítően, de ez is elegendő volt a győzelem­hez. Gl.: Hannich (2, mind­kettőt 11-esből), Szentes, il­letve Bódi. FERENCVÁROS—VASAS 2-0 (1-0). Gyenge első félidő, a szünet után a zöld-fehérek kevesebb lehetőségüket jól használták ki. Gl.: Kvaszta, Palkovics. BP. HONVÉD—Ü. DÓZSA 6-0 (3-0). Megsemmisítő és megszégyenítő vereséget szenvedtek az újpestiek, akik az NB II-höz is kevés tu­dást és akaratot mutattak. Gl.: Dózsa (2), Fitos (11-es­ből), Kovács, Nagy, Fodor. TATABÁNYA—MTK-VM 0-1 (0-0). Csak a szünet után, a fővárosiak vezetését követően lett izgalmas a já­ték, de a Both-legénység jól védekezett. Gl.: Horváth. AZ NB I. ALLASA 1. D.-újváros 26 14 8 4 51-24 3f 2. SZEOL-DÉLÉP §|||| 26 15 6 5 5Ű-24 36 3. Eger 26 12 12 2 41-20 36 4. Diósgyőr 26 11 8 7 43-33 30 ||||| 5. Keszthely 26 10 9 7 30-27 29 ^111 6. Szekszárd 26 8 12 6 27-33 28 íVv.'; 7. Baja 2G 11 6 9 42-49 28 8. Ganz-MAVAG 26 9 9 8 37-37 27 9. S.-tarján 26 10 6 10 28-25 26 ipll 10. Ny.-háza 26 9 8 9 29-28 26 11. Komló 26 11 4 11 44-45 26 12. Veszprém 26 8 9 9 27-30 2E 13. Szolnok 26 9 6 11 30-38 24 fllll 14. Metripond 26 8 7 11 38-41 23 15. Sopron 26 7 8 11 28-33 22 16. N.-kanizsa 26 6 9 11 31-38 21 HÉ 17. Szabó L. SE 26 8 5 13 31-40 21 18. D. Kinizsi 26 6 8 12 30-38 20 . + 19. Vár 26 7 6 13 26-39 20 iül 20. K.-barcika 26 5 6 15 27-48 16 1. Bp. Honv. 27 16 9 2 56-24 41 2. Pécs 27 13 9 5 40-20 35 3. Rába ETO 27 11 11 5 54-39 33 4. ZTE 27 11 11 5 45-32 33 5. Videoton 27 10 10 7 23-20 3C 6. FTC 27 10 9 8 32-29 29 7. Tatabánya 27 8 11 8 32-26 27 8. MTK-VM 27 10 6 11 43-38 26 9. Vasas 27 9 7 11 32-38 23 10. Haladás 27 8 8 11 28-31 24 11. Ü. Dózsa 27 8 8 11 29-38 24 12. Debrecen 27 7 10 10 23-41 24 13. Békéscsaba 27 7 9 11 30-42 23 14. Siófok 27 7 7 13 26-43 21 15. Bp. Volán 27 4 11 12 26-42 19 16. Csepel 27 7 4 16 23-39 18 ncs — Miskolc Nagydíjáért A MISKOLCI Városi Sportcsarnokban rendezték meg a VI. Vasutas Kupa nemzetközi cselgáncsversenyt — Miskolc város Nagydíjá­ért. Négy tatamin 158-an áll­tak csatasorba — húsz egye­sület képviseletében. Marosi József, az MVSC ügyvezető elnöke, a megnyitó után jól­eső érzéssel állapította meg: „Az idén ünnepeljük fennál­lásunk háromnegyed száza­dos jubileumát, s örömünk­re szolgál, hogy hat ország judósai is képviseltetik ma­gukat ezen az eseményen. Lengyel, NDK-beli, cseh­szlovák, jugoszláv, holland, valamint algériai sportolókat láthat a közönség, s remé­lem: akik eljöttek, jól szó­rakoznak majd.” SOKAN KIVÁNCSIAK voltak a válogatott keret tagjaira is. Nincs ebben semmi különös^ hiszen leg­jobbjaink Európa-bajnok- ságra készülnek. Hajtás Ber­talan, az MVSC 71 kilós üdvöskéje azonban melegí­tőben szemlélte a küzdelme­ket. s nem láthattuk a ki­küldetésre esélyes társait sem. A tavalyi felnőtt és ju­nior EB ezüstérmese rögtön magyarázattal szolgált: „Az ICO Kupán versenyeztem utoljára. A kontinensviadal előtt — az esetleges sérülés miatt — most már nem koc­káztathattam, s Moravetz Ferenc szövetségi kapitány »eltiltotta« a többieket is. A jövő héten Tatán folytatjuk a ráhangolást, majd Buda­pesten fejezzük be az előké­születeket.” Amikor esélyeiről faggat­tam. így felelt: „A szakve­zetés első helyet vár tőlem. Én már akkor is elégedett lennék, ha megkaparinta­nám valamelyik dobogós fo­kozatot!” A TATAMIK MELLETT szorgoskodott Orosz Miklós, aki ugyan nem judós. de mindenhol megtalálható — ha valamit meg kell örökí­teni. Most is szorgalmasan kezelte kameráját, felvette a döntőket, és a legizgal­mms Angyal (balról) a döntőig verek edte magát, a fináléban azon-, ban kikapott. Képünkön: az újpesti Tóthot „gyötri”. Juhász Emese felvétele masabb pillanatokat. A tech­nika vívmányát tehát már a cselgáncsozók is igénybe ve­szik — állapítottam meg jól­eső érzéssel. Gondolataimat Szopkó Attila, a Miskolc Városi Tanács V. B. testne­velési és sportosztályának főelőadója egészítette ki: „Elhatároztuk, hogy a váro­sunkban sorra kerülő rango­sabb viadalokról összefogla­lót készítünk. A filmeket az­tán elsősorban az iskolákban akarjuk bemutatni és bí­zunk abban, hogy segítségük­kel sok fiatalt nyerünk majd meg! Ügy is fogalmazhatnék, hogy pályaorientációt vég­zünk. Nemrégen láttunk hozzá az ötlet megvalósítá­sához, és hiszünk a siker­ben.” EREDMÉNYEK. GO kg: 1. Schul­hof (MVSC), 2. Tóth I. (Szalvai SE), 3. Balogh (Szalvai SE) és Szatmári (Ü, Dózsa), 5. Nyeste (MVSC) és Martonosi (SjfifeOL- DÉLÉP SE). 65 kg: 1. Holper (NDK-beli), 2. Kristóf (D. Dó­zsa), 3. Koller (Esztergoni Spar­tacus) és Limanowska (lengyel), 5. Gercsák és Varga S. (mind­kettő MVSC). 71 kg: 1. Szoták (MVSC). 2. Wolfingor (lengyel). 3. Gál (Bajai SK) és Zsoldos (Kecskeméti SC), 5. Nagy (Bp. Spartacus) és Tóth (Szekszárdi Dózsa). 78 kg: 1. Tóth .1. (Új­pesti Dózsa), 2. Angyal (MVSC). 3. Sack (NDK-beli) és Nyilas (D. Dózsa). 5. Gábor (Tatabányai Bá­nyász) és Pillér (Bp. Spartacus). 8G kg: 1. Tóth L. (Újpesti Dó­zsa). 2. Petrányi (Újpesti Dó­zsa), 3. Kari (NDK-beli) és Ma- madoucne (algériai), 5. Szilágyi (Bp. Spartacus) és Csirinyi (Új­pesti Dózsa). 85 kg: 1. Czinege (Újpesti Dózsa), 2. Bai (Bu­dapesti Honvéd), 3. Tamás A. (Bajai SK) és Hajdú (MVSC), 5. Farkas (D. Dózsa) és Hensehel (NDK-beli). +95 kg: ). Scfcsik (Debreceni Dózsa), 2. E. Kovács (Kecskeméti SC), 3. Sulányi (Bp. Honvéd) és Tamás L. (Bajai SK), 5. Kalász (Ű. Dózsa) és Szir- bik (Bp. Honvéd). A csapatver­seny végeredménye- 1. Újpesti Dózsa 27. 2. Miskolci VSC 25, 3. Debreceni Dózsa 18. Miskolc város Nagydíját a Illa-fehérek ve­hették át. BRASKÓ PÉTER, az MVSC vezető edzője így ér­tékelt: „Tavaly egy első he­lyezést szereztünk, most kettőt. Csapatban mindössze két ponton múlt az Újpesti Dózsával vívott párharcunk — összességében tehát elé­gedett vagyok! Schulhof és Szoták nagyon szépen dolgo­zott, az előbbi kokat érő kis külső horoggal, az utób­bi pedig ipont érő, nagy csípődobással verte ellenfe­lét. Azt sajnálom viszont, hogy Balogh és Varga D. kiesett... Erős volt a me­zőny. jó képességű judósok mérték össze ■ tudásukat." K. T. Területi bajnokság MÄTRA CSOPORT Honvéd Köteles SE—Borsodná- dasd 0-0. Budapest. 400 néző Vezette: Barankovics. A vendé­gek p0nts2erze.se meglepetés. Sírok— Edelény 1-1 (1-0). Sí­rok. 200 néző. Vezette: Ágoston. A vendégek a 85. percben egyen­lítettek, Tárnái jobb oldali sza­badrúgását Czél 5 méterről to­vábbította a bal alsó sarokba. 1-1. A küzdelmes mérkőzésen második félidei teljesítménye alapján rászolgált az. egyik pont­ra a vendégcsapat. Jók: Ragyina. Farkas. Kovács. Özdi Kohász—Bélapátfalva 3-0 (0-0). Ózd. 2000 néző. Vezette- Gáspár. ÖKSE: Kocsis — Tokár Kertész, Fegyvernek], stanev. Fo­dor. Osváth (Bém). Homonnai. Máriássy. Utassy (Katalin). Ka- nyok. Fdzö: Halácsi László. A góiok története. 66. perc: Má­riássy szöglete Fodor elé ke­rült. aki a védők között a jobb alsó sarokba lőtt. 1-0. 82. perc: Katalin a vendégek térfeléről in­dult. ..kényszerítőzött" Bemmel, majd Erdős kapus mellett a bal sarokba gurított. 2-0. 90. perc : Máriássy—Homonnai volt a lab­da útja. végül Bémhez került a pettyes, aki 14 méterről besé­tált a kapuba.. 3-0. A hazaiak ne­hezen törték fel a vendégek vé­delmét. Jók • Fodor, Tokár. Fegy­vernek!. Balassagyarmat—Sajóbábony 2-2 (2-0). Balassagyarmat. 400 né­ző. Vezette: Szűcs. Sajóbábony: Gyovai — Zsíros. Liptók.. Fekete (Orosz). Svak. Dinea. Jónás. Sziklai, P&lásthy (Takács). Or- lóczky. S2abó. Edző: Balázs András. A gólok története. 30. perc: Nagy 20 méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 1-0. 35. perc: Varga növelte a hazaiak előnyét. 2-0. 50. perc- szögiét után Svak fejelt a kapuba, 2-1. 66. perc: Orlóczky szabadrúgás után ál­lította be a végeredményt. 2-2. A ló iramú, változatos, kemény mérkőzésen igazságos eredmény született. Jók: Orlóczky. Svak. Liptók. Nagybátony—Borsodi Bányász 2-1 (1-1). Sajószentpéter. 400 né­ző. Vezette; Darók. B. Bányász: Fehér — Csáki. Bukovics, Ben- kő. Echneok. Budai J.. Oldal. Lintner, Kovács L.. Kovács M.. Fekete (Budai A.). Edző: Né­meth Attila. A góiok története. 15. perc- Kovács M.-et a 16- oson beiül felvágták, s meg­ítélt 11-est Bukovics értékesítet­te. 0-1. 38. perc: Bertók szabad­rúgása a kapufáról kipattant, a szemfüles Mihalkó pedig a hálóba lőtt. l-l. 67. perc: Ber­tók szabadrúgása a felsó léc­ről lepattant. Tolnai jókor ér­kezett és a hálóba fejelt. 2-1. Az egyenlítő gól után nagyon visszaesett a hazai gárda. így a vendégek megérdemelten nyer­tek. Jó: Bukovics. További eredmények; Romhánv —Salgótarjáni Síküveggyár 0-0. Gyöngyös—Recsk 1-1. TISZA CSOPORT Olefin SC—Volán Rákóczi SE 1-0 (0-0). Leninváros. 300 né­ző. Vezette: Fodor. Olefin SC: Dohány — Szilágyi. Balogh Paulovics. Kaszás (Répási I). Bodolai. Szép. Feledi. Czerva. Kapus. Répási ll. (Fodor). Ed­ző : Tooerczer Tibor. A gól tör­ténete. 88. perc: Paulovics szög­letét. Czerva 3 méterről helyez­te a hálóba. 1-0. A hazai csa­tárok és a vendégvédők harca csaknem döntetlenül végződött. Jók: Bodolai. Fodor. Feledi. Honvéd Papp József SE>—Kis- várda 1-0 (0-0). Kisvárda, 300 néző. Vezette: Pintér. I® : . A TOT015. heti eredménye 1. NÜRNBERG—t. FC KÖLN 2. LEVERKUSEN—MÖNCH ENGLADBACH 6. AVELUNO—FIORENTINA 7. BARI—VERONA 8. MILAN—NAPOLJ 9. PISA—ROMA 10. SAMPDORIA—JUVENTUS 11. TORINO— INTERNAZIONALE 12. AREZZO-ASCOLI 3. BOLOGNA—TRIESTINA ■ ■ ' I-1: DORTMUND-BAYERN MÜNCHEN 3-0 1 3-1 1 0-0 X 2-1 1 0-1 2 3-1 1 3-1 t 1-2 2 2-4 2 0-0 X 1-0 1 1-1 X 1-0 1 0-3 2 Kézilabda Dunaújvárosi Kohász—Borsodi Bányász 21-18 (10-8). Dunaújvá­ros, NB I. női. Vezette: Balogh. Schmidt. A vendégek tartaléko­sán léptek pályára. a sérült Kondiné hiányát nagyon meg­érezték. Ld.: Bocsiné (8), An­gyal (4). Enginé (2). Jók: a leg­jobb dobók. Ózdi Kohász—Újpesti Dózsa 14-13 (10-10). ö?d, 700 néző. NB IB férfi,. Végig nyilt. kiegyenlített mérkőzést vívtak a csapatok, A két pont sorsa a hajrában dőli el. Az eső és 5 hideg alaposan rányomta bélyegét az összecsapás­ra. mely igy nem is lehetett szín­vonalas. Ld.: Lovász (7). Gráf (3). Jó: Boczák. Ózdi Kohász—Húsos SE 11-10 (8-6). ózd. 200 néző. NB LB női Az. irreális talajon a vendegek már 4-0-ás előnyt szereztek, a hazaiak azonban fordítani tud­tak. Ld.: Szabó (4). Homonnainé (3). Jók: Zsigmond. Lovászné. Homonnainé. Miskolci Spartacus—Szarvasi Szirén 23-9 (11-3). Miskolc. NB II. női. A szövetkezetlek a 20 percben már 8-0-ra vezettek . . . Ld.: Répási (8). Csányi (8), Jász­ka (3). Jók- Tarrné. Répási, Csá­nyi. Nyíregyházi Volán Dózsa—Ka­zincbarcikai Sütőipari Kinizsi 18-18 (13-10). Nyíregyháza, NB Ír. női. A játékvezetők az első fél­időben n hétmétercst ítéltek a vendégek ellen ... A Kinizsi lel­kesen küzdött és az utolsó pilla­natokban akár a győzelmet is kiharcolhatta volne. Ld.: Bá­nyászni' (7). Tábori (5). Hoff­mann (4). Borsodi Bányász—Balmazújvá­ros 21-16 (13-8). Balmazújváros. NB II. férfi. A vendégek végig vezettek, győzelmük megérde­melt. Ld.: Matusek (9), Lövei (6). Kiss G. (4). Jók: Balogh. Lövei.