Észak-Magyarország, 1983. március (39. évfolyam, 50-76. szám)

1983-03-20 / 67. szám

1983. március 20., vasárnap ESZAK-MAGYARORSZAG 7 SPORT SPORT SPORT Tatár 11-est hibázott FIC-DVTK 4-0 (2-0) Népstadion, 10 000 néző. Vezet­te: Büki. FTC: Zsiborás — Jancsika, Ju- dik, Takács — Ebedli, Nyilasi, Rab, Koch — Murai, Szokolai, Pülöskei. Edző: Novak Dezső. DVTK: Gulyás — Kerekes, Gi- rou, Teodora I., Görgci — Fo- lodi, Tatár, Oláh, Kiss — Boros­tyán, Teodora II. Edző: dr. Pus­kás Lajos. Cserék: Kerekes helyett Szlo­vák, a 70. percben, Murai he­lyett Kvaszta, a 80. percben. Az ifik találkozóját a DVTK 2-1-re nyerte meg. Nagy rohamokkal kezdett az PTC, az első lehetőség mégis Feledi előtt adódott. A középpályás 14 méterről azonban gyatrán mellé lőtt. A 8. percben Nyilasi két csel után kevéssel bombá­zott a jobb sarok mellé. Az ellentámadás után Oláh hul­ló falevélszerű emelése a bal felső sarokba tartott, Zsiborás jó érzékkel szöglet­re mentett. A beívelt labdát Tatár a 11-es pontról oda fejelhette volna, ahová csak akarja, megnézte magának a kapu bal oldalát, de mellé „bólintott”. Ezután beszo­rult a vendégcsapat, a zöld­fehérek egymás után vezet­ték veszélyes akcióikat. A 22. percben a DVTK ötösén Gulyás és Giron egymásra várt, Nyilasi „beugrott”, kö­zéjük, de kisodródott hely­zetiből nem tudta a kapuba juttatni a ., labdát. A 24. percben ritkán látható nagy helyzetet puskázott el az FTC. Murai a jobb oldalon egészen az alapvonalig fu­tott, középre gurítása túlju­tott a védőkön és Gulyáson is, , Pölöskei „már várta” a labdát, aztán jobbal három méteijrőj az, égtié, lőtt. ,Q£'( perc múlva Teodoru í, sza­bály talanlcodott Szokolai val szemben. A szabadrúgást Ebedli Pölöskeihez gurította, a csatár pedig 22 méterről nagy bombát küldött a bal alsó sarokba, 1-0. A 34. percben Ebedli ko­cogott a kapu felé, senki sem zavarta, a középpályás 20 méterről lőtt, a labda Gu­lyásról kipattant, Szokolai jókor érkezett és a jobb sa­rokba gurított, 2-0. A 41. percben Oláh akár a kapu­ba sétálhatott volna a lab­dával, de egyéni megoldás helyett önzetlenül középre ívelt, s oda lett a kecseg­tető helyzet. Szünet után a 60. percben szögletet követően Takács elé került a labda, aki rá­fordult, aztán egyből 13 mé­terről kevéssel lőtt a léc fö­lé. Két perccel később Judik indította Koch-ot. A közép­pályás elhúzott Giron mel­lett. s egyedül tört kapu­ra., Gulyás kifutott elé. Koch . pedig átívelte fölötte a lab^ dát, amely elkerülte a bal sarkot. Közben Gulyás tel­jesen feleslegesen fellökte az FTC játékosát, s Büki jogo­san ítélt 11-est. Szokolai a bal alsó sarokba lőtte a lab­dát, 3-0. A 68. percben Ebedli fejese a felső lécről pattant le, Szokolai szemfü­lesen érkezett és közelről a hálóba pöccintette a labdát, 4-0. A 75. percben Szlovák visszarántota Pölöskeit, sár ga lapot kapott. A 80. perc­ben Ebedli remek lövését tenyerelte szögletre Gulyás. A 84. percben még 11-esból sem tudott szépíteni a DVTK. Borostyánt Takács buktatta a 16-oson belül, Bü­ki nyomban büntetőt ítélt. Tatár futott a labdának, he lyezetlen lövését Zsiborás kiütötte. Két perccel a le­fújás előtt Nyilasi már csak Gulyással állt szemben, de hibázott... A mérkőzés összképéről alkotott véleményünket egy közhelyszámba menő megál­lapítással kell kezdeni: a DVTK egy sokkal jobb csa­pattól szenvedett vereséget. A zöld-fehérek sikere egyet­len pillanatig sem forgott veszélyben. Elsősorban azért kell ezt írnunk, mert a DVTK védelmét ezen az es­tén „ritkára szőtték”. Csak­nem valamennyi hazai meg­mozdulás után pánikba esett a diósgyőriek hátsó alakza­ta. A gyors, s robbanékony ferencvárosi csatárok sorra dolgozták ki ígéretes akciói­kat és jóval több gólt is el­érhettek volna. Az FTC úgy­szólván csak a támadójáték­ra koncentrált, ezért a DVTK számára is nyílt né­hány gólszerzési lehetőség, de — mint ebben a bajnok­ságban oly sokszor — eze­ket képtelenek voltak érté­kesíteni. A vendégek védel­me egyébként nem is áll­halta az egyenlőtlen harcot, mert sem középpályásai, sem pedig csatárai nem tud­ták tartani a labdát. Az FTC pedig, ha megszerezte a pettyest, villámgyorsan felfejlődött, így az egész pá­lyán létszámfölényhez ju­tott. Az igen mérsékelt tel­jesítményt nyújtó DVTK an­nak örülhet, hogy négy gól­lal megúszta a fővárosi ki­ruccanást ... A vendégek védelmének valamennyi tagja — Gulyás­sal az élen — hibát hibára halmozott. Tatár jól semle­gesítette Nyilasit és Oláh is sokat szorgoskodott. Büki játékvezető jól bí­ráskodott. Koloúzcy Tamás Klubház épül Bekecsen Bekecsen jó ütemben halad a helyi tsr-sportegyesület szociális létesítményének építése. A munkálatokból elsősorban a termelő­szövetkezet és a szerencsi járási tűzoltóparancsnokság dolgozói veszik ki részüket. Az új klubházban öltözők, fürdőhelyiségek, szer­tárak kapnak helyet, de kialakítanak egy tárgyalótermet is. Át­adására - a tervek szerint - egy esztendő múlva kerül sor. Ju­hász Tibor sportfelügyelő elmondta, hogy a sporttelepen „építik” fel a járás első, szabványméretű, többsávos atlétikai pályáját. A tsz-sportegyesületnek egyébként már van röplabda-, kézilabda-, és természetesen labdarúgó-, valamint tcniszpáiyája is. A közel­jövőben pedig hozzálátnak a tekepálya, a 60 méteres futópálya és az ugródomb megvalósításához. Képünkön Lukács Zoltán és Kő vágó János az öltözőépületen dolgozik. . F. L. felvétele Salakmotor zai siker Remekül előkészített pálya fogadta tegnap délután Mis­kolcon, a népkerti sportte­lepen az idei salakmotoros évadnyitó verseny résztvevő­it. Ä.’ßo.mocH .Volán, egj-ütte- . se (két nyíregyházi motoros­sal megerősítve) a tavalyi lengyel bajnokság ezüstérme­sét, Gdansk csapatát fogadta. Akik kijöttek az esemény­re, azok valószínűleg elége­detten távoztak. Elsősorban az eredmény miatt, hiszen a várakozással ellentétesen ala­kult a csapatmérkőzés sorsa. A lengyelek erősen hullám­zó teljesítménnyel rukkoltak elő, a hazaiak viszont nagyon kiegyensúlyozott motorozást produkáltak, s így valószínű­leg csak azoknak meglepetés az eredmény, akik nem lát­ták az összecsapást. Az idény elején nem lenne szerencsés jóslatokba bocsát­kozni, de néhány dolog azért szembetűnt a tegnapi viada­lon. Nevezetesen az, hogy Sziráczki István könnyen fel­idézheti legszebb napjait, ha töretlenül ezen az úton halad: Farkas Ferenc . leigazolása sokat jelenthet, ügyes dolgo­kat produkált a válogatott sa­lakos. A katonáskodók közül ezúttal Koszován mutatta a jobb formát, Juhász képtelen négy körön kérésziül maxi­málisan odafigyelni. Ha elő­nyös pozícióban motorozik, hajlamos a túlzott lezserség- re. Berecz átlaga a csapat egyik legponterősebb ver­senyzőjévé tette tegnap a sportolót. B. VOLÁN—GDANSK 76:32. Pontszerzők: Berecz, Pefcri- kovics 11—11, Farkas, Koszo­ván 10—10, Sziráczki I., Ba­logh, Sziráczki J. 9—9, Ju­hász 7. További eredmények Nyíregyháza—Videoton 1-0 (1-0). A kezdés utáni első perc­ben szerzett gól eldöntötte a két. pont sorsát. Egyenlő erők taktikai harcában váratlan, ám reális eredmény született. Gl.: Vágó. n ékéscsa bn—Tata b á n ya 0 -3 (0-3). A hazjHqk sokat támad­tak. közben azonban megfeled- keztek a védekezésről és így a rendkívül tudatosan játszó ven­degek megoldhatatlan feladat elé állították a csabai védelmet Gl.: Schmidt (2), Kiprich. Csepel SC-—Üjpesti Dózsa 1-2 (0-1). Az újpestiek jól felké­szültek a csepeli rangadóra, időnként ügyesen kombináltak. A csepeliek későn kezdtek haj­rázni, s ez első hazai veresé­güket eredményezte. Cl.: Dé- kány, illetve Kiss, Kardos. Debrecen-—Bp. Honvéd l-l (1-0) A jobb erőnléttel rendelkező és taktikailag érettebb fővárosiak végig irányították a játékot, so­rozatos támadásaikat nehezen tisztázta a fegyelmezett hazai védelem. Gl.: Kerekes (11-es- ből), illetve Nqgy A. Rába ÍTTO—Zalaegerszeg:! TE l-l (1-0). Csalódást keltett a bajnokcsapat, akcióiból hiány­zott az átütőerő, n ^Tervezetten védekező vendégek megérdemel­ten jutottak a számukra oly so­kat jelentő egyik bajnoki pont­hoz. Gl.: Szentes, illetve Takács. A vasas—MTK-VM találkozót ma délután játsszák le a Fáy utcában. A Pécsi MSC—Haladás VSE mérkőzésre a szombathe­lyiek indiai túrája miatt később kerül sor. AZ NB I. ATJLASA . 1. Bába ETO 19 13 2 4 47-20 28 2. Csepel 19 10 7 2 33-20 27 3. Bp, Honvéd 19 11 4 4 34-21 26 4. FTC 19 10 3 6 47-31 23 5. Ü. Dózsa 19 9 5 5 29-22 23 6. Vasas 18 7 6 5 35-27 20 7. Debrecen 19 5 8 6 23-27 18 8. Tatabánya 19 5 7 7 26-28 17 9. ZTE 19 5 6 8 24-27 16 10. Videoton 19 7 1 11 29-30 15 11. Nyíregyháza 19 5 5 9 15-25 15 12. DVTK 19 5 5 9 24-36 15 13. Haladás 18 5 5 8 15-27 15 14. MTK-VM 18 6 3 5 Zi-31 15 15. Pécsi MSC 18 6 2 10 27-32 14 1«. Békéscsaba 19 4 5 9 28-18 13 Területi bajnokság Honvéd Papp J. SE—Olefin SC 1-0 (0-0). Miskolc, 400 néző. Ve­zette: Fazekas L. H. Papp J. SE: Fehér — Rn- *gyina, Szobonya, Pítulovics. Klá­rik, Bősz, Kleiber (Bodor), He­gyi (Oroszki), Plotár, Kincses, Sváb. Edző: Vágó György. Ole­fin SC: Bodolai I. — Vanczó, Lázár, Kertész, Kalapos, Bodo- lai II.. Kapus. Kocka (Bara­bás), Korhűt, Lukács. Kovács (Képási). Edző; Gál Béla. A gól története. Az 56. perc­ben a jobb oldalon felfutó Plo­tár ügyes csel után pontosan ívelt a kapu elé, s a maggsra felugró Szobonya biztosan fejelt n kapu jobb oldalába. 1-0. Kö­zepes színvonalú, küzdelmes mérkőzésen nehezen győztek a hazaiak. Jók: Plotár. Kincses, il­letve Bodolai I., Lázár. Borsodi Bányász—Hatvan 3-0 (1-0). Sajószcntpéter, 1100 néző. Vezette: Télgs. B. Bányász: Török — Dalno­ki. Szabó, Palágyi, Tárnái. Bu­dai I.. Faggyas (Lintner), Szé­kely, Pócs, Oldal. Klem (Szá­lai). Edző; Balogh Zoltán. A gólok története. 25. perc: Hazai szöglet után Takács ki­ejtette a labdát. Klem rácsa- pot.t és közelről a hálóba lőtt. 1-0. 75. perc: Oldal kapott láb* . dát egy jobb oldali akció vé­gén. s a feleslegesen kifutó ka­pus felett emelt 25 méterről n hálóba. 2-0. perc: Fgy gyors jobb oldali akció végén Oldal lőtte a kapu elé a labdát, ame­lyet Bóna sgját hálójába he­lyezett, öngól, 3-0. Mindkét együttes Jó teljesí+ménnyel ruk­kolt elő. A helyzetek alapján a hazaiak rászolgáltak a győze­lemre. Jók: Palágyi, Tárnái, Székely, Szalai. Pásztói SE—Borsodnádasd l-l (0-0). Pásztó, 500 néző. Vezette: esik. B.-nádasd: Császi — Bakos, Fükő, Túrái (Kiíusz). Balázs, Vincze, Murányi, Stanev (Gyár­fás). Érsek, Kulcsár, Török. Ed­ző: Szeneire! Béla. A gólok története. 50. perc: Kovács elvitte a labdát a této­vázó védők közül és közelről a hálóba helyezett, 1-0. 72. perc: Érsek indította Kulcsárt, aki a kapu közepébe lőtt, l-l. Sok helyzetet hagyott ki a vendég­csapat, s a' végén az egyik pontnak is örülni kellett. Jók: Bakos, Fükő, Vincze, Murányi. Balassagyarmati SE—Borsodi Volán 3-2 (l-l). Balassagyarmat, 200 néző. Vezette: Osvárt. B. Volán: Kiss — Pólyák. Mik­lós, Sverla. Szabó, Kőhalmi, Varga, nulibán. Tar, Czél. Buj­dos (Miskovics). Edző: Körösi Pál. A gólok története. 6. pere: Tóth G. szabadrúgását Hornyák fejelte a hálóba. 1-0. 28. perc: Kőhalmi erős lövése a kapust is érintve került n hálóba, l-l. 59. perc: Földesi 6 méterről lőtt a bal felső sarokba, 2-1. 78. nerc: bal oldali támadás végén Dultbán talált a kapuba. 2-2. 30. perc: Fábri beadását Tóth G. 6 méterről vágta a léc alá, 3-2. Alacsony színvonalú találkozón a lelkes közlekedési együttes .csak­nem meglepetést okozott Jók: Szabó, Varga, Dulibán. Naptár _________ 1 983. március 20., vasárnap A nap kelte 5.48 — nyugta 17.5« órakor A hold kelte 8.46 — nyugta------órakor N évnap: Klaudia 1983* március 21., hétfő A nap kelte 5.46 — nyugta 17.57 órakor A hold kelte 9.25 — nyugta 0.30 órakor Névnap: Benedek Évforduló Százötvenöt évvel ezelőtt, 1828-ban halt meg Sáros­patakon — 76 éves korában — Barczafalvi Szabó Dávid író, szerkesztő, nyelvújító. Kilencven, évvel ezelőtt, 1893. március 21-én született, és 60 évesen, 1953-ban halt meg Emil Bonnelycke dán író, költő és újságíró. Időjárás. Várható időjárás ma estig: folytatódik ai enyhe, tavaszi idő. Az időnként megnövekvő felhőzetből szórványosan va­lószínű kisebb eső, zápor. A nyugati szél a nappali órák­ban élénk lesz. A legmagasabb nappali hőmérséklet 13 és 18 fok között alakul. wfiwwi'i t'i »li";li"iTr,wi‘w — Múzeumi hangverseny lesz ma délután öt órai kezdettel a Miskolci Képtárban, a Fel­szabadítók útja 28. sz. alatt. A koncert vendége a Bakfark Consort, Benkő Dániel veze­tésével. — A szakmunkások után­pótlásáról új tanműhely ki­alakításával, rendszeres to­vábbképzéssel gondoskodnak a Szerencsi Ruházati Szövet­kezetben. Jelenleg húsz ta­nulót ■ oktatnak a szabás­varrás ismereteire. ■ — A Fzénnyvfzcsatorna-háló­zat bővítését a lakosság se­gítségével mind eredménye­sebben tudja megvalósítani Sárospatakon a városi tanács. Legutóbb az Erkel Ferenc és Kodály Zoltán utcák lakói vállalkoztak ilyen feladatra, s az ehhez szükséges csöve­ket és aknafedlapokat a ta­nácstól kapták. — Sándor János vezényli a Miskolci Szimfonikus Zene­kart a Filharmónia március 21-i, a miskolci színházban tartandó hangversenyén. Az este fél nyolckor kezdődő koncert közreműködő művé­sze Gabos Gábor, a műsor­ban pedig Bartók Két kép, R. Strauss Burleszk zongorá­ra és zenekarra, valamint Csajkovszkij II. c-moll szim­fónia című kompozíciója sze­repel. — A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság közlése szerint a II. játékhéten 5 találatos szel­vény nem volt. 4 találatos szelvénye 74 fogadónak volt, nyereményük egyenként 129 650 Ft. 3 találata 9036 fo­gadónak volt, nyereményük egyenként 531 Ft. A 2 talá- iatos szelvények száma 294 039 darab, ezekre egyenként 20 Ft-ot fizetnek. — Hidegkonyhai tanfolyamot indít március közepén Sátor­aljaújhelyen a városi-járási művelődési központ. A tanfo­lyamon részt vevő lányok és asszonyok, de az érdeklődő férfiak is szakember irányí­tásával sajátíthatják el a hi­degkonyhai gasztronómia „művészetét”. — A rózsa termesztéséről, metszéséről tart előadást a megyei művelődési központ kertészeti szakkörében már­cius 21-én, hétfőn délutáni« órakor dr. Kovács Miklós. Minden látnak. Vásárnaptár Március 21-én, hétfőn: or­szágos óHat. és kirakóvásárt rendeznek Mezőkövesden, Szikszón és Bélapátfalván. március 22-én, kedden: Hat­vanban; március 23-án, sezrdán: Kaiban és Nyírmadón; március 24-én, csütörtökön: Tiszalökön. országos kirakó- vásórt pedig Pálházán; március 27-én, vasárnap: országos állat- és kirakóvá­sár lesz Tokajban, gépkocsi­vásár Miskolcon, Debrecen­ben, Nyíregyházán és Hat­vanban; március 28-án, hétfőn: gép­kocsivásár lesz Egerben. Közlemény FIGYELEM! Közület és lakosság részére GYÁRTUNK 80/75 és 100/50 KÚTGYÜRÜT A nálunk vásárolt kútgyűrüt TEFU-díjszabós ellenében HÁZHOZ SZÁLLÍTJUK! Hétfőtől péntekig mindennap 6-15 óráig állunk T. VÁSÁRLÓINK SZOLGÁLATÁBAN! Címünk: Putnoki Épilö- és Szakipari Szövetkezet Putnok, Rákóczi u. 39. Telefon: 92 A MÁV Miskolci Igazgatósága közli, hogy n Sajószentpéter— Kazincbarcika vasúi vonal villa­mosítása befejeződött és a villa­mos felsővezetéket 1983. március 30-án 00.00 órakor 25 000 V-os fe­szültség alá helyezzük, ismétel­ten közöljük, bogy a Sajóec.seg —Sajószcntpéter vasútvonal és Sajószentpéter MÁV-állomás vil­lamos felsővezetőkét ugyanezen a napon 25 000 V-os feszültség alá helyezzük, a vil­lamos felsővezetőknek 2 méte­ren belüli megközelítése életve­szélyes még akkor is, ha az ra­kománnyal, mezőgazdasági szer­számmal, vagy egyéb tárggyal történik. Az útátjáróban 4 mé­ternél magasabb rakomány csak a MAV-igazgatóság engedéivé- vel, feszültségmentesítés után haladhat át. Miskolc, 1983. március 14. 1M A V-igazgat óvág, Miskolc Állatorvosi ügyelet Miskolc mesvei varos térülő­ién 1D83. március st-én (hétfőn) recce! 7.50 óráié üsvelefes: dr. Wirtz Ferenc körzet! állatorvos. Lakása: Miskolc. T., Vörösmartv u. 55. Telefon: S3-616. Beielen- tés: *—9 és IS—1« óra között.