Észak-Magyarország, 1983. november (39. évfolyam, 258-282. szám)

1983-11-22 / 275. szám

T983. november 22., kedd ESZAK-MAGYARORSZÄG 7 SPORT SPORT SPORT SPORT Labdarúgás, NB II Dudás-lótok, ózdi győzelem ÓKSE— H. Szabó L SE 2-1 (1-0) kapufánál hagyta «4 a játék­teret. A 73. percben Mohács lőtt jó helyzetből mellé, őt perccel ezután Homonnai cselekedte ugyanezt. A >4. percben Homonnai vezette fel m labdát, félmmfftu, arát lövését Horváth csak kiütni tudta, pontosan Dudás elé, aki as 5-ötről talált a háló­! Old, Y200 néxi. Vezette: , Szabó J. ÓKSE: Fekete - OrlócxM, Szilágyi, Fodor, Pribék - Ko­vács, Tokár, Baghy - Hornon- eai. Mohácsi, Dudás. Edző: Szendrei Béla. Csere: Kovács helyett Modo­ré sz, Mohácsi helyett Farkas, mindkettő a 79. percben. Dértől fehérlő, csúszós já­téktéren kezdődött a találko­zó. A 3. percben Dudás elől röviden mentettek a mezőtú­ri védők, Tokár lövése azon­ban a kapu fölé került. A 12. percben Orlóczki vezette fel a labdát, 16 méterről lövésre vállalkozott, a labdát Hor­váth fölé tolta. A sorozatos ózdi akciók a 26. percben ér­tek góllá. A hazaiak Homon­nai buktatásáért 25 méterről szabadrúgást végezhettek el. Homonnai gurította a labdát Dudás elé, aki nagy erővel bombázott a jobb felső sa­rokba, 1-0. Két perccel ezután ismét Dudás veszélyeztetett, de lövése elsuhant a bal ka­pufa töve mellett. A 35. perc­ben Homonnai 3 méterről Pérdftett a kapu mellé, a má­sik oldalon Csanálossi lyukat t rúgott Ígéretes helyzetben. [ A szünet után Orlóczki be- : adásából Mohácsi növelhette Volna az előnyt, de a kapu I mellé lőtt. Az 53. percben Fe­kete-bravúrt tapsolhattak a | nézők: Csanálossi faképnél hagyta az ózdi védőket, Szi- ! lágy! állva maradt, a bal- ' szélső bevezette a labdát a j 16-osom belülre, labdáját Fe- , kete lábbal hárította. A 55. percben Baghy vállalkozott lövésre, a labda azonban a bal ba, 2-0. A 90. percben öngól­lal sikerült a szépítés a ven­dégeknek. Jobb oldali szöglet után röviden szabadítottak fel a hazai védők, Juhász 17 méterről lőtt kapura. Fekete már csaknem birtokba vette a labdát, amikor Pribék túlzott igyekezetében saját kapujába fejelt, 2-1, öngól, A hazaiak mindenképpen győzelemmel szerettek volna búcsúzni közönségüktől, en­nek megfelelően azonnal tá­madólag léptek fel, soroza­tos akcióikkal veszélyeztet­tek. A mezőtúriak beszorul­tak, csak a védekezésben je­leskedtek, szórványos próbál­kozásaik nem sok veszélyt je­lentettek. Az ÓKSE a gól után ns'omasztó fölénybe ke­rült, egyre-másra alakította ki helyzeteit, de ezeket rend­re elügyetlenkedték. A szünet után is a fekete-fehérek ma­radtak lendületiben, s ha zic­cereiket értékesítik, akkor sokkal nagyobb arányban is nyerhettek volna, a keméa el­képzeléssel futballozó mező­túri gárdával szemben. Az ÓKSE-játékosok óhaja tehát teljesült, sikerült győztesen befejezni hazai környezetben az idényt Jók: Dudás, Orlócz­ki, Homonnai. Hanyiszkó Isivé« Békéscsaba—KVSE 5-1 (2-1) Békéscsaba, 1500 néző. Ve­zette ; Nagy L KVSE: Májer — Babus, Ke- tekes, Helgert, Fodor - Petro- *ics, Kádár, Majoros - Kalmár, Leskó, Szép. Edző: Frenkó László. Csere: Helgert helyett Kole- szárik, a 76. percben. A hazaiak azonnal táma­dólag léptek fel, nagy ost­romot zúdítottak a vendégek kapujára. Nem kellett soká­ig fázósan toporogniuk a csabai szurkolóknak, mert a 10. percben együttesük meg­szerezte a vezetést. Egy Oyors bal oldali akció vé­gén Királyvári adta a lab­dát a kapu elé, és a jókor érkező Gyurmanczy az ötös­ről fejelt a hálóba, 1-0. To­vábbra is támadásban ma­radt a hazai gárda és a 18. Percben újabb gólt. ért el. Steigerwald jobbról nyeste a labdát középre, Gyurmánczy térdéről a kapu felé tartott a pettyes, ezt Májer még hárította, másodszorra azon­ban a csatár nem hibázott, 2.-0. A barcikai 'akciók köny- PJ’en Jclfsmerhelőnek bizo­nyultak, a 16-os előtt elfo­gyott a támadók tudománya. A 28. percben mégis sike­rült a szépítés. Szép erős lö­vését Baji hárította, a labda azonban továbbra is a kapu előterében pattogott, Leskó lövése mellé szállt volna, de Királyvári közbelépő lábá­ról a csabai kapuba került a labda, 2-1, öngól! A szünet után Májer iga­zolta jó formáját, amikor Sulija lövését tette ártalmat­lanná. Az 59. percben ismét rnegrezdült a barcikai háló. Kanydri ugratta ki Melist, aki •élesen a kapu elé lőtte a labdát, s az érkező Gyur­mánczy hat méterről bizto­sán talált a hálóba, 3-1. A 10, percben is tehetetlennek bizonyult a sárga-kélc véde­lem. Szabadrúgást követően Kerekes A. balra adta a lab­dát, Steigerwald beadására Melis érkezett, és fejjet to­vábbította a pettyest • há­lóba, 4-1. S még mindig nem volt vége! A 74, percben Ki- rályvári beadására Gyur­mánczy érkezett, és 7 mé­terről nem hibázott, 5-1. A csúszós játéktéren küz­delmes, élvezetes játék ala­kult ki. A hazaiak azonnal támadólag léptek fel, s nagy mezőnyfölénybe kerültek. A vendégcsapat erejéből csak az akciók rombolására fu­totta, Baji kapuját képtelen volt veszélyeztetni a ve­gyészgárda. A gyors gólok el is döntötték az összecsa­pás sorsát, a későbbiekbe« már csak az maradt kérdé­ses, hogy milyen arányban nyer a jő napot kifogó Bé­késcsaba. A szünet után et­től függetlenül a vendégek előtt is adódott lehetőség, egy ideig kiegyenlítetté tet­ték a játékot, de egy óra el- . telte után ismét a csabaiak ragadták magukhoz az irá­nyítást. A gólkülönbség ettől j függetlenül túlzott, ilyen kü- j lönbség nem volt a két csa- ; pat között. Jók: Májer, Kal­már. További eredmények: Ganz- MÁVAG—Eger SE 1-2. DMVSC— 22. sz. Volán 2-1. Salgótarján— Nagykanizsa 2-0. Kecskemét— Bajai SK 2-2. Szekszárd—Siótok --2. Keszthely—Bakony Vegyész 2-0. Szolnoki MÁV MTE—Hódgép Metripond 5-0. Sopron—D. Kini­zsi 2-0. AZ NT! |t‘. AI.EASA 1. Eger 18 11 ff 2 37-20 27 2. Békéscsaba 1K 9 f 3 46-25 24 3. Hódgép IS 9 6 3 26-16 24 4. DMVSC in 8 7 3 29-20 23 5. Szolnok 18 8 5 5 35-21 21 6. 22. Volán 18 9 3 6 30-29 21 7. Keszthely 18 6 7 5 27-10 19 8. N.-kanizsa 16 6 7 5 37-39 19 9. Siófok* 18 7 8 3 36-22 18 1«. Bakony V. U 7 4 7 S3-S6 18 11. STC 18 6 5 7 27-20 17 12. Ózd 18 5 7 6 29-31 17 13. ’Sopron 18 6 4 8 17-28 16 14. Kecskemét 18 6 4 8 28-42 16 15. Baja 16 4 7 7 »9-35 15 16. Sz.ckszárd 18 4 7 7 17-26 15 17. KVS12 18 6 2 10 23-89. 14 18. D. Kinizsi 18 4 4 10 21-32 12 19. Szabó SE 18 3 5 10 20-27 11 20. Griv/.-M. 18 8 5 11 18-40 3 •A Siófok eredményéből I bi»- totöpoiK levonva. Egy emelettel feljebb... A hatvaniak kapusa magabiztosan húz le egy sajószentpéteri beadást, ebből az akcióból sem lett gól. A hazai szurkolók nem örülhettek, mert: Borsodi Bányász-Hatvan 1-2. Mák József felvétele Területi bajnokság MATBA-CSOPOKT Vác—Sajóbábony 2-0 (1-0). Vác, 1000 néző. Vezette: Csík. Sajó- bábony: Gyovat — Popovics, Tóth Is., Svak. Liptók, Dinea, Sebők. Kiss B., Szabó, Palásthy, Kállai (Budai). Edző: Balázs András. Jó iramú mérkőzést vív­tak a csapatok. A vendégcsapat szervezett játékkal alaposan megnehezítette a listavezető győ­zelmét. Jók: Svak, Dinea, Pa­lásthy. Hatvan—Borsodi Bányász 9-1 í»-l). Sajószentpéter, 200 néző. Vezette: Takács. B. Bányász: Török — Lintner, Palátfyi, Kon­dás. Tárnál, Faggyal, Simkó (Fe­kete), Pócs, Szalai (Balogh), Ol­dal. Klem. Edző: Szabó Géza. A gólok története: 8. pere: Szarvas beadását Gömdri W mé­terről lőtte n kapuba, 1-0. 40. perc: a vendégek kapusa Sím­ként ütötte a labdái éa a pety- tyee a hálóben kötött ki, W. 41. pere: Gömört állította he a végeredményt, JM. A Bányász végigtámadta a második félidőt, helyzeteit azonban nem tudta kihasználni. Jók: Lintner, Pa­la gyi. Reesk—Ede lény 1-4 (4-4). Rewrtc, PM néző. Vezette: Tálas. Ede- lény: Győri — Béres. Szert, Csorba, Farkas, Hubi (Kapi­tány). Molnár (Földeák), Fekete, Kiss, Kleiber, Major. Edző: Ba- k>gh Zoltán. A gól története: 54. perc: Per­ez« használta kl »x edelényi vé­dők hibáját, 8 méterről talált a kapuba, 1-4. Változatos, helyen­ként jó iramú mérkőzést vívtak a csapatok. A vendégek közel álltak az egyik bajnoki pont megszerzéséhez. Jók: Győri, Bé­res, Csorba. Fekete. Honvéd Papp J. SE—Batem* gyarmat f-Z (4-0). Balassagyar­mat, 150 néző. Vezette: Osvárt. H. Papp J. SE: Fehér — Szobo- nya. Kertész, Ragylna, Jóvorsz- ky. Hegyi, Huszák, Lipták. Ka- nyok (Török), Henrik, .Sváb. Ed­ző: Vágó György. A gólok tör­ténete: 7. perc: Henrik 11 mé­terről talált a kapuba. 1-0. 21. perc: Szobonya labdáját Henrik 36 méterről a bal sarokba lőtte, 2-0. 23. perc: Sváb elfutott, kö­zépre iveit, Kanyok pedig 5 mé­terről a kapu közepébe helye­zett, 3-4. 39. perc: Kanyok nemik elé fejelte a labdát éa a közép­csatár a jobb alsó sarokba lőtt, 4-0. 51. perc: Földesi a léc alá bombázott, 4-1. 61. perc: Tóth talált a vendégcsapat hálójába, 4-2. 09. perc: Hegyi 20 méteres lövése n felső lécről kipattant, Kanyok jókor érkezett és a ka­pu közepébe lőtt, 5-2. 76. perc: Sváb lefutotta védőjét és a bal sarokba helyezett, 6-2. Az első félidőben remekül játszott a honvédcsapat, a szünet után azonban könnyelműsködött, és szóhoz Jutottak a hazaiak is. A hajrában Ismét erősített a Papp SE. és végül ilyen arányban is megérdemelten nyert. Jók: Hen­rik, Sváb, Kanyok, Huszák, Ker­tész. További eredmények: Magybá- tony—s. Síküveggyár 2-L Peiófju bánya—BVSC %-l. nm-€90f>ORT Lrtid SC—Olefin SC 1-4 <*-«4. Jászberény, 500 néző. Vezette: Szilágyi- Olefin SC: Dohány — Kovács, Kalapos, Bodolai. Pm*­lovics (Vanczó), Lipcsei (Pólón­kat), Czerva, Kapus, Korhűt, Lukács, Répást. Edző: Gál Béla. A gól története: M). perc: De­ine átesett Kalapos lábán, a Já­tékvezető ll-es ítélt. A büntető­ből Gombos volt eredményes, 1-4. A 25. percben 31-esher. ju­tott az Olefin SC is, de Lu­kács hibázott. Meglepetésre a vendégcsapat fölényben futbal­lozott, helyzeteit azonban soro­zatban elpuskázta. Jók: Kalapos, Fodolal, Korhűt. A MÁTRA-CSOPORT ŐSZI VÉGEREDMÉNY* 1. Váe IS 12 t 1 ST-t 26 Z. Papp J. KB 15 10 1 4 32-22 21 3. Hatvan 15 X 4 3 25-18 20 4» S. Síküveg 15 7 5 3 25-17 19 5. Bélapátfalva 15 5 7 3 19-16 17 8, B.-nádiwd 15 5 7 5 16-17 17 7. B. Volán 15 7 2 6 32-27 16 8. BVSC 15 6 2 7 23-20 14 9. Edelény 35 5 4 6 17-14 14 10. Reesk 15 6 1 8 22-26 13 11. B. Bányái« 15 3 5 7 14-18 13 12. Gyöngyös 15 5 3 7 21-26 13 13. S.-bábony 15 4 4 7 14-20 12 14. B.-gyarmat 15 3 5 7 16-33 11 ltk Nagybáíony IS 2 2 9 16-28 9 I«. Petőfib. 15 2 1 12 12-38 5 Megyei bajnokság Befejeződött az őszi idény a megyei labdarúgó-bajnok­ságban. Az Északi csoport­ban az élen nem változott a helyzet, döntetlent ért el listavezető M. Üveggyár és a második MVSC, a Putnok győzelmével befogta a vas­utasokat. Keleten nagy meg­lepetés született: a Tokaj Hollóházán is nyerni tudott. Eredmények: ÉSZAKI CSOPORT Sajószöged—Miskolci VSC 0-0. Sajószöged, 200 néző. Vezette: Juhász I. SÜMSE—Miskolci Üveg­gyár 2-2 (1-1). Sajószentpé- ter, 100 néző. Vezette: Kál­mán. Gl.: Kovács (2), illetve Sziklai, Lakatos. Ormosbánya—Hejőcsaba 1-1 (1-1). Ormosbánya, 100 néző. Vezette: Kovács S. Gl.: László, Illetve Vodicska. Putnok—Borsodszirák 1-0 (0-0). Putnok, 300 néző. Ve­zette: Kalas. Gl.: Bácskái. Mákvölgy—Rudabánya 2-2 (2-2). Alberttelep, 100 néző. Vezette: Bodnár. Gl.: Bálint (2), illetve Tóth, Molnár. Szuhavölgy—Sála 2-1 (0-0). Kurityán, 250 néző. Vezette: Csizi. Gl.: Sándor (2), illetve Varga. Ernőd—MEAFC 1-1 (1-0). Ernőd, 200 néző. Vezette: Ló­ja II, Gl.: Vass, illetve Sza­bó. Az élcsoport: 1. Miskolci Üveggyár 22, 2. MVSC (3<V- 12) 19, 3. Putnok (25-12) 19, 4. Hejőcsaba 17, 5. SÜMSE (29-21) 15, 6. MEAFC (21-17) 15. KELETI CSOPORT Sátoraljaújhely—Gönc 0-0. Sátoraljaújhely, 400 néző. Ve­zette: Bozsik. Mezőkövesdi MSE—Sze­rencs 5-0 (3-0). Mezőkövesd, 500 néző, Vezette: Árvái. Gl.: Hajdú (4, egyet 11-esből), Pázmándi (11-esből). MÉMTE—Felsőzsolca 2-0 (0-0). Felsőzsolca, 200 néző. Vezette: Molnár H. Gl.: Bo­tos. Kardinál. Tokaj—Hollóháza 3-0 (1-0). Hollóháza, 400 néző. Vezet­te: Együd. Gl.: Karczagi, Török, Kádas. Mezőcsát—Forró 6-0 (1-0). Mezőcsát, 150 néző. Vezette: Balogh. Gl.: Rézműves (2), Kovács, Vincze, Gál, Tarsoly. Prügy—Alsőzsolca 1-1 (1-0). Prügy, 400 néző. Vezette: Pecze. Gl.: Lukács, illetve Tunyi. Az Enes—Bodroghalom mérkőzés elmaradt. Az élcsoport: 1. Prügy 19, 2. Mezőkövesd 18. 3. Encs 17, 4. MÉMTE (19-14) 15, 5. Gönc (17-13) 15, 6. Alsózsol- ca (8-9) 15. (A teljes táblázatokat szer­dai számunkban közöljük.) Napim __________________ 1 983- november 22., kedd A npp kelte: 6.58; nyugt»: 16.62 órakor A hold kelte: 17.31; nyugta: 9.02 órakor Névnap: Cecília Évforduló Hetvenöt évvel ezelőtt, 1900. november 22-én elsSevSt meg a Galilei^kőr. időjárás_________ V árható időjárás az ország területén ma estig: ■ meg­élénkülő nyugati, délnyugati széllel lassanként mindenütt megszűnik a köd. Átmenetileg megnövekszik, megvastago­dik, majd rövidesen csökken a felhőzet, szórványos, gyönge hózápor valószínű. A szél késő délutántól északira farául és megerősödik. Túlnyomóan napos, meleg idő várható. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0, plusz 5 lek kásáit alakul. — Üjabb szemétgyűjtő kon­ténereket helyez el a Mező­kövesdi Városgazdálkodási Vállalat a Zsóri, valamint a város különböző területein, összesen 20 konténerrel pró­bálják tovább csökkenteni a szemetelést. — Harmincezer kilogrammot megközelítő mennyiségben telepített pontyot az Észak­magyarországi Horgász Egye­sület a napokban az egyesü­lethez tartozó folyókba, ta­vakba. A Dél-borsodi Halá­szati Tsz-ből való, kitűnő minőségű két- és háromnya- ras pontyok telepítésével az egyesület túlteljesitette hal­kihelyezési kötelező tervét. — Munkajogi fórumot ren­deznek szerdán a Borsod megyei Állami Építőipari Vállalat nagytermében az építőipari vállalatok munka­ügyi vezetőinek és szakszer­vezeti közgazdasági felelő­seinek részvételével. Dr. Bo- gyai Géza, az állam- és jog­tudományok kandidátusa időszerű munkajogi kérdé­sekről tart előadást és a fel­vetődő kérdésekre válaszol. — A házkezelői szolgáltatá­sokról tárgyal soron követ­kező ülésén a Sárospataki városi Tanács Végrehajtó Bi­zottsága. A vb ugyanezen ülésén foglalkozik a fiatal házasok lépcsőzetes lakáshoz juttatásának kérdéseivel is. — A finn építészetről sze­rezhetnek ismereteket az ér­deklődők november 22-én Miskolcon, a Molnár Béla Ifjúsági és Üttörőházban. Az előadást délután 1 árakor kezdik. — Elszállították az utolsó húsíibát is a sajópetri Egyet­értés Termelőszövetkezet le­gelőjéről, ahol idén 12 ezer szárnyast neveltek fel exten- zíven. Az öt kilogrammos súlyban átadott állatokat há­romszor tépték meg a nyá­ron, s a szövetkezetnek csak a toll árából 1,7 millió forin­tos bevétele származott. hm» niegnyitjol felújított férftkonfekció szaküzletünket (Miskolc, Széchenyi út 36.) „ég* %■­BjJgt ADONISZ lesz a nevel — Háromnapos tevábbkég­zés kezdődik holnap Mátra-: füreden a felszín alatti vi­zekkel foglalkozó szakembe­rek részére. Az Országos Vízügyi Hivatal megbízásá­ból az Észak-magyarországi Vízügyi Igazgatóság szervezi a számos előadásból és * konzultációkból álló progra­mot. — Ozdon hangverseny étik ma, november 22-én, kedden este a- Miskolci Szimfonikus Zenekar. A Liszt Ferenc Mű­velődési Központ színházter­mében 19 órakor kezdődő hangversenyen Silvestri-, Beethoven- és Mooart-műve­ket játszanak a ntetealri aa- nészefc. — Ipari sseszfősde építését tervezik néhány környező mezőgazdasági nagy ütem összefogásával Fancsalon. Az elképzelések szerint a ter­vezett beruházás elsősorban a nagyüzemi ültetvények csak ipari felhasználásra al­kalmas gyümölcseit dolgee- ná tei. — A háztáji gazdaságok ter­mény- és táptakarmány-eí- látását csaknem tíz község­ben oldja meg jól boltjaival a bőcsi Haladás Tsz. A ter­vezett 10 millió forinttal szemben ezek a terménybol­tok mintegy 12 milliós for­galmat bonyolítanak le aa idén. — A Miskolci Űj Zenei Mű­hely november 23-án 19.30- as kezdettel tartja soron kö­vetkező koncertjét a Borsod megyei II. Rákóczi Ferenc Könyvtárban, s azon Jean- Jacques Carreras Cours, Csiky Boldizsár Hörderlin- dalok és Igor Sztravinszkij Hangversenytáncok című kompozícióját mutatja be Bruckner Adrienne, Bakonyi Tamás, Czápos Benedek, Iván Klára és Bonyhai Lajos. — A totó 47. heti eredmé­nyei: 1, 1, 1, 2, x, 2, 2, X, x, x, x, 1, x és a -f-l-es 5. A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság közlése szerint a nyeremények az illeték levo­nása után a következők: 13+1 találatos szelvény 11 darab akadt. Nyereményük egyenként 150 709 forint. A 13 találatos szelvények szá­ma 42 darab. Nyereményük egyenként 57 830 forint. A 12 találatos szelvények száma 1909 darab. Nyereményük egyenként 1070 forint. A 11 találatos szelvények száma 23 153 darab. Nyereményük egyenként 88 forint. A 10 ta­lálatos szelvények száma 141 469 forint. Nyereményük egyenként 27 forint. Közlemény A Borsod menyei Kendor-fó­kapitányság „Vagyonbiztonsá­gunk érdekében'’ címmel 1983. november 23-án Sátoraljaújhe­lyen. a művelődési házban több közreműködő vállalat, szövetke­zet. intézmény részvételével ki­állítást tart. A kiállításon bemu­tatják n mai kornak megfelel# modern felző-riasztó berendez^« seket. korszerű pénz- és érték* őrző készítményeket, Illetve zár«- szerkezeteket.